M1k9

Chvíli trvá než se do toho filmu člověk dostane. A pak si řekne, paráda, to je ale zajímavý scénář. Od toho okamžiku vše probíhá svižně a moment překvapení je stále ve vzduchu. Jedná se o další pohled na Sci-Fi, který si snad na krátkou chvíli najde místo. Komerční Sci-Fi. Nepochválím však konec filmu. Lépe řečeno nelíbí se mi. Tady by to geniálnější režiséři zlomili. 5/10 ()

martalini

Film rozhodně kritizovat nemůžu, takže to asi bude ve mně a taky "mi to nějak nesedlo", bohužel mi chyběla výraznějších motivů v každý rovině a něčeho, co by mě vtáhlo do děje, takhle bohužel "jenom" za 3*** ()

Illy

Od režiséra Moon je tady další velmi inteligentní sci fi. Gyllenhaal nezklamal a své role se chopil se ctí, promyšlený scénář a napětí až do konce. Doporučuji. ()

Ole92

Výborný film s vynikajícím Jakem Gyllenhaalem v hlavní roli. Je lepší podřídit se většině a pomáhat kde to jde, nebo dodržet slib který jste dali??? To ať si každý přebere sám. ()

Eterninox

Duncan Jones opět ukazuje, že i ve sci-fi mnohdy méně znamená více (a obzvlášť dobře to vyznívá, když se Source Code srovná s o pár měsíců novějšími Transformers 3). V rámci poměrně minimalistického zasazení roztáčí dynamickou a svižnou akci, která ale nepostrádá slušný myšlenkový rozměr. Narativní tempo filmu udrží diváka celou dobu napjatého a v očekávání, co přijde dál, ale není nikterak krkolomné a umožňuje vkládat i meditativnější sekvence. Dobře vybraní jsou i herci - Jake Gyllenhaal velmi sympaticky zvládá roli kapitána Stevense, a kvalitativně pozadu nezůstávají ani Michelle Monaghan a Vera Farmiga. Moc mi na druhou stranu nesedl Jeffrey Wright, který jakoby své repliky zrovna poprvé četl, a trošku zbytečné mi přišly občasné patriotické vložky a také sentimentální konec. Zatím ale rozhodně jedno z nejlepších letošních scifek. 80%. ()

panmroz

Podobně jako v předchozím Moonu, mám dojem, že tvůrce není nijak vstřícný vypravěč. Působí na mě jakože si spíš tak brble, kdy občas je mu rozumět líp, občas hůř; to, co si brble je určitě zábavné a vtipné, ale zkrátka se mu moc nechce (nedaří) jakoby pouštět divákovi/posluchači víc informací, než je nezbytně nutné. Ale příští film bude jistě podobným stylem povedený jako ty dva před ním. Neuvěřitelný Jeffrey Wright, který svým "výkonem" připomene jakoukoliv hereckou kreaci Foresta Whitakera. ()

maty39

Řemeslně bezchybný film, ale pokud mám můj pocit z něj vyjádřit, pak mi tento film, v porovnání s "klasickými" filmy, přišel jako povídka v porovnání s románem, nebo jako epizoda tv seriálu, kde se podobná epizoda vyskytuje snad ve všech seriálech, které běží déle jak tři sezony. ()

Meteorista

Zase jeden z filmů, který se snaží být komplikovaný a zároveň i je. Naposledy sem se takhle krásně zmaten z dobrého příběhu ale zároveň i ošizen, že ke stoprocentnímu bomba-bijáku tomu přeci jenom něco chybí, cítil po zhlédnutí Osudového doteku (a předtím u Prokletého ostrovu). Ale přesto, že konec je takový trochu... zvláštně řešený (v porovnání se zbytkem filmu), je to pro mě zatím jeden z nejlepších thrillerů roku. ()

seipy

Je vážně špatné, když musíte hodinu čekat na to, až hlavní hrdina přijde na to, co vy víte už téměř od prvního okamžiku. Je to škoda, protože s tímto námětem se dalo udělat mnohem více, jak nám Duncan předvedl v závěru filmu. ()

Anakinekcz

Další přísně tajný vojenský projekt na kterém záleží osud mnoha a mnoha lidí...Tentokrát to však naštěstí vše dobře dopadlo, mno i když pravda je že napoprvé to nevyšlo, ani napodruhé a napotřetí ... no důležité je že nakonec to, ale vyšlo! a tak se lidé zachránili. Nevšední pojetí a nový pohled na "cestování v čase" , které vlastně ani není cestováním v čase. Chytlavý příběh na který stojí zato se podívat. ()

toi-toi

Všetko dobre dopadne alebo americká hra na hrdinov. Avšak ak bude mať Duncan Jones i ďalej takúto magickú ruku pri natáčaní, tak z Bowieho syna sa môže stať filmová legenda. ()

JK-Stinger

Průměrné scífko které si divákovu pozornost udrží díky slušnému námětu a očekávání rozuzlení. Jinak žádnými velikými ovacemi neplýtvám, podle mě to mohlo dopadnout ještě o pěkný fous lépe. ()

LaGomme

Jako natočený je to fakt dobře, Gyllenhaal je dost dobrej a role mu sedla. Ale je to sakra všechno tak hrozně divný, logika žádná a ten neuvěřitelně překombinovanej konec mi spíš schodily film o úroveň níž, než by měl bejt. Sorry, ale 65% ()

dosig

Námět dobrý, dala bych i 5*, ale ten konec byl tak nechutně americky optimistický, až je mi špatně. Američani mají úžasný talent zkazit konec dobrého filmu. ()

Žižina

Tendle film me naprosto dostal. Pri opakovane scene ve vlaku jsem pomalu ani nedychala a na konci jsem uronila i slzu, tudiz film z meho pohledu splnil to co mel. ()

majo_svk

Zdrojový kód pripomína mix filmov Uhoľ pohľadu, Dejavú, Proroctvo a Správcovia osudu. Je dostatočne napínavý a dynamický, vizuálne a emocionálne chytľavý, avšak prináša len málo originálnych nápadov. Nehrá sa na nič veľkého a veľkolepého. Ľudská existencialista kĺže len po povrchu a chýba je hlbší rozmer. A finále je málo grandiózne. Film je inteligentný i napriek menším logickým chybičkám. Rozhodne sa však bude páčiť, už len pre sympatického a výborného Gyllenhaala. Ja mám podobné filmy rád a preto som bol spokojný. ()

Raimok

Ještě při závěrečných titulkách píšu, že to je nejlepší film za poslední roky. Sci-Fi podle mojeho gusta. S vynikajícím nápadem, bezchybným provedením, promyšleno do posledního detailu, s perfektním Gyllenhaalem v hlavní roli, krásnou Monaghan v roli vedlejší a dojemným, příjemným, ale přesto napínavým koncem, míří Source Code, ozdobený 5 hvězdami, bez debat do mých top 10. 96 % ()

jacksax

Zajímavý, místy zábavný snímek, který udrží pozornost diváka od začátku do konce. Solidní herecké výkony. dobrý scénář. Dokonce tak dobrý, že málokdo pochopí, že je to od začátku do konce strašná hovadina. ()

waits

Logicky chabá zápletka se definitivně zhroutí v posledních deseti minutách, což je škoda, protože jinak jde o sympatickou scifárnu, s charismatickým Gyllenhaalem, kdy ani moc nevadí, že priběh, ve kterém hlavni postavě nehrozi nebezpečí a kdy má šanci na opravu, nedovoluje zažít extra adrenalin. Možné hlubší vrstvy mě nechali zcela chladným, pro me to je jednorázová chutovka s nepřipadným závěrem. Ani by mě nenapdlo o něm hlouběji přemýšlet, ani by mě nenapadlo pustit si ho v nejbližší době znovu. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem