Skuby47

Zajímavý námět a podnětné zdejší komentáře mne vedly k rozhodnutí vybrat si z televizní nabídky tento film. Nelitovala jsem. Je to obyčejný příběh o mezilidských vztazích v netradiční rodině. Musím přiznat, že soužití partnerů stejného pohlaví mne znervózňuje i když si o sobě myslím, že jsem tolerantní. Je mi jasné, že si tuto roli nevybrali oni sami, ale byla jim geneticky dána a je stále pro mnohé velkým traumatem a společenským hendikepem. Nahlédnout ze zvědavosti do tohoto pro mne tabuizovaného světa bylo docela poučné. Excelentní herecké výkony, pohodová atmosféra, přirozené a vtipné dialogy, zajímavé prostředí a příjemná hudba docílily, že to bylo i zábavné. ()

chelseaman22

Děcka jsou v pohodě, ale divák se raději bude vrtat v číně, jež mu dobrá toť matka podstrčila pod nos! Takhle předvídatelný film jsem neviděl od shlédnutí Počátku! Dá se říci, že lolita Mia, nohatá Můra a psycholog Hulk by mohli být relativně vzorná toť rodinka. naneštěstí jsem se ani do minuty devadesáté nedostal ergo nedovedu posoudit, jestli Můra abdikovala na pekáče a Píta Melark obtáhl svého boyfrenda. 5% Celosvětový výdělek k 17. 6. 2014: $34,705,850, což j 8,68 násobe budgetu ()

arbitr

Naprosto přesvedčivé a je úplně jedno, že se jedná o netradičně stavěné rodinné vazby ba naopak. Doporučuji všem, ať už ženatým nebo svobodným, lesbám, gayům, rodičům i dětem. ()

ecceHOMMO

Ďaľší z radu filmov, ktorí si ma dokázal získať svojou nevtieravou a neotrelou témou. Avšak v dabingu to na svojom čare stráca. ()

Samuel7

Velmi příjemný film, během kterého jsem se ani chvíli nenudil a toho si poslední dobou na filmech velmi cením. Herci byli skvělí, dámy zářily a oba ,,dětští" herci vůbec nezaháleli. Jak u Joshe, tak u Miy, je tohle druhý snímek, který jsem s nimi viděl a doufám, že budou i nadále obsazováni, protože talentovaní bezesporu jsou. Mark Ruffalo, i když ho popravdě moc nemusím, zahrál přesně to, co měl - na Julianne Moore ani Anette Benning ale zdaleka nemá. Přesto, že tu tak vychvaluji herecké výkony, tento film není z těch, které stojí pouze na nich, i když samozřejmě... Bez nich by to nebylo ono. ()

JimmyII

Děcka jsou skvělý film, dobře napsaný, profesionálně zrežírovaný a od všech hlavních představitelů výborně zahraný, ale pro mě je kamenem úrazu extrémní očekávání, které jsem od filmu měl. Chvála ze všech stran, srovnání s Bokovkou či Malou Miss Sunshine... Jenže oproti těmto filmům Děckám něco schází. Možná více humoru, možná více emocí, které by z díváka dokázala vytáhnout. Je to opravdový a velmi upřímný příběh ze života, a ty já moc rád, ale právě musí mít přesah, něco navíc, co to okoření. Jinak by mi totiž stačilo žít svůj vlastní život a sledovat ho. Každopádně nadprůměrné a extrémně silné tři hvězdičky, jen nemůžu výš, protože jsem čekal trochu víc. ()

markuc

O filmu jsem se zase dozvěděl z nějakého toho traileru a zase mne nijak zvlášt nezaujal (možná i díky angličtině – protože film je místy docela konverzačně bohatý). Co me však předem docela zajímalo, bylo celkové téma (nebudu si nalhávat, toto každý den nevidím a sám v tom nežiji) – homosexualní maminky se snaží vychovávat svoje dvě děti. Jak vyplývá z názvu, jde to v pohodě, do procesu výchovy však zasáhne někdo nový, v tomto případě dárce spermatu a leccos se zkomplikuje nebo zjednoduší nebo se jen „pročistí vzduch“. To se dozvíte během děje – ten je však docela nekomplikovaný a předvídatelný. Jediný důvod, proč je film tak oceňovaný je ten, že je výborně zahraný (maminky, děti, dárce, i pomocník v zahradě a další vedlejší postavy), takže nějaká ta soška za herecké výkony by padnout mohla. Zbytek je docela klišé, ať už děj anebo celkové filmařské zpracování (kamera nijak nevybočuje, taktéž hudba neurazí, ale ani nenadchne, to samé ostatní aspekty filmu). Takže zůstávají herecké výkony. Na sošku za nejlepší film roku to není, ale za podívání to stojí. ()

SG_ever

Film, který upoutá především svou bezprostředností a snahou o co nejvíce realistické zpracování. To vše vychází a herci ze sebe mačkají jen to nejlepší. Ale ve skutečnosti je vcelku obyčejné, možná mírně nadprůměrné drama, které není vlastně ničím zvláštní. (65%) ()

Eglantine

Příjemný, svižný, vtipný snímek, který se velmi přirozeně a až nečekaně otevřeně pokouší podat obraz netradiční americké rodiny. Nakolik je to obraz věrohodný, nemůžu posoudit, v každém případě jsem mu v důležitých momentech plně věřila (až na malé vyrušení pramenící z dialogu o tom, proč se dvě ženy nedívají na lesbické porno, kdy mě napadlo, že je podobně obtížné věřit milostnému vztahu dvou heterosexuálních hereček). Film stojí na neotřelé zápletce a skvělých hereckých výkonech všech zúčastněných; skoro víc než ústřední dvojice mě však bavil ohromně vtipně napsaný Paul Marka Ruffala. Velká škoda nudného, zdlouhavého konce bez pointy, vtipu nebo jen silnějšího myšlenkového vyústění. Navíc je podle mě příliš evidentní, že za snímkem stojí žena - lesbička, už jen proto, jak drsně v závěru naloží se svou mužskou postavou (přestože ta v průběhu filmu projde dost zásadní proměnou). ()

Sonnik

Nic and Jules had the perfect family, until they met the man who made it all possible. Parádní pohodová komedie se super herci. Zvlášť Ruffalo si svojeho "sperm guye" neskutečně užívá. Celkově z toho srší strašně pozitivní atmosféra. Když mi k tomu přidali ještě moji Julianne :D, tak není co řešit. Pohodovka. "Well I need your observations like I need a dick in my ass!" ()

kristianzen

Vynikající snímek! A skoro bych řekl mistrovský scénář, ale jak se autorky postavily k hlavní mužské postavě - MArkovi Ruffalovi je nepochopitelné. Jeho postav nebyla dohraná a při nepříliš dlouhé minutáži by se dal film dotáhnout k dokonalosti. Na to jak jsou všechny postavy otevřené a inteligentní, jsou to prostě dobří, vnímaví lidé, se ani to, že se "všichni" na "tátu" vykašlou, naprosto nehodí a nabourává to jinak perfektně vystavené charaktery. A pochybuji, že záměrem měla být ignorance a celkově paradoxně negativní pohled na lidi a lesbické rodiny!! JAsně, že neměl, proto tomuto nerozumím. Přesto dávám pět hvězd, i když jsem celou poslední čtvrt hodinku myslel jen na to, jak to s tim chlapem dopadne.. Nodpustitelné, avšak co mi zbývá než odpustit. ()

Tyny

Na první pohled mdlý, nevýrazný film. Na druhý pohled je to film, který má osobní kouzlo a má něco do sebe. Takové pocity jsem měla já. Ze začátku nic moc, nevěděla jsem oč jde. Dva uťáplí sourozenci, kteří mají lesbické matky a děj je u konce. Jenže na konec se něco ve mně zlomilo a film se mi začal líbit, ale až tak v 1/3. Poté jsem film z radostí dokoukala dokonce a byla jsem ráda, že jsem vydržela. Poklidný, ničím nepřeháněný film s troškou toho dramatu. ()

LiborGondek

Dobrý, vtipný a originální snímek, se zajímavým obsazením a smysluplným scénářem. Samozřejmě je zde i něco, co by být nemuselo, ale to je skoro v každém filmu. Pobaví, uklidní a dobře naladí na další každodenní, rutinní a nudné aktivity, a to je hlavní - plní svůj smysl. 75% ()

Honzíno

Super napsané a zahrané. Překvapivě mě ani neprudili herci v rolích dětí, ba naopak. I když se nejedná o extra lehké téma, protože řeší jeden z dalších možných způsobů rozkladů a zkoušky rodiny, R-kový rating ždíme navíc neostýchavě, tak film vyznívá velmi pozitivně a tzv. feel-good. Ruffalo je prostě borec a sype moudra jak brambory do kýble. ()

marvan

Lesbická orientace autorce znemožňuje nezaujatý pohled na věc. Z hlavní mužské postavy udělala jakýsi hromosvod, na který se svedlo pochybení ostatních aktérů, především žen. Nebyla snad iniciátorem problémů, minimálně stejně ne-li více, postava Julianne Moorové? Je to snímek v mnoha ohledech rozporuplný a pokrytecký. Pokud by podobný film natočil heterosexuál s vyzněním v neprospěch leseb, to by strážcové korektnosti spustili kravál! Možná by se před dalším filmováním měla Cholodenková nejdřív vyrovnat s vlastním pocitem ublíženosti. Tenhle film (a její autorka) je vážně dost mimo. ()

terunka003

Pohodové, rodinné, chybující, milující, mateřské, krizové. Zajímavý film o dvou milujících ženách, jejich dětech a nově poznaným dárcem spermatu. Do toho nějaká ta manželská a stereotypní krize, americká výchova děcek flákajících dveřmi před obličejem matky a spousty organického ovoce. Hudba příjemná, Julianne a Annette naprosto senzační, Mark Ruffalo mě lehce prudil tím jak se choval a jak hovořil. film, který je pohodový a usměvavý, i když se v něm objeví trochu dramatu. .."mohla bych poprosit o skleničku vína?" ()

uiu

Čím je Julianne Moore starší, tím je hezčí nejen vzhledem, ale i herectvím. Příběh o starším lesbickém páru, jejich dvou dospívajících dětech a chlápkovi, jehož sperma sloužilo ke vzniku oněch dětí je fajn a dobře se na to dívá. ()

Sokkk_y

Kvalitní obsazení, perfektně vybraná hudba, dobrý scénář. To vše stačí k natočení nadprůměrné komedie. Nic víc, nic míň. ()