Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

Diskuze

Dines (hodnocení, recenze)

Já mám anglické titulky, české zatím nejsou. Koukni na www.opensubtitles.org tam jsou titulky, stáhni si je. Četl někdo komiks? Já se na to na chvilku koukl a vypadá to zajímavě. Mám asi nějakých 68 dílů tak si to asi celé pročtu :-)

dajmon

dajmon (hodnocení, recenze)

mg skade ste to stiahli film + titulky ja som si to stiahol a pri titulkach mi vypisuje vseliake znacky to sa ani citat neda :(

-Dawe-

-Dawe- (hodnocení, recenze)

pravda :) čtvrtý díl se skoro rovná 1 dílu .... vynikající :-)

Dines (hodnocení, recenze)

Čtvrtý díl naprosto fascinující a taky zatím rozhodně nejlepší. A ten konec - nejlepší část celé epizody :-)

Korinor

Korinor (hodnocení, recenze)

1. díl - 5 hvězd 2. díl - 5 hvězd 3.díl - 4 hvězdy 4.díl - 5 hvězd neskutečně chytlavý seriál

oLí

oLí (hodnocení, recenze)

jen takový technický dotaz: jaké verze stahujete ? nejlepší, co jsem od pilotu vždy našel bylo CTU, ale na 720 je obraz i zvuk docela bída, to si na pořádný HD budeme muset počkat až vyjde blurayko ?

Dines (hodnocení, recenze)

Třetí byl nejslabší, nuda o nic tam nešlo. Nejlepší byl první :-)

Uživatel CrypzzXD smazal svůj příspěvek.

Dines (hodnocení, recenze)

A je tu neděle, další díl. Nemůžu se dočkat, za nedlouho už bude venku :-)

Hellblazer

Hellblazer (hodnocení, recenze)

Ono to je a aj bude hlavne o vztahoch, presne ako comics. A aj ked zombici nezabiju snad ziadneho z hlavnych hrdinov, bude to riadne krute a povedal by som, ze vela veci sa ani neodvazia ukazat. Mne to takto vyhovuje, prakticky tomu nemam co vytknut, teda az na to, ze som cakal, ze prva seria bude koncit aspon 12 dielom comicsu a nie 6. :D:D:D

(hodnocení, recenze)

2-extreme zatim se na to divas jako ja u me je to ted taky nekde kolem 70,5% a taky me to zatim bavi..ale ja cekal ze se u toho budu obcas i lekat nebo si rikat slova jako ,,tak ten to kur.evsky schytal od toho zombika,,zatim je to spis prumer

2-Xtreme

2-Xtreme (hodnocení, recenze)

V prvom rade je potrebné brať do uvahy, že to má byť akýsi oldschool a preto to klišé je normálne. Po 3 dieloch je to u mňa tak na 70% a čakal som väčšiu pecku. Myslel som, že pôjde o obyčajný gore fest a nie filozofovanie a riešenie vytahov :) ale poyerat ma to baví...

Zeck

Zeck (hodnocení, recenze)

O vykradačce byl se moc nebavil, protože to není seriál, který tuto scénu vykradl, ale původní komiks podle kterého je seriál natočen. Pak také můžeme debatovat, jak starý je komiks a jak starý je 28 days later.

Campbell

Campbell (hodnocení, recenze)

Takže první díl vykrádačka 28 dní, ale dalo se. 60%. Druhý díl ne zas takový propad 50%. Třetí dílprakticky to samé jako jednička. 60%.

Mr.Ripley

Mr.Ripley (hodnocení, recenze)

TheDarKnig: Je fakt, že závěrečný úprk měl grády a konečně jsem se za celý díl výborně bavil, škoda, že mě bavení začalo v chvíli, kdy přišel konec dílu. Zkrátka, druhá epka mě spíš odradila, rozesmála. Celkově dvojka dosti pokulhává a vše zachraňuje výborná trojka.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

j ty střeva na krku opravdu nebyla nutná.. :-)) zato ta scéna SPOILER poté, co je ten humus smyt deštěm a oni probíhají zombie avenue a likvidují je, je perfektní

Mr.Ripley

Mr.Ripley (hodnocení, recenze)

První epizodu měl pevně v rukou Frank a výsledek byl nezapomenutelný, některé scény odkazující k 28 Days Later a dalším zombie-movies potěšily. Druhá epizoda bohužel šla hodně dolů, chvílema to přípomínalo parodii. Scéna s masakrováním mrtvoly následným ověšením střevy, jsem padal smíchy ze židle a říkal si: "Je tohle nutný?" Ovšem třetí epizoda napravila reputaci a po pilotu nejlepší část. Sic tomu něco chybělo, ale 98% tomu dám. Dokonce se začínám těšit na další epizody. Vztahy se zamotávají, zombie mánie vře... Máme se na co těšit! Muhehe!

-Dawe-

-Dawe- (hodnocení, recenze)

ani nevim proč tu píšou 1 díl 60 minut když to měl jen první a ostatní maj bohužel 45 minut :(

Rob Roy

Rob Roy (hodnocení, recenze)

Třetí díl to zas nakopl. Kdybych měl hodnotit procentuálně, tak 1. 100% - 2. 60% 3. 80%

(hodnocení, recenze)

PIRKAF z vlastni zkusenosti vim jaky to je utikat pred ciganama coz je mozna jeste horsi nez kdejakej Zombie :D

Pirkaf

Pirkaf (hodnocení, recenze)

killduke: Jasně, tak ty si v klidu před komplem můžeš přemítat o tom, že "uřezat palec stačí na sundání pout", ale už tě vidím, jak takhle uvažuješ přivázanej na střeše zmlácenej a polomrtvej strachy ze zombíků, co se na tebe sápou skrz dveře... to by si jeden možná i celou ruku uřízl.. ;-)

Chrlič

Chrlič (hodnocení, recenze)

Co, bude v seriálu i nějaký ubermutant? Nějaký hnusák z L4D by potěšil :-D

Pirkaf

Pirkaf (hodnocení, recenze)

Mně přišel třetí díl zatím nejlepší. Ona totiž komiksová předloha je víc o mezilidských vztazích než o zombíkách a o akci, takže se totéž dá čekat o seriálu, i když samozřejmě té akce je tady víc.

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)