Muži, kteří nenávidí ženy

• USA The Girl with the Dragon Tattoo (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Scénář:

Steven Zaillian

Kamera:

Jeff Cronenweth

Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer, Stellan Skarsgård, Steven Berkoff, Robin Wright, Yorick van Wageningen, Joely Richardson, Geraldine James (více)

Mikael Blomkvist zrovna prohrál soudní spor s Hans-Erikem Wennerströmem, o kterém nedávno napsal nepříliš pozitivní článek. Jeho pověst tím utrpí, a tak příležitosti využije Henrik Vanger, který si Mikaela pozve na sever do Hedestadu, aby vyšetřil zmizení a nejspíš i vraždu své neteře Harriet. Harriet zmizela v roce 1966, a jelikož ji nikdo neviděl odjíždět, policie došla k závěru, že ji nejspíš někdo zabil. Předtím byla s kamarádkami na slavnosti, ze které ale náhle odešla. Pak už ji viděli jen krátce, když se objevila v Henrikově domě a chtěla si s ním promluvit. Henrik ale neměl čas, a když ji hledal později, už byla pryč. Henrik po ní celý život pátral a nashromáždil mnoho informací, které hodlá Mikaelovi poskytnout, včetně domu u jezera, kam se může Mikael dočasně nastěhovat. Výměnou za pomoc mu Henrik nabízí peníze a opravdové důkazy proti Wennerströmovi, aby mohl Mikael očistit svou pověst. Mikaelovi se na severu moc nelíbí, ale nakonec nabídku přijme a nastěhuje se do domu u jezera... Lisbeth pracuje pro bezpečnostní agenturu a pracuje i na Mikealově profilu. Nechal si ho prověřit Henrikův advokát Dirch Frode předtím, než si ho Henrik najal. Lisbeth má život už tak dost těžký, a navíc její poručník dostane mrtvici a už se o ni nemůže starat. Dostane tedy nového poručníka Nilse Bjurmana. Ten ale zneužívá svého postavení a Lisbeth mučí a znásilňuje. Lisbeth se ale vzepře a pomstí se mu. Bjurman jí při tom musí slíbit, že už se o ni nebude zajímat a bude jí pravidelně vyplácet peníze, aniž by se u něj musela hlásit. Při svém pátrání Mikael narazí na zajímavou informaci, a tak po Frodeovi požaduje asistentku. Ten mu doporučí právě Lisbeth. Mikael se za ní rozjede a nabídne jí práci. Lisbeth to zajímá a tak souhlasí a okamžitě se pouští do práce... (TV Prima)

Pochtli

K čemu dělat remake na film starý 2 roky?? Asi kvůli trapné reklamě na Apple a Volvo, jinak mě nic jiného nenapadá.. ()

miki68cz

Kopie zůstane kopií a může ji natočit třeba Fincher. Originál měl skandinávskou šťávu, Fincher je řemeslník , ale nikdy nedosáhne severního nádechu a jinakosti. Craig mu taky moc nepřihrál a Mara to nezachrání i když hraje jak o život. Marně přemýšlím proč to ti amíci vlastně natočili? Aby všem dokázali, že jsou nejlepší, ale chyba lávky u mne se jim to tentokrát nepodařilo. Tenhle film NEDOPORUČUJI, dejte si raději originál, budete nadšeni. A Davide, prosím nedělej pokračování. ()

Mara12

Řemeslně na úrovni (dobře napsané, skvěle zahráno), ale bez atmosféry, bez jákekoliv chemie, vlastně bez ničeho co by vám film zosobnilo a donutilo na něj kouknout znovu. ()

sniperjozef odpad!

Hrozný, strašný, šílený, trapný... To je můj názor na tenhle film... Tohle je to samé co bylo natočeno v roce 2009 jen změnily herecké obsazení (k horšímu, hlavně u Lisbeth) a k státům které se podíleli na natáčení přidali USA... Jo a vlastně ještě jedna věc... Udělali na to větší reklamu... Velebnosti, jdu blejt ()

zed.

Keď som si pozrel švédsku verziu tohto filmu ako prvú, ľutoval som to. A to preto, lebo som vedel, že keď si pozriem túto fincherovú, o ktorej som si myslel, že bude určite lepšia, už to nebude ono. Predsalen, pozerať detektívku s tým, že od začiatku viete, kto je vrah....No s tým poradím filmov som to nakoniec spravil dobre. Fincherová verzia totiž lepšia nebola. Film to zlý, samozrejme nebol (bolo by fakt smutné, keby režisér ako je Fincher spravil podľa takej skvelej predlohy zlý film). Ale moje očakávania to určite nesplnilo. Ako prvé mi vadilo to, že, ako to už v americkom filmovom priemysle býva, spravili z toho strašný veľkofilm. A tak to nemalo byť. Ešte aj to auto na konci muselo vybuchnúť ako v korbe 11. Temná pomalá severská atmosféra z filmu teda zmizla. A taktiež zmizlo aj veľa "kladov" hlavnej hrdinky. Nielenže vybrali (podľa mňa) menej vhodnú herečku, ale táto sa ešte aj veľmi okato počas filmu zmenila (samozrejme k lepšiemu) a tým filmu dodala taký super americký nádych. No a ten záver....ten ma tak naštval, že mám nervy ešte aj teraz, keď o ňom píšem. Tak teda....asi 6.5/10 ()

Slunik

Americká verze lépe koresponduje s knižní předlohou než ta švédská. Daniel Craig mi také přijde charizmatičtější a pro roli Mikaela Blomkvista vhodnější. Celkově mi sedělo civilnější švédské pojetí víc. Tohle je na mě moc bombastické, v některých chvílích až přeumělkované. Stačí se podívat například na rozdíl v chatkách, ve kterých je ve filmech Mikael ubytován. ()

Mr.nachos

Kdybych nejdříve viděla tenhle film, než švédskou prvotinu, asi by se mi to líbilo, ale takhle si to zařadím do škatule klasických, obyčejných amerických remaků, který teda nejsou můj styl a hlavně se to nedá se švédskou verzí vůbec srovnávat. ()

Murphy123

Já umím pochopit když někdo udělá po letech remake. Nebo když někdo vezme příběh, a natočí si ho trochu po svém, lehce předělá, jednoduše pojme ho svým pohledem. Ale toto pochopit neumím ! Proč to bylo natočené ? Proč to má takovou komerci a chválu ?...vždyť původní skandinávská trilogie je výborná. A pokud bychom měli porovnávat jenom tento první díl řeknu je mnohem lepší. Co je zde krom Craiga jinak ? Upřímě film jsem shlédl a měl jsem chuť se podívat na ten původní jen 3 roky starý. Proč tohle ? Kdyby neexistovala původní verze zcela jistě bych dal tomuto filmu vyšší hodnocení, ale takto nemůžu. Je to jen naprosto stejně natočený film jen s jiným hercem. Mé hodnocení původního filmu je tuším 4 nebo dokonce 5*. Ale tady nemůžu, už z principu. ()

Eilem

Čakal som viac. Prvú pol hodinu som sa nudil.Druhú trochu nechápal a až potom to nabralo ten sme ktor mi vyhovoval. Konečn výsledok je solídny no nieje to nič extra. Príbeh zasadený do Škandinávie kde ľuďom ozaj môže len švihnúť v hlave z toho deprimujúceho prostredia. 7/10 ()

petrik11

Počúval som to v rozhlasovom spracovaní, tak som bol na filme veľmi zvedavý. Tú švédsku verziu som nevidel a už ju ani pozerať nebudem. Trochu pomenené oproti rozhlasovému spracovaniu (čítanie na pokračovanie), ale film zase nemal toľko časovej dotácie. Preto dielko hodnotím vysoko, ale tá IT naivita ma núti dať aspoň hviezdu dole. ()

vipeerr

Než se vyjádřím musím zmínit že jsem se na to odhodlával podívat od doby co to šlo do kin. Nakonec jsem se na to s kyselým obličejem a nulovým očekáváním podíval. Prvních dejme tomu 30 minut mě to vážně nebavilo už jsem to chtěl vypnout. Pak se rozjela ale ta geniální násilnická detektivka a jak mi to na Craiga vůbec nesedělo, tak jsem mu to žral a to maximálně. Výborný film, ti co si potrpí na zapleteny krimi vřele doporučuji. Konec filmu brilantní, nemáte šanci až do poslední chvíle předpovídat konec. Dávám 4 * / 75% ()

gicous

Neviděl jsem švédské originály. Nečetl jsem knihy. Odproštěn od srovnávání, si myslím, že Fincher natočil dokonalou kriminálku s tou nejoriginálnější hrdinkou za posledních několik let. Zranitelná ale zároveń odvážná a silná dívka, která se svým zevnějškem záměrně odlišuje od většiny, je divákovi lidsky přistupná, uvěřitelná a naprosto přesvědčivá. S pevně zakotvenými morálními hodnotami se nebojí postavit násilí násilim a vyrovná se bez nejmenšího zaváhání mužským protějškům. Vlastně všechny postavy jsou zajimavé. To je určitě velka zásluha herců, kteří pod Fincherovým vedením hrajou minimalisticky, ale o to působivěji. Moc se mi líbil milostný motiv mezi Lisbeth a Mikaelem, kde není žádná hollywoodská romantika, ale spíše to je chladný vztah, který byl pro mě díku tomu mnohem realističtější a působivější. Děj je jinak komplikovaný s velkým množstvím jmen, mezi kterými se těžko orientuje. To je snad jediné negativum na tomhle filmu. Jeho koncentrace na odříznutý ostrov a schopnost Finchera točit znepokojivé záběry daly dohromady výbornou atmosféru doplněnou skvělým soundtrackem. Film neztrácí ani v závěru dech a konečné zklamání jen dokresluje celkové dojmy z filmu - dokonalost, chladnost, znepokojení, sklíčenost. Fincher je novodobý Kubrick. Točí dokonalé filmy, ve kterých jsou všechny dílčí složky vypiplané na maximum. Zároveň to jsou ale nesmírně chladně působicí díla, které budou díky svému nádechu dokonalosti vždycky vyčnívat nad běžným mainstreamem. ()

KaZbunda

Fincher je pro mne TOP. Bohužel na tomto filmu nejde, krome uvodnich titulku, poznat, ze se jedna o Fincheruv film. Proste dobre natocena detektivka. Na Finchera zatracene malo. ()

N3O

Je to pořád ten Fincherův rukopis, co mě nutí na jeho filmy koukat. Craig dokázal, že umí hrát i smysluplnější charaktery než jen agenta Jejího veličenstva. Podle mého byla ve své roli přesvědčivější Rooney Mara než Noomi Rapace. ()

Tales

Typickej Fincher, technicky a vizuálně dokonalej, depresivní a se smyslem pro detail. Nenapadá mě jediná věc, kterou bych tomu vytknul. ()

Bigfuckman

Proč dělat nedávno natočenou věc stejně jak původní?! Dobré, koukatelné ale tak nějak se nemohu zbavit pocitu, že to samé už tu nedávno bylo! ()

curfew77

Temné? Ano! Depresivní? Docela ano! Jen jsem asi neměl jako první číst švédskou knižní předlohu, ale to už je zkrátka osud nás intelektuálů. Fincher je borec a Rooney Mara hubená kometa, pročež dávám zdvořilých 80 %. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdybych byl opravdu napnutý, kdo že to celé udělal... ale to už je zkrátka - no, však víte :) ()

Zaraka

Poprvé jsem tuto krásu viděla s horečkami, neschopnosti mluvit, ležet, jíst, polykat a neustálou potřebou zvracet. Na utěšení bolesti jsem si tohle pustila ve tři ráno a neměla jsem sebemenší tušení co čekat... Po prvním shlédnutím jsem se rozhodla pro 4 hvězdičky s poznámkou, že musím shlédnout švédskou verzi a přečíst knihy. Netrvalo dlouho a do dívky s dračím tetováním jsem se naprosto zamilovala. Samozřejmě mých 5 hvězdiček nemůže být kriticky oprávněných, ale každý máme film ve kterém se nacházíme, který nám naprosto sedne ať už hlavní postavou, prostředí, příběhem, zápletkou... co vám budu říkat, Lisbeth Salander je prostě třída a kdyby se mi někdo před rokem snažil namluvit, že Rooney Mara ta ňuňu holka ze Social Network dokáže zahrát šílenou bisex punk hackerku, vysmála bych se mu do očí... Teď pouze můžu stát s němým pohledem a pocitem, že jsem našla další srdcovku. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno