obyč.divák

Příjemný jednoduchý film o radostech i starostech života.Výborně zahraný,bez přemrštěných emocí a vypjaté atmosféry.Opravdu se na to krásně kouká,a to z mnoha důvodů,za všechny jmenuju ten,že hlavní hrdinky sou dvě naprosto obyčejné ženské,žádné zmalované,vyumělkované fuchtle co neumějí hrát,ale rády ukazují kozy a zadky,takové sousedky od vedle :-) Prostě pohodový film o věcech které potkávájí i nás. ()

Jan_Hybern

Pohodový americký film, který má za úkol obrousit hrany vůči LGBT komunitě, gay/lesbickému rodičovství... prostě ideální skloubení rodinného i politického filmu. A myslím, že se to podařilo :) Filmů o gayích a lesbách jsou totiž tisíce, ale skoro nikdy se nedostanou za brány žánrových festivalů. Gayové a lesbou teď však začínají být in... a tak i v oblasti celosvětově uznávaných filmů se můžeme těšit na další přírůstky s touto tématikou. A je to fajn, protože je to jeden z nejméně násilných, přijatelných a působivých prostředků, jak bojovat s homofobií ve světě, v nás samých. ()

Vlad odpad!

Co ma prosim byt na tomto homolobistickom feministickom braku uzasne? Kazdy jeden film, ktory aj z tych par muzskych postav ktore ma, urobi (zamerne?) len debilnych, negativnych alebo aspon nesvojpravnych statistov, svedci len o tom, ze ho napisala jedna chora zakomplexovana vagina. Je zarazajuce ako moze jeden film skonbinovat feminihomoliberalny a konzervativny pohlad na rodinny zivot. Co tym chcel autor povedat? Ze dve lesby dokazu byt tak isto "normalne" a konzervativne ako normalny hetero par? Urcite to tak aj moze byt, len v tomto filme to absolutne nefunguje, kedze sa pani autorka obmedzila na strojove, klise konverzacie, naznakove konanie a vypustanie scen v ktorych sa nieco riesi. Uz samotny zaver filmu, v ktorom sa akosi vsetko samo vyriesi svedci za vsetko. A chvalena humorna stranka je dost slaba, az na par (2-3) usmevnych situacii som sa ani len neusmial. Najvtipnejsie na celom filme je samotne oznacenie komedia. Kompenzacne hodnotenie ODPAD! ()

Fujin

O tom jak je úplně normální mít lesbickou rodinku. Na jedno podívání OK, ale nic o čem bych psal domů. ()

Sejkorka

Tudy ne, přátelé. Tohle není dobrý, taktak dostatečný. Nebudu to podrobovat rozsáhlé kritice. Ale když si stoupne před vypnutou televizi a spustí projev s prosbou o odpuštění, je to taková křeč, kterou jsem už dlouho neviděl. Děcka jsou sice v pohodě. ale co můžou mít ze života, když je vychovávají dvě pomatené mámy? A když konečně mají možnost mít v rodině chlapa (jediná sympatická postava ve filmu), tak ho zavrhnou, protože se málem zamiloval do jedné z bio oplodněných. Ne ne, ještě chvíli budu psát a nezbude z toho ani jedna *. ()

teekanee

Opravdu zajímavá vztahovka s výbornou Jullian Moore. Žádna z postav tu není vyloženě svatá a každá má své problémy. Co mě trochu zklamalo byl konec, který mi přišel až moc příkrý k jedný postavě. 81% ()

peproch

PO pár letech jsem ten film shlédla znova a připadal mi herecky lepší než prve, příběhově slabší než minule a poselstvím typu Coming-into-age lepší. Víc jsem pochybovala o výstavbě představené partnersky stejnopohlavní rodiny, o rovnocennosti v partnerství, spíš jsem nyní vše lépe koukala očima dospívající. Buďme velice velice vděční za rodinu a poměry v ní panující, za sebe v tom tvaru, jak nás vypustila do života, za jeji schopnost nás právě vypustit a deziluze si nechme na stáří. ()