Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

Luk Skywalker

Kdesi jsem četl, že je tento seriál bezzubý a bohužel nezbývá než souhlasit. Ale i přes svou bezzubost se musí autorům nechat, že mají smysl pro dramatické situace a ví co mají rozvinout, aby diváka udržely u tohoto seriálu. Bohužel je zde až moc emocí a rozhovorů, které kdyby nebyly, tak by seriál nepůsobil dojmem, že je ukecaný. Hodnoceno po dvou řadách jako průměrný seriál. EDIT: Třetí řada je úplné jiná než předchozí dvě a je na co koukat, i když několik dílů v závěru řady zbytečně natahují a nudí, ale je to posun dobrým směrem. 4.řada má první polovinu řady dobrou (včetně dvojdílné "ságy o Guvernérovi"), pak se to začne zhoršovat a druhá polovina je nudnější. Je tam zase nějaký posun a flashbacky, které snad mají dávat nějaký hlubší smysl. 5.řada je rozporuplná, některé díly velice dobré a bavily mě je sledovat, jiné zase nudné a div, že jsem je dokoukal, závěr řady vcelku dobrý, zase přibyli i ubyli nějaké postavy. 6.řada je zatím nejlepší, což je na jednu stranu smutné, na stranu druhou aspoň mě seriál bavil (podrobnější popis po rozkliku Série 6). Na 7.sérii je hodně reakcí na netu, že je nejnudnější. Ano na skvělou 6.řadu to nemá, ale na standard TWD to stačí, finále dobré, ale je tu pár zarážejících logických kopanců. 8.řada má být hodně akční, tak jsem zvědav, bo v tomto seriálu se vždycky dost mluví. A mluví se i v osmé sérii, více v příslušném oddíle. ()

Radek.SCH

Vydržel jsem vážně dlouho (do konce druhé sezóny) a dál už ani ň. Obzvlášť druhá sezóna se zvrhla v něco připomínající VKV, kdy vám v podstatě každá postava leze krkem (obzvlášť Rick se svými "smrtícími výrazy" a pohledem vraha), to už vůbec nemluvím o přešlapování na místě, (ne)ději a vytváření stále nových a krkolomnějších problémů, které musí skupina řešit. - 50 % ()

bundaboy

1. série - 70% (pilotní díl 90%, zbytek tak 50%), 2. série - 60% a 3. série je zatím ve své půlce neskutečný masakr - 90%! :) ()

P.J.2

Tenhle seriál jsem viděl když začal vycházet a vubec se mi to nelíbilo. Teprve nedavno jsem tomu dal podruhé šanci a hodnotím za pět.Uvědomil jsem si že to není o střílení a zabíjení zombíků (proč jim tak nikdo neřekne?) ale o tom co by se stalo s lidskou psychikou a morálkou kdyby podobná apokalypsa nastala a opravdu jsem rád že mi tohle dílko neuteklo. Těším se, co bude dál.. ()

Destinytte

Pokud jste někdy při hraní vaší oblíbené počítačové hry, kde svět pomalu ovládají zombíci, přemýšleli, jak by to vypadalo, kdyby se to skutečně stalo, je tenhle seriál určen pro vás. Ale určitě vás bude bavit, i když máte rádi napínavá dramata s kapkou hororu. Seriál bych nedoporučila někomu, kdo se nerad dívá na krev, té je tu požehnaně. (No, co jiného čekat, když někomu vrazíte lopatu do hlavy.) Pro mě je Walking Dead velký překvapení, protože první díl jsem jen těžko dokoukala. Tak vítejme ve světě, kde se všechna známa pravidla změnila na jedno: Zabij, neboj budeš zabit. (Přesněji - zabij mrtváka.) ()

Raziel_cz

První série: 80%. Druhá: -356%. Třetí 1/2: 90%. Třetí 2/2: 69%. Čtvrtá (psáno 17.9.15): Rick si do věznice nastěhoval celé město... a proto se tu rozjíždí drama o čtyřech postavách. Viděl jsem tři díly a tím jsem se seriálem skončil. Charaktery mi svým chováním, které postrádá jakoukoliv logiku, byly čím dál protivnější, až jsem nakonec jenom čekal, kdy konečně pochcípají. Třetí řada měla aspoň dobrou akci, čtvrtá je přesně to, co od zombie záležitosti nechci – nemrtví jsou za plotem a hrdinové řeší krizi identity. Nevím, jestli kvalitativní úroveň zase o tolik klesla, nebo jsem dřív byl tak blbej, že se mi některé série i líbily. ()

fisikk

Již od prvních dílů mě tento seriál chytl a nepustil. Nedočkavě čekám na nové a nové díly další série. Myslím, že více není potřeba říkat. ()

Toka

|| 1. série – 90% Hodně slušný začátek, má to dynamiku, má to prvky hororu, má to senzační hudbu a má to dokonce i drsnýho kovboje. Drobnou výtku mam pouze k jedné scéně, kde se zombie snaží klikou otevřít dveře svého domu. Chápu, že pointa byla dodat tomu slušnou atmosféru (a taky dodala), ale takhle se prostě zombie nechovaj. || 2. série – 95% Zombie parafráze na westernovku s šerifem v hlavní roli funguje senzačně. Ale kdyby vše zůstalo při starém, byla by to nuda a tak jsme svědky jedněch z nejlepších vývojů charakterů za sezónu. A dokonce to i dává smysl. Celá série si zároveň zanechává potřebnou dynamiku a atmosféru. Je až k neuvěření, jak tvůrci dokáží vměstnat nějakou napínavou akci skoro každý druhý díl a přitom se nechytat scénáristického stébla. || 3. série – 90% Důležitost a strach ze zombie pomalu ustupujue a dává větší prostor pro intriky a šarvátky mezi lidmi. Stejně tak se zpomalil samotný vývoj postav - snad s výjimkou Ricka. Alespoň jsme dostali o to zajímavější nové postavy. Michonne je pro mě taková charakterní třešnička na dortu. || 4. série – 90% Zajímavé scénáristické rozhodnutí rozdělit čtvrtou sézonu na pomyslné dvě poloviny, kdy každá polovina vystihuje jiné kvality. Né každému může vyhovovat druhá polovina, která se více podobá Game of Thrones. Za mě je důraz na psychologický vývoj postav velké plus a něco, čeho by se seriál mohl nadále držet. || 5. série – 85% Tohle mohla být nejlepší série a překonat i druhou řadu. Bohužel jí úplně uzemnily zhruba tři episody v polovině, kde se v podstatě jenom vyplňovala vata a navíc to z mého pohledu bylo hodně nešťastně zvládnuté.Tohle všechno smete ze stolu bravurní poslední třetina, která dodává skvělý nádech a novou tvář. Navíc je zde vidět větší důraz na vývoj postav. Bohužel, řada se hodnotí jako celek a nad nešťastným středem nemůžu přimhouřit oči. || 6. série – 85% Silná stránka této sezóny je podle mého minimum hluchých míst. Děj celkově hezky odsýpá, nicméně opět zde narážím na problém konzistencí dílů. Některé díly prostě nejsou dobře zvládnuté. Mezi takový musím bohužel i označit celé finále sezóny, které po famózním buildupu skončilo prachsprostým cliffhangerem. || 7. série – 70% Ach jo... Na začátek musím narovinu zmínint, že Negan je to nejlepší, co TWD mohlo potkat. Neskutečně charmismatická postava se skvělými dialogy a také konečně postava, která se nebojí konat a je důstojným soupeřem. Negan se objevuje zhruba v každém druhém díle a to je jediný důvod, proč tato série neskončila úplným průserem. Tato sezóna je totiž první, kde vůbec nebyl zvládnutý vývoj postav. Jejich problémy byly uměle vytvořené a postavám nebyl dán pořádný vývoj před tím, než jim byla věnována celá epizoda. Pro mě osobně jsou prostě Sasha, Rosita a Tara naprosto nevýrazné postavy a velmi snadno zmaněnitelné. Když tyto postavy nemají v předešlých dílech pořádné interakce, samostatné episody prostě budou nudit. Tady by si mělo TWD vzít velký, velký příklad z Game of Thrones. Další faktor, který nemůžu opominout, jsou velmi prosťoučké záplaetky a nekompetentní, nelogické, vyloženě hloupé chování některých členů – za což lze vinit pouze scénáristy. Ti mají na triku i překvapivě příšerné finále plné Deus Ex Machina a bohužel to odnesl i Negan některými cringe gagy, které mě uprostřed akce regulérně vytrhly z pozornosti a vložili mi hlavu do dlaní. Přes všechny tyto zápory jsem hodnotil tuto sérii relativně nadprůměrně a to opravdu jenom díky Neganovi a zajímavé první třetině sezóny. Musím říct, že sledovat Kingdom, Hilltop a Oceanside samo o sobě bylo zajímavé a lákavé na další episody. () (méně) (více)

Wolvie

Druhou sérií je třeba si trochu protrpět, to je pravda. Ale ta třetí kvalitativně ještě ční nad úvodem, je natřískaná emocemi, špičkovými postavami a perfektně rozehranými motivy, na jejichž rozřešení se každý fanda poctivé seriálové tvorby nemůže netěšit. Spolu s Hrou o trůny nejlepší seriál současnosti. ()

GOREGASM

1. série - ** (45%) První díl made by Frank Darabont vytočí kvalitu a očekávání do takových dimenzí, aby pečlivou ignorancí dokonalého otevíráku zbylých pět dílu skoro nepochopitelně svým statickým pojetím a nudně odvyprávěnými zápletkami tento potenciál promarnilo. Všechny ty vypiplané gory a headshoty jsou k ničemu, když máte téměř všechny postavy na párku a potřebná psychologická hloubka v nedohlednu. Kromě Andrew Lincolna a Laurie Holden nestojí ani herci za delší komentář a to při podobně ambiciózním projektu zamrzí trojnásob. Jak již jeden z kolegů uvedl, tak Frank Darabont po první sérce vykácel les scénaristů a nasadil nové. Mno, uvidíme... 2. série - ** (70%) Kvalitativní upgrade, především v rovině vztahů mezi postavami, tady bezesporu je. Přesto tvůrci jen opatrně našlapují kolem zásadnější kontroverze, ke které řada okamžiků vyloženě vybízí. Je pravda, že narazíme na pár silných a zlomových okamžiků, v kontextu zoufalé situace v níž se skupina přeživších ocitá, mi zde pořád chybí typická HBO odvaha jít až na krev a do hloubky. První housle hrála v mých očích postava Shanea, která je hnacím motorem většiny stěžejních konfliktů a morálních dilemat série, kterou se tvůrčí štáb rozhodl opět zakončit ve velkém stylu. Jde o rozhodně povedenější finále než u první série, svou reálností (každý výstřel ze sebevětší vzdálenosti končí headshotem a to tu máme tmu jak v pytli) bohužel trochu podráží nohy již řečenému. ()

Mortishka

Námet Zombie? Nikdy by som nepovedala že ma tento štýl chytí za srdce. Je to síce na mňa príliš krvavé, príliš nechutné ale ono to funguje, baví ma to! Atmosféra je reálna a dramatická , herci hrajú ako o dušu. Zatiaľ všetky tri série splnili moje očakávania.....Obľúbená postava jednoznačne Daryl. ()

Octane

Tenhle seriál jsem si v poslední době dost oblíbil, je to pro mě něco nového a zatím neokoukaného. 1. série: Pilotní díl, jedním slovem BOMBA, další díly se mi taky líbily, ale jak to tak bývá, první série je spíše taková, aby nás hlavně uvedla do děje a tím pádem se některým lidem může zdát nudná. 2. série: Akčnost dílů jde celou druhou sérií krásně nahoru, přítomnost Jona Bernthala (Shane) ve mě probouzela celodílové napětí i když třeba ani o nic moc nešlo. 3. série: Zatím nejlepší ze sérií, každý díl má perfektní tempo a napětí, které se vás drží od začátku až do konce. Je plná zvratů a událostí, které byste vážně nečekali, guvernér a věci okolo tvoří novou půdu dalším super dílům. Jinými slovy, nemůžu se dočkat až bude 4. série! 4. série: 1. díl 4. série na který jsme tak dlouho čekali vůbec nezklamal, je napínavý, chodců tam je víc než dost, pořádný navnadění na sledování dalších dílů taky nechybí, spousta cizích lidí ve věznici naznačuje, že budeme mít spoustu budoucí "walkerů" prostě paráda! Po 8 dílech 4. série jsem rád, že se vyplnily moje předtuchy. Akční a napínavé díly střídají díly odpočinkové. Midseason Finale to bylo fakt něco, jeden z nejsurovějších a nejlepších dílů. Celkově ve 4. sérii režiséři přitvrzují na brutalitě a akci. Je vidět, že se máme na co těšit. 5. série lehce přidává na brutalitě, ale hlavně se zaměřila na charaktery hlavních postav. Více se zde řeší vztahy, což může nudit. Jako obvykle naše parta se zmenšuje a pak zase rozrůstá. Věřim, že nám režiséři nezničej naše oblíbence. ()

Filec

1. séria v pohode ale 2. séria je sračka zelenej farby úplne celé zle od absolútne otrasných hercov až po nepochopitelné počínanie postáv a mám jeden skvelý príklad 9 časť druhej série s názvom prestrelka tá hlúpa hus ktorá je zaťažená na fízlov sa vyberie pre svojho manžela, ktorý išiel pre uchlastaného dedka ktorý je dôležitý pre narodenie jej dieťaťa, aj keď ich dedko vyslovene poslal preč (stupidita). Tak táto milá stupidná ženská ide pre svojho mužíčka, ktorý mimochodom striela do hlavy aj živých živých :) a táto hus ani nevie kam ide a hladí do mapy, opustí svoje decko nikomu nič nepovie a za pol dňa si nikto nevšimne, že je preč. Proste za tento diel gulka do hlavy FAKT!!...Ešte dávam nádej tretej sérií ale druhá séria je odpad takže zatiaľ si tento seriál zaslúži nanajvýš 2 a pol hviezdy. A viete čo za pekne nalíčené mrtvolky a efekty dám 3*..............Dobre nech sa na mňa nikto nehnevá ale toto je hlúposť!! ()

JirkaLexa

Našlapaný seriál z tvorby stanice AMC, který se pomalu ale jistě rozjel v něco perfektního. Už od začátku jsem byl na plno vtažen do děje a dychtivě očekával, co příjde dál. Měl jsem to štěstí, že jsem na seriál přišel až později a tudíž viděl první dvě série asi během dvou dní, což bylo fantastické, poté však následovalo ono obvyklé týdenní čekání. Hudbu si konkrétně u jednotlivých dílů moc nevybavuji, avšak co si vybavuji dobře jsou jednotlivé postavy, které jsou opravdu dobře vybírané a už po prvních pár dílech jsem měl jasno, kdo je pro mne favorit a kdo ne. Boužel třetí řada začala být dost stereotypní a zdá se, že zombie jsou již vedlejším produktem dění, jelikož už nejsou žádný problém, tudíž jsem s vývoje příběhu vcelku zklamaný, ale počkám si na další sérii a až podle toho popřípadě přehodnotím svůj názor či hodnocení. Každopádně doporučuji sledovat, stojí to za to ... 80% ()

sgt.paper

Tohle neni typickej zombie style. Je to i dobře natočenej film s velkou kvalitou. Bohužel poslední serie nedokázala navázat na předchozí. ()

balt

Prvni série celkem slušný (první tři, čtyři díly), druhá nic moc a u třetí jakbysmet. Pro znalce komixové předlohy to bude do velké míry zklamání. ()

Hubis_

Prní série naprosto bez chyby,ale jak už to bývá od druhé série to jde čím dál víc z kopce..Za chvíli je tu 4 série a já se bojím že to bude tragedie! Velké zklamání.Měli to ukončit po první sérii,jak se původně předpokládalo,ale diváci si vyžádali pokračováni..Měním hodnocení z pěti hvězd na tři ()

BARWA

Pilotní díl sliboval mnohé, ale s každou další epizodou mám pocit, že je to jen telenovela s nesympatickými hrdiny, kteří by při "skutečné" zombie apokalypse nepřežili ani minutu... Víc než Rick, Carl, Shane, Andrea a další jsou mi sympatičtější "mrtváci"... ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)