Reklama

Reklama

Ong Bak 3

  • angličtina Ong-bak 3: The Final Battle (více)
všechny plakáty
Trailer 2

Obsahy(1)

Legenda o Ong Bak 3 sa začína potom, čo Tien (Tony Jaa) stratil svoje bojové schopnosti a milovaného nevlastného otca na útese Garuda Wing počas nájazdu, ktorý viedol Jom Rachan (Saranyu Wonggrajang). Tien je privedený späť k životu s pomocou Pima (Primrata Dechudom) a Mhena (Petchai Wongkamlao) a dedinčanov z Kana Khon. Hlbokej meditácie sa naučil od Phra Bua (Nirutti Sirijanya). Po nej je Tien konečne schopný dosiahnuť 'Nathayut'. Svoje schopnosti otestuje v boji so strážcami kráľa v zlatom brnení (Supakorn 'Kijusuwan Tok'), s tajomnými zabijakmi v čiernom, a Bhuta Sangkhom (Dan Chupong). (pikto)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (121)

bartias 

všechny recenze uživatele

Třetí díl opět nemá nic společného s původním Ong Bakem a opět dokazuje megalomanské ambice Tonyho Jaa. Narozdíl od druhého pokračování je ale možná o něco lépe natočený. Nebo se jeho spolu režisérovi a hlavní hvězdě v jedné osobě minimálně podařilo přenést část své fascinace bojovým uměním, duchovními technikami, filozofií i přírodou do celkově zvláštní atmosféry. Poměrně neakční a podivně "duchovní" film zjevně ukrývá myšlenku. Ta je ovšem tak hluboká, že se prakticky nedá pochopit. Skákat a kopat ale Tony Jaa pořád dovede a když už dojde na jednu ze čtyř akčních scén, aspoň to vypadá dobře. ()

Fordzy 

všechny recenze uživatele

Tak Tonymu dočista jeblo a natočil Fantasy pokračování, které přímo navazuje na skvělý Ong Bak 2. Kromě jedné pořádné akční scény za kterou dávám alespoň jednu hvězdu, se ve filmu nic moc neděje. Většinu času sledujeme šílené halucinace a jiné Thajské kokotiny a celé je to totálně o ničem a musel bych být očividně stejně zhulený jako Tony při natáčení aby mi to dávalo smysl. Nedivím se, že po neúspěchu tohohle snímku si to Tony na slonovi odfrčel do buddhistického chrámu. Nedoporučuji nikomu se zdravým rozumem. 5% ()

Reklama

HiddenDragon odpad!

všechny recenze uživatele

Jeden z nejhorsich filmu, co jsem kdy videl. Beze srandy. A musim vyjimecne do puntiku souhlasit s uzivatelem "verbal". Po pul hodine sledovani tehle sracky jsem proklinal Tonyho, ze se kdy narodil. Naprosto nesmyslne sceny, zdlouhave a s nepochopitelne shitovnim strihem, bojove sceny, ktere uz prilis pouzivaji bullet-time nebo dokonce pomocna lana, a v neposledni rade i par hnusnych triku digitalnich. Jak jsem si blahove myslel, ze hloupy konec z "Ong-Bak 2" (2008) toto pokracovani osvetli, nestalo se. Naopak Tony pritvrdil a rozjel metafyzickou story o vzriseni, z ktere by i "Revenant" (2015) dostal osypky. Hned na zacatku je fajnova bojova scena, po ktere nasleduje muceni a lamani kosti, ktere by normalni clovek samozrejme neprezil, ovsem Tien (Tony) ma tuhy korinek, a tak se za pomoci udirny a meditacnich nesmyslu hodinu!!! vzpamatovava a dostava zpet do formy. Myslel jsem, ze to je spatny vtip, ale kdyz jsem ponekolikate sledoval, jak kulha nebo si rovna prsty a do toho neustale tanci jeho mila, nabyl jsem dojmu, ze muceni, ktere Tien prozil ve filmu, chteli autori prenest i na divaka. Kdyz se pak po hodine teto nudne brecky a nekolika dementnich scenach s Wongkamlaoem zacne neco dit, je to jen mala odmena za vydrz. Navic se rozhodl Tony do posledni bitky vmestnat jakousi originalitu a ten jeho "vojensky pochod" me dost rozesmal - coz neni plus. Ovsem ten nedostatek fantazie a hloupy scenar! Stejne jako v "Ong-Bak 2" i zde zase Tien pobije desitky nepratel, aby ho pak stejne zabili. Co s tim? Jednoduse, vratime cas a bosse sejme blesk, cili "deus ex machina" v thajskem podani. Takovy donebevolajici mozkovy hovnocuc jsem dlouho nezazil. Uz tak nepochopitelny dej tento zaver dovrsil na maximum. Nemluve o tom, ze ani v prvnim dile ani zde nikdo nevysvetlil, co je to ta zasr.na "vrana" s emo make-upem vlastne zac. [mimochodem nasel jsem na titulky.com jen velmi spatne titulky od hogwarts, ktere nedavaji vubec smysl, takze pokud budete mit odvahu toto filmove muceni podstoupit, zkuste si sehnat nejakou dabovanou verzi - na videu ovsem u nas film nevysel] ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Ach jaj. O koľko lepšie by to vyznelo, keby to nebolo "obohatené" o fantasy prvky. Ach jaj, tú silu vracať sa v alternatívnej budúcnosti by mu isto závidel aj Jedi z Hviezdnych vojen. A tá veľká brada na tvári holobriadka Tonyho Jaa, ktorý v živote nebude zarastať. Dobre, dá sa to brať aj ako dark fantasy rozprávka. Aj keď veľa vecí spolu nejde dohromady. Čo to ale hlavne drží nad vodou, sú súboje, ktoré sú snáď ešte lepšie, ako v prvom dieli. Celkovo oba filmy silne nedotiahnuté, ale v niečom aj nezabudnuteľné. ()

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Tony padá a padá, ale ještě úplně neumřel. V poslední části série se toho bohužel moc neděje a většina stopáže pokrývají nezajímavé až nudné scény. Navíc se ta akční část opět odsunula snad ještě více do pozadí a místo ní tu máme mystiku, magii, sny, halušky, černý kouř, vrány a blesky (wtf?). Po technické stránce to také není žádná sláva, místy to dokonce vypadá jako laciné béčko za pár $. Na tomto snímku je bohužel vidět, že byl natočen v podstatě z donucení, což potvrzuje nejen samotný závěr filmu, který absolutně postrádá spád a napětí. Bojový styl tentokrát přešel do nattayuth - tancující techniky boje, která asi mnohým nebude po chuti. Ong Bak 3 se snaží působit hrozně spirituálně a mysticky, až jsem tomu musel přidat přívlastek fantasy. Je však dost prázdný, nudný a především nedotažený, neboť na mě působil, jako by to Tony splácal po cestě do kláštera. (4/10) ()

Galerie (25)

Zajímavosti (6)

  • Po dokončení Ong Bak 2 se Tony Jaa nepohodl se zástupci produkční firmy Sahamongkol Film, se kterou měl podepsanou smlouvu. Ti po něm požadovali, aby film kvůli pokrytí nákladů na natočení rozdělil na dvě části. S tím však Tony Jaa nesouhlasil a veřejně vystoupil s několika požadavky vůči Sahamongkolu. Jedním z nich bylo i ukončení smlouvy, kterou měl podepsanou na 10 let. Krátce po té se na nějakou dobu ztratil, takže se vyrojily domněnky o jeho únosu. Po nějaké době se však znovu objevil a setkal se i se Sia Jiangem, šéfem Sahamongkolu. Po této schůzi náhle zrušil všechny své požadavky a souhlasil také s rozdělením filmu. To se však podepsalo na kvalitě třetího pokračování. Ong Bak 2 i přes sestříhání uspěl díky bojovým sekvencím, a stal se v Thajsku hitem. Naproti tomu Ong Bak 3 s narychlo sepsaným scénářem, ve kterém dostal větší prostor Dan Chupong, a nově dotočenými scénami, naprosto propadl a stal se prvním Tonyho filmem od doby prvního Ong-baku, který se v Thajsku nedostal na první místo v návštěvnosti. (Raztubyl)
  • Po tomto neúspěchu Tony Jaa oznámil, že končí s filmovou kariérou a 29. května 2010 projel na hřbetu slona bránou buddhistického chrámu v Surinu. Tam si nechal oholit hlavu, složil přísahu a přijal jméno Kitiposano, což znamená "elegantní celebrita". Tím se oficiálně stal budhistickým mnichem, nikdo však nevěděl na jak dlouho, neboť takovéto konání je v Thajsku poměrně běžné a sám Tony Jaa se do chrámu uchyluje poměrně často. Začátkem ledna 2011 se však potvrdilo, že již není mnichem. (Raztubyl)

Související novinky

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

02.06.2010

Dejme si trochu bulváru. Koneckonců, tohle zní jako prima námět na životopisný film. Znáte Tonyho Jaa. Thajský drtič kostí, novodobý Bruce Lee, chlápek, v jehož filmech údery opravdu bolí. Každé… (více)

Reklama

Reklama