Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

Sennhie

Kdyby si tvůrci odpustili ty laciné hororové lekačky a scény, kdy po zabití zombie si do ní ještě několikrát musí kopnout či ji zmlátit až hlavu nemá, jednalo by se o parádní seriál. Atmosféru to má skvělou. Je pravdou, že příběh se místy až nehorázně vleče, ale to lze skousnout, jelikož něco podobného bývá zpracováno jednou za uherský rok a to to ještě skončí po pilotu. ()

Crybaby

Po pilote zatial zmiesane pocity. Z jednej strany je to perfektne spravene po tej vizualnej stranke ale na druhu stranu to trocha viazne v tom deji, ktory sa sice len pomaly odkryva, ale to pomaly je fakt ze pomaly. Konecne ale JOJ-ka zacala davat nejaky novy poriadny serial, a tesim sa na dalsie casti. ()

KeepVerve

Nedávno jsem dokoukal 2. řadu a musím říct, že zatím The Walking Dead splňuje očekávání nadprůměrného zombie seriálu, protože jde o naprosto perfekntí a strhující záležitost a nejde jen o nudné, nemotorně se kroutící zombie, před kterýma utíká banda lidí, ale o perfektně promyšlenou parádu, navíc zde platí seriálové klišé, čím novější sezóna, tím stylovější díly :) ()

Nowasek22

Pilot a pár dalších dílů v první sérii rozhodně stálo za to. Další díly už ale bohužel začaly stagnovat a místo neustále akce a napětí dodával tento seriál divákům spíše klišé a stereotyp. Mnoho lidí se tak rozhodlo, že druhou sérii ani nezkusí, což byla dle mého obrovská chyba. V počátcích druhé série opustil seriál i sám velký Darabont a neřekl bych, že by šla kvalita seriálu nějak strmě dolů. Konec 2. série byl rozporuplný a velmi zajímavý. Rozhodně nejlepší seriál na toto téma. 3. série je zatím neskutečná. Když vezmu v potaz, jak vypadal seriál na začátku po pár dílech a jak teď, tak se mi ani nechce věřit, že stále sleduji jeden a ten samý seriál. Třetí série naprostá pecka, jasných 100%. Čtvrtá série by měla být na přelomu září a října. Tak dlouho snad ani bez tohoto seriálu nevydržím :) ()

Facerr

Pro mě "best of" seriál, který dokáže zamávat jak s fanouškem zombie filmů, tak s kýmkoliv, kdo hledá vzrůšo na filmovým plátně. U druhý série rozvleklejší tempo a o dost víc "vztahový vaty", ale i tak si stejně jako série první zaslouží plnej počet. Jestli máte rádi horory se zombíkama a neviděli jste ani jeden díl, doporučuju si vzít alespoň dvoudenní dovolenou, protože hned úvodní díl vás vcucne, jako černá díra:). Jsem zvědavej na třetí sérii, která startuje na podzim. Je to dokonce jeden z mála důvodů, proč se na tohle ufrkaný listoumdlévající období těším.). ()

Vasiczech

Jsem fanda zombie a apokalyptické tématiky, takže tento seriál pro mne byl jasná volba. První série mě doslova dostala, druhá mě naopak totálně zabila. Je pravda, že jsem si užíval každý díl, ale něco ve mě doufalo, (pro toho kdo ještě neviděl SPOILER ALERT!!!) že už z té farmy vypadnou, nebo se něco začne dít, a ono pořád nic. Jestli šlo o nějaký pokus o přiblížení "psychologie postav", tak se to hodně nepovedlo. Třetí série vypadá podle traileru a screenů velice zajímavě. ()

Dextwer

Zhlédnuté série:▐ 1.série ▐ 2.série▐ 3.série▐ 4.série▐ 5.série▐ 6.série▐ 7.série▐ 8.série (12.díl)▐Moje hodnocení: 75%▐ ()

bosshunter78

klišé neklišé ,dle mě top seriál a v rámci žánru bezkonkurenční podívaná na kterou se kolikrát nehrabe kdejakej celovečerák !!! za mě FULL!!!! ()

chr0ust

Pripravte si nahradni baterie do ovladace/mysi: zombici jsou fajn, masky skvele a jejich radeni dustojne. Vse okolo je desna nuda a pokud zemre nekdo z hlavnich hrdinu, verte, ze vam to bude uplne, ale uplne jedno. Po par dilech budete pretacet a pretacet, proto ty nahradni baterie, pac se umackate k smrti ... nebo to vzdate. Update: tvurci zrejme po druhe serii vyslyseli fanousky a trochu pridali akci a tak je treti serie zcela odlisna od druhe. Stale vsak chybi WOW efekt, herci jsou mnohem otravnejsi a zapletky naprosto stupidni. Kdo vydrzel koukat az do pulky 3. serie jasne musi fandit zombiekum!! Jsem si skoro jist, ze po pauze uz nenavazu a budu drzet palce, at to Walkers vyhrajou! ()

heavy66

Právě pomalé tempo je výhodou zombie seriálu! Zombie filmy jsou zpravidla akční smrští od začátku do konce, marný boj živých proti stále rostoucím davům mrtvých až do obvykle špatného konce. Při sledování Walking dead máte čas v klidu přemýšlet, jak by takový zombie svět vypadal a jak bychom museli změnit svoje stereotypy, abychom přežili. Není to horor, ale sociální studie skupiny lidí v mezní životní situaci. V podobné situaci, kdy je člověk ohrožován smrtí na každém kroku, se lidé ocitli už mnohokrát - pronásledováni za svoje politické nebo náboženské názory - naposledy třeba v bývalé Jugoslávii, abychom nechodili daleko do světa a příliš hluboko do historie. Ale jsou zombie opravdu lidožravé zrůdy nebo nemocní lidé, které je možno vyléčit? Když vyšla Sofie ze stodoly, byl jsem opravdu dojatý, ačkoliv jsem už chvíli tušil, že je uvnitř - vždyť co může být horší než smrt nemocného dítěte? Tak pojďme sledovat Walking dead, přemýšlejme co s tím, až jednou skutečně přijdou, budeme připraveni! ()

Mr.Keli

Snad první zombie seriál, první série se vleče v duchu těch neapokalyptičtějších snímků, gradace následně vyprchává v roztahanosti druhé série. Walking dead se přehoupnou z akčního seriálu na konverzační telenovelu s ponuřejší atmosférou. Zpátečka pro lepší vykreslení postav funguje na konci druhé série bravůrně a dává stabilní základy pro třetí sérii. Hodnocení je subjektivní, ale třetí série graduuje díky předchozím dvou a nedá se tak srovnávat s ničím jiným viděným. (Třetí série viděno 6 dílů - zatím bez chybičky a pořád s dávkou tajemství). 95% ()

Yambo

Po první sérii: Od začátku jsem tušil že v případě seriálu mě čeká navíc nějaká vata, no dalo by se to přežít. Ale u seriálu bych čekal mnohem propracovanější chování postav v propracovaném světě. To tady bohužel nenajdete. Pitomé chování si může dovolit hrdina ve filmu odehrávajícím se v místě a čase. Ale hrdinové přežívající celé měsíce v postapokalyptickém světě plném zombiků asi ne. Během dílů se budete pouze divit, jak se všichni mohli dožít začátku seriálu. Ale jak mnozí jiní zmiňují, má to občas napětí, občas nový nápad (překrytý hromadami žánrových klišé) a masky a takové ty pitominy kolem, co já vim, výprava se tomu asi říká. Po druhé sérii (a se spoilerem): V této řadě budete koukat na nekonečné párování hlavních postav aby si mohli povídat a povídat a povídat. Ti co si zrovna nebudou povídat budou dělat neskutečně hloupé věci, jako vydávat se osaměle na výpravy a to včetně dětí, které nikdo nehlídá. Pokud nepočítám poslední akční díl, tak se v sérii hlavním hrdinům odehraje asi šest nebo sedm zranění z neopatrnosti a nešikovnosti a jen jedno kousnutím zombíkem. Bude tu říznutí o plech, prostřelení vlastního boku kuší, postřelení puškou (dvakrát), autonehoda, napíchnutí na plot, rvačka. A to vše za chování sedící na piknik v parku, nikoliv však na postapokalyptický svět. Jestli vám přišlo v první sérii divné táboření v lese ve stanech. Tak tady budete kroutit hlavou ještě víc. Omlouvá mě, že jsem marodil a nemohl z postele, jinak bych tohle nikdy nedokoukal. ()

S_Jay

První série: 90 % - skvělá a neskutečně sem se těšil na pokračování! Druhá série: 40% - nudná a dost utahaná...doufal jsem každý díl ve zlepšení! Třetí série: 90% - úžasné překvapení! Skvělé tempo...hooodně zombie! Prostě tak to má vypadat...opravdu dobré pokračování ;-) všem doporučuji druhou sérii přežít a koukat dál :-) ()

huhulalka

Hodnocení lidí co viděli pár dílů je naprosto mimo, tempo i akce se v průběhu sérií mění, to že každý díl neteče krev proudem je jedině dobře, tady to funguje. ()

NightScene

Nejlepší serial o zombících. Dobrý příběh, dobré postavy (až na vyjímky), supr efekty a luxusní atmosféra. Český dabing je strašný a o to je to v originále lepší. 1. SÉRIE: Nestála za moc. Prostě úvod do příběhu a okolí. Seznamování s postavami. Proto byla jen takhle krátká. 2. SÉRIE: Odehrává se na farmě, kde mají celkem dobrý úkryt a také novou společnost. Akorát že asi prvních 5 dílů pátrají po ztracené Sofii a to je docela nudné. Poté se to ale zase osvěží a znovu začnou super akce. 3. SÉRIE: Zatím nejlepší! Věznice je parádní schovka před zombíky a můžou začít zase "žít". Akce už od prvního dílu a atmosféra je super. V poslední době se také řeší zápletka s Woodburry. Městečko které vede jistý Guvernér (kterej je mimochodem pěknej kokot!). V každém díle se stane nějaká smrt, což nás uvádí do rozpaků a z poslední smrti sem byl docela dost překvapený. Začíná mě pomalu srát, jak si ten kluk hraje na machra. Doufám, že se mu brzo něco stane. Série byla zakončena dost otevřeně a nevíme jestli se nakonec přesunou jinam nebo zůstanou ve vězení. (Snad producenty napadne přesunout je jinam). Prostě serial zatím splňuje všechna očekávání a uvidíme jak se s tím producenti poperou dál. :) Takže 4. SERIE: První díl vypadá moc dobře.. Až na tu scénu jak se Rick vydá s tou ženskou zatim jejím manželem to bylo uplně nesmyslně zbytečný, ale jinak moc fajn. A skončil dost hustě, další epizoda bude suprová! Výborné pokračování! 8. díl byl senzační - zvraty, akce, umírání prostě slast. Konečně se posunuli z věznice jinam, ale jelikož se rozdělili tak sem dost zvědavý kam a jak to zvládnou.. Btw: Konečně chcípnul ten čůráckej Guvernér! Takže 5. SERIE: Čekal jsem, že když se všichni rozdělí, tak to bude totální sračka. Scénáristé mě přesvědčili o opaku. Super! Putování po dvojicích-trojicích bylo dost zajímavé. Dozvíme se nějaké nové drby a životní příběhy. Celá série je vlastně o tom jak se snaží všichni dostat zase zpátky k sobě, takže nečekejte moc akce, ale i přesto díly nejsou nudné. Pořád se něco děje. Přichází a odchází nové postavy. Opravdu jsem se nenudil a za tuto sérii měním počet hvězd ze 4 na 5, protože jsem opravdu nečekal, že se s tím vypořádají až takhle dobře. 6. SERIE: Rozvinula se velice dobře. Pár novejch postav, jinak stejné. Změna prostředí. A zatím se to vyvíjí celkem zajímavě. Až teď mě docela zklamal ten 5. díl.. Byl totálně nezajímavej a o ničem.. ()

Gottfried

Aj keby som velmi rad, nemozem dat 5* kvoli nejednemu klise a retardovanym reakciam ostrielanych hlavnych hrdinov. Takisto kvalita dielov velmi kolise. V skutocnosti keby som nebol zombie fan, bolo by to za ***. ()

Dixieboy

Výborný seriál, který je sice plný klasických zombie klišé, ale přináší i spoustu nových věcí... Velké uznání si zaslouží výprava, make-up a herecké obsazení. Postavy jsou uvěřitelné a člověk se s nimi velmi snadno ztotožní... na stranu druhou trochu nevýhoda je v tom, že jakmile si jednu postavu oblíbíte, tak ji co nevidět proženou hlavu kulí :) Ale je jasné, že před koncem třetí řady už téma trošku ztrácí dech a budou se muset snažit, aby to hodili do napětí a propracovanosti předchozích řad (hlavně první). Ale já musím dát plný počet, protože se u tohoto seriálu neskutečně bavím a děkuji za něj a za bezkonkurenční Melissu McBride! ()

zuzza11

Mno tak za víkend všechny tři série.... to už stojí za 5 hvězd :-)..... jedním dechem, sic jsem se mezi těmi posledními díly krapet nudila, ale jinak bomba... ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)