10 odvážlivcov, odhodlaných prežiť tie najdrsnejšie podmienky mimo civilizácie, zabojuje o 50 000 €. (oficiální text distributora)

Steeler91 odpad!

Každý, kto daruje tejto sračke minimálne jednu hviezdu je imbecil, ktorému stačí pozereť aj pol dňa v kuse na stenu, pričom ho to zabáva. Relácia ako stvorená pre ľudí ktorí nevedia čo je to normálny život, nemajú vlastný život, alebo sa spokoja s minimom, alebo su mentálne zaostalí. Takže spodina, nažerte sa.....dnes večer Vám ide karta.... ()

kasol

Ne že bych měl rád reality show, ale toto je první, která mě trochu zaujala. Ukazuje na to, jak jsme my lidi z města odvykli práci na venkově. Neznáme nic o tom jak se získává maso, mléko, zelenina apod. Umíme jen jít do supermarketu a šáhnout pro požadované hotové zboží do mrazáku, nebo příslušného regálu. ()

Cikinko

Ako milovník sci-fi priznávam, že Silvia Šuvadová dala tejto "reality-šóó" vesmírny rozmer! Z pôvodne milostivo-darovanej 1* dvíham na mimoriadne silné 2*. Napokon, nemožno Markíze vyčítať, že si vie podmaniť masu divákov aj mimo hlavného vysielacieho času (aktuálne 21:40h), ktorí si tento - bio raw televízny skôst - pravidelne zapnú napr. pri žehlení alebo inej bohumilej činnosti (viď moja priateľka alebo kolegovia z práce). Rozhodne odporúčam pozerať v prítomnosti viacerých osôb (z bezpečnostných a zdravotných dôvodov to radšej nepozerajte osamote). ()

mato331 odpad!

Totálny inteligenčný výplach, pri ktorom je aj video, na ktorom si pes naháňa vlastný chvost, vysoko inteligentný, priam až náučný program. Tvorcovia postupovali podľa jednoduchého návodu: 1. zoberieme desať ľudí, ktorých IQ sa limitne blíži nule a strčíme ich niekam pánu Bohu za chrbát. 2. čakáme, čo sa stane. Pre istotu zopakujeme v niekoľkých sériách. Vo výsledku tak máme 'reality show', ktorú normálny človek nemôže pozerať ani v stave totálnej opilosti. A keď v MHDčke počúvam tie nadšené reči ohľadom tohto zverstva, normálne sa začínam báť o našu budúcnosť. ()

Maslord

Banda nešťastníkov s nízkym intelektom a inteligenciou je vyslaná na socialny experiment. Niekoľko mesiacov strávia na rozpadnutej farme, ktorú musia dať do cajchu. Vzhľadom na to, že sú starostlivo vyberaný podľa počtu neuróz a psychóz netrvá dlho kým ponorka urobí svoje. Znepokojujúce je určite ochota vystaviť sa neprimeranej psychickej a fyzickej záťaži, stravovať sa odpadkami (niekto je zvyknutý), žiť v nehygienickom prostredí (niekto je zvyknutý) a celú dobu rôzne týrať zvieratá (niekto je zvyknutý). Ťažko povedať ako vyzerá farmársko-televízna zmluva, ale podľa toho ča sa tam deje, asi dlhá a nenapadnuteľná. Hoj, veľa šťastia blázni! ()

• Farma sa nachádza v malebnom prostredí Kopaníc, v jednej z osád v okolí obce Prietrž (neďaleko Senice). (Greenpeacak)
  • Pravidlá hry:
    1. V prvom týždni si spoločným hlasovaním zvolia súťažiaci farmára týždňa, ktorý riadi tím a rozdeľuje úlohy na farme tak, aby bolo o všetko postarané. Ostatné týždne farmára týždňa písomne nominuje vypadnutý účastník.
    2. Na farmu začiatkom týždňa prichádza aj hospodár, ktorý zadáva farmárom úlohu týždňa - napr. stavbu plotu, ktorú koncom týždňa skontroluje.
    3. Farmár týždňa si vyberá dvoch „sluhov“ (muž a žena), ktorí budú počas týždňa vykonávať najhrubšiu prácu (napr. rúbať drevo). Títo dvaja spia v stodole a jedia oddelene od ostatných.
    4. Všetci účastníci farmy hlasujú, ktorý z dvoch sluhov ide do duelu.
    5. Prvý duelant si vyberá svojho protivníka (okrem farmára týždňa, ktorý má imunitu), druhý duelant bez vedomia prvého vyberá úlohu do duelu (IQ, výdrž, sila).
    6. Následne idú do izolácie a neskôr do súboja, ktorý je zameraný buď na:
    • inteligenciu – napr. kvíz
    • výdrž – napr. rezanie dreva
    • silu – napr. preťahovanie lanom.

Počas pobytu na samotke študujú „farmársky almanach“, kde sú rady a správne odpovede pre všetky duelové kategórie.
    Duel sa koná za prítomnosti ostatných súťažiacich. Ten, kto v dueli prehrá, odchádza domov a písomne určí nového farmára týždňa. (FL-cool-J)
  • Okrem kameramanov, ktorí chodia po farme a natáčajú súťažiacich, sa v okoli nachádzajú aj kamery monitorujúce všetko kvôli bezpečenosti. (Greenpeacak)