rgrohol

Nějak nechápu vlnu kritiky na tento film, která se většinou nese v duchu: "Vejdělek obhajuje nevěru." Pokud někdo od filmu, který má na plakátě kozatou Slovenku, že bude vytvářet nějaké morální hodnoty, pak je jeho představa o zábavním průmyslu trochu pokřivená. Pro mě to je film, u kterého jsem se zasmál pár dobře zinscenovaným a zahraným scénám. Splnil tedy základní požadavek, který na komedii mám - byl vtipný. ()

godycz

Film a obzvláště komedie, je od toho aby bavil, ne aby poučoval, nebo vychovával. Nemůžu si pomoci, ale kdo hodnotí tento film jinak než komedii je buď "inteligent", nebo panic, nebo zapšklej, nebo .... ? doplň si sám. Bavil jsem se celou dobu. Nenašel jsem jedinou skulinku ve scénáři. Výborná šukací scéna v houpacím křesle. VZKAZ: té omladině co přišla po mediální masáži do kina s popkornem, pitím a mobilama : Nevadí mi že se neumíte v kině chovat, to je Vaše vizitka, ale tem debil, který na celé kino pronesl, po té tragické události hlášku: konečně se něco děje...je KOKOT. ()

J R C Pecuchet

Velmi povedená česká komedie. Už na první pohled jde vidět, že se pracovalo z velmi kvalitní látkou, film je celkem slušně obsazen a příběh má spád. Nejvíce mě dostala závěrečná scéna na vysokohorské dráze, kdy pomocí retrospektivy Bolek Polívka vzpomíná ... ()

Silencia90

Čekala jsem nudný a trapný film, což se naštěstí nestalo. Opravdu jsem se upřímně pobavila. Nebylo to bůhvíjak oduševnělé, ale strávila jsem příjemné dvě hodinky v kině. Jednu hvězdičku ale musím ubrat za absolutně nečekanou a podle mě nejvíc nehodící se tragickou událost uprostřed filmu. Celou dobu sranda sranda a najednou tohle? Dost morbidní. Mohli na to navázat jinak, mírněji, ale ne takhle, když jsem uprostřed smíchu. ()

Juja

Nemyslim si, ze neverou musi nutne skoncit svet, ale stejne me tenhle film silene vytacel. Ma to byt komedie o nevere -ok, ale pak je malo odlehcena. A jestli to ma byt film o nevere, pak je neskutecne povrchni. Smala sem se jenom pri scene v restauraci a to jeste jenom chvili...asi je to jednoduse tim, ze nejsem "muz v nadeji". Muj triasedesatilety deda se bavil vyborne. ()

Mr.Hudson

Marně pátrám v paměti, ale nějak si nemohu vzpomenout, kdy jsem se u nějaké české komedie tak výborně bavil. Na film jsem se šel podívat se školou a jak všichni určitě víte, tak škola většinou vybírá nezajímavá témata a nudné filmy, ale o to větší bylo překvapení, kdy se rozjel kolotoč vtipných a místy i erotických scén. Nestačil jsem se divit, očekával jsem klasickou českou komedii s nezáživnou zápletkou a rádoby vtipným dějem, ale vše bylo úplně jinak. Režisér Vejdělek konečně natočil pořádný film, který dokáže výborně pobavit a zapomenout na starosti všedních dnů. Základem úspěchu je kontrast mezi slušňáčkem Macháčkem a starým kancem Polívkou, který se snaží "dvořit" jedné slečně za druhou a to, že by mohl být jejich otec a nebo dědeček je mu úplně jedno. Naproti tomu Macháček hraje prostého a trochu podpantofláckého manžela, který si neumí prosadit svou, celý život žije stereotypně a je to prostě domácí typ. Postupem času se, ale karta obrátí a my můžeme vidět, že se Polívka po smrti jeho manželky trochu stáhne do pozadí a naplno se ukáže pravá Macháčkova tvář, který 3krát týdně "chodí hrát tenis". A asi ho hraje dobře, když se jeho milenka nastěhuje vedle jeho bytu a podniká s Macháčkovou rodinou téměř všechny činnosti. Konec je trochu překvapivý a myslím si, že každého diváka jistě zaskočí. Obecně bych vyzdvihl herecké výkony Jiřího Macháčka a Bolka Polívky, protože když se tyhle dva odlišné charaktery sejdou je z toho neskutečná podívaná. Dále se mi líbil výkon pro mě do té doby neznámé Évy Vici Kerekes (neumím to ani napsat), která většinu času ve filmu je buď svlečená a nebo poodhalená, ale i tak jí je za její "výkon" většina mužů vděčná. Celkový pohled na tento film je tedy velmi pozitivní a s klidným srdcem můžu říct, že jsem se za celý čas nepodíval ani jednou na hodiny a to se nestává moc často. Dále bych vyzdvihl naší školu, která nám toto podívání umožnila, protože bez ní bych tento snímek určitě ignoroval a neviděl, takže díky (když už nic jinýho...). ()

