RajCZitko

Uznávám - 3* je při mém většinou pesimistickém hodnocení docela dost, ale 2 si zase nezaslouží. Z vědeckého hhlediska byl film totální kravina. 1) nemůžete se pohybovat v mysli někoho jiného za hranicemi jeho vzpomínek 2) vrátit pomocí napojení se k někomu přes počítač čas a vytvořit novou realitu je taky docela chabý a 3) slepice nejsou tak velké aby snesli tak velké stříbrné vejce (vtip - kdo nepochopil, je ochuzen :D). Jinak ale zase docela pohodový film, ne ale do kina. PS. divím se proč má tady tak velké hodnocení... a akční vůbec nevystihuje charakter filmu ()

coinneach

Zdrojový kód přináší jedno pozornosti hodné pozitivum, a to sice stvrzení faktu, že rčení o "malém kašpárkovi" aplikovaném do filmové branže je Jonesovi, režisérovi snímku, vlastní. Po své prvotině to stvrdil i ve svém druhém filmu, a při přihlédnutí k rozpočtům podobně laděných trháků je um syna Davida Bowieho o to viditelnější. Milovníkům jeho debutu však může tohle konstatování stěží zalátat rány po nemalém zklamání. Source code sice staví na stejném principu, tedy příběhu muže, jenž postupně odkrývá své skutečné postavení v odehrávajících se okamžicích, aby ale mohl dojmout a strhnout jako Moon, chybí mu nejen brilantně sestavený scénář, dokonale padnoucí hudba, která snad ve srovnání kulhá nejvíce, ale také, a tohle konstatování mrzí nejvíce, bezchybná režie. Nelze říct, že Jones byl tentokráte špatným kormidelníkem, chraň Bůh, ale zatímco Moon byl filmem tří mužů (režiséra, představitele hlavní postavy a skladatele hudebního doprovodu), příběh o nově objevených paralelních realitách není filmem nikoho. Ač přese všechno děj hezky odsýpá, divák se nenudí a předchozí řádky lze s klidným svědomím brát jako projev syndromu velikého očekávání, o jedné věci pře nemůže být. Buďto nám totiž přichystali tvůrci scénář s natolik brilantní pointou, že ji rozlouskne jen málokdo, nebo se hra na chytré sci-fi vymkla tvůrcům poněkud z rukou. A jelikož se autor tohoto komentáře přiklání k druhé variantě, hodnotí snímek nižším, ale smířlivějším hodnocením. 60 % ()

Neuge

Tvůrce úžasného Moon se nepřekonal. Ačkoliv se tyto dva filmy nedají dost dobře srovnávat (v Source Code je sci-fi složka přece jen trochu na vedlejší koleji), možná Jonesovi nízkorozpočtová interiérová sci-fi dramata sedí víc. Ne až tak originální nápad (v rámci sci-fi) je však interpretován dostatečně zajímavě a hlavně relativně pochopitelně pro široké publikum. Nevyhne se sice několika logickým kiksům (a ne že by byly zanedbatelné), ale to v tomto případě není tak podstatné a i když jsem si říkal "tak takhle by to asi nefungovalo", nevadilo mi to. Film jede ve svižném tempu a baví zajímavými detaily a "nápadíčky". Co na tom, že konec mi byl jasný už opravdu dlouho před zavěrečnými titulky...nějak mě to tentokrát ani nevadilo. Jedná se o klasický příklad tzv. "popcornového sci-fi". ()

sunfreedom

Velice se mi líbil trailer a nápad s osmi minutami. Když se ale na jednom nejmenovaném serveru objevilo srovnání s Inception, zpozorněl jsem. Obvykle když mi totiž někdo řekne, že je něco podobného, ne-li lepšího, než můj oblibený film, dopadne to špatně. Source Code je dobrý akčňák s dobrým nápadem, ale nevyužije ani nepřekročí svůj potenciál. Ta třetí hvězda je v podstatě jen za Gyllenhaala. ()

Bounded

Jake Gyllenhaal je sympaťák a námět není špatný. Vzhledem k němu lze pochopit, proč se Michelle Monaghan chová jako jednoduché NPC z krátké adventury, ale stejně si nemohu povzdechnout nad její hereckou nevyužitostí. O nepochopení funkce stroje mluvit nemůžu (zdravím Sheldona a Yulawa), ale stejně si nemůžu odpustit kritiku na velmi vágní vysvětlení celého principu. Neznalý filmový divák, kterému neříká nic Teorie strun, multiversů apod. si to podle mě prostě nedokáže vysvětlit jinak, než kapitán Colter když řve: "This doesn't make any sense!". Látka je opravdu povídková a ze slibného rozjezdu velmi brzo zabrzdí o Velkou pointu, takže se akčního finále nedočkáme. Ne, že by to bylo na škodu, ale když už má film poměrně naivní konec, neškodilo by se k němu, podle mého názoru, propracovat trochu větší porcí napětí. Provedením mi Source Code připomněl The Adjustment Bureau, ale i když zvítězí stravitelnější délkou Jonesův počin, u mě vyhráli K. Dickovi úředníci. (Viděno v kině 26.4.2011) ()

LudkovaLevaRuka

Na tento film jsem se dlouho těšil. Nezklamal mě, ale ani mě příliš nepřekvapil. Horečnatě hledaného teroristu jsem si správně tipnul hned jak se objevil na plátně. Námět silně připomíná Minority Report, je zde však dán větší důraz na etickou stránku věci. Pochmurnou atmosféru však, k mé lítosti, vytlačila romantická linka, která však nefunguje tak dobře jako v "Na hromnice o den více". ()

rottik-cb

Působivý a zábavný film. Vynalézavá kamera a naprosto boží soundtrack, který vás ihned dostane do nálady. Na rozdíl od přítomných mužů jsem to měla jednoduší, nemusela jsem řešit technické a logické nesrovnalosti, prostě jsem si jen užívala děj a Jakea :). Moje 4* berte s rezervou, kdo je milovníkem žánru (akční sci-fi thriller s kapkou romantiky), bude nadšen. ()

TEKAS

Gyllenhaal byl skvělý, věřila jsem mu každý úcul, film příjemně unášel dopředu, užívala jsem si ho, moc jsem sice nečekala happy end, ale co už no. Nic s tím nenadělám. Místy jsme se i zasmály.... Moc se mi líbil i soundtrack! A měla jsem takový pocit, že pan pajda nebyl tak úplně ten hodný strejda, myslící na dobro milionů lidí... ()

BadWolf

Slibný začátek, slabý průběh a ten konec ten nedával vůbec žádnej smysl. Film se bude líbit hlavně lidem, kterým logika nic neříká. Film trpí takzvaným Pseudochytrým Lost syndromem = napínavější to uděláme tím, že divákům nic nevysvětlíme. Doplníme do filmu téma kvantová fyzika, které nikdo pořádně nerozumí a je to. A že nám do filmu nesedí žádný happy-end. Nevadí. Tak si ho tam přimyslíme. Přirovnávat tohle k Inception je zvěrstvo. ()

janak.t

V první řadě musím vyzdvihnout herecký výkon Jakea Gyllenhaala, nezklamala ani V. Farmiga a samozřejmě efekty. Film je svým dějem poměrně zajímavý, ale chvílemi jsem se v ději ztrácel. Konec filmu mě překvapil, i když jsem ho asi zcela nepochopil. Jinak skvělý filmový zážitek. ()

zaso162

Jakea Gyllenhaala mám rád kvôli jeho tvári. Stále vyzerá dosť decky, aby sa mi pripomenul z Darka, a úprimne, aby som mu aj čo to uveril. Hlavný hrdina bol jediná vec, na ktorej som sa dokázal pobaviť. Inak ma len tlačilo kreslo v kine. ()

Faruco

Musím říct, že jsem očekával od tohoto filmu hodně, ale dostalo se mi jen minima. Skvělá myšlenka, dobře zpracovaná, ale dobře je za tři. Nevím proč a nevím co, ale něco mi na tom filmu prostě nesedí, zdá se mi, že celý film se pomalu vlečem, jak slimák přes silnici a vy čekáte, kdy už konečně rozmrdne to auto. Na konci se to trochu zlepší, ale pořád ne, tak jak bych čekal, pointa se odkryje a vy si toho v podstatě ani nevšimnete. Co mně na filmu zaujalo a všiml jsem si toho, aniž bych se o to nějak snažil, byla skvělá kamera, což se moc nestává. ()

Dantte..

Film z něhož mám rozporuplné pocity, na jednu stranu je tu výborný Gyllenhaal, dobrý scénář (píši schválně dobrý, protože ten konec si mohli odpustit. SPOILER: Film měl podle mě skončit zmáčknutím tlačítka. SPOILER), na druhou stranu tu není žádný zapamatovatelný moment, myšlenka nebo emoce, kvůli které bych si film pustil znovu a při které by mě zamrazilo v zádech nebo zahřálo na srdci. Když to porovnám z filmy 12 Opic nebo Butterfly Effect, kde tyhle momenty nechybí, tak je Source Code u mě jen dobře odvedená práce na jedno pochutnání. 65 % s tím, že chápu tak vysoké hodnocení, protože na filmy tohoto ražení jde pohlížet z různých úhlů. ()

DarthOrbyd

Film, který má ve skutečnosti dvakrát tak větší délku, pokud započítáte čas, který po skončení strávíte hádáním se o tom, jak to vlastně bylo... ()

haffen

Ak by som mal charakterizovať film jedným slovom, tak by som povedal "divný". Prvá polovica ma dosť nudila neustále opakujúcimi sa pozmenenými situáciami. Nepochopil som, prečo to tvorcovia zbytočne naťahovali tým, že z oných 8 minút sa väčšiu čast len kecalo a kecalo a až potom riešil "ten" problém s vlakom. Za tuto čast filmu dávam len 3*. Druha čast však už bola výrazne lepšia a bolo sa na čo pozerať. Dokonca ma tešila ta nápaditosť a mysterióznosť. Za to dávam jasne 4*. Ak to spriemerujem, tak tomu dávam 3 1/2* (70%). Že by ma ale niečim obohatil a bol must have titulom, tak to rozhodne nie. ()

dj_kure

Alá Tony Scott a Denzel Washington. Skoro jako by to vypadlo Dejavu z prdele. I tak je to vydařený film, který dokáže zaujmout na celých 90 minut. I když sem tam mi trochu přišlo, že ztrácí dech. Pořád se něco dělo, pořád jsem dostával nové a nové informace což bylo super. Ve chvíli kdy jsem si myslel, že film trochu ztrácí na tempu, vyšla najevo nová skutečnost. Tenhle typ filmů mi sedí a jen si přeju aby jich bylo víc. Konec nemusel být až tolik happyendový jak maj v Hollywoodu zvykem... ()

Gromit

Lahůdka! Během prvních cca deseti minut budete možná lehce zmateni, ale jakmile se dostanete do obrazu, čeká vás ďábelská jízda završená překvapivou pointou. Povinnost pro všechny fanoušky inteligentních thrillerů a Alfreda Hitchcocka. ()

SatuPeka

Konceptuálně poměrně hloupé, ale zase tak sexy a zábavně natočené, že jsem si to slušně užil. Určitě lepší než film Parallel Worlds, který má jsem viděl den předtím a má podobný námět. Celkově řekněme tak 3,7 hvězdy. ()

ClapTrap

Prakticky nemám co dodat k tomuto filmu, protože to je prostě parádní snímek, kde je všechno dokonale vymyšleno a provedeno s krásným citem pro film. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem