Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

elanista1

Nehovorim asi ziadnu novinku, ked poviem ze serial v prvom a druhom dieli nadobudne take velkolepe a grandiozne tempo, ze je velmi tazke ho udrzat takmer bez zombikov, za pomoci len formovania medziludskych vztahov. Stacilo len rozumnejsie rozdelenie tych uzasnych takych 100 minut z uvodu serialu, prerozdelit ich aj medzi ostatne diely, alebo o nejaky ten diel to skratit. Kazdopadne u mna to zabodovalo. ()

Aywes

Těžce se dá vytvořit nějaké originální pojetí se Zombí filmem. Herci nijak ze svých rolí nevyčnívají a nedávají tedy seriálu nějakou extra velkou hodnotu. Sem tam jejich herecké výkony ujedou, ale to nevadí není to až tak hrozné.Soundtrack je i ve skutečnosti příjemný a dokáže tedy navodit atmosféru hororu. Strach tu sice nenajdete, ale napětí ano. Zvlášť konec série skončil dosti otevřeně.Kdyby to byl film o zombíkách nevěřím, že by se dostal s hodnocením tak vysoko jelikož seriálu s nimi prostě není tolik (jestli vůbec nějaké ještě jsou :) ). Některé scény jsou pěkné a zabíjení zombíků si opravdu nebere servítky což se mi samozřejmě velmi líbí. Jen takové ty letmé záběry kdy je uťatá hlava potěšilo mé milé srdce.Možná si přeci jen rýpnu do hlavní role kde bych možná i viděl někoho jiného, ale jak sem řek. Není to tak hrozné. Naopak budete se samozřejmě bavit pokud máte rádi zombie. Taková příjemná oddechovka, která se velmi rychle dostává na výsluní. Očekávám tedy napjatě další řadu. Zatím průměrný nápad v dobrém seriálu. Za neoriginialitu, ale však 3*. Věřím, že mě další řada vtáhne do děje lépe. Od další řady se spoléhá na větší spád a dějový vývoj.Skvěle! Některé postavy začínají být více sympatické některé začnete nesnášet.To ale prostě k seriálu občas patří.Každopádně akce je zmáknutá naprosto parádně a je čím dál lepší.Udrží li si seriál tohle tempo hodnocen půjde víš. ------------------- Tempo si udrželo a neuvěřitelné navýšilo.Díl od dílu dokonalé, perfektní a bez keců, aby se vše tvářilo super cool.Braaaains! --------------------------------- Poslední série byla nudná a vyčerpávající. Seriál ztratil nápady a scénaristi se už jen chtějí podílet na dojení peněz z dobrého jména. Smutný úpadek perfektního seriálu. Třeba se ale ještě vzpamatuje. Zatím stahuju hodnocení a odstraňuji z oblíbených. ()

swoulen

První série mě, jakožto maniaka na zombíky a všechny rádoby apokalyptický filmy, nadchla. Konečně chodící mrtvoly na pokračování. Jsem zvědavá na druhou sérii. U mě zatím dobrý. ()

MrBaker

Naprosto vynikající seriál, který jsem dokázal zkouknout během jednoho dne, protože se od toho prostě nedalo odtrhnout a stále jsem byl zvědavý co následuje dalšího v příštím díle. Už se nemůžu dočkat na The Walking Dead Season 2! ()

voloda1987

Predvídateľné, napriek tomu, pri zombie filmoch je to ťažké, a keď ide o sériu, tak ešte ťažšie. Každopádne efekty sú na jednotku, hlavný hrdina je obľúbiteľný a nepije človeku nervy. A príbeh? O ten predsa nejako extra nešlo, ak chce niekto silný príbeh, pozrie si niečo iné. Takže 4* si ako zombie seriál Walking Dead rozhodne zaslúži. ()

Psychotic17

Hororových seriálů moc není, takže jsem za WD rád. Není to vyloženě zlé, ale spousta nelogičností celkově kazí dojem. Proč si neodčerpají benzín z těch tisíců aut z dálnice z Atlanty? Jak zombíci zastavili tanky? Jak by mohly zombie dobýt vojenské objekty s vysokými zdmi a stovkami vojáků se samopaly? Jaktože se lesy nehemží přeživšími, co utelki z měst - zombie přece nemůžou zabít stamiliony lidí za pár týdnů. Proč Glenn neřekl tomu "nemocničnímu gangu", že jeho přátelé nejsou žádní plenitelé? Postavy jsou strašlivě černobílé a chovají se nelogicky. Nevím jestli jde o neschopnost scénáristů (což podporuje fakt, že je všechny po první sérii vyrazili) nebo nedomyšlenost univerza, těžko říct... bohužel, mělo to na víc. ()

MartinaGaz

Přesně takový seriál mi tu dlouhá léta chyběl. Správně zaplnil ono volné místo. Realistický důvod vzniku zombie, žádné vymyšlené blbosti. Vydařené efekty a maskování zombii, obzvláště pak nechutná maska malé holičky z prvního dílu. Temná hudba od Beara McCrearyho do děsivého prostředí diváka přímo vtáhne. Těším se na druhou sérii. Jen tak dál. ()

m.xFuck

Já jsem zombie fan já musím dát 100%. Je to televizní produkce a za to si zaslouží body navíc. Ale ten začátek je natolik provařenej až to bolí. Další pokračování ztratila trochu síly, ale pořád je to koukatelné, na televizní produkci až zázračně :) edit: třetí série byla scénáristické peklo. Tolik pičovin a nelogičností na jednu epizodu by vydalo na tři jiné céčkové filmy. Čtvrtá série už je na tom zase trochu lépe, ale opravdu jen trochu. Proto jsem strhl jednu hvězdu a jestli scénáristi nenajdou ve svých dutých hlavách trochu mozku, půjdu ještě níž. Dokonalý zombi projekt dostal od scénáristů kulku do hlavy... Půlka páté série - aúúúúúú jdu na tři hvězdy. Už ani ten Daryl není tak drsnej jak býval. A sám Rick to neudrží, navíc s vousama vypadá jako kretén... ()

PartyzanFilm

Dam tomu 5* protoze me to jako cloveka, ktereho zombie filmy a vubec cela tahle tematika absolutne miji, prikovalo k obrazovce pro celou prvni sezonu. Nejspis to bude tim, ze vybijeni zombies neni ustredni tematikou tohohle pop cornu. Je to plne vaty, ale pred usnutim akorat. ()

onlyK2

Jako velký fanda zombie/survival akcí si tento seriál nemohu vynachválit. Natož, jak je těžké pracovat se zombie materiálem je to fakt pecka. Zhlédl jsem pouze první sérii, ale už se těším na další. Tak druhá série je slabší, ale na seriál pořád dost dobrá. Třetí série vše vrací na špici. Supr. ()

Toxie

Díly jsou nevyvážené (v některých opravdu o nic nejde). Dialogy jsou někdy až pod průměrem a akčních scén je méně, než bych si přál. Ale to všechno nezmění nic na tom, že se fakt bavím. Frankovi všechna čest, že přišel s něčím, co na trhu chybělo. Po shlédnutí třetí řady a po polovině řady čtvrté musím poopravit hodnocení. Jedenáct z deseti! :-) No a musím opravovat. Se seriálem končím. Asi. Od šesté řady to jde strmě z kopce. Napětí nic, lidi mi jsou už protivně blbí, zombíci jsou už jen kulisa v telenovele, co se snaží být (možná už ani nesnaží) survival seriál. Negan je lejno, co možná trošku zaujal na začátku, ale teď je trapnej a otravnej a jak se zdá nesmrtelnej. Prostě" 6.serie ***, 7.serie ** a po pěti dílech osmé odpad. Jsem zvědavý jak to ještě budou držet při životě. Holt nic netrvá věčně. Sbohem, srdeční záležitiosti. ()

Upír

Člověk by si řekl, že se zombie filmy a seriály se dá pracovat už jenom jako s parodií jich samotných. Walking Dead ukazuje, že s kvalitní komiksovou předlohou, kterou seriál, včetně jednotlivých obrazů, kopíruje dosti věrně, se dá vytvořit dílko, u kterého divák hltá každý díl a do šestého sousta nemůže přestat. Nesmírnou výhodou seriálu je, že k tématu nepřistupuje jako k horroru s hromadou juchuchů lekacích scén, jejichž nefunkčnost zachraňuje nevídaným násilím a hnusem. Celá minisérie je totiž pojata spíše jako post-apokalyptický film, násilí a nechutné scény nejsou samoúčelné, působí jako dotvoření hutné atmosféry, případně se projevují jako nutnost a pragmatičnost doby (kosmetická úprava vzhledu pomocí všerůzných částí rozsekané zombie, sloužící jako maskování před jejími kamarády). Divák si společně s autorem předlohy může říct: "Co bych dělal kdybych já byl..." Seriál splňuje dvě základní premisy pro dobrý post-apokalyptický snímek: má atmosféru a buduje zdání uvěřitelnosti a racionality postav. Některé drobné negativa pak zapadnou. ()

Simo16

1.séria - 95%. 2.séria - 85% 3.séria - 80% 4.séria - 85% 5.séria - 75% Musím podotknúť, že s každou jednou časťou klesala úroveň, Aspoň od 2.série.Stále dookola to isté, chcieť zaujať divákov sa dá aj iným sposobom, ale keďže som to stále sledoval a vždy budem, je to moj najobľúbenejší hororový serál.Bohuzial sa 5.seria neuveritelne vliekla a nezaujala, par svetlych momentov prestriedalo momenty slabsie, ale stale sa je naco pozerat. ()

Filousik

Zajímalo by mne, co se v průběhu seriálu stalo režisérům. Tipuji to na kastraci a nebo změnu pohlaví, protože takovou změnu žánru z drama, horor, akční na tele novela a pohádka jsem ještě neviděl. ()

t.b.kat

Kupodivu z počátku zajímavý a celkem "brutální" seriál, který se začíná zdát v další sérii poněkud utahaný a vleklý, bojím se, že ho tvůrci nakonec tímto přístupem pohřbí.3* ()

virtual_Boy

Plno dementních amerických hrdinů s naprosto nepochopitelně idiotským chováním se snaží udělat svým ujetým chováním atmosféru z dávno vyvanutého hovna. Neexistující děj, jen horda bezúčelně pochodujících živých nebo mrtvých je vskutku mistrovský scénáristický počin který by se místo celé série dal shrnout do 20 minut. Opravdu už nevím, co jiného by si divák mohl přát. Walking dead vyčerpalo všechny pozitiva moderních seriálů. Zaslouží si za to * s odřenýma ušima. ()

Yin

Jedním slovem výborné! A to nejen pro fanoušky hororového "zombie" subžánru, ale díky překvapivě kvalitnímu scénáři, taky pro všechny milovníky perfektních seriálů. ()

davistercz

první série mě moc nenatchla..,ale druhá série je opravdu výborná.. a od toho okamžiku jsem se do tohoto seriálu zamiloval... jen tak dál ()

Clee

cenim vubec napad zombie serialu. Kdyz se deje neco akcniho, stoji to za to, kdyz ne, dokaze to bejt pekne nudna telenovela ala treti serie lost. ()

TheNext

Tento serial je pre mňa veľkým prekvapením, neveril som ,že sa da ešte tak veľa dobrého vyťažiť z tématiky "zombie", ale ono to funguje, prvá seria bola vynikajúca po každej stranke, no druhá seria sa začala z ľahka ale postupne to vygradovalo až do finále. už teraz sa neviem dočkať 3. serie. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)