Mitch a Dave jsou nerozluční přátelé. Jak ale léta ubíhala, jejich světy se od sebe čím dál více vzdalovaly. Dave je přepracovaný právník, manžel a otec tří dětí, Mitch je druhořadý herec, který mění ženy častěji než ponožky. Jednoho dne se spolu sejdou, popijí alkohol a u fontány si oba v tentýž okamžik přejí ocitnout se v kůži toho druhého. Následující den ráno se probudí a zjistí, že jejich přání byla vyslyšena. Nejraději by se zase hned přeměnili zpátky, ale kouzelná fontána byla mezitím odstraněna. Kam byla převezena, není možné kvůli byrokracii hned zjistit, a tak oběma mužům nezbývá než začít žít život toho druhého. Mitch musí zastoupit Davea v případu fúze firmy, na jejímž výsledku záleží, zda mu bude přiznáno partnerství. Dave má v Mitchově podobě natáčet porno. Ani jednomu se ale nový způsob života nelíbí. Podaří se oběma mužům nezničit si navzájem vlastní existenci dřív, než naleznou způsob, jak vše vrátit do původních kolejí? (TV Nova)

Riddick77

Čekal jsem totální pohromu a místo toho jsem dostal opravdovou komediální pecku. Opět se ukázalo, že kombinace dobrého hereckého obsazení, správné chemie mezi hlavními představiteli, sympatických charakterů, humoru a romantiky, přiměřené dávky nadhledu a Olivie Wilde - to vše ve správném poměru - může dostatečně obarvit a oživit poměrně stereotypní příběh o výměně dvou protikladných charakterů, které vyznávají rozporné hodnoty. Reynolds a Bateman jsou oba výborní, přičemž dámy v čele s božskou Olivií Wilde a sympatickou Leslie Mann nezůstavají pozadu. Bavil jsem se a fandil jsem od začátku do konce. 9/10! ()

Boogeyman

První polovina je odpad nejtěžšího kalibru. Děcka serou taťkovi do pusy, palce se strkaj starejm pornoherečkám do prdela a snaha vypadat nenápadně znamená chovat se jako největší idiot pod sluncem. Vážně jsem uvažoval že to vypnu. Ne snad, že bych očekával něco opravdu vytříbeného, ale tohle byl vyloženě trapas. Pak se to maličko zvedlo, dva hlavní hrdinově začali používat alespoň procento mozku a v některých pasážich se člověk dokonce lacině dojmul. Takže, za dvě. ()

teutates

Každý nespokojený muž v domácnosti si po tomhle dílu uvědomí jaké má doma zlatíčko a jak by si to mněl šulin patřičně vážit, protože není všechno jak se zdá. Bez ponaučení by to nešlo, US. komedy se snaží už dlouhou dobu projevovat výchovním nasravacím stylem s daným pejorativně úchylním převedením. Nemohu a vyloženě nechci říct, že bych se nebavil, noóo překvapil mně vulgární podtón, překvapil, protože já kluk z náboženské rodiny, který každou neděli poctivě chodí na nedělní omší, ach jo... po tomhle snímku? 3x otčenáš a 3x zdravas = 5/10 ()

Geralt z Rivie

Nevím čím, ale nějak mě tento film upoutal. Nedokážu to vysvětlit, protože děj je nic moc. Na druhou stranu tam bylo mnoho vtipných scének. Možná za to může tohle podivné období, co prožívám. A proto není moje hodnocení objektivní + obsazení mých oblíbených herců a úžasné Olivie Wilde + ♥ = jedna hvězdička navíc. ()

jojinecko

Ako tak u drvivej väčšiny novodobých amerických komédií býva "dobrým" zvykom strieda sa tu kopec tých najväčších klišé, fekálneho humoru, do toho parádne komediálne záblesky pri ktorých sa fakt bavím a ktoré sú následne vystriedané nejakou nevtipnou zhovadilosťou atď. Povedzme, že ako reset film na večer po ťažkom pracovnom dni je to OK. Slabé ***. ()

• Change-Up je již druhým filmem během dvou let, kde hraje Leslie Mann manželku postavy, u které dojde k „výměně těla“. (žvanimírek)
  • Po závěrečných titulcích je možné zhlédnout ještě jednu scénu. (Will_X)