Reklama

Reklama

Případy podporučíka Haniky

(seriál)
Československo, 1989, 4 h 2 min (Minutáž: 35–43 min)

Režie:

Dušan Klein

Scénář:

Ivan Gariš

Kamera:

Petr Čepický

Hrají:

Vladimír Dlouhý, Bronislav Poloczek, Miroslava Pleštilová, Marie Rosůlková, Alois Švehlík, Jan Přeučil, Evelyna Steimarová, Jana Švandová, Jitka Asterová, Ilona Svobodová, Viktor Preiss (více)
(další profese)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Mladý podporučík Petr Hanička přichází ze školy do praxe. Proti své vůli vyšetřuje místo složitých kauz banality... (oficiální text distributora)

Recenze (36)

Peabody 

všechny recenze uživatele

Typická detektivka Dušana Kleina, vcelku klidné., místy nudné, nijak vynalézavé, vedení herců nevýrazné, ale zase plynulé. Jen poněkud posunuto do takové skoro hodně jednoduché a lehce komické polohy, což je asi vina Garišových soudniček z obvodního oddělení. Taky je to to společně s milostnými eskapádami VD jediné, co má smysl, ty zápletky nestály ani tehdy za moc. Skoro jako Poručík Petr s Martinem Stropnickým, ten je ale ještě více pro děti.  Vladimír Dlouhý je dobrý jako většinou, druhá hvězdička je za soubor docela pěkných dívek (ne nutně i hereček), Freimanová (velmi jí to tady sluší), Pleštilová, Chrtková., Svobodová, Asterová a další.  Taková přijatelná výplň k práci. ()

Cesty timem 

všechny recenze uživatele

Takové detektivní Klainovy banalitky. Z nostalgie a díky dobrému obsazení a také pěkným a sexy ženským dávám všem epizodám 3*. Krom té poslední epizody, která byla o přilepený fous pana Preisse (a hlavně o jeho výkon v uvěřitelném podvodníkovi) a o závan půvabu Veroniky Freimanové lepší. Muž, který nesměl domů tedy za 4* s jedním odřeným uchem (tak bych si opravdu přál tady jemnější stupnici než 5 hvězd). ()

Reklama

javlapippi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hlavný hrdina je drsniak v koženej bunde na motorke, ktorý raňajkuje čabajku bez chleba krájanú vyskakovačkou, k tomu pije celonočne zvetralú kokakolu a v jeho posteli pod plagátmi Belmondových filmov sa strieda jedna žena za druhou. Už úvodné titulky, na začiatku ktorých svieti, že je to v réžii redakcie zábavných a nie dramatických programov nemôže nikoho nechať na pochybách, že to celé nie je myslené vážne. Policajné ucho Dvořák pod dohľadom šéfa Švehlíka a skúseného kolegu Poloczka nerieši závažné prípady ako vraždy, ale drobnú kriminalitu ako krádeže v hodnote niekoľko stovkových, maximálne pár tisícových sumách, vreckárov a podvodníkov rôzneho druhu. Pritom sa často a rád zoznamuje s opačným pohlavím a vždy nejakým omylom dospeje k vyriešeniu. Nie veľmi intelektuálne náročná, ale celkom zábavná záležitosť. Viac v komentároch k jednotlivým epizódam. ()

insurgentes 

všechny recenze uživatele

Je to samozřejmě chujovina na n-tou, když se nás v seriálu snaží přesvědčit, že socialistická kriminálka neměla nic lepšího na práci než ukradený zapalovač, svačinu nebo pudla, a ještě větší taškařice je sledovat, jak bukvice Dlouhý hraje neodolatelnýho svůdce žen, před nímž každá sexice navlečená do správnýho osmdesátkovýho outfitu kroutí bobrem tak dlouho, dokud podporučík znechuceně nezasune. Pro mě byl seriál zajímavý spíše z toho druhého, "módního" aspektu. Bavilo mě sledovat, jak i celkem hezký holky, jakou například Mirka Pleštilová rozhodně byla, vypadaly v těch sexy mundůrech naprosto nepíchatelný. Tehdejší podprsenky byly teda věc - každý ženský dělaly příšerný visáče, že jsem si říkal, že to je snad dobovej unikát, že ženská vypadá líp bez podprsenky než s ní. Jinak tam bylo pár celkem vtipnejch hlášek, to zase né že ne, ale Dlouhý se mi tímto počinem tak trochu zprotivil. ()

Gig 

všechny recenze uživatele

Slabé a mírně naivní kriminální příběhy. Rukopis Klaina je jasný. Když jsem to viděl poprvé a ač to vzniklo dřív než Páter Knox a jeho pokračování, musel jsem se pousmát, když vidím stejnou dvojici Mirka Dlouhého a jeho přítelkyni. Navíc ty dialogy. Už tu jen chybí to pověstné STOP a nyní máte dostatek... ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

  • Uhlíř Kolařík (Jan Schánilec) říká při domovní prohlídce: „A za to, že poslouchám Prahu 3, mě nechcete zavřít?!“ Označení Praha 3 se používalo pro zakázané a později už jen rušené rozhlasové stanice jako Svobodná Evropa, Hlas Ameriky a další, které lidem v totalitních státech přinášely necenzurované zprávy. Rušičky na našem území utichly po 36 letech, 16. prosince 1988 po uvolnění, které přišlo z tehdejšího Sovětského svazu. (sator)

Reklama

Reklama