Reklama

Reklama

Agent CIA Grant pomůže československému vědci Janu Benešovi utéct do Spojených států. Avšak tam Beneše málem zabijí nepřátelští agenti a vědec zůstane v kómatu s poraněným mozkem. Americká armáda má eminentní zájem na tom, aby Beneš žil. Vědec totiž zná způsob, jak vyřešit problémy spojené s novým vynálezem, použitelným v armádě i v lékařství. Tím vynálezem je schopnost zmenšit věci i lidi na velikost mikrobu a dopravit je například do lidského těla. A právě to nyní tým specialistů udělá. Grant se musí jako bezpečnostní dohled přidat ke čtyřem odborníkům, kteří jsou ve speciální ponorce dopravení injekční stříkačkou do Benešovy tepny. Jejich cílem je proniknout do vědcova mozku a tam laserem uvolnit nebezpečnou krevní sraženinu. Jenže brzy nastanou nečekané problémy. Pro výpravu miniaturních vědců začíná závod s časem, s Benešovým imunitním systémem i s neznámým sabotérem… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (82)

anais 

všechny recenze uživatele

Od momentu, kdy jsem zjistil, že se hlavní vojenská instituce ve filmu jmenuje "Kombinované miniaturní obranné síly" jsem to tak trochu přestal brát vážně. Film se s vědou moc nepáře, a je spíš přehlídkou nádherných psychadelických scénérií, ať už ve formě kulis nebo barevných projekcí. Ty patří spíš do doby první série Star Treku, ale i tak je na co se dívat. Mnozí v tomto filmu vidí odraz Podivuhodných cest Julese Verna. Krom objevitelského tématu neprozkoumané krajiny, k tomu přispívá i zkušená režie žánrového Richarda Fleischera, který 12 let před tím natočil pro Disneyho 20 000 mil pod mořem. ()

DocBrown 

všechny recenze uživatele

Asimov novelizoval scenar (nikoli naopak, jak by se mohlo zdat) a snazil se napravit velke chyby na konci, ktere film srazi dolu. Jinak je ale namet velmi zajimavy a i technicke zpracovani lze po 40 letech brat jako velmi kvalitni, ne nadarmo za ne dostali oscara. Film si primo rekl o spoustu predelavek a parodii, od daleko komedialnejsiho Innerspace, po Simpsnovi (skoda, ze Rachel nebyla rozleptana kombineza steje jako Marge). A nesmim zapomenout na velmi povedenou stejnojmenou hru na Spectru. 65% ()

Reklama

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Tahle „scifárna“ možná v době vzniku dokázala na tehdejší publikum zapůsobit, u současného diváka je však tato šance mizivá. Jestli bych měl jmenovat alespoň něco, kvůli čemu se má na tenhle film smysl dívat (i když ho rozhodně nedoporučuju), byl by to Donald Pleasence a alespoň po nějakou část stopáže docela solidní detektivní složka filmu hledající sabotéra ve vlastních řadách, to je bohužel vše (ok, pánská část publika by si ještě teoreticky mohla přidat Raquel Welch v upnuté kombinéze, ale popravdě řečeno, spíš mě ty detailní záběry na ni nutily k úsměvu, než aby ve mně vyvolávaly nějaké choutky). A vůbec celý film na mě působil víc směšně než jakkoliv napínavě nebo nějak zvlášť zajímavě, až ať už šlo o slabé triky (i na tehdejší dobu), scénáristické berličky (zvláště náhlé prosvícení myslí obou vojenských pohlavárů mě málem sundalo ze sedačky) nebo pojetí času (ještě bych snad byl ochotný přistoupit na to zpomalené odpočítávání v lidském těle, i když opravdu jen s velkým sebezapřením, ale v žádném případě ne tomu, které probíhalo v laboratoři). A jako Čech nevím, jestli se mám stydět za hloupost tvůrců nebo naopak být potěšen tím Benešem (asi jenom někdo hodně naivní může tvrdit, že pojmenování postavy po našem druhém prezidentovi byla úplná náhoda). V každém případě to vidím pouze na 2*, docela slabota. ()

joehot 

všechny recenze uživatele

Být dítě, zcela bych Fantastickou cestu žral. Odhlédneme-li od dneska roztomilé trikové naivity (i když, na svou dobu), dostáváme sci-fi se zajímavou myšlenkou, povedeně napsanými postavami (ač někteří jsou dnes již poněkud klišé) a vynikající dynamikou vyprávění. A teď ty triky - v roce 1966 (dva roky před Kubrickovým filmem 2001: Vesmírná odysea) muselo být takovéhle zpracování vizuálních efektů neuvěřitelným zážitkem. P.S.: Kdo by nechtěl, aby mu v žilách kolovala Raquel Welchová? (Pravda, největší slabinou filmu je, jak je Raquel POŘÁD oblečená...) ()

Galerie (98)

Zajímavosti (16)

  • Pre film vznikli obrovské dekorácie. Celá vojenská základňa merala 100 krát 30 metrov, Proteus 14 krát 8 metrov, Artéria zo sklolaminátu mala priemer 7 a merala 30 metrov a mozog bol dlhý 70 a široký 30 metrov. (classic)
  • Vydavatelství Bantam Books získalo práva na paperbackové vydání a požádalo legendárního autora sci-fi Isaaca Asimova, aby se ujal novelizace scénáře. Kniha byla vydána půl roku před premiérou filmu, což vedlo řadu lidí k domněnce, že Fantastická cesta vznikla podle knihy Isaaca Asimova. (Epistemolog)
  • Ve scénáři byla i závěrečná scéna, v níž si doktor Beneš (Jean Del Val) už nepamatuje na svůj princip miniaturizace. Nebyla však nakonec použita. (Terva)

Související novinky

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch

15.02.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřela v kalifornském Los Angeles po krátké nemoci americká herečka, modelka a sexsymbol přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, Raquel Welch. Smutnou… (více)

Del Toro a remake Fantastické cesty

Del Toro a remake Fantastické cesty

27.08.2017

Hollywood se už řadu let snaží předělat sci-fi klasiku Fantastická cesta. Kolem nového filmu se motali Roland Emmerich, Paul Greengrass nebo Shawn Levy, nakonec ho ale zrealizuje Guillermo del Toro … (více)

Jackmanova fantastická cesta

Jackmanova fantastická cesta

07.05.2011

Pro Wolverinea nabral pěkných pár kilo svalové hmoty. Natáčení v Japonsku se ale kvůli katastrofě a následném odstoupení Darrena Aronofskyho odsunulo na neurčito, a tak se Hugh bude muset zase… (více)

Greengrass odbočil z Fantastické cesty...

Greengrass odbočil z Fantastické cesty...

21.05.2010

...a raději vyrazí na Ostrov pokladů. Není to kdovíjak překvapivé rozhodnutí. Před dvěma měsíci byl Paul Greengrass vážným kandidátem na Jamesem Cameronem produkovaný remake sci-fi Fantastická cesta … (více)

Reklama

Reklama