Phorbo

Jak často se povede, že za jeden týden se můžu podívat na dva skvělé filmy. The Adjustment Bureau a Source Code vedou v hitech tohoto roku.. minimálně pro mě. TAB o kousek vede, přece jenom to má o něco lepší scénář, než source code a kdo neví nic o kvantové fyzice a souvisejících paradoxů cestování v čase tak bude docela ztracený a na celých 5* mu to nepříjde. Ale je to totálně bez debat. Další ála Nolan film, ale bez ztráty kvality. Přesně tydle scifoidní thrillery jsou přesně zlatým důlem pro kinoprůmysl. Gyllenhaal je tady neskutečný, opravdový a do čtvrt těla obnažený. Neskutečný, brilantní a luxusní. Nic jiného o tomdle počinu nemůžu říct, protože bych to spoileroval a Spike by se na mě nasral :D ()

rossi001

Napinava sci-fi podivana, u ktere jsem se nenudil od zacatku do konce.Musel jsem davat majzla, abych se neztratil.Happy end nebyl uplne tak cisty jak jej zname tak se to dalo zkousnout.Par chbyek a nudnych chvilek se vyskytlo,ale myslim ze 80% tomu slusi. ()

Chřástal

Duncan Jones točí filmy (už jsem viděl dva, takže můžu bez zábran zobecňovat), nad kterými se dá hodně přemýšlet a diskutovat, a to i o tom, jestli to dává smysl. Co mi u Zdrojového kódu vyráží případné argumenty z rukou, je zaklínací formule „kvantová fyzika“. O ní vím jen tolik, že se při ní zavírají kočky do krabice, takže si můžu při filmu jen říct aha, no jó, kvantová fyzika... Tady je v krabici Jake Gyllenhaal, tudíž je asi všechno v pořádku a zbytek je můj problém. Což mě přivádí k dalšímu zobecnění: Být hlavním hrdinou v Jonesových příbězích je za trest. ()

Dallas

Samozrejme, že "zdroják" má svoje muchy aj nejaké tie logické diery. Priznajme si však, že ak by film o cestovaní v čase nemal žiadnu chybu, mal by dosť veľkú hodnotu :). Nie, Source Code nie je bez chýb, ale nie je ich až toľko a vďaka výbornému tempu a schopnému Gyllenhaalovi ich skoro nevidno. Aspoň nie po prvý krát. Pochváliť musím aj skvele natočené úvodné titulky a hudbu. Ešte odkaz pre Duncana Jonesa: pán režisér, nie že nám odplávate do iného žánru, pretože takto dobrých scifičiek sa zase tak moc netočí a to platí pre všetky paralelné reality. 80% ()

mosnak

Film mě překvapil... začátek dobrý... uprostřed bylo takové hluché místo,které mě nudilo... a konec mě dokonce i trochu dojal. Pěkné sci-fi a cestování v čase a napravování něčeho co se nemá stát :-) pěkných 63% ()

MkSallam

Pokud jde o to kdo to provedl, tak příliš snadné až primitivní. Pokud jde o to jak to funguje, tak nijak, nemusíte v tom hledat záhadu. A pokud jde o to co z toho plyne, tak nic. Jen že nápady na díl televizního seriálu by měl zůstat v televizi. Finální dovětek je "scientific bullshit" roku a výkon Jeffreyho Wrighta bez debat nejhorší parodie vědce všech dob. ()

Milky.

Příjemná oldschool jednohubka stavící na velmi jednoduché zápletce, kteří ovšem stačí cca na hodinu děje. To je zhruba doba kdy si člověk myslí, že už je konec. Zbytek je samozřejmě nastavovaná kaše, ovšem příjemně podaná a ikdyž člověk ví, že film mohl klidně skončit, tak mu ten zbytek uteče velmi rychle a kouká se na něj taky dobře. Film sám o sobě je luxusně podaný, Gyllenhaal je naprosto skvělý a tento žánr mu sluší. Source Code má mnoho záporů, některé už jsem řekl v úvodu, dál bych třeba jmenoval "polygonové" 3D efekty při přechodech mezi realitou a simulací, jasně, pointu podávají, ovšem forma moc nefunguje, pochybuju, že by se hrdinovi zdála taková grafika stejně reálnou jako skutečnost (aneb scéna ve vlaku "ach, tak detailní") kdyby na něj odevšad koukala polygonová grafika. Tady už trochu hnípu, vím, bohužel si podobné věci ale odpustit neumím. Hlavní nedostatek filmu je ovšem nedomyšlenost příběhu, logika tady velmi silně pokulhává a film se spoustu věcí ani nesnaží vysvětlit. Bohužel se mu to ale nedaří uhrát na kult a filosofickou modlu jako se to povedlo předchozímu Jakeovu filmu Donnie Darko. I přes to všechno je ale Source Code velmi příjemný, silný, dobře natočený a hlavně POCTIVÝ kousek, který si na nic nehraje a za to mu k plánovaným třem hvězdičkám přihodím ještě jednu navíc. ()

Zombi

Zajímavý scifi thriller s velmi dobrým obsazením, především Gyllenhaal mě po Princi z Persie příjemně překvapil. Námět spíše na kratší film, ale rozvedeno je to pěkně. Ukázka toho, že i s malým rozpočtem se dá zahrát velké divadlo, jak ostatně Duncan Jones ukázal již ve svém Měsíci, jen tak dál. ()

Marys

Nijak prehnané, decentné, so zaujímavým nápadom, zľahka dojímavo-romantickým záverom, dĺžka akurát. Vkusné, dá sa povedať. ()

Pompaj

Tak tohle zaslouží metál. Jednoduchý, ale přesto hrozně propracovaný scénář, který byl plný akce. U té všechny akce divák nemá ani čas skoro začít pochybovat jestli toto je nepovedené nebo ne. Finále trošku srazilo na akčnosti, i když to bylo spíše k dobru aby se tempo zklidnilo a mohly naběhnout titulky. Eště jedna věc povedená hudba. 85% ()

Ricky_CZ

Pakliže jsem dal novým transformelínům 3 hvězdy, musí tady jít jednoznačně o 5. Dojatý jsem z toho, bavilo mě to, originální to bylo, herci sympatičtí... No krása... :) 91% ()

peto580

Just fucking WOW. Pre mna prekvapenie cislo jedna. Skvele oreginalne dielo a moja velka chvala reziserovy ze pribeh ktory sa da povedat troma vetami spravil putavym sposobom ktory udrzi vasu pozornost po celu dobu. Vsetko v sprievode skvelej hudby. Dalsie plus odo mna za Jakea Gyllenhaala- mam ho rad :) Na druhej strane coho je bohuzel trosku skoda tak je to ,,americky happy ending,,. ()

Movie Gourmet

Ano, jedná se o napínavý film s předem nejasným a v závěru dokonce překvapivým a dojemným koncem s (snad jako vždy) výborným Jakem Gyllenhaalem v hlavní roli. Ve filmu je dále k vidění půvabná Michelle Monaghan a herečka se zvláštníma očima a jménem Vera Farmiga. Film, který upoutá jak příběhem, tak vizuálně. Verdikt: 3 a 1/2* a 75 %. ()

mazadlo

Využij každou vteřinu protože to co najdeš na konci je víc než jen zdrojový kod - povedl se výborně. A ani vy ani já neovlivníme to jakým způsobem ovlivní naše životy. Ano! Film jak má být. Minimalistická podívaná z vlaku do nějaké kopule a zpět...proč to přehánět s lokacemi když stačí pár lokací k tomu aby se konala zábava. Konec je trochu otřepaný a moc happy ale proč ne. Pohádky končí vesměs dobře takže ano...usaďte se a užijte si tuto pohádku až do konce. Stojí to za to! ()

Cement73

Zdrojový kód bol skutočne miešaninou nápadou z niekoľkých filmov, ale samotná realizácia v troch max 4och interieroch plus jeden exteriér bola fascinujúca. Podľa všetkého nie drahý film a veľmi slušný výsledok. Jake Gillenhaal dorástol na dobrého herca. ()

aLPaC

Vizuálně stylové akční sci-fi, tak jak to mám rath. Z Gyllenhaala už se pomalu stává jeden z nejlepších mladých herců hollywoodu a Michelle Monaghan (hlavně když se usmívá) je neuvěřitelně krásná. Vůbec mě akce nepřestávala bavit, i když se mise neustále opakuje (jako při Commandos), na žádný logický věci jsem se nesoustředil, protože to prostě u takovýchto filmů nedělám a dělat nebudu. Stručně řečeno, výborné sci-fi, které na těch 90minut parádně zabaví. A o to by přeci primárně mělo jít. ()

Dr Lizal

Nápad super, ale mohla to být klidně menší romantika a raději větší hardcore. Postupem času se můj úžas vytrácel, jelikož se závěrečná pointa pomalu začala prozrazovat.. Originalitou, dobrou kamerou a Gyllenhaalem si svoje 4 hvězdy tento snímek zaslouží. ()

Mikino00

Působivý sci-fi snímek založený na originální myšlence v režii režiséra, kterého je třeba v budoucnu sledovat. Neméně dobrý je i konec, který film zvedá z lehké sentimentality. ()

Ollie235

Tak tohle mi sedlo. Originální námět, výborný Jake Gyllenhaal, velmi poutavé provedení a máme se hned o čem bavit. Source Code sice zřejmě nebude filmem, který si budu dokola nespočet krát pouštět, ale na jednorázovou projekci je jako dělaný. Zaujme jak vizuálně tak dějově a díky krátké stopáži nestihne nudit. Maximální spokojenost. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem