Pekelná noc

• USA Hell Night

Parta studentů dostává jako úkol pro vstoupení do klubu strávit noc ve starém, opuštěném sídle. Po strašidelném příběhu o posledním potomku majitelů sídla jsou studenti vpuštěni dovnitř. Večer začíná několika strašidelnými triky, připravenými jejich kamarády. Jenže ten opravdový děs se právě probouzí někde ve sklepích zámku a chystá studentům opravdovou pekelnou noc. Pro většinu z nich také poslední. (Henk)

Gorehound

Fantastický slasher z ranných 80´s. Perfektné spracovanie a natočenie, celý film sa odohráva v noci a na zámku, čo je krásne zachytené, spolu so všetkými tieňmi, mihotahúcim sa svetlom sviečok, či ohňom v starobylom kozube, vrhajúcim tiene na celú miestnosť. Nemyslím si, že režisér stopáž prestrelil, nenudil som sa ani minútu a záver krásne napínavo kulminoval. Záporák bol perfektne najskôr skrytý v tieňoch a ukázal sa až ku koncu, vraždy boli urobené skvelo a predovšetkým film nešetril ani na napätí. Linda Blair sa tu minimálne vyrovnala všetkým scream queens pred ňou aj po nej. Naozaj klasický 80´s slasher v tom najlepšom zmysle slova. ()

misterz

Mám rád horory z 80. rokov, ale tento k mojim obľúbeným určite patriť nebude. Nezaujímavé, nevýrazné, bez nápadu, bez strachu, bez krvi, bez obstojného bubáka.... no skrátka takmer bez všetkého. A pritom to mohol byť fajnový slasher. Neskutočne ma otravovalo prehrávanie a smiešne naťahovanie akože strašidelných scénok, niekedy to už išlo až do takej miery, že výsledkom bola len trápnosť, nuda, výsmech a pozeranie na hodinky, že kedy už pre pánajána toto utrpenie skončí. Niečo sa podarilo, ale aj to asi len omylom. 40/100 ()

corpsy

Čo tak povedať o tomto vydarenom, klasicky vystavanom slasheri. Občas pôsobivo napne ( naozaj dosť občas ), občas pôsobivo nudí ( naozaj len občas ), tá pravá, desivá synth hudba a klasické charaktery, z ktorých veľa nezostane ( neberte to ako spoiler, tak to v každej vyvražďovačke chodí ). Takže pekné 4*, z ktorých ale mohlo byť 5, keby mal snímok väčšiu porciu gore a menšiu porciu minút, tak ako sme v tomto žánri zvyknutý. ()

kaylin

Osmdesátá léta přinesla velké množství slasherů a některé prostě zapadnou. Film „Pekelná noc“ je jedním z nich, protože vyloženě nemá nic, čím by vynikal, i když se snaží, aby byla ta pekelná noc skutečně děsivá, aby se studenti báli o svůj život. Tahle skutečnost se ale nějak nepodařila přenést na diváka, který si bude odnášet spíše průměrný hororový zážitek než zážitek skutečně dechberoucí. ()

MM_Ramone

Skupina študentov chce v starom, opustenom, rozľahlom rodinnom sídle postrašiť štyroch nových spolužiakov. Má to byť iniciačný, zasväcujúci rituál. V tomto dome sa stala pred dvanástimi rokmi viacnásobná brutálna vražda. Ak sa chcú stať členmi študentského klubu alfa-sigma-rho, musia stráviť noc na tomto strašidelnom mieste. Zdanlivo nevinná zábava sa však zmení na zúfalý boj o život. Čaká ich desivá "Pekelná noc" plná hrôzy. *** ()

• Pri nakrúcaní scény, v ktorej je Jeff zvrhnutý zo schodov a poraní si nohu, sa stala nepríjemnosť. Herec Peter Barton sa naozaj zranil, a preto je jeho krívanie skutočné. (molcan2)
  • Nakrúcanie trvalo 40 dní. (molcan2)
  • Na motívy tohto filmu zložila horror-punková skupina The Misfits skladbu s rovnomenným názvom na albume "American Psycho". (Krasko666)