Slavoj Houslice má fotbalový tým a nerudného trenéra Pepika Hnátka, kterého se všichni bojí. Kapitán týmu Jirka Luňák mu podlézá, ale s ostatními spoluhráči ho za jeho zády pomlouvají. Doufá, že to bude právě on, kdo by po něm mohl převzít funkci. Jenže Hnátek se do odchodu na trenérskou penzi nikterak nechystá. Nařídí mužům další trénink, ti se ale vzbouří a dohodnou se, že na něj nepřijdou. Rozčilený trenér začne běhat po vesnici a snaží se je k tomu donutit všemi možnými prostředky. Nakonec však zůstane ležet před svým domem v bezvědomí. Uvědomí si, že je s ním něco v nepořádku, a vyhledá známého lékaře. Od něj se dozví, že prodělal infarkt a že musí jít na vyšetření. Jeho výsledek ho nepotěší, dozvídá se, že potřebuje nové srdce a že bude zařazen na transplantační listinu. Hnátek se to za každou cenu snaží udržet v tajnosti. Nakonec se vše dozví zdravotník týmu a od něj i ostatní hráči. Tým v době jeho nepřítomnosti vyhrál zápas s výrazně silnějším soupeřem, což Hnátkovým kritikům dodává odvahy. Výsledkem je dočasné postavení mimo funkci. Za to se jim Hnátek pomstí... (TV Nova)

naytsirk

Pořád se to ve mě mele, jestli s těma čtyřma hvězdama nepřestřeluju, ale asi ne.... i když příběh jako takový není nic extra, tak za Krobota prostě tu hvězdu navíc dát musím... ()

Stinger78

Kdyby se natočil nejdříve film a až potom seriál, zřejmě by to nefungovalo tak skvěle, jak to funguje ve skutečnosti. Tenhle film není narvaný gagy, jako seroš, ale má svou sílu v geniálních hláškách a slovních spojeních ("trefovat zařízení" je kulervoucí...), skvělou dějovou linkou se "světskejma" a hlavně postavou Pepika Hnátka. Měl jsem před puštěním filmu velkou obavu, abych nebyl zklamaný a úplně první dojmy nebyly zrovna nejlepší, ale když se mi to rozleželo v palici, tak jsem si řekl, že to bylo povedeně natočené. 85% ()

Standey

Na prstech jedné ruky by se dali spočítat filmy porevolučního období, které si ode mně zaslouží víc jak dvě hvězdičky. Okresní Přebor, ať už seriál či film je světlou výjimkou. ()

Augustyn

Z původní komediální frašky, která běžela seriálovou formou, se někdo rozhodl udělat něco jako sžíravou sociální sondu o životě na vesnici, o fotbale a tak vůbec. Ovšem jedna věc je rozhodnout se a věc druhá je rozhodnutí realizovat, tady to vše zůstalo tak nějak na půl cesty, ani jedno ani druhé. A z polovičního se už žádná velká hitparáda nevyloudí. Některé z postav mi navíc přišli úplně zbytečné a jen tak pro vycpávku (cirkusáci). Navzdory nemálu legendárních hlášek jsem se vlastně nudil. ()

optimum

Přemýšlím, co bych mohl vyzdvihnout na tomto filmu - výkon O. Vetchého a jeho grimasy, myšlenka předřadit film zajímavému seriálu.... Jestliže je jako žánr uvedena komedie, asi bych se měl smát, to se mi za celou dobu nestalo (asi třikrát jsem se usmál, to mi přijde dost málo...). Seriál byl výborný, se spoustou nápadů, film naprostá nuda. Hlavní postava, resp její "herec" se možná typově hodil, ale o hraní nemůže být řeč. Kvalita režie odpovídá tak Sněženkám a Machrům po 20. letech. Díval jsem se na dvakrát a hodně jsem se přemlouval dodívat se. I když vím, že jsem vnaprosté názorové menšině, dvě hvězdičky dávám spíš díky seriálu, ne kvůli filmu a říkám si, co se vám všem tak líbilo? Já tam nenašel vůbec nic! ()

maillo

Otřesné.Sliboval jsem si ,že možná uvidím konečně trochu slušný film z české produkce,ale ouha! Nebýt Ondry Vetchého ,tak se snad ani neusměji. Chodit po červeném koberci a mávat fotografům , na to si naši režiséři budou muset ještě dlouho ,dlouho počkat. Pro mne to bylo zklamání a ztráta času. ()

Alvin

Ze seriálu jsem viděl asi čtyři díly, ale všechny jsem bez problémů dokoukal a dokonce se i bavil, což je pro mě u české televizní produkce posledních deseti let něco nevídaného. No a s filmem to mám stejné, má to vtip, poetiku, na nic si to nehraje a Krobot je frajer jak sviňa. Jen doufám, že Škoda zatáhla aspoň půlku rozpočtu za to, že tam protlačili tu svojí ohyzdnou nákupní tašku. ()

krijka

Seriál jsem vlastně neviděl, ale o filmu jsem slyšel celkem pochvalné zprávy a je pravda, že jsem se nenudil. Na druhou stranu mě to ani nijak moc nenadchlo (asi proto, že jsem slávista). Ne, příběh fotbalem posedlého, absolutně nekompromisního trenéra v okresním přeboru byl opravdu povedený a veselý a některé scény mají na to, aby zkultovněly, třeba scéna Hnátek-Kužel-vzduchovka. Miroslav Krobot hraje to, co vždycky, takže tady žádné překvapení není, jinou polohu herectví ani neumí, ale tady v této poloze zase nezklame. Kdo mě velmi příjemně překvapil, byl Ondřej Vetchý, jehož Luňák byl ve druhé polovině filmu ukázkovým hajzlem. Celkově to nebylo špatné, ale na druhou stranu žádný zázrak. ()

zekon

Oproti seriálu celkem propad jak v množství hlášek tak v hraní herců. Přišlo mi to jako že už nikdo nemůže, nebo nechce a sorry, ale Krobot teda nezaujal vůbec. Vidět ano ale jen fandou serálu a 1x ()

Big Daddy

Tradičně bohaté osazenstvo stejnojmeného seriálu dostalo ještě posilu v podobě senzačního Miroslava Krobota při zachování oné typické burancké atmosféry vesnického fotbalu nemuže snad skončit jinak než velice vtipným a pohodově koukatelným zážitkem. ()

BruceTichac

Po velice úspěšném seriálu přichází do našich kin jeho filmové ztvárnění. Film je zasazen do doby předseriálové, kdy tým Slavoje Houslice vedl legendární a dlouholetý trenér Pepik Hnátek, kterého zde ztvárnil jedinečný Miroslav Krobot. Kdo zná seriál a věřím, že každý, tak si i ve filmu přijde na své. Ať už srdcař, kapitán a vlez do prdelka Ondřej Vetchý alias Jirka Luňák, útočník David Novotný alias Jarda Kužel, předseda klubu, zdravotník, pokladník, nebo řidič autobusu, všichni zde opět předvedli skvělé výkony, které přibližují prostředí velkých i malých fotbalových i osobních zápasů na malé české vesnici. Režisér Jan Prušinovský vsadil na jistotu a diváka čeká 102 minut skvělé zábavy. ()

iwee23

Tenhle film mě neuvěřitelně zklamal. Průměrná epizoda jen rozplizlá do celovečerního filmu, který sice většinou pobaví, ale dost často nudí a chvílemi je vyloženě trapný. ()

Jurcekk

Neviem o nikom na slovensku kto by dokázal takto zvládnuť film. Takýto kompatk. Atmosféra, rozprávanie, humor, celé to drží pohromade. Všetko ako sa patrí. ()

tulrika

Dávám jen tři, protože tohle ženská nikdy nepochopí. Pořád se nemůžu rozhodnout jestli to byl takovej frajer nebo blázen. ()

Filatov

Moje očekávání byly po seriálu hrozně velký a musím říct, že moje požadavky Poslední zápas Pepika Hnátka splnil vrchovatě. Všechno zůstalo tak jak v seriálu, moji oblíbení Kužel a Luňák jedou tak jak maj a kapitán Vetchý je pořád tak zapálenej až je tím roztomilej. Bavil jsem se hodně dobře a vychytávek tu bylo až až hlavně ty se studní, Hnátkovým zápisníkem nebo třeba přejezdem. Ještě krátce k Hnátkovi - pana Krobota moc díky jeho vzhledu nemusím a tak jsem se bál jak jeho postava ovlivní můj názor na film, ale tady mi nevadil vůbec a kouče nemluvu zahrál skvěle. Čest Slavoji Houslice! :-) EDIT: Českej lev zcela zaslouženě pro Ondru Vetchýho, ten se pro tuhle roli narodil. :-) ()

NSN

Zdlouhavej příběh s chudým obsahem, s pár vtipnejma hláškama a nemocniční vsuvkou, která odrazuje a deprimuje. ()

Zizou_

Chceš prcat? :D :D -- Celkem slušné rozšíření seriálu. Výborný Krobot. Jenom mě štve, že nikdy žádnou tu tyč co vzal nepoužil. :D ()

rene75

Lidové a přitom vtipné a uvěřitelné. Takovou komedii tady nikdo za posledních dvacet let nenatočil. A při tom všem se to venkovu neposmívá. ()

venyczek

Stará parta se opět vrací a Slavoj Houslice se v celé své kráse představuje v celovečerním filmu. Děj předchází seriál a tak se dozvíte kdo to vlastně ten rozprášený Pepík Hnátek na středovém kruhu byl. Originální "suchá" komedie, kde nejde se nesmát. Tohle českým filmařům jde, nevtíravě pobavit diváka. Kdo neviděl, nemá nárok se dívat na fotbal. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý