Shredder

Nebudem to porovnavat s knihou, ani predchazajucou adaptaciou, kedze moje znalosti o oboch su nulove. Novy film vsak potesil, ma podobny feeling ako Stanger Things, akurat zrychlene tempo a je malinko viac mainstreamovy. Nemyslim si, ze by bol nejak ultra strasidelny, skor mi to prislo viac ako temne dobrodruzstvo. Z detskych hercov ma najviac zaujali Sophia Lillis (som zvedavy, ako sa bude dalej vyvijat jej kariera) a Jack Dylan Grazer, ktori mi prisli ako najviac vyrazni, aj napriek tomu, ze doraz je na Lieberhera. Co sa tyka nasich zapornych postav, Skarsgard sa predviedol, aj ked sa da povedat, ze ho zaskatulkovali viac ako bezhlave monstrum a uprimne, zdal sa mi desivejsi ked mal moznost hrat. Postava Bowera az trochu trapne stereotypna (tupy skaredy redneck bez osobnosti, bity otcom, vyvrsuje svoj hnev na slabych), ale ako som uz povedal, na filme vidno, ze je robeny pre mainstream. Po vizualnej stranke krasa, viacere sceny sice nie su naozaj desive, ale je lahodne ich pozerat. Film ako celok som si aj napriek chybam uzil, co sa odrazilo na hodnoteni. ()

celticek

Já si nemůžu pomoct, jeden z nej remaků, jaké jsem viděl. Když nevezmu v potaz Zelenou míli nebo Útěk z věznice Shawshank, jedná se suverénně o parádní zpracování Kingovy předlohy. Kniha je vážně tučná a zpracovat to do zkousnutelné podoby je fuška. Dřívější zpracování tomu nesahá ani po kotníky. Těším se na pokračování. ()

ANTYCHRYST

Jako sorac..ale původní to je jen jedno. Jako v rámci filmu dětský -'rodinný' film to je za 4* ale jako horror rozhodně Ne. Nemůžu prostě sledovat film co má bejt pořádným hororem..Když hlavní postavy jsou parta kluků..to jako fakt Ne. Klaun je naprosto perfektní a nemám k němu žádnou výhradu . 45% ()

denbrough

Ke komentari Alusky88 nemam co dodat. Az na ten Zlin bych to vlastne cele jen okopiroval.V tomhle pripade jsme to, myslim, prozivali uplne stejne.. pro me osudova kniha, a plnohodnotne filmove zpracovani. Amen.. ()

whysoserious

Kam se hrabe Tim Curry- Pennywise v podání Billa Skarsgårda se mi líbil mnohem víc, protože je psychopatičtější. Jakožto fanoušek Stephena Kinga jsem chrochtal blahem. Parta loserů byla taky sympaticky obsazená a všechnu tu krásnou podívanou podtrhuje nádherná hudba Benjamina Wallfische. ()

Knor

Nádhera, výborná hororová áčková podívaná. Film skvěle šlapal, herecký obsazení sympatický, Pennywise je dokonale udělanej, je dostatečně děsivej a u několika lekaček jsem s sebou škubnul. Navíc ten příběh je nabitej nějakýma emocemaa fungujou. Já jsem nadmíru spokojenej. Už se těším na dvojku. ()

Meev

Já horory celkově moc nemusím, protože se strašně bojím a přijde mi, že před dějovou linkou se více upřednostňují lekačky. Nicméně tento film je dokonalý a zajímavý. Předčilo to i Saw 7 (můj nejoblíbenější díl série) a V zajetí démonů. Na mladé herce jsou skvělé herecké výkony a maskování taktéž na úrovni... 95% ()

himor

Veľmi slušné, naozaj. Pozrel som najprv prvotinu z roku 90 a potom tento plátok a ten obrovský skok v kvalite je neprehliadnuteľný. Tiež by som povedal, že pri sledovaní starého IT som sa dosť veľakrát nasral, tu celkom naopak, dokonca som sa párkrát aj ľakol a z filmu som mal zimomriavky, takže sa teším na chapter II. 85% ()

Mkartaylas56

Ačkoliv horory nesleduji takřka vůbec, tak i přes to jsem se dokopal k tomuhle filmu. A to hlavně díky tomu, že mám opravdu rád tvorbu Stephena Kinga a i když jsem zatím nečetl To, jakožto knížku, tak jsem zkrátka věřil, že u mě zaboduje. No a to se mu povedlo, protože teď, čerstvě po dokoukání, jsem naplněn pocitem spokojenosti a má očekávání byla splněna. Jsem rád, že tvůrci z It nechtěli dělat "pouhý" horor, který by cílil jen na nenáročné diváky, ale že se drželi předlohy (alespoň předpokládám) a kladly velký důraz na mystično okolo samotného Pennywise (jehož mimochodem opravdu skvěle ztvárnil Bill  Skarsgard) a rovněž na hlavní dětské postavy, jejichž vzájemná chemie, uvěřitelné a přirozené dialogy a velice sympatičtí představitelé zde dle mého tvoří takřka polovinu úspěchu. Čeho jsem si také na sobě všiml, že i když u hororů obvykle bývám podělaný až za ušima, tak tady jsem se prakticky nikdy vyloženě nevyděsil, což spousta diváků filmu vyčítala, ale já to spíše uvítal, takže u mě se strhávání bodů z tohoto pohledu nekoná. Asi největším mínusem je teď pro mne fakt, že se do snímku nedostal dostatek dodatečných informací nejen o původu Pennywise a jeho konání, ale i třeba o samotných dětech, o kterých jsem chtěl zjistit více, ale omezenost filmové stopáže tomu bohužel zabránila. Samozřejmě že od toho je tu knížka (na kterou mám jinak po filmu obrovskou chuť), ale i tak si myslím, že třeba deset minut navíc čistě o bližším představení postav by filmu neuškodilo, ba naopak. Abych to tedy nějak shrnul, tak má očekávání od této Kingovky byla naplněna a už teď vřele vyhlížím blížící se druhou část, jenž uvidíme v září tohoto roku. 80% ()

wolverine

Ten film se mi líbil. Ale čekal jsem více hrůzy. Film nebyl vůbec strašidelný, ale mě to nevadilo. Podle mě hlavní myšlenka nespočívá v hororu, ale v lidském přátelství a důvěře. Přišlo mi to hodně propracované, příběhy jednotlivých dětí atd.... Pravda, některé děti nedostávaly tolik prostoru, jak by si zasloužili. Ta partička grázlů byla fakt debilní. Když Pennywise zabil jednoho z nich, tak mi ho líto nebylo. Snímek mě zklamal jako horror, ale film jako takový byl super..... Víte, spousta hororů strašidelné sice jsou, ale jsou to v drtivé většině BULLSHITY. Tohle BULLSHIT není ! ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Stejné jako původní film, taky se mi nelíbil. Na efekt strašidelné, ale hrozně chaotické a nesmyslně náhodné lekačky. Závěr jsem už prozíval. ()

Don82

Knižní klasiku jsem samozřejmě nečetl, takže příběh znám jen rámcově. Ústřední motiv je velmi lákavý a film krasně propojuje na pozadí brutality jednotlivé postavy. Vyzdvihuje téma strachu a lidské temnoty, jakož to hlavního motoru pro To. Rozplétání příběhu je pozvolné, ale velmi napínavé. Jsem spíše příležitostným divákem horroru, takže jsem velmi rád že si autoři odpustili laciné lekačky a naopak zapracovali na jednotlivých scénách, které způsobují pravé tuhnutí krve v žilách. Celkový osmdesátkový freel o malém městě, kamarádství a odvaze je velmi příjemný a dělá z filmu rozhodně nadprůměrnou podívanou. ()

MERKATtv

Tento film je super. Nie je to až tak hororové, postavy sú skvelé a padnú sem tam aj dobré ,,džouky,, . Bill Skarsgard hrá Pennywisea úžasne. ()

Filmaris

Mimozemšťan v podobe desivého klauna, a ja som sa nechal unášať jedným z najlepších filmových zážitkov aké som kedy mal. Je to ďalší film podľa knihy od výborného autora Stephena Kinga, ktorý ma na konte enormné množstvo hrôzostrašných príbehov. Táto filmová adaptácia je pre mňa osobne jedna z najlepších akú som podľa kníh mal možnosť vidieť. Režisér Andy Muschietti natočil kvalitný a prvotriedny snímok o skupinke detí, ktorá bojuje o život v boji proti krvilačnému a desivému klaunovi Pennywisovi, ktorého stvárnil desivý a fantastický Bill Skarsgard. Ja vlastne ani nemám tomuto filmu čo vytknúť, pretože po troch návštevách v kine som si tento film stále nesmierne užíval. Je to desivé, miestami nepríjemné, s vynikajúcim tempom, skvelou hudbou a s postavami, ktoré sú sympatické a naozaj mi na nich záležalo. Do toho skvelé dialógy, ktoré miestami až rozosmejú (v dobrom slova zmysle) a rôznorodé príšery, na ktorých sa Pennywise menil. Pre mňa jeden z najlepších hororov a rozhodne patrí do mojej top 10 hororov. ()

Z Michaela Keatona bude Michael Douglas

Z Michaela Keatona bude Michael Douglas

06.09.2024

Oblíbený herec Michael Keaton (Birdman, Batman) poslední dny a týdny tráví zejména mediální propagací svého nejnovějšího snímku Beetlejuice Beetlejuice v režii Tima Burtona (Dumbo, Sirotčinec slečny… (více)

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi