Univerzální voják 4: Odplata

• Česko Univerzální voják: Den odplaty (více)

John je bývalý voják a žije poklidným životem se svou rodinou. Jednoho dne je však přepaden a jeho rodina nemilosrdně postřílena, sám je těžce raněn. Jediné, co mu zůstane ve vzpomínkách, je, že vrahem je jeho kolega z armády Luc Deveraux. Po několika měsících se John zotaví a jeho jediným hnacím motorem je pomsta. Vše kolem Johna je však velice divné a nepochopitelné. Jakási dívka jménem Sarah tvrdí, že spolu mají poměr, ale John si nic nepamatuje. Postupně si však nějaké okolnosti vybavuje. Vše je ale docela jinak... Kdysi byl vládou vybudován projekt „univerzální voják“, v němž byli všichni účastníci speciálně vylepšeni. Tento projekt se však vymkl kontrole a samotní poloroboti se rozprchli mezi normální lidi. Po nějaké době se Andrew Scott pod vedením Luca Deverauxe snaží shromáždit všechny z programu a zřídit si svou vlastní komunitu. John se postupně dozvídá věci, které nechce slyšet, a v opuštěné chatrči nalezne své „dvojče“, které zabije. Po všemožných útrapách se konečně John dostane do tábora, kde se shromažďují  všichni vojáci z projektu... (TV Prima)

Diskuze

sniper18 (hodnocení, recenze)

Síce tie fotky teda pôsobia dosť zvláštne, mám dojem ako keby sa nejakí kamaráti fotili na karnevale, ale aspoň je vidieť, že to bude opäť správne drsná akčná jazda. Len zostáva dúfať, že tú nízkorozpočtovosť zakryjú čo najlepšie.

korbitch22 (hodnocení, recenze)

no konec je k vidění tady: http://www.youtube.com/watch?v=inlYpAVDYoA   ,ale koukám že sám se v tom teďka ztrácim,Luc měl být zcela mimo a zůstat právě v péči oné doktorky,která se stará o rehabilitaci Unisolů,ale to bude spíš jeden z nástinů tehdejšího scénáře,který se nepoužil,protože tenhle konec je jinej než sem myslel.

korbitch22 (hodnocení, recenze)

Lacike: Trojka s Van Dammem navazuje na původní konec prvního dílu,který běžel v USA na dvd a v Evropě ho viděl málokdo.

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

Scott ako jediny na tych fotkych posobi cool a vsetko ostatne vyzera jak z nejakej velmi zlej parodie. Uz aby konecne vysiel trailer. Nech mame poriadne predstavu akym stylom sa vidali tentokrat.

Asi najviac ma na tejto serii stve, ze nadväznost medzi jednotlivymi castami je nulova.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

korbitch22 (hodnocení, recenze)

:DDDD ty vole to bude tak luxusní komedie,strašně se těšim.Ono se to snad odehrává na jednom místě,někde v nějaký stodole a unisolové tam maj nějakou svojí církev nebo co a Dolfík s Žáníkem jsou Gabriel s Michaelem :DDD chcípám,nehledě na to,že s těma fotkama si vytřete řiťku,posraný spoilery.

Ilhan (hodnocení, recenze)

sniper18: Jj, je mi to jasné, jen jsem to chtěl celé uvést na pravou míru a s tou čistkou nožem nelze než souhlasit ;).

sniper18 (hodnocení, recenze)

Ilhan: Ja som sa bavil čisto len o akčných scénach, bez ohľadu na žáner. Jasné, že Old Boy nie je akčný film a ani béčko, keď už to tak porovnávaš, ale dlhá akčná scéna na jeden záber tam bola. Ale potom dobre, keď sa to týka len videofilmov, tak si asi tiež na niečo podobné nespomeniem. A keď sa po tej parádnej scéne na jeden záber začne ešte tá čistka nožom, tak tomu hovorím lahôdka. A teda určite nie len medzi béčkami.

Ilhan (hodnocení, recenze)

sniper18: Já nevím jak ty, ale já tu mluvím o poli akčních filmů. Když tam jseš schopný zahrnout i Old Boye, tak tam můžeš dát rovnou i pokání. Potomci lidí rozhodně nejdou taky zařadit čistě do akčních filmů jako je třetí Univerzální voják. Ani Hannu bych tam zcela neřadil, i když ta tam má blíž než JCVD, který byl rozhodně na jiné vlně, než akční filmy obecně, zvlášť s van Dammem. Jediné, co bych ti přiznal je ten Ong Bak, ale ten jsem bohužel ještě neviděl, i když ho mám už dlouho v plánu. Šlo mi hlavně jen o to, že na to jak obrovské béčko třetí Univerzální voják je, tak tahle scéna je tam jako zjevení a v mnoha jiných béčkách podobnou scénu nenajdeš. A filmy jako Hanna, Potomci lidí, nebo Old boy za béčka rozhodně nepovažuju.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Ilhan: Ak ti ide len o filmy, kde je akčná scéna na jeden záber, tak to už nie je ničím výnimočné, v posledných rokoch sa to už dosť používa. Napríklad Tom yum goong, Old Boy, Potomkovia ľudí, JCVD, Hanna, určite je takých omnoho viac, ale momentálne si spomeniem na tieto.

Ilhan (hodnocení, recenze)

Yoshitsune: Dobře, to je jeden, kterej navíc vůbec neznám a podle počtu hodnocení ani moc ostatních, zatímco Univerzálního vojáka 3 hodnotilo o více jak 24x lidí víc. Ale to není tak moc podstatné. Nemáš něco známějšího?

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Ilhan (hodnocení, recenze)

Já osobně si myslím, že ta scéna, jak van Damme ve trojce čistí ten barák na jeden záběr je na akční film hodně luxusní. Nepamatuju jiný akční film, kde by se podobná scéna na jeden záběr objevila. To byl hotový majstrštyk, který si rád a kdykoliv užiju znova.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Napríklad v jednotke ma po akčnej stránke zaujal iba úvod na priehrade, vymlátenie reštaurácie a občas nejaká Lundgrenova likvidácia a ani jedno z toho moc dlhé nebolo. V dvojke ma žiadna akčná scéna ako celok viac nezaujala, iba sa občas objavila nejaká dobrá maličkosť. A v trojke ma bavilo takmer všetko, dobre zvládnutá automobilová naháňačka, plno osobných súbojov, väčších, či menších prestreliek a všetko pekne drsne pôsobiace, kde mi chýbali už iba zlomeniny. Na rozpočet kašlem, konečne to bola tá pravá akcia. Ked´ si budem chcieť pozrieť naháňačku s autobusom, tak si pustím Nebezpečnú rýchlosť a nie akčný film s Van Dammom.

korbitch22 (hodnocení, recenze)

mzss1: souboj s Dolfíkem je z 80% kaskadérská práce a zVan Dammovi 20 minutové účasti se na prdel neposadim.

mzss1

mzss1 (hodnocení, recenze)

korbitch22: Je to samzřejmě věc názoru. Ano trojka je velké béčko, ale trojka mě dost překvapila, že na tak nízký riozpočet se fil využil na plno. Mnoho akčních a přehledných scén se v béčkových filmech jen tak nevidí. Závěr byl téměř dokonalej jak Van Damme pozabíjel zbraněmi a nožem množství vojáků a k tomu souboj s Lundgrenem a Arlovskim :)

korbitch22 (hodnocení, recenze)

Univerzál je prostě ztracenej,nechápu jak se mohl vůbec někomu líbit třetí díl,kterej nejenže vypadal lacině,on byl lacinej jak umělý boty u vietnamců.Parta kaskadéru se honila vod piče k piče v opuštěný továrně v Bulharsku a sám Van Damme si svym štěkem zničil celou kultovnost postavy Luca Deveraux.Dvojka byla sice nehorázná konina pro děti,ale pořád lepší než tyhle laciný hovadiny s vizuálem hráču airsoftu vod nás z vysočan.Myslim si že Emmerich sedí ve svym zlatym křesle a nehorázně se tlemí,co s tim Van Damme a lidi kolem něj provedli.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Síce Van Damme skutočne moc dobre nevyzerá, ale kedže ani v trojke moc nehral, čo sa dá predpokladať aj tu, tak na tom ani až tak moc nezáleží. Hlavne som zvedavý, akým smerom sa uberie štvorka, všetky tri diely sú svojim spôsobom jedinečné a dôraz kladú na niečo iné. Ale najradšej by som, keby to bolo v štýle trojky, drsná realisiticky pôsobiaca akcia mi sadla viac ako blockbusterová jednotka alebo síce na nič sa nehrajúca, ale aj tak extrémne béčková dvojka.

skipercak

skipercak (hodnocení, recenze)

Holohlavy Van Damme vyzera príšerne....Podla fotiek ten film typujem na totalnu sračku...Škoda tych užasnych akčných borcov...Arlovski sa ukazal v trojke ale v štvorke nam asi hned aj povie dovidenia....No film samozrejme este nie je v obehu, tak ja budem len dufat ze sa mylim a bude to aspon tak dobre ako trojka....