Slavoj Houslice má fotbalový tým a nerudného trenéra Pepika Hnátka, kterého se všichni bojí. Kapitán týmu Jirka Luňák mu podlézá, ale s ostatními spoluhráči ho za jeho zády pomlouvají. Doufá, že to bude právě on, kdo by po něm mohl převzít funkci. Jenže Hnátek se do odchodu na trenérskou penzi nikterak nechystá. Nařídí mužům další trénink, ti se ale vzbouří a dohodnou se, že na něj nepřijdou. Rozčilený trenér začne běhat po vesnici a snaží se je k tomu donutit všemi možnými prostředky. Nakonec však zůstane ležet před svým domem v bezvědomí. Uvědomí si, že je s ním něco v nepořádku, a vyhledá známého lékaře. Od něj se dozví, že prodělal infarkt a že musí jít na vyšetření. Jeho výsledek ho nepotěší, dozvídá se, že potřebuje nové srdce a že bude zařazen na transplantační listinu. Hnátek se to za každou cenu snaží udržet v tajnosti. Nakonec se vše dozví zdravotník týmu a od něj i ostatní hráči. Tým v době jeho nepřítomnosti vyhrál zápas s výrazně silnějším soupeřem, což Hnátkovým kritikům dodává odvahy. Výsledkem je dočasné postavení mimo funkci. Za to se jim Hnátek pomstí... (TV Nova)

Kovaja

Musím říct že seriál byl o fous zábavnější.Každý z dílů se zaměřil na jinou postavu.Co mě trošku mrzelo bylo slabší využití Jirky Luňáka.V seriálu mi přišel víc energičtější.Působil na mě větším troubou a popletou.Nemoh sem se přestat řezat jako např.když v kabině přistihl teplouše.Ale dost o výborném seriálu.Film sem viděl v kině a byl sem taky hodně unešen.Co musím vyzdvihnout je charisma p.Krobota.To jak zahrál trenéra Hnátka bylo maso.Samorost jako prase.Měl svoji hlavu a jen jeho názor byl ten správný.Mrzelo mě trošku jak toužil Jirka Luňák po smrti trenéra Hnátka.Ale jeho zahradní trenink s manželkou byl bomba.Tibor Mičinec,pocem,kamdeš je legendární.Sečteno podtrženo,děkuju za tohle dílo o Okresním sportu:-))) ()

Hanys_

Nadšené recenze nelhaly. Po skvělém seriálu servírují tvůrci i skvělý film, který udržel vysoce nastavenou laťku krátkých epizod a plátno mu opravdu sluší. Jestli takhle začne vypadat domácí tvorba, bude moje návštěva v kině asi častější. 8/10 ()

KOCOUR-1

Pro fanoušky a znalé seriálu, jsou ty střípky servírované během celého filmu něco jako božská mana. Pro neznalé to může být jen průměrná komedie, která neurazí, ale ani nenadchne. S podobně lehkým pocitem, že svět je pořád, i přes tu praštěnost okolo krásný, jsem kino opustil poprvé. 95% za ten pocit, který jsem si odnesl. ()

J.Bourne

No popravdě řečeno asi zklamání. Jako né, že by to bylo špatný, jen sem čekal asi o dost víc. Ale ona za to může trošku ta propagace. V podsatě všechny fóry sem viděl v tv upoutávkách. Jinak fotbalový vtipy výborny, Krobot a Vetchý skvěle hrajou úžasný fotbalový fanatiky. Ale prostě přišlo mi to jako natahovanej seriálovej díl. Někdy sem se i nudil. Navíc mě dost mrzelo, že díky Pepíkovi Hnátkovi se bohůžel dost upozadily, pro mě kultovní postavy předsedy, Ády a Ludvy. No ani nějak nevim co dát za hvězdičky. Tři sou asi málo, čtyři zas moc. Každopádně pro mně seriál nepřekonán. ()

NeosinneR

[38. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2012] Tak to máme ďalšiu skvelú českú komédiu. Super dialógy, super dedinský humor, super postavy, super Krobot. Niet čo by som vytkol. ()

Junglista

Jako velkej fanda seriálu sem trochu zklamanej. Neni to kvůli tomu, že se film točí z velký části kolem trenéra s licencí. Pan Krobot Hnátka zahrál naprosto dokonale a je to magor k pohledání. Ale ten skok do dramatu je až moc velkej. Komediální část hodně ustoupila do pozadí a kromě několika vyloženě chechtacích scén (ano, hlavně Luňák) je to prostě jinej žánr, než sem očekával. Oceňuju tu spoustu drobností, který pak bezvadně zapadnou do seriálu, ale to se dalo očekávat. Celkově je to lepší než 99% současný český tvorby, ale ta komediálnost přeboru sluší opravdu víc. ()

Tessie

Seriál jsem nesledovala, tak mi případné odkazy nejspíše unikly. Jiný důvod pro tolik minut nudy nemám. Když je film kvalitní, ráda se na něj podívám, ale tohle.. tohle byl omyl poslední doby. Opět půjdu jednou proti davu s tvrzením, že to nemělo šťávu, děj, humor, .. Komedie rozhodně ne, jen plejáda vysloužilých, kdysi úspěšných, herců. ()

Ledkodlaq

Zklamání. Poslední dobou upadající české filmy nezachránil ani tento pokus obsazený stárnoucí hereckou elitou a těch pár dobrých hlášek, které tam opravdu jsou, to taky nevytrhne. Jedinný Krobotův úsměv je jedinnou trhlinou v jeho celkově negativním postoji, který mi byl povětšinou nepříjemný a Vetchý určitě taky zvládne l0pe podat roli tupého snaživého vlezdoprdelisty. Za těch několik dobrých hlášek **. Zase bude dlouho trvat, než se odvážím na nějaký nový český film. Chtěl jsem mrknout na Cestu do lesa, ale nemrknu, bojím se zbytečně ztráveného času. ()

eagle-eye

Bravo, pro mě nejlepší český film za poslední roky. Naplno využitý potenciál, i když pojatý trochu jinak než u seriálu. Ono to ani nijak nešlo. ()

Kanca

Zase jeden z filmů, který jsem předem negativně odsoudila a opět musím vzít svoje tvrzení zpět. Okresní přebor- poslední zápas Pepika Hnátka mě velmi mile překvapil. Bavila jsem se od začátku až do konce a díky tomu hořkosladkému českému humoru jsem i pochopila, proč tento film získal tolik nominací v anketě Český lev. Takže nakonec musím dát čtyři hvězdy a možná že dám někdy šanci i seriálu. ()

DocBrown

Prequely nemam rád, ale tady se přímo nabízel a byl zvládnut perfektně. Není tu sice taková koncentrace vtipů jako v seriálu, ale většina tu visí na tragikomickém příběhu tradičně výborného Krobota. Jediné co bych vytknul, jakou svini tu udělali z Vetchého postavy. Ano, černou hvězdu má Sigma, ne Slavie. 75% ()

farfalla

Miroslav Krobot je výborný v roli trenéra vesnického futbalového klubu. Tvrdohlavý člověk, který věří svým rozhodnutím. Nediskutuje, nevysvětluje, beze slov jde přes překážky. Tento jeho přístup mu nezískává přátele, ani obdivovatele. Lidé se mu neodváží odporovat do tváře, a tak za jeho zády chystají změny v klubu. Všechno se začíná komplikovat, když se Pepík Hnátek dozví, že je nemocný. Do vesnice přijeli světští a tajemník klubu jim dovolil parkovat u hriště. Situace ze současné vesnice, kde každý každého zná, každý o každém všechno ví, a tak lidé před sebou musí skrývat různé věci, jestli chtějí mít klid. Ale na jak dlouho? ()

EKLEKTIK

"Každá sezóna má tři, stále se opakující krizový tejdny: Máje, masopust a když přijede pouť." Bohužel, pro mě je to jen "One man show", Miroslava Krobota, ve které se donekonačna řeší, jaká bude sestava, jaká bude taktika, kdo bude trenér, kdo bude kapitán a jestli bude pouť a nebo zápas. ()

SpaceOdyseus

Parada. Neni to takova rachanda jako serial. Oblibene postavy se dostaly trosku do pozadi na ukor Krobota. Ale to vubec nevadi, v pohode to utahne. Poetika vesnickeho fanatickeho fotbaloveho silenstvi se tu fakt povedla, stejne jako v serialu. proste parada, prdel a i emoce tu funguji. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý