Vně vremeni

• Rusko Вне времени (více)
všechny plakáty

Dokumentárny seriál Mimo času je venovaný rýchlo miznúcim kultúram Afriky, ktorá stále zostáva najzáhadnejším kontinentom. Filmový štáb Sergeja Jastrženského bol prvým tímom, ktorý získal od botswanskej vlády povolenie na nakrúcanie bušmenov, považovaných za praotcov ľudstva. Bušmeni si zachovali svoj starobylý spôsob života lovcov po tisíce rokov. Civilizácia ich však postupne vytláča z pôvodných teritórií a núti ich tradície opustiť. (oficiální text distributora)

whack

Je pozitívne, že sa točia dokumenty o krovákoch, a treba ich viac. V dnešnom umelom zdigitalizovanom svete už málokto pozná podstatu žitia, ľudia sa oddeľujú od prírody a tým sa z nich stávajú len roboty, prázdne články separované od múdrosti svojich predkov. Trochu mi vadilo, že komentátor je vášnivý poľovník a ukazuje viac lov ako kultúru a zvyky krovákov. Oplatí sa pozrieť aj From the Kalahari to Court. ()

agassi68

Videl som časť, kde sa nahí domorodci lomili 3 metrovými drevenými palicami. Niečo ako kendo v Japonsku. Títo však mali minimálnu ochranu. Celkom fajná zábava.. ()