Z flákače géniem během okamžiku... Kdo by nechtěl být géniem, ale jak se říká, mnoho povolaných, málo vyvolených. Americký thriller Všemocný (2011), natočený podle sci-fi románu irského autora Alana Glynna "Temná pole" (2001), si pohrává s nápadem o existenci zázračné drogy, jež by dokázala přimět k činnosti větší část mozku než ten zlomek, který obvykle používáme. Neúspěšný newyorský spisovatel Eddie Morra (Bradley Cooper) narazí na dávného známého Vernona, který mu věnuje zvláštní pilulku, jež ohromujícím způsobem zbystří jeho smysly. Eddie se po Vernonově násilné smrti dostane k jeho zásobám, ale podcení jak toho, kdo Vernona zlikvidoval, tak i neprozkoumané vedlejší účinky nového preparátu. Z bezvýznamného outsidera se během krátké doby stane velmi úspěšný mladý muž, který získá zpět svou snoubenku a upoutá pozornost mocného obchodníka Van Loona (Robert De Niro), ovšem brzy zjistí, že v sázce jsou nejen peníze, ale i jeho život. (Česká televize)

sh3riff

pilulka která vám umožní za několik dní vydělat miliony dolarů, všímat si každého detailu v okolí, vymyslet jak se dostat ze smrtonosné pasti ale přitom vám nepomůže vzpomenout si vrátit pár chechtáků lichváři. O tom je celá zápletka a totálně mi zkazila dojem z jinak výborného filmu. ()

floppy4

Po dlhej dobe nieco co sa dalo pozerat. Ziadna nuda, bolo to zaujimave, putave a trochu aj zamysleniahodne, nebyt toho "swag" hollywoodskeho zaveru tak dam 5* ale bohuzial to uz tvorcovia tradicne dodrbali, aj ked mali skvely rozbeh. Cakal som vacsiu pecku mozno... ach kiezby som mohol si cez skuskove aj ja supnut taku tabletku a skripta sa za hodinu naucit :-D ()

BigPeta

Pořád si říkám, jak může tento film mít tak velké hodnocení. Kde jsem udělal chybu? Je chyba ve mě? Možná ne, protože celých 115 minut se točí kolem tabletky, po které je Bradley chytrý. Příběh od začátku nudný a vůbec nevýrazný. Přesně ten tip filmu, ve kterém vám bude fuk co se stane hlavnímu hrdinovi. Vůbec ne originální, tuctové a už se těším až zapomenu. ()

misiacik

Moja šálka zeleného čaju veľmi pútavej a príjemnej chuti ktorá ma škrabkala na mandliach ešte pri titulkoch aj deň po. Cooper je herec čo utiahne takýto náklad bez problémov a ešte si pri tom šlukuje svoje žváro chuťou džungľového šamana. Určite príjemné prekvapenie kedy som čakal niečo iné, no to čo som dostal ma potešilo viac. Vrelo odporúčam odkazujem, to vydestilovanie pôvodného ma dostalo. ()

boris323

Konečne dobrá oddychovka, ktorá upúta a zabaví a v neposlednom rade ma donúti si predstaviť "Aké by to bolo keby ?" a donúti ma vniesť so do role hlavného hrdinu a užívať si sním tú krásnu vševedomosť. A to je podľa mňa to čo má u diváka vytvoriť každý film alebo kniha. Upútať a nepustiť až do konca. I keď tu to na konci troška zahaprovalo pretože takýto koniec bol predvídateľný. Ale to je len malé mínus oproti všetkým plusom tohoto filmu. Dávam 4 Hviezdy (tú jednu uberám kvôli koncu) ()

raiden14

Skvelý Cooper, skvelý vizuál a celkovo wooow efekt - po ktorom však vystrkuje rohy ubíjajúci a predvídateľný scenár. Škoda. Prva polovica je však perfektná. ()

Misabarry

Typ filmu, na který vás naláká šikovně sestříhaný trailer, a po předvídatelném vývoji příběhu, ve vás zanechá takový nemastný neslaný pocit. ()

vojtyp

Jeden z nejlepších filmů, které jsem v poslední době viděl... Jediné co mi trochu vadilo, že film postupem času ztrácel drive... Takovejch 30 minut z filmu ne-li víc jsem si v duchu pokládal otázku, kdy mu dojdou ty pilulky... Ale jinak jsem to hltal a proto 80% ()

soulless

Mělo to své kouzlo, to nepochybně. To kouzlo se jmenovalo Bradley Cooper. Námět velmi zajímavý, celkově na mě film působil jako příjemná oddychovka, kterou určitě stojí za to vidět, věčer jsem si tím rozhodně neskazil. Nicméně i když se mi film jako celek líbil a celkově jsem spokojen, stále si říkám, co jen mi tam chybělo :) ()

Nptoh

Rozhodne po delší době, dobře odvedený kus filmařiny.Nápaditá kamera,výborné dialogy a uvěřitené postavy.Rozhodně dobrý film, na který musíte zajít. ()

Uframufrag

Zaujimavy namet, zaujimave herecke obsadenie a vysledok??? Naozaj zaujimavy film. Z povodne "nevinneho" thrilleru sa vyklul v skutku dobry film. V dnesnej dobre je fakt problem prist s niecom novym, ale tvorcom tohto filmu sa to podarilo a mne sa to velmi pacilo. Herci podali dobre vykony a Bradley Cooper sa ,z vacsinou romantickeho herca stava herec univerzalny... tento film urcite stoji za pozretie u mna 80% ()

Astu.

