Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

tatka

Zvučné meno režiséra, slušný vysielací čas na Nemcoch, a výborný prvý diel ma navnadili. Ale prišli diely ďalšie, a zistila som, že ktosi sa pomýlil - nie je to horor, ani thriller, a už vôbec nie dráma. Je to obyčajný, priemerný americký rodinný film, zľahka šmrncnutý polomŕtvymi obžieračmi. Keď scenárista nevie, ako ďalej, alebo keď začína byť nuda, príhodne sa zjavia.. Potom sa trochu odstreľujú hlavy, ohrýzajú ruky, vyťahujú črevá......aby sa za chvíľu pokračovalo v kecaní, diskutovaní, debatovaní, riešení....Akcie a zombíkov je poskromne, žeby úsporné opatrenia? Zato vaty na vyplnenie je prebytok. Tento seriál potreboval dobrého, nekompromisného strihača ako soľ. Ale zas by to nebol seriál, hehe. Slabé, veľmi slabé tri hviezdy. ()

ssscream

2. série: Oproti první sérii se v druhý řeší absolutní nesmysly. Postavy se chovají nelogicky a hlavní postava Rick začíná být s tím svym drsnym přízvukem pořád víc odpudivější než v první sérii - tam to byl typickej ochránce. V posledních dílech mě štvali už úplně všichni - dokoukal jsem to vlastně jen, abych věděl, co se tedy ve skutečnosti stane. Hodnocení druhý série je 4 z 10. ()

KacHnAop

Pokaždé, když se nám na scéně objeví krvelační „chodci“, je o zábavu, napětí a krvavou lázeň postárano. O věčně zdlouhavých a někdy až zbytečně napsaných dialozích to však říct nemůžu. Přesto je Walking Dead působivý a vizuálně lahodící seriál, i když je patrné, že spoustu momentů lze vidět v podobných filmech či seriálech o těchto neunávných a po krvi prahnoucích dravcích. Dalším pozitivem je pár dobře napsaných charakterů, které jsou překvapivě i slušně zahrané. Především Daryl a jeho nekompromisní muška :). ()

gpx

Nove poselstvi kamosu zpoza Atlantiku je tu: Kdyz reknes "negr", sezerou te zombici. NEEGRR, tak a mam to secteny. Reknete mamince, ze jsem ji mel rad... Update 2.9. Tak jsem tomu dal druhou šanci (komplet první 3 díly) a můžu říct, že tenhle seriál většinu času sklouzává k děsný nudě. Když k tomu přičtu dlouhé minuty prázdnýho tlachání a pitomý výchovný scény, tak na víc jak 2 hvězdy to fakt není. (Třetí díl je zralej na FFWD jako máloco.) ()

eric88

Sice nejlepší jsou první díly obou serií, ale ostatní díly nejsou tak hrozné jak to tady čtu. Je pravda, že je to trochu slabší dějově, ale napínavé to je pořád a vždy se těším na nový díl, takže nuda fakt ne. Každopádně efekty a to jak vypadají "MRTVÁCI" je fakt bomba. Myslím, že ten kdo má rád filmy se zombie, tak se mu to bude líbit. ()

Hookins86

Pořádnej masakr (co jsem kdy viděl), byl úsvit mrvých. To je vlastně nejkvalitnější zombiefilm a tohle mi aspoň zaceluje tu propast po hnijících mrtvolkách. Takovejhle séroš mi chyběl a žeru to, jak zombíčci masíčko. Ještě musím podotknout, že je to díl od dílu lepší! Je to mazec... ()

Janie.

První dvě série jednoznačně za pět hvězdiček. Nejnechutnější seriál, jaký jsem kdy dokázala mít ráda. A Deryl je borec. ()

10marty10

Hodnotím po shlédnutí první série seriálu. Podle mého názoru úchvatný první a poslední díl. Zbylé čtyři díly byly naopak velmi slabé - bez akce a napětí, samé nesmyslné tlachání a nudné dialogy. Uvidíme co druhá série. ()

Kudykam

První série je nadprůměrná, i přes pár dílů kde se nic neděje. Bohužel s druhou sérií se kvalita propadá do závratných hlubin. Příběh je neskutečně plytký, postavy se mnohdy chovají naprosto nesmyslně, rozhovory a děj celkově často vůbec nedávají smysl. I přes kvalitní herecké výkony a úžasné masky by se tak sledování více jak několika prvních dílů dalo označit téměř za ztrátu času. ()

Hagu

Pro mě tenhle seriál má vše co by měla mít tématika ala ZOMBIE. Je to pěkný příklad toho jak by se lidé chovali, kdyby opravdu nastala apokalypsa, od chaosu, problémy se vším co v dnešním světě považujeme za samozřejmost, trochu té přeskočené mysli po pudy sebezáchovy a napětí by se dalo krájet. Oproti komixu je to trochu dějově natažené, ale pokud nejste zapřísáhlý fanda komixu, tak se přes to snadno přenesete. Myslím že každý si najde mezi hlavnímy postavami svého oblébence a pak ty které bude nenávidět, ovšem pro mne tomuhle seriálu nahrává fakt, že miluji téma zombie, takže pokud nejste fanda, tak vás seriál může i dost odradit. ()

ReplayCZ

Bohužel je to takové to další méně uvěřitelní dítko, které by bez magické nálepky "režie Frank Darabont" a masivní medializací bylo pouze dalším po právu přehlíženým pokusem. Začátek se mi vážně líbil, to nemůžu popřít... ale jak epizod a postav přibývalo, tak se z ambiciózního počinu, kterému opravdu mnoho fanoušků fandilo (já se mezi ně hlásím), stávala další telenovela, kde se zombie chovají inteligentněji než naše hlavní postavy a režie dohromady. A přitom by jednoduše stačilo, aby se klidně i doslova drželi skvělé komiksové předlohy, ze které se mají hodně co učit. Druhá série mě doslova posadila na prdel... naplno se projevila castingová neschopnost - patetické rádoby dojemné scény střídaly nezdravě dlouhá melodramata… a když už pár dílů vážně nic nedělo, nahnali na hrdiny pár zombíků, aby si taky trochu zastříleli a mohli se dál utápět v sebelítosti. Jak je u TWD zvyklostí, v konečném díle série nám naservírovaly tolik nových zážitků, které nemá celé druhá série dohromady. Pro mě tedy jedno z největších seriálových zklamání z kuchyně AMC. Degraduji na 1*, která patří maskérům. Třetí série by musela být hodně jiná, aby mě přesvědčila k sledování... co kdyby se jí ujal George R. R. Martin a vyvraždil všechny v pár nadcházeních epizodách, to by byla bomba... hlavně to odporné děcko které má s tím komiksovým, apokalypsou vychovaným Carlem pramálo společného. ()

sew810

1. série byla úžasná a napínavá jak blázen, 2. série byla stavěna na vývoji vztahů mezi hlavními protagonisty ( a pořád si držela vysokou laťku kvality ), 3. série ( zatím skvělá ) ()

DonFrolimo

Po zkušenostech s LOST se se zombíkama mazlit nebudu. "Skvěle" zabitej skvělej nápad, doslova utopenej v mejdlovejch bublinách. Motivy přeživších jsou kolikrát víc bezduchý než těch, co žijou nežijou. Semtam až zabolí trapný moralizování. A těžit z horror-postapo nápadu se dařilo jen v prvních pár dílech. Pokud bych byl milovníkem naturalistickejch headshotů na tisíc a jeden způsob, možná bych tomu přidal, ale já se dívám na seriály kvůli příběhu. Zkusim to s komixem, třeba bude přísnější. ()

MartCT

První díl fenomenální, ale začátek třetí řady mě utvrdil, že se jedná o beverly hills mezi nemrtvými. Komiksu nesahá ani po kotníky, násilí tu sice je, ale je to vše tak na sílu.. ()

ToxicAli

Série 1: ****Horory nejsou zrovna můj oblíbený žánr a ty na efekt zbytečně brutální už vůbec ne. Není se proto čemu divit, že do kráčejících mrtvoláku se mi moc nechtělo. Nicméně říkám si, že zkusím pilot a uvidíme. Po úvodních scénách mi bylo jasné, že hnusu tu bude dostatek, ale strach se tu nekoná - to mi vyhovovalo a koukal jsem dál. Ve většině scén se probírají vztahy postav, jejich soužití s páchnoucími spoluobčany a sem tam je tu malá akční odbočka většinou doplněná nějakou libovou likvidací. Kupodivu první série neměla tendenci sklouznout k typickým nešvarům survival hororů, kde skupina nepříliš inteligentních teenagerů zmateně pobíhá od ničeho k ničemu a u toho se nechají všichni pozabíjet. Slušné herecké výkony hlavních postav a velmi dobré masky a výprava mi dodala kvalitní zážitek a určitě musím zjistit jestli je druhá sérka o tolik horší. ()

sydney

První série byla celkem slušná - říkala jsem si, že si druhou sérii tento seriál zaslouží. Druhá série: po shlédnutí dvou epizod z nové série jsem znechucena. Po nějakém ději není vidu ani slechu, celé to stojí jen na krajně nechutných zombících a odporných způsobech jejich likvidace. Čím víc krve a nasekaného masa, tím líp!! S přibývajícími epizodami nabírala 2. řada zase na zajímavosti, takže s klidem dávám za 3. Po shlédnutí 4. série mohu konstatovat, že úroveň se zvyšuje. Šestá série je u konce a já jsem se stala závislákem. ()

jjjerry

1.serie- uvodní epizoda super, ale pak začli přicháze záminkyy které to dost kazí, nereálné náhody aby v každém díle něco bylo... 2. serie-první a poslední díl fajn, to mezi tim nuda a zase nuda- serie měla mít tak 3 epizody. 3.serie- viděl jsem první díl, super!, ale druhý už to zase poslal k čertu =( nelogická trapná záminka...asi si pustim jen ten poslední díl serie, a nepředpokládám, že by mně toho moc uteklo... Masky super, masakrální scény (amputace apod) celkem reálné a emocionálně silné, občas fajn hudba ale to umělé natahování aby bylo co nejvíc epizod a ta občasná nereálnost postav to dost kazí. ()

Deidy

Dvě hvězdičky za zdařilé kostýmy a celkem slušnou výpravu... Zbytek stojí za houby, jedná se totiž o celkem slušnou vykrádačku snad všech zombie filmů, které existují. V pilotu mi už jen chyběla Milla Jovovich ve svých sexy hadrech a s plnou zbrojní výbavou pobíhající ulicemi a vraždící zombíky jak na běžícím páse. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)