Immortalitas

Během druhé světové války Adam zaprodává svou duši Ďáblu, aby zachránil milovanou rodinu. Přichází o všechno a stává se proti své vůli nesmrtelným. Je rok 2025, svět se mění a Adam touží po pomstě. (oficiální text distributora)

Sabrewulf odpad!

Snaha byla a to se cení. Ale to je asi tak všechno. Opět klasická mladická nevyzrálost (čti nesoudnost) "vytvořím nějaký počin a ten jde okamžitě do kina". Je to vlastně stejný princip jako Superstár, kdy si každý mladý myslí, že nepotřebuje žádnou základnu a hned mu bude svět ležet u nohou. Za zmínku stojí některé úsměvné scény jako např: hlavní hrdina sestřelí monstrum, které celou dobu vypadá docela obrovsky a jakože strašlivě, přičemž se z něj nakonec vyklube jen "Srnčí ratlík" ( a ještě legračně hořící). ()

Acrobat odpad!

Pesci hovoril....ktorási opica prevrhla stôl so šalátom....a v návale opitosti skučal, že zločinca je treba hľadať kdesi za sklom. Žuvačka v pysku, orlí zrak, postaršie veci na mne. Starý, ale nenápadný. Málokto vie, že som smrtonosný. /Takže. Potrebuje niekto ešte dôkaz o schopnosti našej kinematografie? K čomu diskusie, k čomu postrehy. Fakt o bludárstve a nulovej zodpovednosti je tak jasný ako existencia gravitácie. JA len jedno. Proti vetru sa šťať nedá. ()

Dexter1

Prvý koment. Immortalitas už v traileri navádza na skutočne efektami a akciou nabitý film. Bohužiaľ tam to ostalo. Celý film je postavený na neoriginálnom nápade, celé sa to ťahá, gradácia je nulová a akčných scén je ako šafránu (a všetky sú v traileri). Ani efekty a grafika celého filmu nie je moc podarená a herecké výkony pôsobia skôr vtipne. Na druhej strane som veľmi rád, že takéto niečo vzniklo a nebáli sa tvorcovia do toho ísť a rozhodne sa teším i na ďalšie podobné filmy zo Slovenska. ()

figliar odpad!

Po dlhej dobe som videl nejaký moderný slovenský film, a aj na dlhú dobu mi to stačilo. S ohľadom na to, že film mal rozpočet iba 8 000€, efekty boli obstojné (J.J. Abrams musí ticho závidieť toľko odleskov a zábleskov), ale fakt, že sa hneď od prvej sekundy jedná o vykradnutie Constantine a Ja, legenda, a vo filme nieje snáď ani jedna originálna vlastná myšlienka, zráža tento film na dno. A ešte hlbšie ho potápa záverečný song od Desmodu. Také typicky slovenské. ()

JoVanGogh

Prehliadka možností After Effects. Tento film by sa mal edukačne púšťať na hodinách odboru Vizuálne efekty a Animovaná tvorba ako demonštrácia, čo všetko je možné v tomto programe robiť a ako to vyzerá, keď sa niekto nechá uniesť a preženie to. Ďalej by sa mal púšťať na Strihovej skladbe a Hranej réžii na ukážku, ako sa film nemá točiť ani strihať. V scenári povykrádané kadečo zo západu na východ ale na to sme si v slovenskej mladej kinematografii už viac-menej zvykli, podobne ako na strašné herecké výkony. S prižmúrenými obidvomi očami, s odstupom veľkej vzdialenosti a len na základe subjektívnych sympatií, jednu hviezdičku dávam za postavu Gabriela a druhú za Satana. ()

• Film byl natočen za 25 dní. (Sufferer)
  • Natáčanie prebiehalo v Prahe, Trnave, Siladiciach, Bratislave, Smolenicach, Kyjeve, na Devíne a na letisku v Senici.. (Borwill)
  • Práce na akčních scénách koordinoval Konstantin Maličenko z Moskvy, který pracoval například na filmech Rychle a zběsile 2 (2003) či Wanted (2008). (Sufferer)