Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích

• USA Justice League: Crisis on Two Earths

Alternativní vesmírné dobrodružství navždy změní pohled komiksových fanoušků na jejich oblíbené postavy. Film Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích vypráví příběh hrdiny Lexe Luthora, který povolá Batmana, Supermana a další superhrdiny, aby mu pomohli zachránit planetu Zemi ze spárů ničemného syndikátu zločinců. V alternativním vesmíru bojuje hrdina Lex Luthor o záchranu planety, kterou ovládá ďábelská variace Ligy spravedlivých. Aby zachránil svou zemi, musí Luthor povolat na pomoc Batmana, Supermana a další superhrdiny, kteří mu díky svým výjimečným schopnostem pomohou vyhrát. V konečné bitvě, ve které se utká zlo s dobrem, půjde o více, než jen o čest. V sázce je osud obou Zemí, ketré musejí být v harmonii a hlavně zachování existence života vůbec. (HBO Europe)

Mouchal

O fous lepší než předešlá "Nová hranice". Dopomáhá tomu hlavně zajímavý námět paralelního světa, ve kterém JL jsou ti špatní a námi známí zloduši jako je Lex nebo Joker jsou ti hodní. A hned na začátku přijde malé zklamání v podobě toho, že z klaďasů na druhé Zemi zbyl pouze Luthor a zazdí se tak možné zajímavé interakce, které by setkání dlouholetých nemesis (ikdyž v tomto případě kopající za stejný mančaft) rozhodně vyvolala (rozhodně bych rád viděl, co by Batman dělal s hodným Jokerem alias Jesterem). Co naopak ocením hned je přemíra akce a minimum zbytečných keců. Je to vlastně nonstop akční jízda, která za celých 70 minut popadne dech tak 3x-4x. Animací je tento film takový příjemný standart, tudíž nic co byste ještě neviděli, ale ani nic na co byste nadávali. Z dabingu rozhodně vyniká Woodsův Owlman, který jako postava působí rozhodně dost zajímavě a celkově jeho motiv byl dost uvěřitelný (na blázna). Finále si něco málo vzalo z Watchmenů, něco z komiksů a ve výsledku bylo finále rozhodně jedním z higlightů celého filmu. Potěšilo mě (jakožto batman-fana), že přes Batmanovu nechuť zabývat se cizí Zemí nakonec stejně vše zachránil on (jak taky jinak, že?), ikdyž skákat tři metry do výšky z kroku se zlomenými žebry je asi dost i na komiks, ale to tu nemůžu rozebírat. 65% ()

JohnnyD

Multihero movies veľmi nemusím, no Crisis on Two Earths je celkom zábavný kúsok, najmä vďaka sympatickému alternatívnemu Luthorovi, hláškujúcemu Flashovi (a jeho britskému alter egu) a skvelému filozofickému finále s Batmanom a jeho dvojčaťom. Síce je to až príliš akčné, prebúchané a hektické a nemá to atmosféru žiadneho z komiksov, je to celkom zábava. Napr. také Jokerovo hrdinské alter ego Jester je skvelé, škoda že neukázali viac alter-záporákov. ()

DEXTER099

Oproti filmu Superman /Batman Veřejní nepřátele které jsem viděl hned před tímto snímkem,se mi Liga spravedlivých líbila ještě o něco více.Hlavně je zde dobrý příběh,který je originální,alespoň pro neznalce komiksu jako jsem já.Příběh o dvou vesmírech,kde naši hrdinové na straně jedné jsou takový jaké je známe a na straně druhé jejich na první pohled hodně podobné postavy jsou naopak vykresleny jako záporáci se mi opravdu líbil.Navíc v tomto filmu dostaneme kromě Batmana a Supermana i další kladné charaktery a přes tolik postav co na jedné nebo druhé straně film nabízí,je příběh udělaný dobře a nepůsobí něco nadbytečně.Na to,že je to animovaný film,které mam zaškatulkované hlavně z pohádek :-) tak zde jsou ty charaktery i dobře napsané.Myslím,že každý kdo má rád superhrdinské filmy a DC obzvlášť tak bude spokojen.Za mě tedy celkově 85% a pět hvězd. ()

Kryton

Myšlenka paralelního vesmíru s antihrdinama je skvělá. Bavilo by mě sledovat více filmů s opakem hrdinů a zloduchů jaké známe. Velká škoda, že z paralelní JL zbyde jen Lex Luthor (má cool oblek). Opět se mi potvrzuje, že postava Batmana je v posledních animovaných filmech od DC zbytečně mimo hru, protože pokaždé zachraňuje všechny a všechno. ()

