Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Termín “zvláštní vztahy” poprvé použil britský premiér Winston Churchill a popsal jím výjimečně těsné politické, diplomatické, kulturní a historické vztahy mezi Velkou Británií a Spojenými státy. Některá transatlantická spojenectví minulosti bývala intenzivnější a osobnější než jiná. Mezi nejznámější spojence své doby patřili Winston Churchill s Franklinem Rooseveltem nebo Margaret Thatcherová s Ronaldem Reaganem. Film ZVLÁŠTNÍ VZTAHY zkoumá vztahy dvou mocných mužů nedávné historie – Tonyho Blaira a Billa Clintona, jejichž spojenectví, předurčené podobnými politickými postoji, bylo umocněno osobními sympatiemi, jež přerostly v přátelství. Tony Blair i Bill Clinton se na politické mapě pohybovali nalevo od středu, byli hnáni podobnými politickými ambicemi i společnou vírou v lepší budoucnost. Celý svět se zájmem sledoval, jak charismatický prezident vzal pod svá ochranná křídla méně zkušeného ministerského předsedu a učil ho tahat za zákulisní nitky. Rozkol ve zvláštním vztahu vyvolala až krize v Kosovu, kdy se Blairovo volání po radikálním zásahu střetlo s Clintonovým pragmatickým přístupem a prokázalo se, že v jádru jsou oba muži značně rozdílní. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (38)

ainny 

všechny recenze uživatele

Tak jsem na to dneska přepnula náhodou, když už film běžel. I povídám manželovi. To je Quaid? Ten vypadá jako Clinton. A ono jo. No a jelikož ho mám ráda (tedy Quaida), tož jsem to nechala běžet. Maskéři odvedli opravdu dobrou práci, protože jsem neměla problém jednotlivé politiky identifikovat. Politika jako taková mě nebere, i když ji kouskem oka sleduju a kouskem ucha poslouchám. Stejně tomu bylo i s tímhle filmem, jako kulisa k práci na PC to docela šlo. ()

Ravi 

všechny recenze uživatele

Bizarní je slyšet ve filmu dabovaného W. Bushe, ale jinak mě tenhle kvalitně zpracovaný a výborně zahraný biografický snímek příliš nenadchl. Vlatně se nejvíce věnuje tomu, jak Blair objevil svůj potenciál během krize v Kosovu v době, kdy byl Clinton politicky oslabený aférou s M. Levinskou. Nebudu psát: pozor spoiler!, protože tohle jsou všeobecně známá fakta. Problém filmu je ten, že v žádném tématu nejde dost do hloubky, a tak se zněj vyklubal "jen" smíchaný polotovar hraného dokumentu a biografického filmu. Za podívání ale rozhodně stojí. 60% = 3/5 ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Paradoxne Bill Clinton pôsobí mierumilovnejšie a trochu sympatickejšie ako Dennis Quaid, čoho výsledkom je, že Quaidovi uveríme politickú úlohu viac, ako samotnému prezidentovi. Sheen a Davis potom jednoducho SÚ Blair a Hillary. Asi trochu zjednodušujúcejšia, ale na televízny film napínavá verzia udalostí ohľadom juhoslovanskej vojny. Záver ma vyslovene potešil, keďže mlčky reagoval na udalosti nasledujúce. Je to zvláštna filmová reč, ktorá ráta s divákovou informovanosťou ohľadom nedávnej minulosti, ktorá je naopak pre postavy neznáma blízka budúcnosť. ()

Icefist 

všechny recenze uživatele

Zajímavá exkurze do kuchyně vrcholové politiky, kde ochutnáme příjemně odlehčený pohled na spojenectví a přátelství dvou vlivných mužů nedávné minulosti. A že to nebyla jen nepřetržitá idylka, to zjistíte sami. Herci ukazují solidní dávku svého nadání a podporují tak pozitivní vyznění celého snímku. Mě zaujala dramatická linka ohledně situace v Kosovu a její precizně podaná gradace. Na čtyři hvězdy to asi není, ale o nadprůměru hovořit neváhám. 70 % Oblíbená část- Blairova debata s manželkou a poradci v letadle ohledně nevěry ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Snímek o přátelství, které vytvořila, upevnila, ohrozila a nakonec znovu potvrdila vrcholná globální politika. Super. Zvláštní vztahy mě ohromně bavily, a teď nemám na mysli momenty, kdy mě napadalo, že by byla sranda natočit podobnou věc o Miloši Zemanovi a Václav Klausovi. Skvěle zahráno (Sheen-Quaid) i ohudebněno (Desplat). ()

Galerie (14)

Zajímavosti (2)

  • Julianne Moore byla první volbou pro postavu Hillary Clintonové, po odřeknutí ji nahradila Hope Davis. (ČSFD)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno