Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

anli

Čtvrtý díl akční fantasy,který navazuje na díl třetí a děj pokračuje po 15-ti letech.Linie příběhu se tu trochu odklání od té předešlé,neb obě rasy jsou už lidem známé a právě probíhá válka s cílem je vyhladit(jak typické pro nás lidi,že)?.Vrací se(díkybohu)Kate Beckinsale ve svém úžasném kostýmu,pokračuje akce a zpomalená řežba.Scénář je trochu kostrbatý,ale tvůrci dělali co mohli,aby to nebylo moc vidět a oba režiséři se také o to snaží.Celkem jim to jde,i když tu je místy přehnané a zbytečné akce na úkor příběhu a postav.Ale budiž.Nějaké nápady se objevují a celé je to vcelku průměrně a příjemně koukatelné.Milovníci Kate si jí opět užijí,milovníci akce taky,milovníci příběhu a atmosféry už méně.Osobně jsem se rád do tohohle světa vrátil a příliš zklamaný jsem nebyl.Je to rozhodně lepší,než díl třetí a točí se tak někde na úrovni druhého.Dávám tedy 60% a myslím,že Kate se v jejím kostýmku a ve zpomalovačkách asi nikdy nenabažíme. ()

Iroquaise

Jednoznačně nejlepší díl celé série ! Dvojici původem švédských režisérů Mans Marlind - Bjorn Stein se povedlo natočit hutné, dynamické a přitom temné, syrové ( nejtvrdší a nejfyzičtější ze všech dílů) béčko, které ani na chvilku nenudí, na ploše 75 minut toho stihne docela dost a z hlediska příběhu a motiviky pěkně zhodnocuje předchozí díly a potenciálně znovuotevírá ságu do budoucna ( hlubší zapojení lidské rasy, rodinné motivy atd.). Hlavní deviza filmu spočívá v tom, že si uvědomuje své potenciální nedostatky (brakovost, polovičatost z hlediska existence mimo rámec série - a to bez ohledu na chápání/ nechápání celkového příběhového rámce) a snaží se těžit maximum ze svých omezených možností....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/09/underworld-4-probuzeni-underworld-4.html ()

mikestiff

Dobře se na to kouká, ale obsah jako by měl vystačit na jeden díl seriálu. Konec skoro nic nevyřeší a vše zůstane opět otevřené pro dalších sto pokračování... ()

MinoSachet

4. ČSFD projekce: Nejdříve jsem si myslel že i svou čtvrtou csfd projekci ohodnotím 3*, ale musel jsem přehodnotit, po tom co jsem si v hlavě projel celou sérii. A opět bych to jak rád dělám :-) ODSTUPŇOVAL: Underworld-75% , Evolution 65% , Awakening 55% , Blood wars 45 %. Třetí díl (Vzpoura Lycanů) jenž je zasazen do historie Lycanů vs. Upíři se mi docela líbil, asi tak na 70% , ale nezařazoval bych jej do samostatné série s Kate Backinsale. PŘESTO DOPORUČUJI TENTO DÍL ZKOUKNOUT JAKO DOVRŠENÍ SÉRIE. ()

JohnSmith

Dal bych i lepší hodnocení, ale geneticky upravený lykan je jak z Resident Evilu a to není nic pro mě. Jinak akce opět pěkná, Kate stále pěkná a nápad s nelidskou infekcí je sice opět vykrádačka, ale není to tak špatný. ()

Diego

Když už jsi tu jdu pustit blueray na plazmě o půlnoci, netoužim po příběhu, ale po pastvě pro oči a sluch, čístá HD akce, bez zbytečných řečí, spokojenost. ()

Unnamed

Snad nejslabší díl celé sérii (i když rozdíly v kvalitě mezi jednotlivými díly moc velké nejsou). Netuším, kde se vzali peníze na 4. díl, když snad žádný z předešlých nebyl výdělečný - tento není výjimkou, tak snad se také jedná o díl poslední. ()

Danny F.

Tak jako u Evolution tak i zde je neustálá akce od samotného začátku do úplného závěru. Vizuálně efektní podívaná. Prostě takhle by měli vypadat filmy tohoto žánru. 100% ()

Brain-D

Další už čtvrté setkání s bojem mezi upíri a Lykany. Zde se do toho tak trochu pletou lidé, ale pořád je to ten samej akční nášup jako vždy. Jestli by se dal přirovnat, tak k prvním dvou dílům. Ale jak už někdo psal horko těžko se přirovnává. Výtahové scény a zbourané zdi mi mírně připomínali Matrix a Kate Beckinsale Trinity... ()

VanTom

Aneb jak Underworld potkal Resident Evil. Nezničitelná terminátorka zápasí s tři metry vysokým zmutovaným vlkodlakem o posledního žijícího potomka předka obou ras, dítě hybrida a upírky, prý nejmocnější bytost na planetě, jehož krev může zajistit vítězství jedné straně. No, budeme jim věřit. I přes krátkou stopáž mi přišla čtyřka taková nezáživná a mdlá, takže nebýt závěrečného podařeného souboje, hodnotil bych hůře. ()

Mishqo

v tejto sérií sa už podla mňa nič inovatívne vymyslieť nedá a preto to smeruje nadol...jednoduchý príbeh a chabý scenár...človek sa síce viacmenej zabaví (krátka stopáž a rýchly spád pomohli aby ste sa nestihli nudiť)ale stále vám tam bude niečo chýbať...bolo to bez duše, strašne chladné ()

fefee

Prvá tretina filmu bola dokonca zaujímavá a bavila ma no potom prišli sentimentálne "keci", ktoré sa zdali že ma uspia, nebyť opätovnej akčnej razií Vampírov a Lycanov. No ťahať to len na takomto základe sa celý aj keď krátky film nedá. (2,5*) ()

lykan9

Probuzení je sice nejslabším dílem celé série, ale čím více pokračování, tak tím horší kvalita. S tím by se mělo počítat a přihlížet k tomu. Když tedy vezmu, že se jedná již o čtvrtý díl, tak se jedná o skvělé fantasy a moc rád se k němu budu vracet. ()

latvar

Navštívil jsem premiéru Probuzení a musím pochválit režiséry Marlinda a Steina za dobře odvedenou práci, ikdyž byl film dějově slabší, pro mě to byl velký zážitek. 80% ()

ghatos

Ukazkový příklad pračky na peníze. Skoro 75 minut zběsilé akce bez většího smyslu. Scénář žádný, charizmatičtí záporáci žádní a digitální lykani hrozní. Velmi nepříjemný byl také twilightovský závan (viz. ten mladý upíří bojovník). 38%. ()

Gerret

O něco kvalitnější než Vzpoura Lycanů, ale kvalit prvních 2 dílů to nedosahuje. Akční stránka filmu je na velice dobré úrovni a já jsem se bavil po celou dobu sledovaní. Délka filmu mohla být o trochu větší, ale jinak řadím film mezi vcelku vydařené. Hodnocení 75%. ()

kklepkaa

Musím souhlasit s komentářem uživatele Tomasson. Tento film se nadočekávání povedl. Mohu jen dodat, že se těším na 5. díl a to je co říct. Je jen málo filmů, kde se dalo na pokračování dívat a Underworld mezi ně 100% patří. ()

R1CH1E

"Happy family reunion" ve stylu 80 minutové neustávající akční řežby s absencí děje? A vlastně když to funguje tak proč ne? ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)