dEstr0y3r

Proboha nač ten hype kolem? Film plný klišé a hlavně totalních logických nesmyslů, které jsem snad v takové míře naposledy viděl u Oxford Murders. Opravdu nechápu, čím si tento pseudointelektuální blábol vysloužil takovéto hodnocení, Jake je sice supr herec, ale to jaksi nestačí...A srovnávat tohle s Matrixem? to je asi jako srovnávat Škodu Superb a Maybach 62 S ()

Sollozzo

Film u kterého jsem se ani chvilku nenudil. Výborná režie, kvalitní scénář, dobrý výkon Gyllenhaala. No, tomu konci jsem se trošku zasmál, ale to mě neodradí dát 85%. ()

.killer.

Nejsilnější stránkou tohoto snímku je bezesporu vybroušený scénář, který sice není originální svým námětem, ale rozhodně se nedá tvrdit, že by se jednalo o vyčerpaný zdroj - naopak. Námět je stejný, ale tentokrát je podaný tak nějak čistě, jasně, zkrátka a dobře tu nejsou žádné nesmyslné záležitosti - vše do sebe parádně zapadá a k zamyšlení je rozhodně i konec tohoto filmu. Rozhodně doporučuju, dobře odvedená práce. ()

Talina

Povedený film...byla jsem upoutána od začátku do konce (a tím nemyslím, že mě někdo přivázal provazy ke gauči-bylo to naprosto dobrovolné ). Btw: Me like Jake :D ()

Sundance.cz

Tak trochu jiný Matrix...velmi dobrý nápad, jehož potenciál se dal ještě více uplatnit. Žádné velké překvapení ve filmu se nekoná a možná kdyby film skončil v době, kdy se ve vlaku všichni "zasekli", mělo by to asi více poetický nádech. V každém případě jsem se ani chvíli nenudil. Určitě jeden z těch lepších filmů 2011. Celkem 75 %. ()

LukH

Velmi příjemné překvapení! Filmy s tématikou cestování v čase, časových paradoxů, paralelních realit atd. jsou pro jedny diváky (ty, co rádi přemýšlejí a řeší logiku věci) laskominou, pro jiné noční můrou (a pro filmové diskuze požehnáním :-D) Patřím k těm prvním, takže jsem si snímek užil. Trochu komornější pojetí než u některých konkurenčních sci-fi blockbusterů bylo - myslím - ku prospěchu. Naopak zvoleným koncem filmu (jakože možností asi bylo více) si už tak jistý nejsem, možná to scénárista nebo Duncan Jones nebo producent příp. jiný lobbista mohli nechát víc otevřené a míň happyendové... ale jinak prima sci-fi zážitek (85-90 %). ()

xpantherx

Krátka poviedka prevedená do celovečerného filmu skôr európskej stopáže. Povedené entré do filmu pripúta okamžite divákovú pozornosť a naskytne sa na začiatok veľmi veľa otázok. Dej odsýpa s ľahkosťou a až na konci sa objavili prvé zádrheli a bolo viditeľné, že koniec tam bol akosi nasilu dopasovaný, žeby príkaz zhora na klasický hollywood ending? Jake Gyllenhaal ako vždy nesklamal a trochu film pripomenul film Donnie Darko. V poslednej dobe sa roztrhlo vrece s viacerými realitami (či už snovými, posmrtnými alebo realitami iných dimenzií). Uvidíme čo nás ešte čaká. ()

beso74

Príbeh o hľadaní teroristu, ktorého centrom nie je ani tak samotné dolapenie zlého muža, ako skôr úvaha o povinnosti, zodpovednosti a existencionálnom precitnutí, rovnako ako aj o konflikte záujmov individuálnych a tých kolektívnych, kde stoji proti sebe jedinečné indivíduum a všemocný štát, požadujúci obetovanie vlastných záujmov v prospech záujmu štátu, pričom vôbec nejde o prekonanú komunistickú ideológiu, ale o kapitalistický svet, kde by mal mať jedinec predsa len o niečo väčšie práva. Škoda toho nešťastného (či skôr šťastného?) záveru, ten mi tu pasoval ako päsť na oko... ()

Šindy

Dobrá zápletka s dobrým provedením, přesně to Source Code je. Samozřejmě když pomineme jisté logické díry, ale to se dá s klidem přehlédnout. Navíc napětí je zde po celou délku stopáže a to se v dnešní době tak často nestává. Pravda, zde tomu pomohla nepříliš dlouhá stopáž, ale co naplat? Zkrátka dobrá žánrovka, Jake Gyllenhaal je tu dobrý jako vždy a Michelle Monaghan je velmi roztomilá. ()

jadran90

Programátoři vytvořili trial verzi Inception, která po 8 minutách přestává fungovat a poté je třeba program spustit znovu. Jako taková nabízí méně funkcí, nudnější grafické uživatelské rozhraní, ovšem pro běžného uživatele to vše dostačuje. Jistě, Počátek je mnohem epičtější podívaná. Jenže Source Code vás lépe vtáhne do děje a velkým plusem je detektivní zápletka. Všechny příběhy jsou odhalovány kousek po kousku. O napětí v téměř komorní atmosféře s globálním nadhledem není nouze. Slabina je závěr. Režisér Duncan Jones odvedl kus pořádné práce, ale ve finiši se z nějakého důvodu snaží o emotivní finále hned na několika frontách, což vede v nulovou gradaci. Vyvrácení nemožného pak spíš než dojem z filmu kazí logickou uvěřitelnost. No, asi si takový závěr někdo vydupal. Nevýraznou hudbu plně nahrazují herecké výkony, protože Gyllenhall, Monaghan i Farmiga válí. ()

sahi

Film jsem si oblíbil ze zcela sobeckého důvodu a to kvůli závěrečné scéně, která mě dojímá až k slzám ;-). Námět s cestováním v čase je neotřelý, i když opět dochází k řadě paradoxů a řekl bych nesmyslů, ale dojem byl zajímavý a pozitivní ;-) ()

Snathoras

Hodně silné 4 (rozhodně film, na který bych se bez váhání koukl ještě jednou :P)...šlo to všechno přesně tak jak má, aby to člověka chytlo, zaujalo a až do konce nepustilo...sice trošku slabší rozjezd byl ale vyrovnaný skvělým prostředkem a koncem. I když většinou nemám rád, když hlavní hrdina přežije a je klasický happy ending...tady jsem to Jakeovi přál a byl jsem hrozně rád, protože si svůj šťastný konce zasloužil (né, že bych vždycky fandil záporákům a dobrým přál smrt...TAK TO NENÍ!...jen pro mě jsou silnější né přímo šťastné konce). :) ()

Evii.B

Tohle je přesně druh filmu, které mám ráda. A Jake v hlavní roli je už tuplem lákadlo :) Má to příběh a ač vetšinu filmu vidíme to samé, není to nuda. je pravda, že jednou už jsem si říkala, sakra vždyť on vůbec nepostupuje. Dobrý nápad a ještě lepší zpracování. 4* ()

GudMen

Nápad nepatří mezi nejhorší, nicméně je už trochu ohraný. Jak to říct a neurazit? Od někoho, kdo má na svědomí Moon, bych očekával více invence a propříště snad i rozumnější výběr. ()

denulik

Kvantová fyzika, paralelné vesmíry a paradoxy cestovania časom. Mňam. Takže na jednej strane veľká spokojnosť, keď sa rozbehol dej a pomaly sme mohli odhaľovať misiu Coltera Stevensa. Bohužiaľ tak ako je scenár v úvode filmu jeho prednosťou, na konci sa stáva jeho najväčšou slabinou. V záujme dopracovania sa k happy endu (pri ktorom som si síce poplakala, ale to robím v poslednej dobe takmer pri všetkých filmoch- asi senilniem) tvorcovia v závere popreli všetko, o čo sa dovtedy opierali. Na prvý pohľad teda záver môže vyznieť efektne, ale pri bližšom pohľade nemôžem ignorovať logické kiksy. Nebyť odfláknutého konca, mohlo ísť hodnotenie vyššie. ()

karlee

Na Hromnice o den více to sice není, ale aspoň to jakž takž odsýpá. Trochu blbé je, že film na konci vyvrací svou vlastní premisu, která je už tak dost pochybná, posledních deset minut si mohli tvůrci odpustit. ()

Spectateur

Výtečně napsaný a zrežírovaný film, který bych zařadil mezi top 10 filmů, co jsem kdy viděl (když si odmyslím pár patetických, typicky amerických frází). Tak mě napadá, že v díle Ambrose Bierce lze mnohdy najít shodu s myšlenkou tohoto filmu. Představa vědomí mrtvého, upnutého na poslední vzpomínky a žijícího tou vzpomínkou mi vážně bere dech... ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem