Reklama

Reklama

Win Win

  • Česko Jak vyhrát a nezbláznit se (více)
Trailer

Pesimistický advokát Mike Flaherty (Paul Giamatti), který dobrovolničí coby trenér wrestlingu na střední škole, narazí díky pochybnému melouchu na mladého nadějného sportovce. Když už to vypadá, že se na něj štěstí usmálo rovnou dvakrát, vloží se do hry chlapcova matka, kterou právě propustili z odvykací léčebny, je úplně švorc a hrozí, že všechno zhatí. McCarthy se velmi zručně chopil tématu balancujího mezi dramatem a komedií a ve svém filmu Win Win se zaobírá tématy jako jsou zlomená srdce a lidskost v tom nejryzejším slova smyslu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (185)

Lanark 

všechny recenze uživatele

Když jsem byl malý a koukal jsem jak táta čte noviny, vždycky mě štvaly ty černobílé obrázky, jelikož jsem věděl, že takhle ty věci nevypadají. A tak pokaždé když táta noviny dočetl, vzal jsem pastelky a snažil jsem se z těch černobílých obrázků udělat barevné, jenže ať jsem pastelkama čmáral jak chtěl, černo-šedá stejně prosvítala. A proč tedy 4* ? Trochu se stále ptám sám sebe, určitě proto že jsem se ani jednou v průběhu filmu nepodíval na hodinky, určitě proto že ten srab každodenního života opravdu obyčejného člověka je tu vykreslený naprosto přesně, asi proto že herci udělali vše proto, aby z těch veskrz plochých postaviček vymáčkli trochu ten "třetí" rozměr opravdového člověka, že se jim to celkem podařilo. Ale ten růžový konec by fakt být nemusel..ač stále radši budu sledovat tyhle veskrz malé pohádky s duší, než ty z kraje, kde dřevo má svatozář. ()

salalala 

všechny recenze uživatele

Příjemný film, který si na nic nehraje. Není to sice vůbec originální, ale to v tomhle případě nevadí. Je jasné, jak to skončí, ale tak proč ne, jednou za čas. Giamatti je výborný a začíná se stávat mým velkým oblíbencem. Ostatně všichni další herci, včetně Burta Younga, byli neméně výborní a všechno jsem jim věřil. Celkově je to hodně dobře natočené, scény zápasu mají náboj a šťávu, což je jedině dobře. Řekl bych typicky festivalový film, který si svého diváka najde i v širší distribuci, protože mu má určitě co dát. Myslím ale, že ho více ocení ti, co už mají poměrně nakoukáno. Nikdo jiný na tenhle film ale nejspíš nepůjde, takže je to vlastně dobře. 75% ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Indie produkce má mnohé do sebe, nemusí předvádět bombastickou výpravnost, neboť jí netřeba tolik hledět na komerční stránku věci, nemusí být za každou cenu cool a mohou v ní hrát i normálně vypadající herci s postavami a tvářemi, jaké znáte z vašeho sousedství. Navíc disponuje značnou měrou svobody a tak se může vyslovovat k aktuálním problémům a dotýkat se bolavých míst (americké) společnosti. Režisér Thomas McCarthy je specialista na malá komorní dramata a jeho třetí film není jiný, takový lidský, příjemně melancholický, často i humorný, ale přitom v podstatě bolavý. Ač se tu většina komentujících vyjadřuje ve smyslu, že jde vlastně o sportovní film, jsem jiného názoru, neboť Win Win je čisté sociální drama. Sport hraje jen okrajovou roli a možná slouží jen jako oslí můstek k uvědomění si, že i v životě je důležité bojovat a snažit se vyhrát. (Mimochodem, oficiální text distributora píše cosi o wrestlingu, což je buď projev lživé reklamy nebo prosté omezenosti, snad každý by měl poznat, že jde o zápas v řecko-římském stylu.) Pochválit lze vynikající a přesný casting, většina rolí je typově přesně obsazena, tahounem je samozřejmě Paul Giamatti, jehož charisma loosera je zjevně platné univerzálně a dá se říci, že si na něm postavil kariéru. Ono se dá celkově konstatovat, že filmy Thomase McCarthyho jsou obecně plné looserů, přičemž Win Win není výjimkou. Po Přednostovi a Nezvaném hostovi tedy McCarthy natáčí další skvělý pozvolna plynoucí film..a je to dobře...kam také v tomhle světě chvátat... ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Dokonaly feel good movie. Pritom podla traileru to vyzeralo na miliontu variaciu indie filmu o loseroch. Film som vdaka tomu zacal pozerat s velkou nedoverou, ktora sa mi viacmenej pocas prvej tretiny potvrdila. Proste klasicke stereotypy postav, ktore by nieco chceli dosiahnut, ale nedari sa im. Ale asi po hodine filmu som sa zrazu pristihol, ze sledujem tie ich prihody s nadsenim a neviem sa dockat dalsej minuty, ktoru stravim v ich spolocnosti. A vo finale nastastie spravne vybalancovali pomer medzi tym, ktore zapletky uzavriet a ktore nechat otvorene. No a to, ze vsetci herci predvadzaju perfektny vykon ani nebudem spominat. 8/10. ()

Jufonka 

všechny recenze uživatele

[MFF Karlovy Vary 2011] Pro mě naprosto průměrný snímek. Zasmála jsem se jen párkrát - ve většině případů na začátku. Většina herců mi byla krajně nesympatických, některé postavy mi byly dokonce fyzicky až odporné. Paul Giamatti není můj oblíbenec, ale chápu, že hodně diváků šlo na film právě kvůli němu. Přes to všechno to byl letos jeden z lepších filmů, které jsem na festivalu viděla. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (1)

  • Alex Shaffer (Kyle Timmons) bol v skutočnosti wrestlingovým šampiónom na strednej škole v New Jersey, a to iba rok pred natočením filmu, kvôli zraneniu chrbtice s ním však musel prestať. (Laslo)

Reklama

Reklama