Mallinali

Ještě že nosím poctivé trenky, při pohledu na nádhernou zrzku Évu bych si jinak asi vypíchnul oko. Od tohohle filmu jsem nic nečekal a místo toho jsem dostal výborně namixovaný film s perfektní hudbou a hereckými výkony (na Polívku je zase radost pomrkávat). Když jsem se měl smát (3/4 filmu), smíchy jsem brečel jako lenochod nad lopatou. Když to mělo být smutné, slzy smíchu plynule změnily důvod výronu. No prostě je to skvělý nenáročný český film, který ve většině normálních lidí zanechá trvale příjemný pocit a nějaký morální poselství - to ať si každej přebere jak chce. Říkat k tomu víc, je nošení dříví do Finska. ()

Fifer

Nemám nic proti přednostem Évy K. Jenomže tenhle děj je tak vykonstrouvaný, že ho nejde vnímat jinak, než jako příběh eroťáku, kde jsou choulostivé scény vystřiženy. V normálním přístupném filmu bych chtěl mít možnost uvěřit, že se to mohlo skutečně stát. Proč jinak na to chodit? To si radši pustím normální porno se zápletkou typu opravář/ zlobivá školačka. Protože postavy tohoto filmu se chovájí stejně stupidně a nesmyslně jako v pornu. Např: Jejda, musím si stáhnout vlasy kalhotkama, nebo sex s manželkou. Hl.hrdina má krásnou manželku, ale protože je s ní dlouho, musí to logicky znamenat, že u sexu vybírají věci do domácnosti. Skutečnost bývá jiná: Buď sex vůbec není, anebo nevěrník zvládá spát s manželou i milenkou, mnoho chlapů to tak má- to že je někdo nevěrný neznamená, že ho sex s jeho ženou nebaví. Jenomže tady se jede na typické stereotypy, zkrátka Vejdělek natočil další Kameňák. Děsí mě, že tohle lidem připadá vtipné. Jenomže chlapi se zasní, že třeba jednou do jejich hospody/firmy/továrny zabloudí Eva K. a ještě ten večer skončí u ní v posteli. Nezabloudí pánové, můžete snít dál. Závěrem: Je to konglomerát těch nejtrapnějších a nejběžnějších hospodských anekdot. Vlastně ani to ne, vtipnej štamgast v nějaké dobré putyce vám z fleku povypráví daleko vtipnější příběh o manželských nevěrách. ()

El-Barto

Od současné české komedie se nedá čekat nic víc než v podstatě šablonovité postavy a triviální zápletku roztaženou na dvě hodiny. Na komedii mi to přišlo málo vtipné, asi bych nenašel scénu, při které bych se fakt od srdce zasmál. Jedinou záchranou jsou pro mě herci, všichni mě bavili, hlavně Petra Hřebíčková, a neměl jsem problém jim ty docela obyčejné postavy věřit. Myslím si, že když už Vejdělek posledníma dvouma filmama vydělal, mohl by zkusit nějaké drama, to by mě zajímalo víc než další komerční komedie. ()

Eragon93

Konečně jsem se u českýho filmu zasmál!! Po Pelíšcích další výbornej snímek. Tentokrát na téma nevěra. V každé scénce se najde několik vtipných momentů. Bolkovi tahle role doslova sedla. Největší perlou filmu je ale dračice s pěknejma prsama :-) ()

Wawer

Zvrácené, pokroucené, buranské. Obsahově jsou Muži v naději poněkud stačkoidní. Nehledě nato, že kolem půle je velmi dlouhá obsahově naprosto prázdná pasáž, která téměř unudí k smrti, jinak totiž mají docela spád. To ovšem stojí v kontextu řemeslně výborného zpracování. Vizuálně jsou Muži v naději bomba, podobně i herecky. Výborně funguje i komediální rovina filmu. Ač jdou Muži v naději obsahově mimo mě, mají spoustu opravdu vtipných momentů, které předčí i to nejlepší z Žen v pokušení. Sečteno podrženo, jedná se o další z filmu ala Účastníci zájezdu, který má spoustu kladů i záporů a dokazuje, že Vejdělek má na to točit dobré filmy, ale z nějakého důvodu si opět vybíral materiál, který může ohromit jen zvrácené omezence nebo ty, kteří se v něm nebudou příliš vrtat a budou se unášet na komediální vlně. ()

Saur.us

Určite horší než předchozí Ženy v pokušení ale i tak stále ještě snesitelné. Ale musím uznat, že některé scénky byly více než vydařené, škoda že jen některé. ()

tomashrabek

Jedna hviezdička za super kameru a strih, druhá za Vicu Kerekes. Ale, čo si to nahováram. Obe sú za ňu. Pretože som rovnako oplzlý a nadržaný primitív ako Vejdělek. ()

pend

Už dlouho jsem se u filmu tak nepobavil. Řemeslně skvěle zvládnutý film, dobře obsazený, který má navíc i zajímavé erotické momenty. Které dokáže s neuvěřitelnou lehkostí vzápětí shodit. ()

Bozvav

Lehce klišovitý, nicméně slušně zahraný a barvitý příběh chronického nevěrníka, laciné tanečnice a ženatého mouli. Milé, místy nudné, ale vcelku koukatelné dílko. Za mne 55%. ()