Česká policie může zůstat v klidu, veškeré silniční běsnění se bude odehrávat v rozpálených ulicích brazilského Ria. Až sem utekli před spravedlností notorický zločinec s dobrým srdcem Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker), bývalý polda, který mu naposled pomohl utéci z vězení. Ne však náhodou. Do města pod obří Ježíšovou sochou je přivedl plán, na jehož konci na ně čeká vstupenka ke svobodě. Potíž vězí v tom, že ten plán, v nominální hodnotě 100 miliónů dolarů, které na ně čekají v sejfu policejní stanice, je naprosto šílený. Brian a Dom povolají do Ria bývalé parťáky, aby zvýšili své šance na úspěch, jenže proti nim nestojí jen zkorumpovaný narkobaron a jeho bojůvka, ale také drsný federální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson). Hobbs je typ člověka, který bere svou práci smrtelně vážně, a když dostane nějaký úkol, tak ho vždycky splní. A to je pro oba hrdiny smrtonosná kombinace. Ještě že mají auta a schopnost dostat z nich pokaždé to nejlepší. (Bontonfilm)

benny159

Viac akčný ako závodný film, oproti predchádzajúcim dielom, ale bola to naozaj parádna jazda. A obsadenie "The Rock" bola najlepšia voľba pre tento film. Teším sa na šestku :) ()

rodier

Puvodne jsem na tenhle dil desne nadaval, ze uz to neni o srande, u autech a zavodeni.. no porad je to lepsi nez 6ka a 7ka.. ty jsou mnohem horsi (nejsou to spatne filmy, ale proste uz to neni jako ty stare dily). ()

Vegavinc

Akce od začátku až do konce. Nejsem fanda této série ale byl jsem velmi mile překvapen. Možná to je tím, že jsem na tom byl v kině. Možná to je tím, že se na filmovém plátně potkali Vin a Dwayne. Každopádně zasloužené 4* ()

Langiis

Zatím největší překvapení tohoto roku a spolu s jedničkou nejlepší díl série. Justin Lin si pohrál s tímto filmem naprosto dokonale, poskládal všechny herce z předchozích dílů a udělal z toho svůj dosavadní nejlepší film. Vlastně zachránil předchozí nepovedené série. Skvěle jsem se odreagoval a vše si sedlo jak mělo. Každá role celé party byla ušitá na míru přesně. Vin Diesel a Dwayne Johnson dodávají tomuto filmu sílu a jejich bitka byla více než famózní. Výborný děj, kde tunning byl tentokrát vyměněn za střílení a akční jízdu. Skvělá hudba, luxusní auta a povedené vtipné dialogy. P.S. potitulková scéna mě dostatečně naladila na pokračování! ()

Roumen

Už to není "ten film o autech pro puberťáky", z Fast and Furious se nám vyvinul akční trhák, který se s grácií může měřit s čistokrevnými akčními filmy. Abych byl upřímný, sice jsem k filmu přistoupil špatně a očekával jsem automobilové závody na odreagování, byla mi naservírovana hutná zápletka s loupežným přepadením. Děkuji Linovi za dvě hodiny famózního překvapení, ale že by se nám tady měnil celý obraz série? Kdoví, já bych proti rozhodně nebyl. :) ()

jjimmy

Čakal som niečo o minimálne 2 kategórie horšie. Dostal som cez hubu! A poriadne! A viete čo? Páčilo sa mi to! ()

xtomyx

Pro oko náročného diváka skvělá podívaná. Filmu nechybí ani nápaditý humor, který je zde naprosto vhodný. Akčních scén je po celý film si myslím víc než dost a jsou přímo monstrózní. Setkání dvou "supersiláků", ať už při vzájemných bitkách či spolupráci je příjemné sledovat. Oproti předchozím projektům je tento film více propracovaný a proto mé hodnocení činí celých pět hvězd. ()

Anarion

Zdá se, že tu máme dosud největší překvapení letošního roku. Upřímně, kdo očekával, že nejlepší díl tak trochu "mrtvé" série Rychle a zběsile nás ještě čeká? Já tedy osobně ne, a to mám tuhle závodnickou filmovou řadu docela rád. To, co se nepovedlo v Tokiu ani na americko-mexické hranici, se konečně daří v Riu, a totiž důstojně navázat na, pro mnohé kultovní, první dva díly. Tomu jistě napomáhá i vhodné chronologické umístění pátého pokračování do celé ságy (pro neznalé jen připomenu, že časový sled dílů je 1-2-4-5-3), a tím pádem i "oldschoolové" ladění celého snímku, které ještě podtrhuje účast známých tváří, což pro předchozích částí znalé diváky značně přidává na atraktivitě. Starou partu pak vhodně doplňuje Dwayne Johnson, čímž dostáváme skvělé herecké obsazení pro snímek, ve kterém, jako konec konců v celé pentalogii, nejde primárně o úchvatný scénář, nýbrž o rychlá auta, přestřelky a akční honičky. A když už jsme u toho, musím vypíchnout hlavně pěší honičku ve slumu, při které jsem se přistihl, že se až tetelím blahem. Další dobrou scénou je i závěrečná jízda, která mi v lecčems připomněla snímek Loupež po italsku. Největší devízou "rychlé pětky" je ale rozhodně dobře zvládnuté (a promiňte mi ten kulečníkový výraz) tempování celého děje, kdy je v některých scénách divákovi dovoleno se zcela uvolnit, aby byl následně vržen do rychlého a zběsilého víru událostí. ()

Centime

No, ja se toho nebojím. Z kina jsem odcházela dvakrát s pusou od ucha k uchu a po celou dobu se královsky bavila a to si pět hvězdiček vážně zaslouží. Jsem upřímně ráda, že se film trhnul od série nablblých tunerských exhibicí a šel do akce. Ve Fast Five je prostě skoro všechno, co jsem si kdy přála vidět... a někdy i nepřála. ()

vejfukCZ

Konečně konec digitalizace ze čtyřky. I když je to pořád slátes jak vyšitej, parta z jedničky a ze dvojky náramně poteší a film má spád a hlavně pořádný koule. A je setsakramentsky COOL, ani se slovy neda vyjádřit co všechno a jak moc je to COOL! Musela být natočena digitální CGI 4ka, aby vznikla řemeslně skvělá 5ka. Bohužel asi poslední pořádné FaF, další stojej za prd. ()

praethoria

tak toto som nečakal. Fast five je nárez. Akčné scény na veľmi dobrej úrovni a prepracované (skoky v slumoch...záverečná demolácia Ria de Janeira atc). Tento film je už pre trošku náročnejšieho diváka, ktorý ak očakáva akciu, bude ju mať. Film degradoval "the Rock" neviem si zvyknúť na jeho tupý face, pár blbých hlášok ale inak akcia akcia akcia. Záver je ľahko uhádnuť, tak isto aj zápletku s trezorom. Film sa nehrá na nič extra, je to príjemná oddychovka plná akcie :) Záver: odporúčam ísť na tento film. ()

White-Man

Že by vzkříšení závodní klasiky? Po různých špatných pokračováních, konečně návrat ke kořenům, i když ne tak úplně. Aut a závodění ubylo na úkor honičkám, přestřelek a všelijaké další akce. Osobně mi to ale nepřišlo na škodu, přece jenom, vymyslet kvalitní příběh na závodní téma příliš nejde. Škoda jen závěru, kdy všechno bylo na můj vkus až příliš přepísknuté. Uvítal bych spíše reálnější konec. ()

Shley

Příběh je sice pořád jednoduchý, ale jinak zábavný a napínavý, ale co mi to opravdu kazilo bylo to jak je to neskutečně přehnané, ale jinak v celku dobré. ()

pivomamrad

nejlepší díl série, to je bez debat. Za celých 130 minut jsem se ani chvilku nenudil. Těším se na šesté pokračování:-) 9/10 ()

xSxEx

5 ... P A T Y dil a zaroven NEJLEPSI?!?! Co se to do ... deje? To da cloveku nadeji, ze neni nic ztraceno cislem 2,3,4,5... za filmem --- prvni dily jsem vazne prozival, ale tady se vazne bavil ()

Matthew00

V sérií kde sa vystriedalo niekoľko režisérov sme sa dočkali perfektnej akcie a kombinácií s pretekmi áut. Justin Lin to konečne pochopil ako má vyzerať poriadný film napráskaný hviezdami a dopadlo to nad očakavanie. Na začiatku by asi nitko nepovedal, že to bude najlepší diel série ale teraz vidíme opak aj keď veľmi nechápem ako mohol Vin DIesel poraziť The Rocka ako vycvičeného policajta keď je aj viac namakanejší a vyšší ale aj tak pecka film. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (více)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest