Lisabellla

Ale ano, celkem mě to bavilo. Poměrně svižný děj, pěkná hudba, Gyllenhaal není špatný herec, zajímavý nápad a konečně skoky ze záběru na záběr byly plynulé a srozumitelné i přes složitější časovou osu. Jen to zdaleka prostě nebyla taková bomba, jak jsem si představovala a jak mnozí tvrdí. Docela zbytečný humbuk kolem toho všeho a nemyslím si, že je to nutné. Ten film si to podle mého nezaslouží. ()

hEmy_

Zdlouhavý a nudný film, ve kterém polovinu děje tvoří opakující se scénka ve vlaku. Myšlenka, že muž, který je polomrtvý, ale ještě mu funguje mozek, může díky počítačovému programu (Zdrojovému kódu) změnit minulost, zachránit miliony lidí a štastně až do své kyber-smrti žít ve Zdrojovém kódu, přestože jeho reálné tělo zemře, mě neoslovila. ()

YoZo8

Veľmi zaujimavý sci-fi thriller. Prišlo mi to ako zmiešanina Inceptionu (Počiatok), MInority Reportu a Tru Calling. Samozrejme plus trošku romantiky nech to je dostupnejšie širšej verejnosti. Jake Gyllenhaal opäť výborný a tiež aj Vera Fermiga. Odkedy som ju videl v Skrytej identite po prvýkrát hneď sa mi jej herectvo zapáčilo. Tento film je veľmi napínavo nakrútený. Film obsahuje plno vizuálnych efektov, výbuchov, sem tam spomalený záber a potom zas rýchly prestrih na čo sa dobre pozerá, no ani to nestačilo. Všetko to ma hlavu a pätu, len mi tam chýbal nejaký hlbší zmysel toho všetkého. Zachraňovať svet je síce pekné, ale aj to musí mat punc výnimočnosti a tu mi ta iskra chýbala. Aj keď musím povedať, že spracovanie bolo originálne. ()

BluT

Bavil jsem se, a co je hodně důležitý, film neměl žádná hluchá místa! Vážně se od začátku do konce furt něco dělo. Michelle Monaghan to tu moc slušelo, i Jake vypadal jako správnej filmovej hrdina. Chyběla mi jen jakási hloubka filmu, o které by pak člověk mohl přemýšlet. Takhle jsme "jen" klouzali po povrchu Zdrojového kódu, ale napětí se tím naštěstí neztratilo. Možná právě naopak, člověk se prostě nechal unášet dějem a stačilo to. Podobný filmy mám moc rád a tenhle možná i doporučím dál. 80% ()

joora1

Je to jako spojení Matrixu s Na hromnice o den více:). Ne, vážně tohle dílko se povedlo. Napětí, spád, akce a několikrát po sobě. Nebýt prapodivně splácaného konce, který jsem popravdě čekal, bylo by to na maximální hodnocení. Takhle tomu tvůrci dali "nucenou" nadstavbu, které dojem malinko pokazila. Nicméně jinak hodně dobrá scifi zábava s perfektním Gyllenhaalem. ()

Jespe-film

Když mne v prvním okamžiku napadlo, že by se celý film mohla opakovat tatáž scéna, v návalu mrzutosti jsem myšlenku co nejrychleji opustil. Ještě, že jsem tak učinil - možná bych totiž Zdrojový kód přerušil dříve než bych dokončil misi jeho zhlédnutí, a to by mě mohlo teprve mrzet. Nuže k filmu: na jednom tak trochu průstřelném nápadu stojí vlastně celá spolupráce Jonese s Gyllenhaalem, ale to je to poslední, co by mi vadilo. Nevadily mi ani zmiňované zpětné časové úseky, do nichž je Gyllenhaal neustále spouštěn, dokonce ani ten romantický závěr (ten jsem naopak opravdu ocenil), ale nedokázal jsem se smířit s nevysvětlitelným koncem, který náběh k drtivému finále tak nějak pohřbil. Každopádně mi byl příběh i žánr velice sympatický a jedna scénka mě nachytala s kapesníkem ve tváři, takže za to klobouček a v celkovém hodnocení velice pěkné 4* ()

Milano33

Velice inteligentný a osvietený Sci-Fi snímok so skvelým nápadom a parádnym obsadením. Source Code mi v ledačom pripomínal práve Nolanov masterpiece Inception, ktorý bazíruje s podobnými témami. Avšak Source Code nie je žiadnou kopírkou Inceptionu, aj napriek niekoľkým podobnostiam, film bol schopný nájsť vlastnú, originálnu cestu, po ktorej sa nakoniec aj vydal. Námet ma ihneď ohúril svojou komplexitou a nápaditosťou. V zásade sa jedná o akúsi dookola idúcu časovú šmyku, ktorá však je dosť originálna na bežné pomery a skrýva sa v nej rozhodne niečo väčšie a zložitejšie. Source Code poťažmo Zdrojový kód je v podstate počítačový program, ktorý operuje na pozostatkov krátkodobej pamäti, čiže ozvene, ktorá sa uchovala po úmrtí danej osoby. Podľa všetkého je ľudský mozog schopný uchovať živé spomienky na dobu približne 8-mich minút, s ktorými zdrojový kód ďalej operuje. Zdrojový kód funguje v zásade ako virtuálna realita - simulácia, ktorá intenzívne a vecne využíva toto pamäťové úložisko. Ide o znovu zrekonštruovanú spomienku, ktorá je po všetkých stránkach maximálne prepracová a neskutočne detailná. Celé to funguje na princípe kvantovej mechaniky, čo automaticky dáva priestor i teórii o mulriverzu. Interakcia s ďalšími vedeckými teóriami bola asi v tomto prípade naozaj nevyhnutná a konečný vznik paralelnej reality tento fakt iba viac utvrdzuje. Vedľajším následkom pravidelného resetovania zdrojového kódu bol pozmenenie kontinua našej reality a vznik tzv. paralelného sveta, oprava - nekonečného množstva paralelných svetov. Táto kompozícia príbehu vytvára perfektnú pôdu na ďalšie špekulovanie a rozpitvávanie. Nad týmto filmovým počinom sa vskutku príjemne rozjíma, bolo skutočne zábavné skladať dokopy všetky tieto roztratené, porozhadzované kúsky tejto sofistikovanej skladačky. A keď sa napokon všetko pekne zacyklí a pospája, vyjde zo všetkej tej vyvinutej námahy skutočne fantastický celok, ktorý udivuje svojim inteligentným prevedením. Film Source Code sa pochopiteľne vo veľkom sústredí na ľudské vnímanie reality a jej podstaty a snímok zachádza až k nesúnáležitosti a spochybňovaní reality samotnej. Na Sci-Fi pomery sa jedná o velice minimalistický film s nepatrným množstvom efektov. Réžia je na veľmi slušnej úrovni a o scenáru ani nehovorím, ten je vypiplaný do dokonalosti. Jake Gyllenhaal, Michelle Monaghan, Vera Farmiga a Jeffrey Wright boli všetci do jedného proste famózni. ()

Greenpeacak

Áno, téma časových anomálií a paradoxov je v poslednom desaťročí "in" s prídavkom jemne moralizujúcou vedľajšou zápletkou. Bischen mi to pripomína Dickovský spôsob spracovania deja a postáv ( Jake Gyllenhalla akoby ho vyrezali a okresali z postavy Sweetscrenta ). ()

Jierl

93 minut není nějak málo, ale přeci jsem se divil, že už film končí. A když už se to často srovnává s Inception, tak Source Code u mě vyhrává ()

Merkin

Ano. Rozhodně jde o originální téma, zpočátku mě zaujala i kamera a celkem neokoukané tváře, všechno hezky plynulo a pořád si příběh udržoval určitou míru napětí. Jenže, co se týče atentátníka, tak jsem ho odhalila už v prvních pěti minutách, myšlenka zrojového kódu je sice milá,ale jestli je to o posledních osmi vzpomínkových minutách lidí z vlaku, pak by asi těžko mohl tajný agent vidět, co se dělo mimo tento dopravní prostředek a navíc ten typicky americký přeafektizovaný závěr? Snímek měl rozhodně vysoké ambice a kdyby si tvůrci dali větší práci(hlavně s děravým scénářem), pak by mi mohl utkvět v paměti i jako něco víc, ale takhle jsem v kinosále zanechala původní dojmy a nic hlubšího mně cestou nedohonilo. Takže celkově trojka, ale s velkým plusem do dalšího pololetí. PS: Je mi docela líto postavy muže, do kterého se Gyllenhaal vtělil, protože v paralelním světě v samém závěru byli cestující před bombou zachráněni a pokračovali dál ve svých životech, ale tenhle muž nemohl, protože jeho tělo k další existenci využil Jake ()

Junglista

Co bych dělal, kdyby mi zbejvalo 8 minut života? Popad bych Michelle Monaghan a........ Ale to by bylo na trošku jinej film. Zdroják určitě stojí za vidění, protože má hlavu a patu (i když ta pata je trošku nakopnutá - příliš natahovanej happyend, aby to pochopil i tupec) a z Jakea nám roste velkej herec, pomalu a jistě. ()

Mazlik4

Amerikáni zneškodnili dalšího teroristu, navíc vynalezli nový způsob cestování mezi alternativními realitami. Úspěch každým coulem! Obrovská díra ve scénáři? - co by se stalo s osobností původního profesora dějepisu, do kterého se náš hrdina převtělí? Vždyť zmíněný učitel musel mít také svou rodinu, přítele, ... svůj život!. To mám věřit, že byl lusknutím prstu vymazán z existence? Vždyť je to postavené na hlavu. Tak hrozně nelogické, že mám chuť sebrat další puntík!!! ()

Carlinhos

Film na koukání parádní, člověk se ani chvilku nenudí, herecké obsazení sympatické... Jenže to, co se v něm děje, popírá a vyrací to, co se v něm říká, což vše tak trochu sráží. A konec to taky chtělo nějaký méně tuctový. Přes tyto dvě výtky velmi povedený kousek na hranici 3* a 4*. ()

Balu...

Chtěl jsem dát za tři ale posledních 30 vteřin mě donutilo dalších 30 přemýšlet; a to se cení.. I když kdyby to skončilo v momentě 0:00:00, byl bych možná ještě radši.. stoptime byl víc než působivý.. ()

MareT.

Já jsem šel do filmu s velikánským očekáváním a dostalo se mi kvalitně odvedenou práci s kvalitními hereckými výkony, ale s průměrným scénářem a až otravně přímým dějem. Nevím proč, od začátku jsem čekal nějaké to velké odhalení nebo aspoň něco, co mě posadí na konci na zadek, ale nic se nestalo. Spíše přišel takový nadiktovaný happyend. Ale zároveň film vřele doporučuju, protože je to oddychovka a má něco do sebe. ()

Holina

Přesně můj šálek čaje. Originální námět, vynikající zpracování. Bohužel jedna hvězda dolů, za onu romantickou linku, která se začne zhruba od poloviny filmu prolínat dějem a za to, že mě Gyllenhaal doslova rozčiloval, když měl něco udělat a místo toho dělal něco jiného (víc prozradit nemohu). ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem