Ten den pro Portera (Mel Gibson) nebyl jedním z nejlepších. Nejdřív se mu podaří ukrást slušný balík peněz, který by mu stačil na báječné doživotní prázdniny strávené na pláži s dostatkem vína, žen a zpěvu. Ale pak už se mu situace poněkud vymyká z rukou. Dostává se do šílené honičky s pohraniční stráží, na jejímž konci končí jeho auto na kapotě těsně za mexickými hranicemi. Pak už je zadržen mexickými úřady a po peprné výměně názorů je vržen do podivně drsného a nebezpečného světa zvaného El Pueblito, což rozhodně není pětihvězdový hotel, který si představoval pro svou zaslouženou dovolenou. Je to místo, které je symbolem násilí, korupce a promiskuity. V El Pueblitu Porter potká malého chlapce, který se ho snaží naučit přežít v tomto zvláštním světě. A díky němu nejen přežívá, ale potká i jeho krásnou maminku. Situace se však začíná vyhrocovat, všichni se dostávají do více než velkých potíží, protože gangsteři chtějí zpět své peníze. O tom, jestli se Porter se situací plnou honiček a přestřelek popere, a navíc si zachová i svůj pověstný sarkastický humor, se již brzy přesvědčíte v kinech. (oficiální text distributora)

MishKonn

Gibson se vrací do role, která mu je nejbližší - trošičku bláznivý ostrostřelec. Scénář funguje, akční scény jsou natočené na jedničku, film odsejpá a Melovi to jede jako zamlada. Radost pohledět. ()

Ceres

S digitální kamerou nemám problém, ale hlavně je tohle velmi dobrý snímek, u kterého jsem si vychutnával po dlouhé době Mela v dobré formě. Těsně, ale přeci jen 70 %. ()

Trustme

Upocené letní vedro v mexickém azylovém domě, který se liší od zbytku města jen okolní vysokou zdí a omezeným výběhem. V tomhle hispánském kotli špíny a lidských odpadlíků se švihácky pohybuje Američan Mel Gibson, jehož červená košile bude brzy skrápěná nejen potem... Get the Gringo je pro mě velmi příjemným kouskem krásného neuhlazeného a neumytého moderního westernu, který mi voní. Sarkasmus hlášek i játrové zápletky se v dnešní době depilovaných příběhů a "hrdinů" velmi cení. Mel zde není zdaleka nějaký nebojácný ranař, ale spíš zkušený šedý vlk, který to umí s granáty i s dětskými kuřáky. Děj, postavy, prostředí je natolik svérazné, jaké jen ďábelská Jižní Amerika dokáže vychrlit. Výborný film. ()

MI-380

Tahle superrychlá kombinace krvavého gangsterského akčňáku, vězeňského thrilleru a drsného westernu se snad může odehrávat jen v Mexiku, které se i v současnosti dá srovnávat s legendárním divokým Západem. Gibson na rozdíl od scénáře naprosto přesvědčivý a jeho postava znovu tvrdě nekompromisní. 80%, (69% je průměr 2487 uživatelů přede mnou). ()

Mishqo

Nebudem sa zamýšľať nad tým do akej miery je daný filmy v skutočnosti odohrateľný ale na to že v rámci svojho žánru splnil svoje povinnosti. Po dlhom čase konečne Mel Gibson v nejakej role ktorá mu naozaj pristane. Film si beral servítku pred ústa, akcie bolo úmerne stopáži filmu a hudba len dopĺňala mexickú atmosféru. Negatívne postrehy tentoraz vynechám....75-80% ()

fefee

Výborná zábavná krimi-akčná-komédia s Gibsonom na čele, prvky naivity nemožno prehliadnúť no napriek tomu neustála akcia takže tri aj pol 3/5*. ()

VanTom

Poměrně dlouho trvá, než si titulní vychcaný grázl získá aspoň ždibec divákových sympatií, do té doby jde o tvrdou, nahláškovanou, ale prázdnou pohlednici z velmi svérázné mexické věznice. Mocenská přetahovaná (a vybíjená) se pak slušně rozjede, aby opětovně ztratila dech mimo zdi instituce rádoby hustým plánem odplaty. Očekávané citové vyměknutí se i díky skvělému Gibsonovi jedoucímu na plné koule dá přejít s poklidem. ()

JohnSmith

Název mě trochu děsil, ale naštěstí mě nevyděsil film. Gibson v hodně dobré formě, dost hlášek, drsná akce a vtip. K tomu je Gibson fakt cool. A ta věznice byl docela slušnej úlet. ()

ghatos

Mel dává to, co po něm lidé chtějí a to je dobře. Jedná se sice o takovou light verzi Gibsonovi tradiční škatulky, no i tak dokáže uspokojit. Začátek je super (klauni), avšak postupem času tempo zvolní. 69%. ()

blackJag

ODPLATA 2? Ne, ne, ale klidně by mohla být. Stačilo by, aby si hlavní hrdina říkal Porter a no problemo, amigo. Je to celkem škoda, že v Americe takový film šlape brázdu rovnou na dvd - Gibson je už asi na prudérní pobožné tlouštíky příliš kontroverzním soustem :-) - zatím co v hlavním proudu plave sraček, že by se jeden radši nevykoupal. Toto mexické orodování za upadající turistický ruch sice nenabízí nic nového, to staré ale servíruje v poctivé porci a bez zbytečné oblohy. A to mně rozhodně nevadí. 80% ()

R1CH1E

Dokonale vytvořená mexická věznice dala tomuto filmu kouzlo a jiskru originality, kterou jen podpořil Mel, kterého sice nějak nemsuím, ale tady si tu roli očividně vychutnal. Hudba, střih, i vtipné momenty a hlavně vyprávěné vložky v příběhu tomu dodaly šmrnc a eleganci. A na kulervoucí přestřelku ve stylu "Divoký západ" nezapomenu! ()

Terzeus

Neviem síce ako ste trávili vaše letné prázdniny, ale Mel Gibson ich v akčnej dráme GET THE GRINGO (známej tiež pod názvom How I Spent My Summer Vacation) poriadne okorenil dávkou mexickej väznice. Ako to už na hraniciach USA a Mexika totiž býva, pokiaľ ukradnete veľký balík peňazí bohatému a skorumpovanému biznismenovi a utečiete cez hranicu, niekedy si vás nechá tamojšia (takisto) skorumpovaná polícia. Hlavne keď vidí balík dvoch miliónov peňazí na zadnom sedadle. A čo sa stane so zlodejom? Nesmie existovať. A tak si pôjde hlavná postava do väznice. Mexiko má veru hýrivé väzenia, ktoré si žijú vo vlastnej štruktúre a majú vlastné problémy či aj svoju smotánku. Režijný debut Adriana Grunberga s hlavnou rolou Mela Gibsona a jeho neodolateľných charizmatických očí priniesol kvalitnú akciu prelínanú s drámou. Fajn scenár plne zastrešuje aj postavy a hoci je občas gringo (prezývka obyvateľov USA v latinskej a južnej Amerike) trochu príliš mnohovrstvovou postavou (niektoré mixy jednoducho neladia, ako napríklad otcovská povaha plus chladnosť zabijaka a jeho čestnosť) a film samotný trochu prekračujúci svoje zameranie (nájdete tu pohodové akčné scény ale aj skutočnú brutalitu, čo malo byť vyriešené v jednej rovine), stále sa jedná o nárez od začiatku až do konca, ktorý ma bavil a určite bude baviť aj vás. Predsa len, už nie je veľa filmov kde by spomalené zábery boli skutočne aj niečomu na úžitok alebo filmov, kde by väznica slúžila v príbehu takéto netradičné postavenie v spojení s postavami... Plus je film akčný skutočne s mierou. Ak chce očariť úsmevom, darí sa mu to, ak chce byť tvrdý a dramatický, darí sa mu to (najmä v skvelom vyvrcholení) a koniec koncov... čo by to bolo za gringa ak by nebol na konci Americký? Suma sumárum, akčná pecka, ktorá zabaví a nehrá sa na niečo viac než ponúka. 85%. ()

Scar

Vôbec sa nedivím tým, ktorí dali fomuto filmu tri hviezdy a sami netušia prečo. V príbehu, aj vo filmárskom štýle stále niečo smrdí a vadí, ako much na nose. A pritom je tam všetko, po čom my popcornoví diváci túžime: hrdina - drsný a bezohľadný, ale dobrák, zbrane, láska, pomsta, v celku originálna zápletka, štipka humoru a štipka kvalitného obsadenia. No ale vrátim sa znovu k tomu smradu. Je to ten patos okolo, to prostredie, ktoré stavia na pravde, ale ťahá ho veľmi do strany, kríva, zveličuje, nafukuje, až praská. Poukazuje na korupciu a zvrátenosť "sociopodsvetia", ale takou formou, pri ktorej si divák radšej odpije z pive a nepremýšľa o nej, inak by sa musel minimálne pousmiať. ()

lofa

Patrně chtěli tvůrci použít podobný motiv, jako byl v Odplatě. Proč ne, když měla takový úspěch. Akce je zde slušná, děj se odehrává převážně v netradičním prostředí mexické věznice, ale jako celku tomu ještě něco chybí. 65% ()

Pecival

Gibson tak jak ho máme rádi. Za lyšáckým úsměvem schovaný pěkný křivák, který občas pomůže správné věci. Scénář je hodně ujetý, ale působí svěže a nebere se moc vážně. Film navíc uteče jako voda. Poctivých 70%. ()

Hollohlaway

Originální zápletka, a Mel hrající s jistotou, kterou získáte jen po desítkách natočených filmech. Nehraje mega ranaře, ale spíš protřelého chlápka co se vyzná, a sedí mu to. Mexická věznice je super, a má to hlavu a patu. Moralizuje se jen trochu, a celou dobu se slušně bavíte. ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Gibson a Mad Max? Že by přece?

Gibson a Mad Max? Že by přece?

04.01.2010

Jen klid, neradujte se předčasně. Jistá indicie tady ale je. Gibsonova společnost Icon Entertainment totiž podepsala smlouvu o spoluprodukování sequelu (prequelu? restartu?) zaprášené… (více)