Haymar

Trochu 12 opic, trochu Matrix... Source code jde však vlastní cestou a dělá to tak chytře a sugestivně (i když občas až trochu moc okatě), že mu rád odpustím i těch pár (mega scénáristických) "bot". Bavil sem se! Mno a i Jake G. - kterému jsem donedávna nemohl přijít na jméno - fakt překvapil. Víc podobných námětů! ()

jasiska

Samotný námet je pre mňa zaujímavý a jeho celkové spracovanie je dosť dobré na to, aby bol zo Source Code veľmi pozerateľný film. Obzvlášť sa mi páči ako pokryli všetky méty - splnili primárnu misiu, happy end v alternatívnom svete, Goodwin urobila, to čo bolo správne... Navyše, môže byť film s Jakeom Gyllenhaalom naozaj zlý?:-) ()

Xavi6

Konečně jsem se dočkal něčeho nadprůměrného z oblasti psychologické polokriminálky. Řekl bych, že se to vyrovná hodně lepším filmům, takže mě celkem překvapuje aktuální procento, ale co už, nikdy není vše podle toho jak si kdo někdo usmyslí.Celkově je film postaven na dobrém ději, to je jisté, nechybí záhady a poté nečekané rozluštění, trošku mě ale zklamal konec, kde vlastně vznikne nový svět, ale nemůže být vše dokonalé. ()

Bafo

Je to dobre vymysleny, skvele natoceny, ani ne tak silene pateticky a zkratka to funguje. Do peti tomu neco chybi, asi trosku vic sily a pocitu a urcite inovace. Je to takovej dobrej film pred spanim :) ()

Marrty3

Další ukázka toho, jak se dá cestovat v čase. I když podle jednoho monologu "Zdrojový kód není cestovaní v čase...spíš je zdrojový kód takové časové přeskupení". Grandiózní začátek mě velmi oslovil. Další průběh už lehce slábl a začalo být předem vše moc jasně nalinkované. Přijde mi to vše nedotažené, místy až nudné a chtělo by to grandióznější finále. Herecký výkon Gyllenhaala je asi to nejlepší z celého filmu. Ale jelikož jsem velký fanda filmu Donnie Darko, tak mě tohle trochu od Jakea zklamalo. Tento snímek se snaží působit chytře, originálně a promyšleně, bohužel opak je pravdou. Nerad to říkám, ale Zdrojový kód je pro mě spíše zklamaní, jelikož jsem od Duncana čekal mnohem kvalitnější podívanou. Upřímně říkám, že bez Mr. Gyllenhaala bych to asi nedokoukal do konce. Asi nejslabší film o cestování v čase. Je to spíše akční film s kapkou sci-fi, bez pořádného napětí. ()

Ixbalanke

Začíná to jako zajímavé scifi a končí to jako klasický americký doják (tati, mám tě rád, kristíno, miluji tě...ooooo). Klasický masový dobrodružně-scifi-akční trhák, bez nějaké hlubší umělecké podstaty a trapnýma emočníma scénama. Co mi ještě víc vadí: příliš dokonalá Kristina (milá, krásná, vtipná, sympatická) a idealizace služby v armádě viz 53. minuta - otcovy věty, je mrtvý, ale to tak nevadí, protože je to HRDINA a do toho ještě úžasně smutný klavír, aby si všichni vychutnali tu atmošku (ale chápu že je to potřeba, jinak by tam americké vládě třeba už nikdo nejel...:). Btw tahle scéna snížila moje hodnocení o 1 hvězdu. A taky je to tak trochu reklama na armádu, Bing, hodinky jakési značky, smart founy,... (no z něčeho asi musí vydělávat v dnešní době pirátů:) A pak zloun totálně negativní jako z Batmana s tak přitroublým důvodem zabíjet, a ten konec ve vlaku kdy se všichni smějí...no comment (to jsem skoro omdlela). Na začátku jsem dala 4 hvězdy, a píšu komentáře vždy v průběhu filmu, a takový propad jsem ještě nezažila... ()

Drirr

Všechno už tu zaznělo. Určitě to stojí za podívání, ale zázrak od toho nečekejte. Zatímco u Inception všechno sedělo jak pověstná p*del na hrnci, tady mí stále chybí hned několik ozubených koleček do celé skládačky. A není to o tom, že si to má divák domyslet, je to spíš problém scénáře, který ač má v líbivém těle dobrého ducha, stojí celý na hliněných nohou. A to je škoda, protože s lepším tahem na bránu, s lepším pozadím a vygradovanějším finále by to mohla být velika pecka. Stačilo jen vykašlat se na dovětky a hnát to celé víc do existenciálního příběhu se scifi přesahem. Takhle je to jenom docela dobrý film o prapodivně vysvětlené virtuální (alternativní? paralelní?) realitě. ()

J*A*M*A*L

Musím říct, že mě Zdrojový kód docela zklamal. Spíš mě hodně nudil, abych to mohl upřesnit. Jakea Gyllenhaala mám moc rád jako herce, ale tentokrát hrál v nic moc scifárně, navíc se divím, že to má tak skvělý ohlas, aspoň zde. Celý film se odehrával na jednom místě a skoro vše tam bylo stejné, akorát, že při každé teleportaci v čase byl Gyllenhaal o trošku bohatší svými zkušenostmi. Sci-Fi hold není můj oblíbený žánr. ()

dormouse

Paralelní skutečnosti či časy a jejich zpracování-to není bohužel nic moc nového. Vztah mezi Colterem a Christinou je velmi nepřesvědčivý. Ale líbí se mi ta představa, s níž si také často pohrávám, moci prožívat svůj život libovolně dlouho tím, že se člověk bude vracet do různých časových sekvencí virtuálně, vlastně bez nutnosti existence hmotně reality. Což tu už také mnohokrát bylo. ()

Mitin

Kód nás na hodinu a půl opravdu zaujme a nepustí od obrazovky, ale, ač jsem teda podle verbala masturbující panáček nad kteroukoli negoličností, mě tam ta nelogičnost na konci vážně vadila. Plus má u mě film, za to, že jsem se vážně nenudil. ()

Darth Maul

Source Code je veľmi svižný a mocne chytľavý film. Nenudil som sa pri ňom ani sekundu! Hlavné zásluhy na tom má energická réžia Duncana Jonesa a spoľahliví herci (najviac sa mi pozdávali Jake Gyllenhaal, Michelle Monaghan a Vera Farmiga). Moje filmové srdce zaplesá radosťou vždy, keď sa v žánri sci-fi thrilleru urodí niečo originálne a inteligentné! ()

Milodar

Na Hromnice od den více, tedy poněkud za hranou zítřka. Škoda jen, že padouch nebyl Bill Murray. Jinak příjemný triler nejen pro začínající programátory. Ideální na dlouhou chvíli ve vlaku. ()

Patrik256

Rozpočet_ 32 milionov dolarov // Tržby_ 147.3 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 3 884 854 Kč // Diváci v ČR_ 29 894 // Tržby v USA*_ 14 812 094 $ (2 961 kin) ()

orkadimenza

Důmyslný snímek pohrávající si s časem, ve kterém divák zaujímá pozici hlavní postavy. Probudí se na začátku, netuší co se děje a postupně zjišťuje všechny okolnosti. Téma teroristického útoku zde není sice rozsáhle zpracováno, to však dává víc prostoru rozvinutí příběhu hlavní postavy. Docela mě podivilo chování kapitána Coltera Stevense, stejně tak jako nepřirozené chování jiných postav, ale to byl minimální rušivý element, protože jinak film běžel jako hodinky a s napětím jsem jej sledoval až do velmi promyšleně vystavěného závěru. Osobně bych však snímek utnul ještě o 4 minuty a 18 sekund dříve. Nejen, že by nevznikl lehce nelogický twist, ale zároveň by více vynikla hlavní myšlenka pomíjivosti života. ()

Bucounit

Veľmi fajn žánrovka, technicky a herecky (úplne u všetkých predstavených) bez výhrad ale druhé pozretie ako napríklad pri podobnom Déjà Vu nehorzí. Bez happy-endu a s lepším tempom by mi to sedelo viac. Lepšie 3*. ()

Oyer

Originální scífko s vynikajícím nápadem. Vše se vlastně celou dobu mele kolem jedné scénky ( osmiminutového intervalu před výbuchem vlaku). 90 minut filmu uteče jako voda, žádná nudná pasáž. Akce střídá akci, přestože se vše odehrává vlastně dokola. Nápad a realizace projektu "Zdrojový kód" naprosto perfektní. Osobně bych asi snímek ukončil v době, kdy Goodwinová stiskne červené tlačítko, přesto klobouk dolů. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem