Zlomyslná Zuraya (Kateřina Brožová) osnuje spiknutí proti právoplatné dědičce království Endorra a chystá se ji o tuto výsadu připravit. Princezna Ariana musí za opětovné získání trůnu bojovat a obnovit ztracenou svobodu svého lidu. K tomu jí dopomáhá její zkušený rádce Tarak a společně odolávají nájezdům zlověstného lorda Xanthose a jeho zákeřné sestry Zuraye. Ariana musí čelit všemožným nástrahám v podobě úkladných skutků a nebezpečných intrik. Úkolem její výpravy však zůstává navrátit mír a spravedlnost zemi, jejíž vládu málem navždy ztratila. (FebioFest 2006) (oficiální text distributora)

Grimaldi

Nikdy bych netvrdil že je Arianin souboj dobrý film. Ale v rámci tvorby pana Simandla se rozhodně řadí k těm zdařilejším. Vlastně jsem byl až překvapen jak jsem takovou středověkou blbost dokázal spatřit aniž bych výrazně trpěl. Naprosto chápu že bez hlubší znalosti filmů pana režiséra tomu diváci dají odpad. Já při své znalosti, že dno leží ještě hlouběji, hodnotím jak hodnotím. ()

petricek999 odpad!

Pokud by šlo dávat záporné hodnocení tak tento "film" má jasnou mínus dvojku. Pokud to je ovšem na školní besídku do 7. třídy, pak tleskám tvůrcúm. ()