Halloween

• USA Halloween (více)

Před čtyřiceti lety dokázala Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) jako jedna z mála přežít řádění maskovaného zabijáka Michaela Myerse. Útok, který se odehrál o halloweenské noci, v ní však zanechal hluboké jizvy na duši. Od noci, během které vyšinutý mladík ubodal její přátele, jen aby mohl připravit o život i ji, se důsledně připravuje na jeho návrat. Žije v ústraní, v domě plném důmyslných pastí, zoufale si nerozumí s dcerou (Judy Greer), která ji kvůli téhle posedlosti považuje za blázna, a velmi těžce si hledá i cestu k dospívající vnučce. To vše navzdory tomu, že Myers dožívá v jedné z nejpřísněji střežených psychiatrických léčeben a možnost jeho útěku je jen teoretická. Blíží se však Halloween a všechny Lauriiny obavy se rázem zhmotní po havárii vězeňského autobusu, který převážel nebezpečné psychiatrické pacienty do nového ústavu. Některým z nich se podařilo uprchnout. Michael Myers byl mezi nimi a o svou nezdravou fixaci na Laurii nepřišel. (Cinemart)

Diskuze

kamigava (hodnocení, recenze)

Dvojka je také slušné pokračování, ale na jedničku se navazuje líp jak na dvojku. Na konci dvojky Michaelovi dali ten motiv, že z Laurie udělali jeho ségru a ještě ho tam úplně zmasakrovali. Michael má vždycky svůj cíl a ten chce prostě bezdůvodně dostat. V tom tkví jeho čisté zlo. Nikdy nevíte, koho si zrovna vybere. Konec jedničky je úžasný v tom, že Michael prostě beze stopy zmizí a dál se plíží temnými ulicemi... :) Návrat uhořelého Michaela z dvojky by asi nikdo vidět nechtěl, protože by nebyl tak uvěřitelný.

na příspěvěk reagoval Benjamin-L, PKD

Benjamin-L

Benjamin-L (hodnocení, recenze)

Chci se jenom zeptat před návštěvou kina, zda je nějak vysvětleno proč je ignorován druhý díl když skoro přesně navazuje na jedničku? To si Laurie nepamatuje nebo se to nestalo?

PePiG7

PePiG7 (hodnocení, recenze)

Slasher

Mluvis mi z duse. Taky doufam v brzke pokracovani. Miluju Michaela. !SPOILER! Otázka je kdo v pokračovani bude vrazdit? Michael (nechali si otevrena vratka a neukazali jak uhorel) nebo Allyson (která nechtela dat nuz z ruky) !KONEC SPOILERU!

na příspěvěk reagoval kamigava, Yoshitsune

Slasher

Slasher (hodnocení, recenze)

Tržby super zpráva, snad nás čeká do kin pár kvalitnějších hororů než ty tupý digitální duchařiny pro hlupy a pro děcka. Nebo aspoň brzy pokračování.

na příspěvěk reagoval PePiG7

TheWhiteWolf

TheWhiteWolf (hodnocení, recenze)

Tak po návratu z kina můžu říci, že to stálo za to :-) přesně takhle bych si představoval pokračování legendární a skvělé jedničky. Je fakt, že kdybych chtěl filmu něco vytknout tak asi moderní pojetí a ten konec, který bych osobně chtěl asi v jiném podání (nechci spoilerovat). Ale jinak spokojenost.

kamigava

To je právě to šílené,když je člověk aktivním fanoškem/sběratelem filmů obecně. Ale to platí i u knih či comicsů. Všechno to dobré a kvalitní,se prostě stihnut nedá.:)

na příspěvěk reagoval kamigava

Idée_fixe

Umím si vybrat film, ale štvě mě, že to přibývá neskutečným tempem a za celý život nestihnu ani zknouknout plno starých dobrých klasik. Nejhorší je, že nikdy nevíš, jestli ten film bude stát za to. Může mít třeba dobré recenze, ale tobě nemusí sednout, což se každému určitě nejednou potvrdilo. Je to loterie.

na příspěvěk reagoval PKD

Příspěvek byl smazán administrátorem.

;-) Ty jsi ale číslo...! ;-D

Ale svým způsobem to dává smysl.

Děkuji za zajímavé a působivé vysvětlení.

Idée_fixe

To sice ano,ale hl.výklad je cizinec či ilegální přistěhovalec,na což je supr narážka v Aliens. Já to už dlouho řeším tak,že to prostě říkám či píšu v orig.a mám pokoj. Moje výtka k tomuto překladu je ta,že ve smyslu vetřelec,což je zrovna v Alien sáze,doslova vnitřní nepřítel,je proto v angl.přesně padnoucí výraz,intruder,kterýžto naprosto přesně a bez vytáček vystihuje význam Aliena,který ale zase naopak svým názvem,evokuje tu naprostou cizost a odlišnost. A v trochu černohumorném smyslu,nakonec i to ilegální přistěhovalectví,když se vlastně ilegálně přistěhuje do lidského (či jiného těla). :)

na příspěvěk reagoval Idée_fixe

Uživatel Idée_fixe smazal svůj příspěvek.

kamigava

Zajímavá myšlenka. Ale zase kdo chce na brak, jde na brak, ostatní si snad mohou zvolit kvalitu, ne? ;-)

Přeci nikdo nikomu nevnucuje, nač má jít do kina. ;-)

na příspěvěk reagoval kamigava

Mulťák taky??

Náhodou, na 13 let myslím, docela intelektuálně vyspělý, i když někdy v diskuzích to tak, pravda, nevypadá. :-D

Má prostě trochu svérázný smysl pro humor, někdy trochu prudí... Ale dobře se s ním občas povídá. ;-)

Sabrewulf

Když tak o tom přemýšlím,tak asi ano. Ale,už je to dávno. Takže si přesně nevybavím,zda se to kino od kina,lišilo.:)

kamigava

Je to možné. Ale,tenkrát,jsme zase na oplátku byli zahlceni ruským brakem (většinou),takže je to prašť,jako uhoď. Dnes je prostě všeho plno a já obdivuji všechny,co se z toho ještě nezbláznili.:) Leč,v každé záplavě,lze najíti kvalitu. Kupodivu i dnes. Jen to umět vyhmátnout. To je to,oč tu běží.:)

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

skoro bych až řekl, že to na chudáka Michaela, matka + dcera + dcera (vnučka) sehrály, aby s ním konečně zúčtovali a tak dali klid svým duším

Idée_fixe

Jediný problém by asi tenkrát v tom, že ne všechny americké tituly se k nám dostaly, nemám pravdu? Dnes jsme zase zahlceni vším možným brakem.

na příspěvěk reagoval PKD, Idée_fixe

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (více)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly