Univerzální voják 4: Odplata

• Česko Univerzální voják: Den odplaty (více)

John je bývalý voják a žije poklidným životem se svou rodinou. Jednoho dne je však přepaden a jeho rodina nemilosrdně postřílena, sám je těžce raněn. Jediné, co mu zůstane ve vzpomínkách, je, že vrahem je jeho kolega z armády Luc Deveraux. Po několika měsících se John zotaví a jeho jediným hnacím motorem je pomsta. Vše kolem Johna je však velice divné a nepochopitelné. Jakási dívka jménem Sarah tvrdí, že spolu mají poměr, ale John si nic nepamatuje. Postupně si však nějaké okolnosti vybavuje. Vše je ale docela jinak... Kdysi byl vládou vybudován projekt „univerzální voják“, v němž byli všichni účastníci speciálně vylepšeni. Tento projekt se však vymkl kontrole a samotní poloroboti se rozprchli mezi normální lidi. Po nějaké době se Andrew Scott pod vedením Luca Deverauxe snaží shromáždit všechny z programu a zřídit si svou vlastní komunitu. John se postupně dozvídá věci, které nechce slyšet, a v opuštěné chatrči nalezne své „dvojče“, které zabije. Po všemožných útrapách se konečně John dostane do tábora, kde se shromažďují  všichni vojáci z projektu... (TV Prima)

Diskuze

skipercak

skipercak (hodnocení, recenze)

Tak to zasa dopadlo presne tak ako som čakal že to dopadne. Film je jednou veľkou katastrofou. Adkinsov bojový potenciál ostal nevyužitý, Van Damme je príšerný, Arlowski bol fajn ale bohužial mu psychedelický nádych filmu podrážal nohy. Lundgren si to zjavne užil ale začina ma už trošku štvať ta jeho utahanosť:) Myslim ze tam Van Damma a Lundgrena nemuseli davat pretože režisér sa potom snazil všetkych borcov využit. No spravil to na ukor filmu. Keby tam nechal len Adkinsa a z Arlowskeho by spravil hlavneho zaporaka tak by to podla mna mohlo dopadnut lepsie. Tak je to len gulaš. Van Damme ktoremu sme mali fandit v prvych troch Unisol sa teraz zmenil na dost brutalneho zaporaka - čo som vnimal ako tak trochu ranu pod pasa samotnemu divakovi. Zatial u mna je tento Unisol najhorsim dielom serie.

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

korbitch22: No vidis stejny pocity mel zase ja ze dvojky holt kazdymu sedne neco jinyho...

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Nebudte tak zly snad jste neverily traileru ktery sliboval akcni film roku :-)

mzss1 (hodnocení, recenze)

ragnar12: Pro mě Lundgren - ten film zachtánil od katastrofy ;)

PetrVabruscak (hodnocení, recenze)

ywo666: Vsadit na Van Damma, který byl celý život filmový baleťák a už ani to baleťákovaný ve filmu tolik nezvládá, jsou vyhozené peníze. Lundgren by ho složil v dobách Univerzálního vojáka 1 a i teď :o) A srovnávat jeho obličej s tim ochrnutým na půl huby a ještě navíc napíchaným botoxem, je úplně mimo mísu :o)

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

ywo666: Mne teda prijde namakanej porad dost je pravda ze v tech soubojich uz je takovej trochu linej ale podle mne vypada furt dost dobre a zpusob jakym ztrestal Arlovskiho byl fakt ultimatni aspon to za nej cely nedela kaskader jako za JCVD v ty finalni bitce a ja si furt rikal co ma ten jeho pomalovanej ksicht znamenat ted uz to vim nechteli aby se poznalo ze to za nej kope kaskader lec nepovedlo se vnimavy divak si toho urcite vsimnul

ywo666 (hodnocení, recenze)

Wacoslav1: Hmm. Ja ám Lundgrena radšej ako JCVD, ale iba tesne. Čo sa ale kondície týka, tak to by som vsadil na Van Damma. Mne práve Dolfík príde taký vyschnutý a prečasne zostarnutý. A to ani za sebou nemá drogové aféry. Stallone, alebo Arnie vyzerali v jeho veku lepšie. Aj tie kopy sú také pomalé na dvojnásobného majstra sveta v karate a 3. čierny pás v karate (s tým že chcel v 2010, získať 4. ale pokiaľ viem stále je na trojke).

mzss1 (hodnocení, recenze)

PetrVabruscak: Béčka mám rád, tenhle film je jeden z mála horších... Lundgren má dobré filmy, záporáka umí hrát opravdu dokonale - ze všech B herců nejlépe..

PetrVabruscak (hodnocení, recenze)

Skoro se dá říct, že Lundgren tyhle filmy zachraňuje o odpadu, protože ikdyž je herecké prkno, tak se ve filmech jako Johnny Mnemonic atd. něco naučil a dokáže měnit mimiku.

mzss1 (hodnocení, recenze)

Lundgren byl ze všech nejlepší ve filmu, kdyby tam nebyl tak dám filmu snad jen 1  hvězdu, takhle na 2*

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

PetrVabruscak: Ale no tak! nebud tak tvrdej nicmene tvuj komentar mi vykouzlil usmev na tvari :-) ja uz predtim upozornoval ze fanousci JCVD budou krute zklamani mne nastvalo ze tam Lundgren nebyl vic protoze narozdil od uschlyho plesatyho Van Damma vypada porad naprosto spickove a stale je ve forme

Testament

Testament (hodnocení, recenze)

Začátek je hodně brutální, Lundgren je sympaticky psychopatickej-tahle poloha mu prostě vždycky sedne a souboje jsou natočené přehledně. Ano, tento díl je pojatý JINAK, ale snažit se natočit znovu první díl v obměně? Věc názoru. Je pravda, že čtyřka nenavazuje ani na předchozí díl a jsou věcï, co se zde nepovedly, ale mně se tento díl, i přes nějaké mouchy, líbil. Každej máme názor.

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Je to proste jinej film hosi no mne se zase treba libilo ze se neboji jit do neceho jinyho krvavy efekty byli proste spickovy no a celkove na ten rozpocet film vypada proste skvele taky sem cekal vic akce a ty psychozy mne trochu srali ale souboje sou proste skvely Adkins je konecne vyuzitej a ne jako v Ex 2 Arlovski je nehorazny zvire a Dolph i za tech 10 minut co tam je podal maximalni vykon a supr je i to ze se tvurci vysrali na nejakou cenzuru a ta akce je pekne primocara a brutalni hudba spravne depresivni scena kdy Arlovski vystrily bordel nebo JCVD s klidnym ksichtem rozstreli mozek zensky a diteti atd to vsechno je skvela inovace a mne vubec ten pribeh nepride spatnej a taky nezapominejte na to finale takhle libovej surovej masakr uz tu dlouho nebyl no nevim co jeste napsat na obhajobu filmu kazdej to asi subjektivne vidi jinak ale 2* a min je proste fail sorry ale tak to zase vidim ja

voliminal (hodnocení, recenze)

mzss1: Jojo já jsem od toho taky čekal přímočařejší akci, už jen vzhledem k tý zvýšení brutalitě...

mzss1 (hodnocení, recenze)

Je to věc názoru, ale mě film moc nesedl, jedničce jsem dal 5* dvojce 3* a trojce 4* Toto je pro mě nejslabší díl...

PetrVabruscak (hodnocení, recenze)

Tak se na to chystam s titulkama a myslim, že budou zásadní pro úplné pochopení těch klonů a dvojníků. Ale tady jsou všichni plynule mluvící engličtináři, takže to nízké hodnocení napovídá o jakou stupidní podívanou pujde. Muhehe.

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Testament: Sak ja vim nemyslel sem to jako ze na ne cekam ale jako ze sou potreba k pochopeni deje vim ze uz tu jsou :-)

Testament

Testament (hodnocení, recenze)

Lateef: Několik postřehů máš trefných, ale s tím, že Adkins prochází chodbama a kosí vojáky v jednom záběru jsi přestřelil. Tak si to skoukni s chladnou hlavou znovu, pokud sis ji teda už neustřelil :-DDDDD

ywo666 (hodnocení, recenze)

voliminal: Asi to skôr myslel, že majú v pláne spoločný film. Neviem, či je na tom niečo pravdy, ale keby hrajú spolu nejakú dvojicu, čo masakruje kvantá nepriateľov tak by som bol spokojný.

voliminal (hodnocení, recenze)

CaseyRyback007:  Jak se člověk na takovou věc může zeptat na stránce, kde si může prohlédnout celou Adkinsovu né moc početnou filmografii a sám si tak odpovědět :-D...

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

voliminal: Hlavne to chce ty titulky v dohledny dobe to s nima rovnez zkouknu protoze zatim co trojka byla zcela nenarocna a jednoducha na pochopeni tady to bude slozitejsi urcite si to dam rad dohromady az budu vsemu rozumet

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

ywo666: Po pravde mne je to fuk hlavne ze Dolph je porad serzant Andrew Scott! u nej sem doufal ve vetsi roli ze je tam JCVD jenom na ozdobu mi ani nevadi

voliminal (hodnocení, recenze)

ywo666: náhodou já si rád doplňuju příběhy a přemýšlím co se jak mohlo stát, takže mi nevadí např. otevřené konce u filmů a podobně :-D....a otázky irelevantní nejsou, protože tohle je jedna z mála filmových sérií, kde na sebe díly vyjma hlavních postav vůbec nenavazujou :-D...

ywo666 (hodnocení, recenze)

Vaše otázky sú irelevantné. Proste je záporák. Takmer nulové napojenie na trojku takže nevidím dôvod to rozoberať. Proste to prijmite ako fakt a bez rečí.