Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

nemer

První dvě řady téměř 90% (nejzdařilejší je pro mě bez debat 1. řada), následuje úpadek. Seriál se mění nejprve v dementní rozvleklou vyvražďovačku (vězení) a posléze plynule přechází v hloupoučkou telenovelu, kde chování postav odporuje zmapovanému jednání lidí v krizových situacích, "psychologie" postav se rozvinula spíš do žánru Esmerald, ani rádoby akční nebo zombie háv tuto skutečnost překrýt nedokáže. Aktuálně závěrečná řada/y se mi už naštěstí vykouřila z hlavy, sledovala jsem ji už spíše "z povinnosti" a často už jen jako kulisu. Začátek byl slibný - hutná atmosféra, hudba, skvěle vymyšlené intro atd., bohužel vývoj seriálu zcela uchvátily involuční procesy. Velká škoda, potenciál obrovský, ale promarněný. Za světlou stránku přes všechny výhrady považuji to, že mezi hlavními protagonisty najdeme všechny věkové kategorie - od malých dětí až po seniory, možná právě díky tomuto tahu si seriál vydobyl takovou popularitu. Mimochodem knižní verze je otřesná, ve srovnání s ní je i hloupé pokračování seriálu zlaté. Nicméně zatím poslední řada (tuším 5) nebyla tak špatná. Dívat se na to pořád dá :) ()

Dr.Bishop

Tak, mám za sebou další velebený a "kultovní" bonbónek. Téma zombíků/post-apo mám rád a proto jsem neodolal pokušení a zhlédl současnou mrtvoláckou "špičku". První díl byl docela fajn (i když originalita si tentokrát dala dobrou noc) a zažehl ve mně jiskřičku naděje. Ta byla rozprášena na atomy hned v následujících dílech - celé se to totiž zvrhne v klasickou americkou nesnesitelnou "soap-operu". Místo líčení dramatického boje o přežití jsme svědky úmorných a zbytečných estrád typu "miluju tě", "je mi líto, že jsem ti tenkrát nepomohla škrábat brambory", "já jsem lepší otec a manžel než ty"...atd. Takže zase a opět musíme sledovat skupinu lidí, kteří se za KAŽDÝCH okolností chovají správně a čestně a vždy dělají tu "správnou" věc. Vše zajímavé se v každém díle vejde do 5-ti minut a zbytek je jen omáčka (řídká a nakyslá) pro amerického diváka. Klidně to mohlo mít jen jednu sérii, tak o 10-ti částech a to už bych asi hodnotil jinak. Po vizuální stránce odvedli tvůrci výbornou práci, na zdejší zombíky je radost pohledět (ohlodaná torza, vyhřezlé části těla, mozky poletující sem a tam..). Hudba se mi moc nelíbí, herci jsou víceméně nesympatičtí (až na pár výjimek) - čekal jsem zkrátka něco jiného. Je to velká škoda, Walking dead měl rozhodně na víc než jen líčení "rodinných" etud na pozadí zombie epidemie. Typicky americky úsměvná je skutečnost, že míra brutality a násilí je opravdu velká (vidíme rozdupávání hlav, řezání, sekání, trhání masa...), ale nedej bože, aby divák spatřil nahé tělo! Takhle gentlemanský a cudný konec světa jste ještě neviděli! Tři hvězdy jsou tak akorát - pár obstojných dílů se tu našlo - SPOILER - především epizoda o vyčištění Hershelovy stodoly a "nalezení" Sophie - KONEC SPOILERU a některé scény se vážně povedly. Z postav mi byli nejblíž asi Dale a Glenn. Another wasted opportunity. 60% ()

Nikitoss95

Miluju apokalyptické příběhy. Tento seriál je z nich nejlepší, jelikož příběh ještě neskončil, bouhžel se musí dlouho čekat,než vyjde další série, avšak zápletka výborná, postavy líbivé; totiž ty,co nebyly, zemřely buď pokousáním nebo porodem... oblíbené postavy: Michonne, Glenn, Daryl! , Carol, samozřejmě Rick, i když měl svý divný chvilky, ale nejhezčí a sexy jsou Maggie a Andrea ()

Radyss

Do třetí série se to dalo sledovat, byla tam akce a všechno, co vtahovalo diváka do děje. Bohužel teď se seriál stal dalším slabým průměrem. Režiséři to prodlužují co se dá a děj má čím dál menší kvalitu. ()

nattyxh

Tento seriál mě opravdu zaujal. Předtím sem o něm jen slyšela a když sem se rozhodla na něj podívat, hned jsem se musela koukat na další díly. Už mám zkouknutou i celou pátou sérii a radostně čekám na šestou. 87% PS: Všimli jste si, že jsme se nikdy nedozvěděli, jak vznikla nákaza? O_o ()

Marty_cz

První série byla nepřekonatelná, tak skvělou atmosféru, kterou jsem tam hltal jsem snad nezažil u žádného seriálu. Na druhou sérii jsem se těšil a čekal jsem, že tam uvidím to co v první sérii. Bohužel seriál přestal vyrábět tu neskutečnou atmosféru a snažili se vytvořit něco jiného čím zaujmout diváky. Z pěti hvězdičkové první série seriál z mého pohledu klesl od 2 úrovně níže a co jsem zatím tak viděl, tuhle kvalitu teď drží a hádám, že se už nezmění. Je to škoda, po tak velkolepém začátku, že seriál upadl na kvalitě a mám pocit, že teď už mě jen více méně nutí koukat má zvědavost, jak se to celé zakončí. ()

Hezonja7

Ani nevím jak jsem se k tomuto seriálů dostal, filmy o zombíkách mě nudili k smrti! až přišel Frank Darabont s úžasným nápadem seriálu o postapokalyptickým světem plným zombie. Koukám na každý detail a vymýšlím jak bych se v dané situaci zachoval,začít točit tento seriál muselo mít velkou odvahu ale já jsem od r.2010 nad míru spokojen s každým dílem. Ano - pár klišé a chybiček to má . . zvlášt v poslední čtvrté série,ale mě Walking Dead přirostlo k srdci, krvavý nářez podávaný v každé epizodě a boj o přežití, o zásoby a i o útočiště. Když mám blbý den, raději si pustím tento seriál než nějaký deník Bridget Jonesové a podobně, hrozně se mi líbila postava Jon Bernthala, skvělě přetvařující, zahrál to výborně. Seriál vás každým dílem nutí a nutí se dívat na pokračování,abyste zjistili co se stane dál . . je to spíše jako propracovaný systém, ale na mě to má velký účinek. 90% ()

ESNYR

Trapné přežívání ve světě který nemá danou ani pevnou strukturu a ani pevné pravidla, jsem přestal sledovat asi u konce první série, kdy jsem jednoduše vzdal nějakou snahu o pochopení jednání postav a smyslu existence několika postav které jen přitěžují už tak debilnímu nápadu.Logika se neřeší, nic se pořádně neděje, opět sledujeme rodinné drama na pozadí katastrofy a navíc mi připadá že minimálně 80% postav by v reálu nepřežilo ani jeden den, natož celou jednu sérii nějakého seriálu. Chtěl jsem dát jednu hvězdu za snahu, ale nedám, protože je to fakt blbost. ()

Mates97

První sezóny byly skvělé, pořád se tam něco dělo a čekala jsem co se stane v dalším díle. Nevim od kolikátý sezóny, ale TWD začalo být monotónní a pořád dokola to stejné. Koukám na to, dá se říct, už jen z povinnosti. Takže to samozřejmě ovlivnilo mé hodnocení ze čtyř hvězdiček na tři. Uvidíme jak si teď povede ta nová sezóna. ()

PozorGranat

Osobně jsem viděl každý díl a každý další díl také uvidím. Co je vlastně pointou, příběhem, zápletkou? Každou chvíli něco jiného, proto je jeden díl dosti nudný a další zase skvělý a napínavý. V první řadě mají hlavní hrdinové jakýsi kemp, ve druhé řadě je to farma, poté věznice a nakonec celá vesnice; proto není těžké uhádnout, co čekat dál. ()

blazma

Konečně postapokalyptický seriál. Nádherné masky zombíku. Skveli herci, kteří si role opravdu užívají a věříte jim každou slzu. Děje a zápletky, byli skvěle asi až do konce třetí série. Pak už mi to přijde porad to stejný dokola. Jasně přibilo par nových postav, par nových míst, par nových věci co se musí vyřešit, jenže to je tak všechno a nějaký velký boom který by mě uzemnil se ne a ne dostavit. Proto už jsem jen tak tak dokoukal 4. sérii a nakonec mé putování skončilo v polovině 5. série. ()

Oxyk

The Walking Dead je opravdu zajímavý seriál, který jsem jeden čas nemohl přestat sledovat, ale bohužel od nových sérií to už není to, co to bylo ty první dvě série. Doufejme, že nová série, ve které se objeví Negan, bude tak skvělá jako ty první dvě! 4/5 ()

Plaque

Ako si tu tak prechádzam komentáre miestnych odborníkov, nestačím sa diviť, ako môže byť tak hejtovaný seriál na tak slušnej percentuálnej pozícii v neohrozenej červenej... WD majú dosť chýb a väčšinou vieme aké, spomeniem len tie najdôležitejšie - častá vata v dialógoch, nelogické správanie postáv, časté riešenie problémov so scenárom na spôsob "a potom z húštia zrazu vyskočí zombie", nudné filozofovanie nad práve odjebanými mŕtvolami, krutoprísne zábery na uplakané oči a pod. Ale takisto to má šťavnatú hnilobnú príchuť, variácie vývoja deju a nových ohrození (ruku na srdce, ak by sa stále potýkali iba s mŕtvolami, tie kúsavé krásavice by rýchlo stratili šmrnc), vývoj postáv - páči sa mi, ako sa v prvej sérii priposierali z každého zombíka a teraz to kilujú ako tekvice na poli, ako nie je žiadna postava svätá a ktokoľvek kedykoľvek zhebne, a mnohé ďalšie. WD je jednoducho seriál, ktorý má čo ponúknuť, ale zároveň má aj čo pokaziť. Ak sa budem pristavovať pri každej chybe, každej nudnej pasáži, pri každom nelogične, tak budem dávať hviezdy rapídne dole... Lenže ja nechcem, zatiaľ nie, ešte stále ma to v celku baví a s nádejou pozerám do budúcnosti, že tvorcovia zabudnú na telenovelový nádych a budú sa venovať tomu, aby to bolo stále pútavé a zaujímavé. ()

Brock

po všech těch sériích snižuju na průměr. To samé pořád dokola, koření přináší záporáci a to je tak všechno, naposledy mě to donutil rozkoukat už jen Steven Ogg.. Bey bey a odbočky si už odpustím, videohry nezájem, komix teď zkupuju, ten je hodně gůt... ()

freddyreddy

Bezesporu nejlepší seriál, který jsem měl kdy čest zhlédnout. Tomuhle mistrovskému kousku nechybí lautr nic. Napětí, akce, krev, vtip, emoce, intriky, zvraty ... Dlouho dobu jsem považoval Hru o trůny jako něco, co nelze překonat.. jenže to jsem nevěděl, že v roce 2019 objevím WD. Jop, já vím. Stydím se, že jsem si dovolil podívat na první díl až nyní. Tenhle seriál mě tak chytil, že jsem bezmála za 14 dní zhlédnul 7 serií a rozhodně v tomto tempu hodlám pokračovat až do posledního dílu. Už teď ale vím, že na 10. serii se budu těšit mnohonásobně víc, jak na GOT. A kdo nedal 5*? Buď to vzdal po 2. (stále rozjezdové) serii a nebo je autistický hovado. ()

B3n odpad!

Seriál sa zmenil zo seriálu o zombie apokalypse so striedavo svižným a napínavým až uspávajúcim a nudným tempom na nechutný smradľavý neomarxistický sliz, v ktorom sa muži starajú o bábätká a ženy trénujú zabíjanie a box. Nech už je táto zvrátená doba za nami... ()

hruska.32

Jeden z těch seriálů, o kterém slyšel úplně každý. Někteří se seriálem bohužel už skončili ale jsou tu i tací, co se téhle jízdy drží jako klíšťata. A já, s touhle srdcovkou nehodlám skončit. Nejlepší zombie záležitost❤️. ()

Nikolas__

Naprosto úžasný seriál, se skvělými charaktery (Favoriti jsou Daryl a Rick). Úžasné vizuály a hlavně větší realismus než v ostatních katastrofických počinech. __/1. série/__ - 8/10 Úžasné drama, které mě totálně semlelo. Skoro žádná akce, což jen jen a jen dobře. Charaktery se teprve rozvíjí a v dalších sériích se spíše mění. Rick byl ale boží, a pilotní epizoda, společně s úvodem, je naprosto perfektní. Skřípalo jen finále, tam už totiž dle mého byla akce potřeba. Vztahy, hudba a vizuály boží, stejně jako celá znělka seriálu. Walkers vypadají naprosto bezchybně, navíc Darabont se tu asi chtěl vyřádit s tou krví a brutalitou, po skvělém, leč až moc přesladkém Shawshanku, a nevyvážené Godzille. __/2. série/__ - 8/10 Po dalším dobrodružství této skupiny, jsem naprosto nadšený. Opět. Tato série převálcovala první, a potěšila svou atmosférou. Hershellova farma se vyjevila jako super příběhová lokace, scéna se studnou, o třídu lepší Glen, nové postavy zároveň vyvážené velkým počtem úmrtí starých postav, a tak dál. __/3. Série/__ - 7,5/10 - No, tady jsem se začal trochu bát, jestli mi seriál v další (opět "věznicové") sérii sedne. Protože tato série, ač se nedá říct že by mě úplně nebavila, byla nudnější a předvídatelnější ne jsem byl doposud u tohoto seriálu zvykem. Postavy jsou fajn, ale z některých epizod jde přímo vidět, jak některé části pouze brutálně natahují celou sérii. Nejsem taktéž fanda dosti rozhodnutí v této sérii. pořád se ale jedná o přinejmenším slušný nadprůměr. __/4. Série/__ - 8/10 - značně živější a nápaditější série než třetí, začáteční epizody jsou třetí ještě docela podobné, ale pak začne být vše zajímavější. Čtvrtá série je spíše než jeden příběh, plná epizodních zápletek různých postav, což je docela dobrá změna. Občas se najdou slabší epizody, jindy zase vynikající. Jak jsem říkal, některé začáteční epizody ještě docela stagnují, ale od půlky se to rozjede a v závěru nám tvůrci napálí jedny z nejlepších epizod za dlouhou dobu. Takže velká spokojenost, ale jde do i lépe. __/5. Série/__ - 9/10 - Opravdu jedna z nejkvalitnějších sérií ze všech. Skoro všechny epizody jsou výborné, jak začátek sezóny tak její konec. Pátá série obsahuje jedny z nejlepších epizod, a má pořádný depresivní tón. Oblíbil jsem si téměř všechny postavy alespoň trošku, a oproti čtvrté sérii je to určitě zlepšení. Těším se na další řadu. __/6. Série/__ - 9,5/10 - Pro mě osobně nejlepší série TWD. Fantastické první tři díly, potom jen čtvrtý je slabší, devátá epizoda což byl vrchol celé série, téměř všechny díly jsou prostě úžasné. Taktéž finále je neskutečné. Spousta super zápletek, silné momenty, a všechno co by jste od seriálu chtěli, tu je. Taktéž se objevila jedná z nejlepších postav, Ježíš. Trošku mě mrzelo jen podivné chování Carol. Jinak vše fungovalo božsky. __/7. Série/__ - 9/10 - Tak tady půjdu proti proudu ale i sedmá série byla naprosto úžasná. První polovina série téměř bezchybná, i většina dalších dílů z druhé poloviny jsou bomby, ale i tak byla druhá půlka sezóny o něco slabší. Závěr sice nebyl tak epický, ale konečně jsem si i od minulé řady oblíbil Carla. Rick a Daryl pořád boží, první epizoda perfektní, i nenáviděný díl o Taře se mi strašně moc líbil. Nevadil mi ani král Ezekiel a jeho divný CGI tygr. A celé to pak ještě vylepšuje Negan. Walking Dead byl nadprůměr už v prvních čtyřech řadách, ale na tu pravou perfekci jsme si musely počkat až v sériích 5,6,7. Avšak se obávám osmé. __/8. Série/__ - 7/10 - Nejslabší sezóna Walking Dead, to bezpochyby. Vážně nadšený jsem byl jenom z epizod 1,9,10,15,16. Ten první díl se vážně velmi povedl, ale potom přišli tři zklamavající díly. Většina dílů je jen fajn, nic velkého, Negan začal opět bavit až v posledních dvou epizodách. Morgan a Carol byly najednou nejprodávanější postavy, z nějakého důvodu mě přestal bavit i Rick a Daryl. Pořád to ale má momenty. Spoiler, Carlova smrt byla vážně emotivní ale přijde mi divné že na začátku série Simon zůstal s Neganem, aby ho později zradil, konec spoileru. Takže celkově ještě ok, ale jsem už mírně znuděný. Žebříček všech sérií: Nejlepší: 6, 7, 5, 2, 4, 1, 3, 8 :Nejhorší () (méně) (více)

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)