Z flákače géniem během okamžiku... Kdo by nechtěl být géniem, ale jak se říká, mnoho povolaných, málo vyvolených. Americký thriller Všemocný (2011), natočený podle sci-fi románu irského autora Alana Glynna "Temná pole" (2001), si pohrává s nápadem o existenci zázračné drogy, jež by dokázala přimět k činnosti větší část mozku než ten zlomek, který obvykle používáme. Neúspěšný newyorský spisovatel Eddie Morra (Bradley Cooper) narazí na dávného známého Vernona, který mu věnuje zvláštní pilulku, jež ohromujícím způsobem zbystří jeho smysly. Eddie se po Vernonově násilné smrti dostane k jeho zásobám, ale podcení jak toho, kdo Vernona zlikvidoval, tak i neprozkoumané vedlejší účinky nového preparátu. Z bezvýznamného outsidera se během krátké doby stane velmi úspěšný mladý muž, který získá zpět svou snoubenku a upoutá pozornost mocného obchodníka Van Loona (Robert De Niro), ovšem brzy zjistí, že v sázce jsou nejen peníze, ale i jeho život. (Česká televize)

Corpsegrinder

To co se zdá zpočátku jako fajnový pseudo-scifi se zhruba po 40 minutách zvrtne v zamotanou píčovinu která je vám naprosto u prdele. Podobně jako to bylo s In Time. Škoda no. ()

provitamin

Hmm, tak toto bolo dosť dobré. Som dopozeral a čakal som že to ešte bude pokračovať, chcel som viac. Neviem či to viac bol gangsterský film alebo film o drogách, asi najskôr gangsterský film o drogách :) Zaujímavé striedanie pasáží s drogou - keď si hore a zmysly fungujú naplno a bez drogy - keď si dole a postupne umieraš. Postarší Robert de Niro nestratil nič zo svojho hereckého umenia a gangsterské filmy sú mu šité na mieru. Ale taká tabletka, ktorá spôsobí že mozog začnem využívať na 100% by nebola na škodu. Síce v mojom prípade tam tých percent veľa nechýba :) ()

kukuuuc10

Dneska jsem si čirou náhodou vzpomněl na tento film a s chutí jsem si ho pustil zas. Tentokrát už bych se i přiměřil k tomu, že jsem celý film pochopil i dost hluboko. Líbilo se mi to strašně moc, napříč roli Bradley Coopera. Naopak role soka Roberta De Nira mi až tak moc nesedí. Nechci nijak křivdit, ale dokázal bych si v takové roli představit někoho jiného...někoho jako Morgan Freeman nebo Robert Downey Jr. Potom také ta scéna s konzumací krve mi už přišla přehnaná, ale jinak jsem se do toho vžil a pak jsem hodně záviděl Eddie Morrovi... po shlédnutí jsem si kladl otázku: "Jak bych asi tak dopadl já?" **** ()

farfalla

Zajímavý sci-fi film. Po požití nové, záhadné pilulky je člověk schopen využít 100 procent mozku. Obyčejní lidé tento efekt chtějí využít tento efekt tak, aby byli skvělí v práci a zlepšili si životní úroveň. Lidé s nekalými úmysly si zvyšují IQ, aby jim lépe vycházeli podvody a aby lépe ovládali druhé. Samozřejmě účinek pilulky je jenom dočasný, a tak se každý, kdo ji jednou vyzkoušel vrací ke svému zdroji, anebo se snaží zjistit, kdo jiný ji užívá zmocnit se jeho zásob. Není jasné, kdo ji vyrábí, nebo vyrobil. Jak se zásoby pilulek ztenčují a mnozí dřívější užívatelé umírají, okruh užívatelů a obstarávatelů kolem Eddieho Mora (Bradley Cooper) se zužuje. Eddie se stále vrací k myšlence, jak nejlépe využít potenciál pilulky pro dobro všech, ale ne všem lidem se dá věřit. Také nad jeho hlavou stále vysí hrozba smrtelných vedleších účinků zázračné drogy. Práce kamery pomáhá pochopit pocity člověka, když najednou všechno vidí a chápe, ale i pak později, když ztrácí kontrolu nad svou myslí a tělem. Příběh je napětím mezi filozofií využití neomezených intelektuálních schopností, psychologií zvládnutí náhle nabitých možností a touhou ovládat všechno kolem sebe. Kdyby lidé měli najednou možnosti géniů, jak by to zvládali a využívali. Co je to být géniem - mít znalosti nebo schopnost je využít? Film má své skvělé stránky i propady. Jako by i scénárista užíval podobný doping. Kniha použitá jako předloha musí být velmi zajímavé čtení. ()

Retik

Příběh je svižný od začátku až do konce, jen mám pocit, že měl takový materiál větší potenciál a občas se mohlo někde přibrzdit a věnovat tomu více času. Z filmu čiší Cooperovo charisma a myslím, že to příběh podpořilo i v těch slabších chvílích. 7.5/10 ()

seth82

Celkom slušná zábava, v niektorých momentoch so slušnou kamerou a zábermi, inteligentnými rozhovormi, avšak ten záver bol pre mňa príliš kostrbatý. ()

jasiska

Cool - aj ja chcem:-) Parádičkový film. Vééľmi sa mi páčil Bradley Cooper a ako dokonale zahral premenu z v-podstate-naničhodného takmer-pobudu na brilantného kohokoľvek. Normálne mu v očiach bolo vidieť iskričky (v animáku by sa mu rozsvietili žiarovky:-) Abbie Cornish sa mi tiež veľmi pozdávala a predpovedám jej veľkú budúcnosť. A hoci celý film pôsobil veľmi cool, bol super zábavný a zaujímavý, s takou pilulkou si viem predstaviť, že ani len poriadne nenačrel pod povrch svojho potenciálu (myslím ten film). Navyše nejak ku koncu marginalizovali konzekvencie danej drogy a dosť mi bolo ľúto, že sme sa nedozvedeli, čo to bol za úžasný plán, čo mu napadol pri skoku z útesu do mora. Jedine, že jeho plánom bolo ísť do politiky - v tom prípade by to bolo sklamanie nevídaných proporcií. Každopádne - prudko pozerateľná záležitosť. ()

ondrula

Tak pod dlouhé době film, u kterého jsem si spravil chuť. Bavil mě od začátku do konce, protože je vtipný, je svižný, má neotřelou myšlenku a herci hrají skvěle. Po všech stránkách atraktivní film. Od půlky filmu pak v audiu bylo slyšet nějaký klapání, což jsem zprvu pokládál za podivný zvukový efekt, ale je možné, že jsem měl jen pokurvenou kopii. Poněkud zběsilý je konec, protože jsem očekával všechno možný, jen ne takovej zběsilej Happy end. ()

iampatrik

75% Když si poprvé vzal onu zázračnou pilulku, čekal jsem, že bude "všemocný", ale najde se někdo, kdo mu dělat problém, nakonec ho třeba i převeze.. a ejhle tak jasné jednoduché schéma doopravdy nastalo, jenže provedené dobře jak po stránce akce a zábavnosti a vlastně všemu dopomáhá i sympaťák Bradley Cooper, kterému role padla. ()

Harapes

Líbilo by se Vám využívat mozek na 100%??Nevím jak odpovíte,ale co mohu doporučit,je tento film,kde adrenalinové průlety kamerou městem či zápletka zaujme na celý film a nebude se Vám chtít odejít. ()

Neotom

Ačkoliv Limitless neklade na diváky nárok, aby využívali při sledování 100% své mozkové kapacity, svým spádem má jistě potenciál je vtáhnout do děje, jako se mu to podařilo u mě. Slabších míst je naštěstí pomálu, vizuální stránka působí vysoce nadstandardně. Sofistikovanější komentář mě asi nenapadne, chtělo by to další NZT. 85% ()

ThomasCrown

Možno nie priamo päťhviezdičkový film, ale nápad je dokonalý, takže nie je čo riešiť. Bradley Cooper potiahne s ľahkosťou celý film, De Niro sa na plátne objaví vlastne iba zopár minút, no spracovanie, rýchle, priame, také, že proste máte chuť ísť a NZT niekde zohnať vypĺňa všetky medzery a že ich je málo. Efektný zážitok, po ktorom máte chuť siahnuť znova a znova. ()

kobe6

Nemůžu si pomoct, ale s takovýmto originalním nápadem mám pocit, že filmaři toto absoultně nezvládli. Tak jak si Bradley bere pilulku na zvýšení efektivity mozku, tak tvůrci snížili efektivitu a absoultně nenaplnili potenciál takového nápadu, který si podle mě zasloužil více práce. Takto upadne Limitless do nelimitovaného koše zapomenutých filmů. ()

Prochy38

Ou! Tak toto nebylo vůbec ale vůbec špatné! B. Cooper v další roli mu ušité na míru. Milé vidět A. Cornish i jinak než v SuckerPunch (i když to stálo za to) a dnes tradičně R. De Niro v záporné roli. Škoda A. Friel a jejího minima prostoru... Celkově myšlenka skvělá! Ideální film, jak poučit, co s těmito svinstvy dělat. Ne, myslím, že je každému jasné, co tímto chtěl autor říct! Neberte drogy, zničí Vás to! Ale když se najde nějaká, která Vám pomůže a Vy budete schopni ji dostat do fáze, kdy Vás přestane zabíjet, tak tu můžete :). Líbilo se mi to, a hodně! ()

Yarushka

Dokonalý nápad, který bohužel nebyl dotáhnut dokonale do konce. Některými částmi opravdu dech beroucí. 4 hvězdičky. 85% ()

venom14

Konečně po dlouhé době originální nápad na film :-). Který byl skvěle odvyprávěn, dobře natočen a s Cooperem v hlavní roli, který to zde zahrál naprosto výborně. Ale plakát na film kde je Cooper a Niro je celkem zavádějící, někomu by se mohlo zdát že zde tvoří hlavní partnerskou dvojici, i když podle mě je na plakátu Niro hlavně kvůli komerci. ()

PF 2017

PF 2017