Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

mala_sestra odpad!

Nedávám odpad, protože by to bylo kontroverzní, šokující, nechutné, zvrácené (dosaďte libovolný z přívlastků omílaných v souvislosti s tímhle výtvorem). Dávám odpad, protože to je fail na všech frontách. Ať už to chtělo sdělit cokoli (pokud to teda chtělo něco sdělit), tak ta pointa se ke mě nedostala přes hromady hnusu, trapasu, lacinosti, tuposti, prvoplánové touhy šokovat a přehnanosti.  Celé to působí jako amatérská zfetovaná splácanina level extrém a ne, kecy, že takhle to přesně mělo působit, na mě neplatí. Z tohohle na mě čiší prostě a jednoduše to, že se to nepovedlo (ať už bylo záměrem cokoli😃) a trapnost.  Ještě teď cringuju při vzpomínce, jak se mi to někdo kdysi snažil promítat jako kdovíjaký kontroverzní skvost kinematografie.  Je to sranec a míň je někdy víc 💩 ()

BBSeeker

Nemôžem si pomôcť. Veľmi sa mi to páčilo. Nejde o to, že som do toho šla plná očakávaní nevídaného humusu a dočkala som sa, ale o to, že je to skrátka dobrý film. Osobne som celkom prekvapená tým, že niektorým spomínaná dávka humusu nestačila, pretože podľa môjho názoru tam boli niektoré veci tak zvrhlé, až pritom zastával rozum. Možno ľudia očakávajú strašné krvavé orgie, kde sa odsekávajú ruky, nohy, časti pohlavných orgánov, drtí sa lebka a popri tom všetkom sa na týchto výjavoch niekto ukája. V tomto filme nejde o krvavosť, je plno filmov, kde krvavosti nájdete podstatne viac. Ide o tú nesmiernu ZVRHLOSŤ, ktorá pri tých niektorých scénach dosahuje nesmierne výšiny. Čo mňa najviac potešilo bola atmosféra, ktorá sa začala s dávkou istej podpornej látky pre lepší prietok krvi do vybranej časti tela, ktorá hrá v porne podstatnú úlohu. Od tohto momentu bola atmosféra uzavretá, temná, sama som sa cítila ako pod vplyvom nejakej látky, všetko bolo nejasné, desivé a rovnako ako Miloš som sa bála odhalenia toho, čo sa vlastne stalo. Postupné zisťovanie ma nútilo byť prilepená nosom o obrazovku a nepohnúť ani brvou. A ako sa postupne všetko vyjasňovalo prišla o pár nechtov a vlasov. Najzaujímavejšou postavou bol jednoznačne Vukmir. Jeho nadšenie pre novovzniknutý žáner porna, ktorého hrdého otcom sa stal, bolo krásne chorobné a mrazivé a jeho niekoľko replík sa mi navždy vrylo do pamäti. Dávam vysoké hodnotenie, lebo na tento film nikto nemôže povedať, že ide len o znechutenie diváka, nie je to samoúčelný explotation. Je to kvalitka, ktorá si zaslúži pozornosť. ()

janulee_

.. zhruba tak po čtvrtině filmu se pořádně nadechněte protože znova budete mit tu možnost až na konci filmu - možná :)) NEVER AGAIN ()

Cechyno4

Do filmu jsem šel s tím, že vlastně nevím o co jde. Viděl jsem jen zdejší hodnocení a tušil jsem, že se jedná o exploitation. Ovšem to co jsem viděl... Těžko se píše tento komentář, těžko se film hodnotí. Z morálního hlediska bych jej musel absolutně odsoudit. Je to určitě nejbizardnější, nejzvrácenější a nejdepresivnější film jaký jsem kdy viděl. V tomto ohledu by jej nikdo z prvního místa určitě nesesadil. Jestli režisérovým plánem bylo šokovat. Tak se mu to povedlo. Po hodině sledování, jsem chtěl film vypnout. Nakonec jsem se dodíval. Pocit naprosté prázdnoty, slabosti a lehce se mi třesoucích noh po filmu mluvil za vše. Každopádně film nikdy víc vidět nechci a rozhodně jej nikomu doporučovat nebudu. Je to pro opravdu silné povahy. Ikdyž jsem měl ze začátku problémy trochu s tím jak tento film ohodnotím, dám tři hvězdy. To hlavně protože mi těch drsnějších záběrů v tomto filmu přišlo trochu moc. A všeho moc škodí. Vždy dám přednost radši filmu Chaos, který se sice drží více při zemi, ale působí realističtěji. Po pár hodinách od shlédnutí snímku, jsem přece jenom jednu hvězdu přidal i proto, že snímek mě jak si negativně poznamenal. Když si vzpomenu na některé záběry ještě teď se mi z toho zvedá žaludek. Takže **** ()

benny159 odpad!

Vysvetlite mi niekto, k čomu majú slúžiť takéto filmy? Odporné, hnusné, pre človeka v ničom neprínosné. Nechutne podaná zvrátenosť najhrubšieho zrna. Neodsudzujte ma za to hodnotenie. Ale toto dokáže natočiť len človek, ktorý nie je pri zmysloch. ()

Spielbergo odpad!

Jsem proti cenzuře, nicméně některé filmy jsou pouze filtrem pro úchyly, kteří by jinak své fantazie provozovali v reálu nebo o nich snili zavření v léčebnách. U filmu je mohou (s úspěchem, bohužel) vydávat za umění. Jinými slovy ať si to točí, když to uchrání normální lidi, ale ať s tím nikoho neotravujou. Na druhou stranu, už jsem měl čest i s většími úchylnostmi. Nepřeháním. ()

xSxEx

*****/Odpad! Chapu obe strany ale priklanim se k te obodovane pozitivne... pac to vazne v cloveku zanecha "silny" zazitek, podobne jako 120 sodomy. Chtel bych jen upozornit na to, ze je zde naprimo zobrazeno neco, po cem treba vazne nekdo touzi a nebo se to doopravdy deje a lidi si to radeji nepripousti a daji "odpad"... beru to stejne jako film TAKEN, nebo TRADE... jen mnohem brutalnejsi... ()

ChandlerBing

Tak tohle je silný šálek kávy pro každého diváka. A kdo říká, že ne, nevěřím mu a řeknu, že je pozér. Exploitation horror, který nám naprosto naturalisticky ukazuje, kam až sahá lidská zvrhlost, násilí a erotické vzrušení. Popisovat zde odpornosti jednotlivých scén by nemělo smysl, poněvadž člověk by si stejně nebyl schopen představit, o jakou ohavnost se jedná, dokud snímek neuvidí. Pro příznivce žánru to bude určitě výborná káva, kterou vypijí, ovšem „normálnímu“ divákovi silně nedoporučuji se do tohoto filmu pouštět. Jednak by ho zřejmě neshlédnul do konce a jednak by ho označil za odpad, o který se opravdu nejedná. Film je odpad lidskosti, ale filmařsky je zvládnut dobře a herecké výkony jsou přinejmenším obdivuhodné. Pro mě čtyři hvězdičky. ()

Jamie47

Je to škoda, protože trailer byl hodně povedený. Od filmu jsem čekal mnohem větší atomsféru, jako byla například v 8mm. Třeba se dočkáme nějakého povedenějšího remaku. ()

Exanimus

Zvrácenosti je v tomto filmu opravdu hojně. Autor se opravdu nebál naservírovat divákům úchylnou podívanou..BOŽE u tohohle filmu je zvrácená i ta hudba ! :) Ale zkusme se na to podívat z jiné stránky.. Snímek je opravdu napínavý ve všech směrech, dokonce je i složitější na lidskou psychiku.. A ten konec ?? JEDNIM SLOVEM MAZEC !! Tento film má všechno co zvrhlý divák potřebuje..V životě jsem zatím opravdu neviděl tak zvrhlý film..! Je až neuvěřitelné kam všechna ta zvrácenost vtomto filmu zašla. Na tento snímek určitě jentak nezapomenu... ()

cromagnon

Tvůrci si zřejmě spolu sedli a vzájemně se trumfovali, kdo vymyslí větší úchylárnu. A vítězem se stává…newborn porn! Pokud smyslem bylo krajně šokovat, mohli si klidně odpustit ten pseudodramatický oblouk s prázdným filosofováním o pravém umění, protože k postavám mě to stejně nepřiblížilo a byly mi u prdele až do konce filmu. Jenomže hardcore scény taky nejsou až tak hardcore, a tolik diskutované znásilnění novorozenecké mechanické loutky působilo vyloženě směšně. Ženské obsazení tvořené profi pornoherečkami má tu výhodu, že holky jsou hezký, ale hrát vážně neumí. Takový Irréversible mě krajně zhnusilo po 5ti minutách, a to jsem neměl ani tucha, kdo je kdo. I když nutno přiznat jistou řemeslnou zdatnost (kamera, střih), paradoxně bych řekl, že filmu spíše ublížila. Větší amaterismus by dodal správnou autenticitu. Jedna kytička za solidní gore efekty a druhá za hudbu. ()

Letadlo

Pokud je cílem umění vzbudit v lidech emoce, tomuto filmu se to podařilo. Znechucenost, odpor, lítost, nenávist. Sice je potřeba připravit si velice silný žaludek a některým scénám se radši i vyhnout, rozhodně je zpráva, kterou nám režisér posílá jasná, pokud chceme vidět. Nemohu si pomoct, ale mne osobně to šokovalo, jsem zvyklý na ledacos, ale tohle už bylo moc, i když je pravda, že jsem opravdu čekal ještě něco horšího, ale aspoň jsem mohl film shlédnout, aniž bych musel přeskakovat některé extrémně nechutné scény. A jelikož mne film vzal, ač tím nejodpornějším způsobem, nemůžu než ohodnotit lepším hodnocením, tleskám. Ale takovýchto děl není potřeba víc. Stačilo :) ()

rodier

Davam odpad (hodnoceni za plno, at se film trosku vysplha). Ne ze bych se tu chtel nejak obsklivat jako ostatni, ale nevim. asi sem cekal neco lepsiho. nejakou hloubku, to co tam bylo, bylo desne prnoplanovity, kratky a primy. Nektere sceny sem samozrejme pretacel, koukat na porod se mi fakt nechce. Cekal jsem nejakej zajimavej pribeh, ono postupne sestupovani do nejtemnejsich utrob trvalo par minut. Prvni hodina filmu kecani, potom 30 minut otrkavani a zbylejch 30 minut uz jenom estrada kokotin. Proste sem od toho cekal neco vic. Nejakej zajimavej pribeh. Tohle je jako kdyz nekdo namichal par shotu ruznejch snuffu a pred to dal hodinu kecu. nicmene manzelka pornoherce docela kus. ()

goodnight

Jak tak koukám,další z filmů,který lidi rozděluje na ty,kterým se líbil a ty,kteří ho absolutně nepochopili... Pro mě srbský film neodkrývá jen hnus navenek,ale hlavně uvnitř. To, jak film postupně rozebírá kadžý kousek divákovi tkáně, je nebezpečně úžasné ! Jen kdyby konec nebyl tak.. "americký" .. ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?