Univerzální voják 4: Odplata

• Česko Univerzální voják: Den odplaty (více)

John je bývalý voják a žije poklidným životem se svou rodinou. Jednoho dne je však přepaden a jeho rodina nemilosrdně postřílena, sám je těžce raněn. Jediné, co mu zůstane ve vzpomínkách, je, že vrahem je jeho kolega z armády Luc Deveraux. Po několika měsících se John zotaví a jeho jediným hnacím motorem je pomsta. Vše kolem Johna je však velice divné a nepochopitelné. Jakási dívka jménem Sarah tvrdí, že spolu mají poměr, ale John si nic nepamatuje. Postupně si však nějaké okolnosti vybavuje. Vše je ale docela jinak... Kdysi byl vládou vybudován projekt „univerzální voják“, v němž byli všichni účastníci speciálně vylepšeni. Tento projekt se však vymkl kontrole a samotní poloroboti se rozprchli mezi normální lidi. Po nějaké době se Andrew Scott pod vedením Luca Deverauxe snaží shromáždit všechny z programu a zřídit si svou vlastní komunitu. John se postupně dozvídá věci, které nechce slyšet, a v opuštěné chatrči nalezne své „dvojče“, které zabije. Po všemožných útrapách se konečně John dostane do tábora, kde se shromažďují  všichni vojáci z projektu... (TV Prima)

Diskuze

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

trojka neměla takovou emoci jako jednička...podle mě kdyby se točilo jinde,mělo to jiný děj,tak by to přeskočilo jedničku...děj se mi zdál trošku trapný,má někdo stejny názor?a Van Damme skoro nemluvil - tady souhlasim s uživ.Expendable...jednička měla dobrodružný děj,Van Damma honily a mělo to něco do sebe,kdežto trojka takový nudný děj...nevim no...počkam na 4 díl...snad mě zaujme

Expendable (hodnocení, recenze)

JCVD už vlastně rok nevydal žádný film USR je poslední a taky byl problémový jako Eagle Path, pamatuju jak měl vyjít už v půlce 2009 a vyšel asi 5. ledna 2010.

Expendable (hodnocení, recenze)

Trojka je pro mě nejslabší co se týká rozpočtu a herectví, Van Damme tam řekne stěží 2 věty, ale zato Dolph je tu přímo ukecanej. Souboje tu jsou nejelpší s celé série ale nemůžu to brát za nejlepší díl k dokonalosti toho pořád dost chybí.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Tak tie diely bez Van Damma ani nepočítam, tie nestáli za nič, ani som ich nedokázal dopozerať. Trojka má akciu, ktorá mi je najbližšie, jednotka je prakticky len taká naháňačka, kde viac menej len univerzálni vojaci bojujú medzi sebou, ale trojka už je častá konfrontácia univerzuálneho vojaka s väčšou skupinou ľudských vojakov a to mi sadlo. A navyše je ešte zo všetkých dielov najdrsnejšia..

sniper18 (hodnocení, recenze)

Podľa mňa je trojka o dosť lepšia ako jednotka. Tú som nikdy až tak moc nemusel, na Van Damma je to u mňa len priemer, ale trojka mi dobre sadla. A dúfam, že táto štvorka bude v podobnom duchu.

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

4.díl a zase bude žít Lundgren? on je snad nesmrtelný... pořád se tvůrci snaží přiblížit se 1.dílu,ale marně...prostě jednička byla best of.... ty další díly ji nesahají ani po kotníky... jsem zvědav na pokračování...

VanDamage

VanDamage (hodnocení, recenze)

na imdb přibyl M.Jai White,to jsem zvědav co z toho bude,že by návrat SETHA? :D

tequilla

tequilla (hodnocení, recenze)

U mě Živý Terč, Bloodsport a Double Impact. A z druhé poloviny 90.let Double Team a Kontraband.

HUMOOOO

HUMOOOO (hodnocení, recenze)

mne sa od JCVD páči:Elita armády,Zástupca veliteľa,Univerzálny vojak 1,Univerzálny vojak:späť v akcii,Pastier,Double team,Dvojitý zásah,Legionár,Peklo,JCVD,Poslanie,Maximálne riziko,Až do smrti,Inferno,Kontrabant,Prebudená smrť,Teror vo vlaku,Quest-súboj cti,Živý terč,Smrtící zatykač,Náhla smrť. A v blýskom čase sa chystám na Univerzálneho vojaka 3.

HomeAlone

HomeAlone (hodnocení, recenze)

Urcite najlepsie su - 1. Zivy terc , 2. Kickboxer , 3. Universal soldier . No najhorsi Van Dammov je jednoznacne Teror vo Vlaku - tak amatersku blbost som v zivote nevidel . Totalne dementny film

Smyk (hodnocení, recenze)

Taky jsem pro Dvojitý zásah,Živý terč,Double Team,dobrej je i Krvavý sport...

sniper18 (hodnocení, recenze)

Ja mám najradšej Legionára, aj ked´ to je jeho netypický film. A z tých typických jednoznačne Živý terč a Dvojitý zásah.

Expendable (hodnocení, recenze)

Nejlepší je Živý terč určo a pak Univerzální voják, Double team, Dvojitý zásah.

VanDamage

VanDamage (hodnocení, recenze)

když už je řeč o těch jeho filmech,kterej film je podle vás jeho nejlepší?Já osobně jsem pro Živý terč :)

sniper18 (hodnocení, recenze)

Smyk: Ved´ ja ho beriem tak, ako aj mám, ved´ nehovorím, že to je zlý film, má odo mňa 3*, ale pre mňa rozhodne patrí medzi to úplne najhoršie od Van Damma. Presne, ako spomína Expendable, náboženská sekta, hrozba tretej svetovej vojny, historické artefakty a podobne sa k Van Dammovi a do akčného filmu vôbec nehodí. A Teror vo vlaku samozrejme patrí tiež medzi jeho najhoršie filmy.

Smyk (hodnocení, recenze)

Joo,když jsem to slyšel poprvý,celkem jsem se nachlámal :D

Expendable (hodnocení, recenze)

V Poslání do toho tahali nábožentsví a pátý přes devátý, takže někomu to nesedne. Vzpomínám si na akci ze začátku v tom muzeu "Rudy co se děje? To byla střelba? " " Néé prdnul jsem si "

Smyk (hodnocení, recenze)

Expendable:no já doufám že to ve 3D nebude,podle mně to celkem prasí filmy :) / sniper18:ten film musíš brát s nadhledem,mně se třeba nelíbil film Teror ve vlaku,to byla celkem hovadina :)

sniper18 (hodnocení, recenze)

No mne sa práve Poslanie páči od Van Damma najmenej, on je tam síce bez problémov, ale ten dej, prostredie a záporáci mi prišli dosť mimo.

Expendable (hodnocení, recenze)

No doufám, jestli to má jít ve 3D tak by mohli udělat jden akční nářez klidně at celou hodinu běhají po lesích, po loukách a kosí lidi,ale hlavně at předvedou svoje maximum.

Expendable (hodnocení, recenze)

Tak USR tím comebackem trošku je, ale oba Žán a Dolf jsou tam krátce, většina filmu je únos, vyjednávání, něco o Černobylu a Van Damme se objeví až v tom domě kde se léčí. Co se týká filmu Elita, Pastýř,Zástupce, ty jsou na jedno brdo, Poslání je výborný, Jeruzalém, exotika, akce,napětí a sranda a navíc záchrana muslimů co víc si přát.

Smyk (hodnocení, recenze)

To si trošku pleteš Seagalem,ten má všechny filmy na stejné brdo (nic proti),mně se na USR líbí ta atmosféra a hlavně ta živá akce,není to přímo jeho comeback,ale krůček k němu určitě (když neberu vynikajicí JCVD),o to víc se těším na jeho film WEAPON,jinak že to působilo levně,trochu jo ale co by si chtěl za 14 milionů :)...jinak těch lepších filmů od r.2000 tam bylo lepších určitě víc - Posláni,Elita armády,možná i ten Zástupce velitele.

Expendable (hodnocení, recenze)

Smyk: USR není vyloženě špatnej film, souboje jsou velmi dobré, ale celý je to dost levný a působí to dot tupě, před pár měsíci ano měl jsem ten film v topce, ale lidi stárnou a akční filmy se okoukávaj a všechny jsou na jedno brdo, když si putím Van Dammovo filmy po roce 2000 až na PEKLO,jcvd a Až do smrti jsou všechny na jedno brdo on se vůbec nesnaží jako když byl o 15 let mladší a to mě vadí.

Smyk (hodnocení, recenze)

Expendable ty si nějak změnil názor,před pár měsíci si o trojce říkal jak ten film je dobrej a teď ho schazuješ,nechápu...mně se ten film libil a za názorem si já třeba stojim...

Expendable (hodnocení, recenze)

Nojo ono taky vždycky nejde o prachy, měl by svou práci brát vážně a neskočit po každý hloupý nabídce. Chtěl bych konečně nějaký dobrý film od Jean-Clauda a Dolpha, naposled Univerzální voják 1 a to je dlouho. Měli by natočit né pseudoživotopis jako JCVD,ale nějaké drama o jejich životě, jak byli dřív chudí a nepopulární a jak se vzmohli a dostali do Hollywoodu, třeba tam dát i jejich trénik v posilovně něco jako ve stylu Pumping Iron a Wrestler.