Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

Ricky_CZ

Jedna hvězda za opravdu luxusní ženské obsazení, protože na holky se (většinou) fakt dalo koukat... Druhá hvězda za odvahu hereckého obsazení.. Protože po tomhle bych měl asi problém chodit mezi lidi... Naprosto mi uniká pointa a smysl tohodle kousku... Buď jsem moc zdravý, nebo nechápavý... ()

mira007

Tak tohle byl šokovej úlet na entou. Filmařsky to nebyla amatérština, mihly se tam i hezký nahatý holky, ale vše to graduje k temnému brutálnímu pornovyvrcholení, při kterém se zvedá žaludek. Trochu si říkám, jestli to všechno nesouvisí s nějakým psychickým degenerovaným pohledem lidí, kteří prožili balkánské války a pak se rozhodli , že když je mír tak si natočej něco co ze sebe vydaj po Freudovsku. Tři hvězdy dávám za ten šok z filmu. ()

Phorbo

Určitě se se všemi shodnu, že Spasojevic je magor. Na jednu stranu napsat něco takového musí dát docela fušku, protože přeskočit laťku vysoko a aby někdo točil novorozenecké porno, že totální peklo. Sekání hlav a rozmrdávání synů tady snad ještě nebylo v kontextu jakém to film bere... Když pominu tu šílenou stránku filmu a odpornost jeho poslání (má-li nějaké a myslel-li to snad autor tak, aby to bylo odrazující), tak je to hrozně zajímavý. Už při prvním Milošově točení před domem mládeže, nebo co to bylo, mě to chytlo a věděl jsem, že to bude husté, ale neměl jsem ani zdaleka ponětí, co se tam bude dít. O filmu jsem nevěděl nic, jen že je odporný a nekontroverzní... I když vlastně... měl být? Není to naschvál, že je Sasojevic opravdu jen prasopes a úchyl a jeho nejtajnější fantasie se mu splnily? Po režisérské straně věci ho však beru a obdivuju... Mnoho scén je perfektních a slintal jsem u nic (krásou kamery a spol, ne obsahem. ()

kamigava

Srbský film je prý velmi zvrácený. Zvědavost mi nedala a podíval jsem se na něj. Byl jsem připraven na nejhorší a nic takového jsem ještě neviděl. Hlavní hrdina byl sympatický a taky jsem ho litoval. Ke zbytku nemám chuť se nijak vyjadřovat. ()

dan4815

Milóši, to je film! Pokud se vám během filmu nepostavil, gratuluji, nejste případ pro chemickou kastraci. Bezesporu se jedná o velmi zvrácené dílo, které nemohl vymyslet nikdo jiný, než latentní pedofilní gay. Romantický film s prvky smrti, krve a penisů v očních žlábcích. Myslel jsem si, že je se mnou něco špatně, když jsem viděl kdysi motorkáře, který najel před mýma očima do stromu a kinetická síla jeho mozku zapříčinila to, že jeho centrální nervový uzlíček cestoval po silnici ještě dobrých deset metrů. Nic to se mnou neudělalo. Ovšem tento film, ačkoliv je to jenom film, ve mně vzbudil divné pocity, až znepokojení. Možná to bylo tím, že obvykle si u filmů představuji, jak je za kamerou štáb 40 lidí, kteří dohlíží na film. Ovšem, tento pocit jsem necítil u Srbského filmu, dokonale jsem se ponořil a pocítil ono zoufalství, které vycházelo z postav v tomto filmu. Myslím si, že mnozí zdejší diváci hodnotí tento umělecký počin spíše podle svého subjektivního pocitu zděšení, nebo prostě proto, že je takový námět nemorální. Také jsem zděšen obsahem, na druhou stranu, nepamatuji si, u kterého filmu jsem cítil takovou řadu emocí a zděšení, jako u tohoto. Kdo ví, jestli scénáristům opravdu šlo o tento záměr, nebo si jen dlouho pohoňkávali nad podobnými věcmi a chtěli o tom něco natočil, za mě je to ale geniální zvrhlost. Filmy této kategorie nemám rád, dívám se na to jenom proto, abych měl představu o tom, co jsou lidé schopni natočit, tento film je však výjimkou. Ačkoliv se na něj již nepodívám, odnesl jsem si z filmu jedno - život je kurva, a abyste nedopadli špatně, musíte si dávat pozor a nepochtívat víc, když už toho máte hodně. ()

matmanX

Srbský film mě zprvu překvapil docela slušnou filmařinou. V žánru nechutností jsem si zvykl na Hostely a Cannibal Holocausty, kde musí člověk přežít hodinu amatérské nudy, než se něco začne dít. Tady se ten hlavní hnus taky objeví až ve druhé polovině, ale nejvíc mě bavila ta první, která celkem dobře dávkuje napětí a temnou atmosféru. Bohužel to nikdy nevystoupá tak vysoko, aby film fungoval jako dobrý mysteriózní thriller, a ke konci se ukáže skutečný záměr tvůrců, tedy způsobit prudné zvracení většiny sálu. Následují perverznosti tak přestřelené, že do té doby budovanou psychologii hlavního hrdiny vystřídají absurdní momenty jak z porno verze Happy Tree Friends. Nakonec zbyde jen prvoplánový šok. Ale já to chápu. S dopracováním mysteriózního vyprávění by to byla jen srbská verze 8MM, zatímco s šíleným koncem to navždy bude legendární úchylárna. ()

MIMI.kry

Jeden z nejtěžších filmů, jaký jsem kdy viděla. Příběh vypovídá o extrémních až nepřijatelných sexuálních praktikách, které by běžného člověka ani ve snu nenapadly. Je plný násilí a znázorňuje i to, co pornoprůmysl dělá s duší zúčastněných zaměstnanců, jak je mění a svým dopadem vstupuje i do jeho soukromých vztahů. Zpočátku se zdá, že v připravovaném, tajemném pornofilmu bez klasického scénáře o mnoho nepůjde, že se bude jednat jen o další poměrně neškodný kšeft pro mírně vysloužilého pornoherce. Jenže požadavky a perverze se ze strany tvůrců zvyšují až do neúnosné, otrocké podoby. Hlavní postavy se postupně ocitají v pasti a zjišťují, že z rozjetého, nebezpečného vlaku už nejde vystoupit. Vše se plíží pozvolna a záměr je zahalený mlhou. Hlavní divák ani hrdina zprvu nechápe, o co přesně tvůrcům jde, proč se točí některé zdánlivě nevýznamné scény, při nichž pornoherec jen přihlíží nějaké akci, aniž by tušil, co je jejich účelem ve větším celku.Herci mají navíc v nepřehledném scénáři ještě improvizovat, svými reakcemi vstupovat do děje vytvářeného díla. Nezasvěcený divák, který sadistickým praktikám neholduje, by se mohl domnívat, že film mu nemá co přinést. Já osobně si to nemyslím. Podle mého názoru má film i jinou rovinu, která vypovídá třeba o finančním strádání, které nutí lidi do pochybných kšeftů, o vykořisťování slabších, nemajetných, neviditelných či méně významných obětí. Okrajově se dotýká i rodinného života hlavního hrdiny a nenabízí jen erotické scény bez jediné myšlenky. Film působí realisticky, věřila bych, že v nejtemnějších podsvětích může něco obdobného vznikat. Některé scény už z hlavy nevymažu (scéna s novorozencem, závěr filmu). Jak tento film o nepříjemných věcech ohodnotit? Kdybych hodnotila chování a morálku lidí, musela bych dát odpad. Ztvárnění a samotný film si ho už nezaslouží. Už pro to, že i nyní po letech mi nahání husí kůži. Nedá se říci, že by mi film vůbec nezaujal. Těžko však napsat, že by se mi líbil. Po Srbském filmu vám pravděpodobně příjemně nebude. Pokud chcete přesto vstoupit do kontroverzního světa Srbského filmu, pak jen na vlastní nebezpečí a s vědomím toho, že je určený pro otrlejšího diváka. Já už bych ho znovu nedala. ()

tenebrae86

Odpočinková, lehce morbidní záležitost pro všechny vyznavače toho nejperverznějšího humoru a hrubozrnného filmového násilí. Místním úchylným zvědavcům a pokryteckým moralistům, kteří  berou vše smrtelně vážně a tak rádi dávají podobným věcem  odpad! film výrazně nedoporučuji. Srpski film už je dnes vlastně klasikou, hlášky jako "To je film", "Naše hvězda vyskočila z okna", "Začni tím klukem" a v prvé řadě "New born porn" doslova zlidověly (sám je v osobním životě často používám) a na postavy Vukmira a Miloše zkrátka nelze zapomenout. Nejkrásnější scény: Znásilnění a dekapitace ženy připoutané k posteli, šukání vlastního syna do zadku a pak samozřejmě pedo-nekrofilní závěr, který nemá ve světě filmu obdoby. Samotná slavná scéna mrdání novorozeněte mě sice moc neoslovila, ale jinak se má zvrácená duše naprosto skvěle bavila po celou stopáž. Prostě kultovka, na kterou se výborně balí holky (bez ironie). ()

bidja

Asi nejzajímavější film o snuffu co jsem viděl. Je vidět, že ho netočila západní produkce, neboť co si dovolil režisér ztvárnit je až neuvěřitelné. Většímu počtu hvězdiček bránilo pouze místy nevěrohodnost. ()

panmroz

obmítám mít hodnotný zážitek z filmu, který za originalitu chápe "dát tam něco, co tam ještě nebylo". je to prakticky totéž, jako vymýšlení nehod v Nezvratných osudech nebo úkoly v Saw. Herci v první polovině působí jako Stormare postava z Big Lebowski, druhá polovina je pak ve stylu Pařby ve Vegas - příjdu do místnosti - flashback - aj aj aj aj - příjdu k vratům - flešbek - aj aj aj aj - . Styl filmu, jeho barva a chuť je naprosto zaměnitelné s nějakým televizním thrillerem, mimo ony "originální scény". dvě hvězdy jsou za jistý místopisný zážitek, v Srbsku jsem nebyl, takže po Football Hooligans International, část Srbsko, je to mé druhé seznámení s touto zemí. ()

Geller

Srpski film není dobrý film. Ve srovnání s konkurencí se jedná o naprostý propadák co se týče atmosferičnosti a naopak jeden z výherců v oblasti nechutnosti. Ale tento slepenec netradičních a šokujících záběrů se snaží tak evidentně přiliš tlačit na pilu, až se to v konečném výsledku projevuje apatičností a naprostou lhostejností diváka k tomu, co se děje na plátně. S nadsázkou mohu říci, že mám radši film, kde je ošukán jeden chlápek nucen přtom si pořádně zakvičet, než snímek s desítkou bezduchých mrdaček. ()

jerenymo

Chvílema bych hodnotil * někdy zas ****, tak dám tři, páč zas tak šokující a drtivý film to nebyl.....byli chvíle kdy mi nebylo příjmně,ale tolik jich nebylo...spíš se mi líbila linie, která zachycovala život vysloužilého pornoherce. ()

bolan

Když už si myslím, že mě nemůže nic překvapit, přijde něco, co posune hranice mého svědomí a říkám si, jestli je skutečně zcela v pořádku se na tohle dívat. Hranice únosnosti se posunují dál a k momentu kdy si řeknu: "Dost, tohle je i na mě moc" , má Srpski film rozhodně nejblíže. ()

wampire23

No a mám za sebou cestu do Srbska. O tomto filme som sa dozvedel až tu na csfd a pravdupovediac bol som veľmi napätý, aké to celé bude, keďže reakcie mnohých tu boli viac ako zaujímavé. O to väčšie sklamanie nastalo po zhliadnutí filmu. Nie som úchyl a jasné že mi vadia vymetenci, ktorí zneužívajú deti a podobne, ale vizuálna stránka ma nechala chladným. Videl som filmy, ktoré boli pre mňa zložitejšie na pozeranie ako toto. Celé mi to prišlo, ako keby sa tvorcom nechcelo natočiť porno a horor samostatne ale spravili si vlastný pornohoror. No a scéna s vtákom v oku bola viac vtipná ako tvorcovia možno chceli. Tri hviezdy sú hlavne zato, že som nečakal žeby Srbi dokázali natočiť takto kvalitný film čo sa týka kamery a hercov. A za odvahu ukázať niečo, čo iní ukázať nemôžu. P.S. Kto pozná hru Manhunt, tak tento film bude mať ešte radšej. ()

Gore

Podle různých komentářů jsem čekal buď nudnej film s několika exploation scénami ve stylu Hostel I, II, nebo amatérštinu jako Murder-set-pieces nebo hardcore opus ve stylu japonských kousků či francouzské nové vlny. Podle některých dokonce hardcore kalibr nehorázných rozměrů, nikdy předtím neviděného. Ve skutečnosti se nekoná ani jedno. Jde o regulérní film s tématikou snuff, do jisté míry srovnatelné s 8mm Joela Schumachera. Když si odmyslíme několik hnusů, tak kvalitně napsaný příběh o démoničnosti filmového tvůrce, kterému předchozí práce a předešlé neúspěchy jeho nikdy neviděných filmů vlezly na mozek a chce zrodit něco nového a postupně se mu to vymyká z rukou. Kvalitní štáb včetně herců. S tím hnusem to taky není tak explicitní (je mnohem mnohem explicitnějších filmů) a kdo zná určitý filmový postupy a zkratky, nepřijde mu to vůbec nechutný. Takovej Necromantik mi víc zvedal žaludek. Srpski film díky profesionálnímu přístupu, kdy to nejhorší se děje sice v obraze, ale díky kameře a úhlu pohledu, kde je nám podstatná část skryta, se to dá úplně s klidem dokoukat bez nějaké psychické nebo fyzické újmy. ()

RomeroIsGod

Velmi zajímavý kousek. Atmosféra první hodiny je velmi hutná, perfektní kamera a hudba, no a "příprava na natáčení". Pak se film zvrhne jednou scénou ( tou nejhorší z celého filmu) a jedeme masakr až do konce. Srbština filmu dodává na autentičnosti, k tomu perfektní výkony dvou hlavních postav - Miloš i "rejža" hráli skvěle. Chápu, že spousta lidí ten film nepřekousne, ale žijem v úchylném světě a tenhle snímek vám to připomene a ještě vypálí do kostí, že na to nezapomenete. Bezcenné komentáře : KOZEL84, Carthorias ()

waits odpad!

Srbský film není amaterským filmem, přítomní své řemeslo umějí. Problém je v tom, že režisér jde ve své snaze omlátit divákovi o hlavu bídu současného světa dost přes čáru. A to ještě předpokládám, že se chtěl prezentovat opusem a la Passoliniho 120 dnů Sodomy, jen v novém moderním hávu a v méně zamaskovaném..ehm..podobenství. Horší variantou je snaha o extrém za každou cenu. Každopádně tenhle film neplní svou roli, jediné zhnusení, které se u mě objevilo, bylo směrem k tvůrcům a jediné zamyšlení, které u mě proběhlo bylo nad dobře vypadajícími herečkami, které vzaly tuhle roli ()

Standic1

Jinak než průměrem jsem ohodnotit tento film nemohl, plný počet hvězd dát nemůžu, ale rozhodně takové nadšence, kteří dali plné bodové ohodnocení neodsuzuji, stejně tak má kdokoliv právo dát odpad!, ačkoliv ani ten si nezaslouží. Proč dát odpad, protože je to něco nechutného? protože je to zvěrstvo? protože ten, kdo to natočil, musí být šílenec? a není nechutné, není to zvěrstvo nebo není šílené se na to vůbec podívat? Ale kdepak, je to jen lidská zvědavost, která nás nutí takovéto snímky sledovat a musím říct, že Srpski film je špičkou tohoto zvrhlého sub-žánru. Pokud pominu mondo filmy ("dokumenty" zachycující soudní pitvy, policejní záznamy, sebevraždy a jiné opravdu reálné situace), tak toto patří mezi filmy, které vás psychicky rozloží a věřím, že velká většina nebude ani schopná tento film zkouknout najednou nebo ho vůbec dokoukat do konce. Tento film odhaluje věci, které jste hádám si říct nikde jinde neviděli a musím říct, že japonské (všeobecně asijské) torture horory, americké nebo francouzské exploit filmy a mnoho dalších novodobých sub-žánrů, jejichž shlednutí vás má naprosto šokovat nejsou ZHOLA NIC proti Srpski filmu. Takže pokud byste se mě zeptali, jestli vám tento film mohu doporučit? Tak vám řeknu rozhodně NE, ale vím, že zvědavost je silná a vy si Srpski film stejně pustíte! :P ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?