MartinezZ

2.7.2010 ~ Pitomina naprosto nehorázného ražení. Nejdříve byli superhrdinové, pak už začaly docházet nápady a tak vznikali bizarnější a pitomější superhrdinové a nakonec někdo přestal brát prášky a vznikla tak skupina superhrdinů superhrdinsky konající superskutky proti superzlodušským skupinám superpadouchů sjednocených v superzlodušské superkonglomeraci. Naneštěstí nedostatek přísunu medikamentů pro zklidnění choré mysli zapříčinilo posun hranice nelogičnosti k limitně se blížícímu supernekonečnu. ~ Nejprve je nutné vědět, že nejsem fanda papírových komiksů, nikdy jsem jím nebyl a obliba tohoto žánru u mě skončila v raných dětských letech opuštěním Čtyřlístku, nemluvě tak o krátkodobém návratu k časopisu Méďa Pusík, kterýžto byl edukační pomůckou naší výborné francouzštinářky paní Kadlecové (touto formou zdravím, vědom si nepostřehnutelnosti tohoto pozdravu). S ohledem na to jsem nikdy nepochopil nadšení nad komiksy. Mluvím o papírových, ty seriálové a filmové jsou druh jiný, na ty se rád podívám (spíš na ty filmové), je to občas vtipné a hlavně akční a nemusí se u toho (nesmí se!) myslet. Končí den, spát se nechce není co dělat a jedinou možností zdá se býti pozorování rozkladu protější zdi? Ideální možnost pustit si nějaký zfilmovaný komiks a vnímat pohyblivé obrázky, potažmo hudbu. ~ Průser je, když narazíte na něco, co samo sebe popírá a chtě nechtě nutí přemýšlet, protože tolik nelogických hovadin zaměstná i mozek v úsporném režimu. První věcí je sesypání všech možných superhrdinů do dvou, navzájem soupeřících skupin. V jedné partě je tak Superman, Batman, Flash Gordon, Wonder Women, Green Lantern a další mě zcela neznámé postavy. Tuhle partu, stavící si někde ve vesmíru stanici, navštíví z alternativní reality Lex Luthor (... - tohle znamená kroucení hlavou s pozvednutýma očima), který sem schová nějakou super nezničitelnou energii, po které na jeho alternativní Zemi prahne alternativní skupina superpadouchů. Lex je tam samozřejmě ten hodný. Ona alter-skupina hajzlíků sestává z opaků našich hodných postav. Soví muž (...), zlý Superman (který se tu jmenuje jinak a je mi fuk jak), Super Women, zlý Lantern a další super blbé postavy. Naše skupina hodných musí Lexovi pomoci (i přes Batmanovi námitky, aby se na to všichni vyprdli) a alter-Zemi zachránit. "Skupina sviní" má totiž v plánu zničit planetu. ~ První totální hovadinou je nacpání všech (naprosto VŠECH) možných komiksových hrdinů do jednoho komiksu. Druhá hovadina je způsob, jakým se skupina rozhodne pomoci, třetí je opak postav a vůbec celá alter-existence. Soví muž je úplně vypatlaný, protože nehodlá zničit jen tamní alter-zemi, ale úplně všechny země ve všech realitách, čemuž mu sekunduje nějaká vlezlá super žena, úplně stejně vylízaná, ovšem bez toho, aby tento superdebilní nápad věděli ostatní alter-superzlouni. Super a alter-super se tak furt nezajímavě pitomě animovaně třískají po držkách, ačkoliv jsou všichni super a skoro nezničitelní. Superman (TEN SUPERMAN) několikrát přizná, že není nejsilnější z party (...), Flash v celém filmu vyzní jako úplný a zcela nepotřebný, ba dokonce zavázející idiot (...), během toho celého zbytečného vynuceného pitomého příběhu proběhne hromádka superfrajerských keců a jak jinak všechno dobře dopadne, protože většina zlounů se ve vteřině obrátí na relativní dobro (...) (...) (...). HOVADINA! () (méně) (více)

• V dokumentu o natáčení režisérka pro dabing hlavních postav Andrea Romano prozradila, že James Woods nahrál všechny své repliky pro postavu Owlmana přes satelit ze studia v Connecticutu. (Caszidy)
  • Původní scénář Dwaynea McDuffieho nesl název "Justice League: World's Collide" a měl být použit pro film, který měl býv uveden rovnou na DVD v roce 2004 a který by propojil druhou a třetí řadu seriálu Liga spravedlivých (od r. 2001). Kvůli nabitému plánu televizního vysílání a dalším problémům k tomu nakonec nikdy nedošlo. (Caszidy)
  • Scéna Batmanova příchodu ve zdvihači je téměř shodná s příchodem Ellen Ripleyové (Sigourney Weaver) v závěru filmu Vetřelci (1986). Také samotný zdvihač je variací na ten, který pro svůj film vytvořil James Cameron. (Elegnor)