Úředník Jack, který pracuje pro velkou automobilovou firmu jako koordinátor pro stažení výrobků z trhu, už šest měsíců pořádně nespal. Pohybuje se v jakémsi polosnu či polobdění a neví, co dělat. Lékaři, který mu hodlá předepsat cvičení a valeriánské kapky, se svěřuje, že je to skutečné utrpení. Lékař ale odvětí, aby se šel podívat za muži, trpícími rakovinou varlat – ti totiž opravdu trpí. A tak jde Jack na jejich terapeutickou skupinu a jako oni se vyplakává na rameni jednoho z postižených – Boba, ze kterého udělala hormonální léčba po odstranění varlat napůl ženu. Postupně začne navštěvovat i jiné terapeutické skupiny, až se jednou setká s dívkou, Marlou Singerovou,která je stejná podvodnice jako on. Také ona chodí na terapie, přestože jí nic není. Jack soudí, že by si měli skupiny rozdělit a každý chodit jen do těch svých... Na služební cestě se pak v letadle setkává s Tylerem Durdenem, mladíkem, který se živí příležitostnými pracemi – třeba jako číšník na banketech - a hlavně prodává mýdlo. Když po návratu domů Jack zjistí, že jeho byt vyhořel – v důsledku výbuchu – a on nemá kam jít, vzpomene si, že si vzal Tylerovu adresu. A požádá ho, aby mohl bydlet s ním. Tyler žádá jedinou věc: aby mu dal pořádnou ránu. Když to Jack udělá, ihned mu ránu oplatí. A je z toho pěkná rvačka, kterou si oba vlastně pochvalují: hned se cítí lépe. Tyler bydlí v ponurém starém opuštěném domě, v jehož okolí je pusto a prázdno. Mladíci začnou rvačky pořádat pravidelně, a přichází stále více zájemců: vzniká „Klub rváčů“ ... Po nějaké době se objevuje i Marla, která se začne pravidelně a hodně hlasitě milovat s Tylerem, zatímco Jack jen závistivě poslouchá. Do práce chodí stále méně a šéf Chesler se nestačí divit jeho pohmožděninám po rvačkách a nedbalému oblečení. Ozve se policista Stern, který v telefonu naznačuje, že výbuch v jeho bytě někdo vyvolal úmyslně ... (TV Prima)

jprmusic

Jsem z tohohle filmu takovej "rozpačitej". Na jednu stranu jistě brilatní výkon Nortona a Pitta, na druhou stranu mi tam vadilo strašně moc věcí, paradoxně asi nejvíc - na rozdíl od "7", kterémuž filmu jsem věřil každou vteřinu - nereálnost toho všeho. Norton mlátící sám sebou a zahazující se do skleněné vitríny mi prostě přišel spíš přiblblej než dramatickej. Ale možná mě film "nezastihl v nejlepší životní fázi" a příště to bude lepší - tedy pokud bude nějaké příště ...... ()

dundy666

Každý z nás si asi někdy říkal " Tomu bych nejraději jednu napálil." Proč nezaložit klub, který by měl právě tento smysl a pomáhal nám odpoutávat se od našich vnitřních démonů. Možná proto že Brad Pitt a Edward Norton už ho založili, chcete se připojit? Ani bych se vám nedivil, už jen proto, jak úžasné herecké výkony podávají během celého filmu. ()

rob_troy

Chaos. Naprostý chaos a to každou scénkou, která se vám dostane před oči. Perfektní Edward Norton a stejně úžasný Brad Pitt spolu s dokonalou tvorbou Davida Finchera. Nedávno jsem přečetl i knihu, kterou mě Chuck Palahniuk dostal do kolen. Vše co o tomto filmu mělo být řečeno už řečeno bylo a já jen souhlasím. Tento skvělý kinematografický počin nikdy neumře a lidstvo se o to určitě postará, aby ho udrželo na vrcholku pláten a monitorů. Nejdříve nemůžete půl roku spát a všechno se vám zdá jako sen. Probouzíte se na různých místech aniž byste věděly, jak jste se tam dostaly. Poté nestačíte na své problémy, doktor vám nepředepíše léky na spaní a ke všemu se psychicky hroutíte. To je ta správná chvíle, kdy se objeví Tyler, který vám s vašimi problémy pomůže. Váš byt exploduje a veškerý IKEA nábytek je fuč, na mraky. Nabídne vám místo k bydlení pod podmínkou, že mu jednu vrazíte a nakonec se z toho stane zábava. Zjistíte, že mlácení vám pomáhá utéct od vaší neúnosně hnusné reality. Za období svého utrpení poznáváte několik lidí, kteří trpí na různé nemoci, které jsou neléčitelné a sledujete jejich pláč a utrpení. Potom poznáte Marlu. Marla vám zkomplikuje život ještě mnohem, mnohem víc, než byste si uměly představit. Z klubu rváčů se později stane ,,projekt Likvidace´´. Máte pod sebou hromadu chlapů, kteří jsou ochotni pro vás udělat vše a máte společný zájem - ničit vše, co vám přijde do cesty. Když už je ale skoro všechno u konce, zjistíte co všechno z toho vlastně byla pravda. Zjistíte, že žádný Tyler Durden neexistuje - jste to vy snažící se sami sobě pomoct a najít řešení svých problémů a proto je tu Tyler. Poté co zjistíte, že žádný Tyler nebyl ani není, nastane vám v hlavě ještě mnohem větší chaos než doposud. Když totiž nebyl Tyler, co tedy dělal Jack, zatímco stál Tyler na jednom místě a Jack na druhém. Pokud to byl po celou dobu Tyler, co tedy dělal údajný Jack? Konečná věta pronesená při hromadné likvidaci výbuchem mrakodrapů má to největší kouzlo. ,,Poznalas mě v divném období mého života.´´ ()

Sid_77

Neskutečnej úlet kterej ovšem ke konci ztrácí drive a nadhled. Taky mi to pak piřšlo už moc překombinovaný a matoucí. Fincher rulez! ()

overfloater

Muj nejoblibenejsi film, znam ho snad nazpamet. Nezapomenu, kdyz jsem ho videl poprve na tabore. Promitali to trem nejstarsim oddilum, tedy od 13 do 15 let. Skvely bylo jak si vychovatelky zacaly odvadet nejmladsi oddily po sukaci scene a naslednym rozhovoru o tom jak Marla skvele s*ka :)) ()

yaqwsx

Mé dojmy? Prvních 20-30 minut se jednalo o jiný film. Film, který byl na 5 hvězdiček. Audiovizuálně, příběhově a vůbec stylově dokonalý. Jenže pak to šlo z kopce. Až do konce filmu. Trochu mě překvapuje zdejší hodnocení - film je dle mě výrazně přehodnoce. Ano, mám rád tento typ filmů - tento typ záplekty, toto tahání diváka za noc - jenže ono to musí dávat smysl. A zde nedává. Scénáři teče do bot. Po "velkém zvratu" jsem se neplácl do hlavy a nevzponěl jsem si na všechny ty detaily, které na to poukazovaly, jako u jiných filmů. Tady jsem si řekl - co? A hlava mi to nebrala. Naopak se mi vybavily veškeré momenty, kde si film výrazně protiřečí. Konec byla kapitola sama pro sebe - vůbec ve filmu neměl být. Jak jsem se na tento film těšil a jak si mě dostal začátek filmu, tak se mi dostalo pouze obrovského zklamání. ()

vinc_vega

Ak ste tento film ešte nevideli a chystáte sa, tak sa vyhýbajte ľuďom, ktorí „ho“ už majú za sebou, lebo by ste mohli prísť k ujme na zdraví – po prípade tí, ktorí vám prezradia pointu. Dokonalí Brad Pitt a Edward Norton predvádzajú fantastické výkony, uveril som im každému slovu, každému pohybu, ktorý vo filme predviedli. Temná stránka filmu podtrhuje tiesnivú a depresívnu atmosféru, presne takú hutnú ako ju vie vykresliť snáď len Fincher. Reflexia konzumnej spoločnosti sa strieda s osobnou depresiou hlavného hrdinu, ktorý sa spolčil s čudným Tylerom Durdenom a náhle nič je tak ako bývalo. Keď ráno vstanete z postele a pozriete sa do zrkadla na svoju zbitú tvár a napriek tomu máte na perách zvláštny úsmev, nemajte strach. To ste len minulú noc navštívili Klub bitkárov. ()

habertek

Tenhle film je paráda. Nejdřív se mi do něj moc nechtělo, protože jsem si myslel, že mě nemůže ničím oslovit jelikož takové filmy nejsou zrovna moje kafe. Nestačil jsem se ale divit co všechno mi film naservíroval. Pitta moc nemusím, avšak toto je jeden z mála filmů, kde se mi líbil (s Nortonem parádní dvojka!)...Toto je fakt dobrý film s velkým D! ()

Nightmare89

Z tejto klasiky by si mali vziať ponaučenie všetci zástupcovia "dnešnej" materialistickej, povrchnej, prázdnej a sebaľúbej spoločnosti. Smutné na týchto tupých ľuďoch je to, že oni tomu ani nepochopia. ()

GordonCZ

Na jedné straně absolutní pecka, na straně druhé vlastně úplně o ničem. Přesně takový jsem měl pocit během filmu, kdy se střídaly brilatní pasáže s těmi méně zdařilými a nebýt toho překvapivého odhalení na konci, asi bych Klub rváčů řadil spíš do podprůměru. ()

ma3e

Asi nejlepší film pro chlapy, co existuje. Těm, kdo ho ještě neviděli bych doporučil, aby se někde zavřeli, připravili si ideální podmínky ke sledování a nenechali se nikým rušit. Naprosto epický dílo, který vám rozproudí krev a vnutí chtíč být taky součástí Fight clubu. (Jen nezapomeňte, nic takovýho jako fight club neexistuje ! ) ()

J*A*M*B*O

Fincher je génius vo filmovom umení. Klub bitkárov je niečo také neskutočné a neopísateľné, že len obstojný koment k tomu je ťažké napísať. Myšlienkový labyrint, ktorý som si pozrel za jeden deň 5-krát a stále som to chcel vidieť. Proste z toho filmu vychádza energia a ponaučenie. neskutočné labyrinty, ktoré tam Fincher zabudoval sú neoceniteľne dobré. Edward Norton v roli hlavného hrdinu, ktorý si vytvoril nového kamaráta pre uznanie a rešpekt. Dávam 10/10 bodov. ()

Queendom

V malým, pražským kině se po skončení filmu ozvala obrovská rána. To jak mi spadla na zem čelist. Nikdy nezapomenu s jakym pocitem jsem z kina odcházela. Připadala jsem si jako podvedená a okouzlená zároveň. Cože, tak o tohle celou dobu šlo? Jak mi to mohlo uniknout? Pro mě největší twist ve filmu ever a jeden z nejlepších filmů ever. ()

anyonecek

Tenhle film si rád pustím znova a znova, protože neztrácí nic na svém kouzlu. Je to perfektně natočené + ten alespoň pro mě nečekanej zvrat mi sedl jako ulitej. Z takového slušňáčka se vyklubal takový velký šéfik, kdo by to byl řekl. Trošku mi zde každopádně vadil závěr, konkrétně s tím čistým průstřelem hlavy, to jako wtf?, dále ty padající baráky už taky byly docela dost silný kafé, ale nakonec jsem to zkousl, protože přeci jen jsem si to naplno užil a je to určitě top film. Postavy se mi líbily a během několika momentů jsem si je zamiloval, ta kombinace herců mi prostě sedla. ()

x_silver

Zase úžasný film od Davida Finchera. Perfektně prošpikované geniálními scénami. Nejspíš vás moc nebude souhlasit, ale Fight Club se mi zdá lepší než Se7en. ()

PAVLIS

Je trochu škoda, že děj staví převážně na hlavním hrdinovi a jeho proměně (na první skouknutí hodně překvapivé), plno vážných témat (terorismus či existencionální otázky) jen nakousne a díky tomu na konci lehce odplyne jako běžný blockbuster (to ale spíš až napodruhé). Mohl být dnes stavěn svým významem mnohem výš než jenom jako "kurevsky efektní thriller". ()

helrohir

Tento film so dokázal doceniť až po druhom zhliadnutí, pretože po prvom ma až na to vypointovanie nezaujal. Pri druhom sledovaní som už však pozorne sledoval každý záber, počúval každé slovo a len som si uznanlivo pokyvkával hlavou a vravel si, že ten Fincher je fakt génius, keď dokáže takto natočiť a vygradovať svoje filmy. Napriek tomu to na plný počet nie je, pretože v podstate je to len taká ptákovina, ktorá sa vyžíva v anarchii a duševných poruchách. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

21.01.2022

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Už je tomu téměř rok, co studio Disney dokončilo akvizici studia 20th Century Fox a všech jeho odnož. Od té doby se mnohé změnilo, několik filmů bylo zrušeno, pár titulů čeká reboot a menší nezávislá… (více)