Přestože nápad o využití potenciálu mozku není nic novýho a film spíš klouže po povrchu, líbilo se mi to. Psychadelický průlety městem byly dokonce lepší než v Enter the Void. Smart is new sexy. Kdo by tenhle pytel prášků nechtěl? ()

kojtas

Vedle Sucker Punch a nových X-Men rozhodně jeden z největších vrcholů letošní kinematografie :) Naprosto vynikající herecký koncert Bradleyho Coopera s opravdu akvamarínovýma očima a s vizáží Karla von Bahnhof vás zatluče do křesel na skoro dvě hodiny, po které budete pouze tiše dýchat a říkat si: ou máj gád, aj uana dys tů. Super hudební podkreslení, hlavně třeba scéna jízdy v Koenigseggu, to je paráda. Některé okamžiky jsou opravdu extra - domluva s X pracovníky restaurací jejich mateřskými jazyky, která vyvolá v člověku chuť se tu čínštinu opravdu naučit :) 95% a 5 hvězd. ()

Mable

Z počátku jsem byla nadšená, opravdu nápadité téma a skvěle pojaté.Rusáci jsou trochu moc a konec je kýč. Mělo to dopadnout trochu jinak. Jako pohodovka na večer dobré. ()

dogin11

Super film a to i přes to, že jsem od něj prakticky nic neočekával. Výborný Bradley Cooper a skvělý nápad udělat film o tabletce, která Vám rozpohybuje mozkové závity, si u mě vysloužil plný počet hvězdiček. Film člověka dokonale vtáhne do děje a předpovídat závěr jsem se ani na minutku neodvážil. Každopádně kdyby někdo věděl, kde se tyhle tabletky prodávají tak ať dá vědět. ()

Senátor

První polovina filmu – kdy z outsidera se stane „pan Všemocný“, aby následně zjistil, že úspěch bude stát vysokou cenu - ve mně vzbudila velké očekávání, které se bohužel následně nenaplnilo. Můj celkový dojem je však velice dobrý, a to především díky originálnímu námětu, talentovanému herectví Bradleyho Coopera a vizuálnímu ztvárnění účinků „neuronového urychlovače“. Snímek na mě dokonce natolik zapůsobil, že jsem následně uklidil v kuchyni… ()

Crtcus

Limitless hrozně chybí nějaká pointa. Nějaký závěr. Celý děj filmu by se dal shrnout slovy "chlapík bere drogu". A to je dost málo... ()

chevronman

Zajímavý nápad, pěkné zpracování. K dokonalosti mi snad chybělo jenom to tempo, které bylo nastavené v první půlhodině filmu, a posléze hodně kolísalo, takže měl film místy i hluchá místa, která mě nudila. To je asi důvod, proč nedávám pět hvězdiček. Hra s barvami - živější barvy, když byl hl. hrdina akcelerován tabletkou, a fádní barvy, když akcelerován nebyl - taky nebylo nic moc originálního (s něčím podobným pracoval i film A Single Man), takže jsem nebyl výrazně překvapen. Možná mi tu však chyběla nějaká hloubka, nějaký filosofický přesah, který byl naznačen, ale nikoli naplněn. Hlavní hrdina si vezme pilulku a je v pohodě. Pak se zjistí, že nic není dokonalé, a i užívání zázračné pilulky má své temné stránky (nic překvapivého) - po zjištění této informace se pokusí hrdina dát si svůj život do pořádku. V takhle nabitém ději nezbývá čas na nic hlubšího, vyprávění klouže po povrchu. Ovšem když se to vezme kolem a kolem, film měl silný a inteligentní příběh, který byl kvalitně zpracován, a proto stojí za to jej vidět. ()

Miskindoma

Polovina mladých lidí vidí svou budoucnost optimisticky, druhá půlka nemá na drogy. Polovina uživatelů čsfd si myslí, že se intelektem vyrovnává filmovému Edíkovi ve chvílí jeho největšího rauše, filosofuje (ta polovina....to jen pro grammar nazi) tady v diskuzích a komentářích nad tím na které straně má žížala hlavu a vůbec si nepřipustí, že jejich kapacita je značně omezena... A teď ,,Neomezený,,. Bylo fajn se koukat na totálního ztroskotance, který to fšem natře. Cooper se snažil, vizualizace špičková, jen ten De Niro mi tam fuckt nesedl.Více toho nenapíšu, bo nemam ty pilulky a su blby jak cyp... ()

PF 2017

PF 2017