Úředník Jack, který pracuje pro velkou automobilovou firmu jako koordinátor pro stažení výrobků z trhu, už šest měsíců pořádně nespal. Pohybuje se v jakémsi polosnu či polobdění a neví, co dělat. Lékaři, který mu hodlá předepsat cvičení a valeriánské kapky, se svěřuje, že je to skutečné utrpení. Lékař ale odvětí, aby se šel podívat za muži, trpícími rakovinou varlat – ti totiž opravdu trpí. A tak jde Jack na jejich terapeutickou skupinu a jako oni se vyplakává na rameni jednoho z postižených – Boba, ze kterého udělala hormonální léčba po odstranění varlat napůl ženu. Postupně začne navštěvovat i jiné terapeutické skupiny, až se jednou setká s dívkou, Marlou Singerovou,která je stejná podvodnice jako on. Také ona chodí na terapie, přestože jí nic není. Jack soudí, že by si měli skupiny rozdělit a každý chodit jen do těch svých... Na služební cestě se pak v letadle setkává s Tylerem Durdenem, mladíkem, který se živí příležitostnými pracemi – třeba jako číšník na banketech - a hlavně prodává mýdlo. Když po návratu domů Jack zjistí, že jeho byt vyhořel – v důsledku výbuchu – a on nemá kam jít, vzpomene si, že si vzal Tylerovu adresu. A požádá ho, aby mohl bydlet s ním. Tyler žádá jedinou věc: aby mu dal pořádnou ránu. Když to Jack udělá, ihned mu ránu oplatí. A je z toho pěkná rvačka, kterou si oba vlastně pochvalují: hned se cítí lépe. Tyler bydlí v ponurém starém opuštěném domě, v jehož okolí je pusto a prázdno. Mladíci začnou rvačky pořádat pravidelně, a přichází stále více zájemců: vzniká „Klub rváčů“ ... Po nějaké době se objevuje i Marla, která se začne pravidelně a hodně hlasitě milovat s Tylerem, zatímco Jack jen závistivě poslouchá. Do práce chodí stále méně a šéf Chesler se nestačí divit jeho pohmožděninám po rvačkách a nedbalému oblečení. Ozve se policista Stern, který v telefonu naznačuje, že výbuch v jeho bytě někdo vyvolal úmyslně ... (TV Prima)

Reddman

Tenhle film jsem považoval za svůj nejoblíbenější dříve než se stalo skoro trendem to o něm říkat. Jsem za to rád, je to totiž jedním slovem pecka. ()

Chlo0opek

Určitě zajímavý snímek. Takový předchůdce Počátků a podobných filmů. Brad se zde dokonale vyřádil - tohle je role přesně pro něj. Nesmíme však ani zapomenout na Edwarda - ani ten nezůstal herecky vzadu a Bradovi sekundoval více než slušně. ()

Jinoch

Klub rváčů je dokonalým obrazem syndromu vyhořelosti jedince a degenerovanosti západní společnosti. Zabývá se problémy ztráty naší vlastní identity, hledáním nového řádu společnosti i jejich nových (a zároveň starých) hodnot. Toto hledání je divákovi podáváno skrze příběh schizofrenického muže, u nějž jedna část zastává hodnoty současné společnosti charakterizované řádem, součinností pro chod celku nebo životními ideály upínajícími se k materiálním hodnotám tohoto světa (takzvaný IKEAideál). Ta druhá dává přednost návratu k základním zvířecím pudům - zahazuje všechen patos společnosti a jde tvrdě k jádru našich vnitřních pocitů, tužeb a potřebám fyzického uspokojení. To později vede k sílící vnitřní konfrontaci hlavní postavy a vrcholí geniální pointou, která dává filmu zcela nový rozměr... Tohle všechno je převedeno na plátno Davidem Finchrem (jenž opět předvádí svůj neskonalý filmový cit). Ten předává divákovi příběh poměrně rozsáhlou formou a tak trochu nepřehledně - se spoustou drobných odboček a v doprovodu neustálých podobenstvích života (nebo společnosti), přesto všechno však stále ve skvělém tempu a s vynikající atmosférou, kterou zde vedle perfektní kamery, práce se světlem a hudbou tvoří hlavně vynikající herecké duo - Norten, Pitt. Oba hrají naprosto famózně a když je potřeba, svou troškou do mlýna přispěje i Helena Bonham Carter... Fight Club je zkrátka po všech stránkách naprostou trefou do černého - nabízí mistrovské zpracování, úchvatné herecké výkony a hlavně silnou myšlenku podpořenou mnoha menšími (podpurnými) podněty, jež vyzývají diváka k neustálé konfrontaci se sebou samým, se svým postavením ve společnosti i svým hodnotovým žebříčkem. Zde se zkrátka není o čem bavit - 95% ()

pirate

Možná, že něčím zajímavý příběh, který však začne být záživný až půl hodiny od konce. Celou hodinu a půl se člověk dívá jen na budování nějakého klubu a rvačky chlapů, což by absolutně nevadilo, avšak je to víceméně zdlouhavější a pak už ten svým způsobem solidní děj nepřijde tak dobrý, jak se měl zdát. Za lepší konec bych to vytáhl na 50%. Dávám 45%. ()

logosi

Tak na tomhle filmu miluju úplně všechno:od kamery,režie,hudby,střihu až po herecké výkony hlavně Nortona a Bonham Carterové.A jen tak na okraj pro všechny rádoby odpůrce násilí v tomto snímku,všimli jste si,že tu za celou dobu zemře nepřirozenou smrtí jen jeden člověk? ()

macoslavek

dlouho jsem přemýšlela, jak popsat své pocity po zhlédnutí Fight Clubu.. ale to slovy hold nejde.. můžu jen doporučit, Brad Pitta mě konečně donutil pochopit, co je na něm tak úžasného (spolu s rolí ve Snatch jeho nejlepší herecký výkon). ()

moriarty

Jeden z nejlepších filmů devadesátých let. Film u kterého jsem chtěl utýct z kina, žít v kanálech a stát se desperádem :). Dokonalá adaptace knihy, snad někdo natočí i Program pro přeživší, to by byl taky dobrej film. ()

MadhaterFray

Fight Club je jeden z tých filmov, ktoré by si mal divák pozrieť stále dokola a dokola. A vôbec nie preto, že by ho nepochopil, ale preto že tam zakaždým nájde novšie a novšie detaily, ktoré Fincher rafinovane schoval medzi riadky a diváka-čitateľa znova a znova prekvapujú a tešia či už po rokoch, keď ich nabratými životnými skúsenosťami pochopí alebo len ich proste znovuobjaví. Je to film, ktorý vás núti pozrieť si ho znova, aby ste si overili či celá “pointa“ príbehu spätne naozaj funguje a sedí. Snažíte sa Finchera nachytať na detailoch, ktoré nemá domyslené avšak musím vás sklamať on ich má domyslené. A dokonca aj keď je to znova jedna z tých opatrných tém, keď je sfilmovaná kniha a to od geniálneho spisovateľa Chucka Palahniuka musím v mojom prípade povedať , že pre mňa bola dokonca Fincherova verzia zaujímavejšia než jej knižná predloha. A znova sa tu potvrdzuje pravidlo, že Brat Pitt nie je len okúzľujúca tvárička, ale skutočný herec, ktorý pod dobrým režisérom dokáže na plátne divy. Skutočne dobrý film po jeho zhliadnutí vo vás zanechá spŕšku emócii, čo Klub Bitkárov jednoznačne ponechá a otrasie základmi vášho života. Myslím, že tomuto filmu niet čo vytknúť obzvlášť preto, že dokázal po celom svete zmanipulovať množstvo ľudí k tomu, aby si podľa neho zmenili životný štýl a takú silu môže mať len naozaj dobré/silné médium. ()

cermy2105

David Fincher musel timhle vsem nakopnout...Genialni jak jen muze byt.Od zacatku vidite vsechno jak doopravdy je akorat vas to netrkne ...nebo alespon me.Edwadr Norton po tomhle vykonu se zaradil mezi moje nej herce.Naprosto genialni!!! ()

mentos.

Klub rváčů pro mě je a asi navždy bude tím nejlepším filmem ze všech. Fantastická režie mého oblíbeného Davida Finchera, který nám tímto dílem ukazuje, že tomu co dělá, dobře rozumí. Když k té režii přihodíte originální scénář a herce, kteří patří nejen mezi ty kvalitní, ale i mezi mé oblíbené- Helenu Bonham Carter a špinavého, systému odporujícího Pitta, vznikne vám tohle parádní dílo. Tenhle film je nepředvídatelný a zajímavý nejen příběhem, ale i zpracováním a při poslední půlhodině vám minimálně jednou spadne brada. Je to film, který jsem si prostě musel pustit dvakrát po sobě, ale řeknu vám, vůbec mi to nevadilo! Za mě je to 100% záležitost, dávám 5 hvězd, ale kdyby to šlo, přidal bych ještě jednu :) ()

Agnostik

Absolutní kult a schizofrenní pecka!Davidu Fincherovi se podařilo natočit bezhraniční,psychopatickou a krásnou úchylárnu,více nelze dodat!Naprostá bomba!100%! ()

mine.slayer

I přes to, že mi rozuzlení zápletky jeden neopatrný kamarád prozradil, je celý film tak silný, že v něm vůbec o závěr nejde, ale věřím, že kdybych to nevěděl určitě bych se z toho posral. Nejlepší role Edwarda Nortona a Pittova hned po té z 12 opic. ()

joker211

Tak toto je úplne, ale úplne iný druh filmu na aké som bol doteraz zvyknutý. Parádne prepracovaný dej s takýmto totálne nečakaným záverom dokáže vytvoriť asi len Fincher. Brad Pitt a Edward Norton si film užívali a pretekali sa, kto podá lepší výkon. Vo filme je to vidno a to film robí ešte zaujímavejší a lepší. Niektorý ľudia síce film nepochopia, ale I do not give a shit !! ()

AlohaAnty

Tak jsem přemýšlel co k tomuto filmu napsat a došel jsem k tomu, že tento film je trošku bláznivej. Tak do půlky filmu jsem ten film žral, ale pak přišel bod zlomu a film přestal dávat smysl a já si říkal o čem ten film vlastně je? Ale abych film jen nekritizoval tak taky nějáka + Pitt drsný jak má být a Edward také excelentní takže **** jsou podle mě dostatečné. ()

smike

Ten úžasný zvrat mi trochu pokazil dojem, do té doby se mi to líbilo. Tenhle trik je prostě už moc laciný, i když v té době tomu možná tak nebylo... ()

assassinGH

Po pozretí tohto filmu som si musel isť zabehať aby som vybil všetky svoje nervy z násilia tohto filmu .. ale aj tak myšlienka tohto filmu mala niečo do seba (napr. závisť ľudí na značkách a materiálnych veciach) .. čo už len povedať .. prekvapivý koniec, skvelí herci aa záverečná pesnička ;) ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

21.01.2022

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Už je tomu téměř rok, co studio Disney dokončilo akvizici studia 20th Century Fox a všech jeho odnož. Od té doby se mnohé změnilo, několik filmů bylo zrušeno, pár titulů čeká reboot a menší nezávislá… (více)