Ninja Faktor

(pořad)
  • Japonsko Sasuke (více)
Soutěžní / Sportovní
Japonsko, 1997, 173 min

Ninja faktor je japonská soutěž, která se koná dvakrát do roka na úpatí hory Midoryama. Úkol soutěžících je prostý. Zdolat čtyři úseky, v nichž je čeká řada nejrůznějších překážek. První dva úseky jsou především zkouškou rychlosti a obratnosti, naopak třetí prověří sílu horní poloviny těla. Jediný špatný krok může znamenat vyřazení, a také koupel v bahnité vodě. Pro ty nejsilnější a nejrychlejší je připravena vysoká věž, kterou zatím dokázala zdolat jen hrstka soutěžících. (oficiální text distributora)

Diskuze

snebka (hodnocení, recenze)

Já bych to tak černě neviděl do roku 2006 o tom také moc lidí nevědělo ikdyby se to nemělo vysílat v evropě nebo USA tak věřím že soutěž bude pokračovat dál jako do 18.turnaje :)

snebka: Bohužel nic nového se neděje. Sasuke 27 bylo na 99,9% poslední:-(

snebka (hodnocení, recenze)

Tak nevíte někdo něco nového já pořád věřím že se to dá zase do pořádku :)

Alpha-17

Alpha-17 (hodnocení, recenze)

...je na čase, udělat vlastní českou verzi Sasuke! Samozřejme společně se Slovenskem a jmenovalo by se to jak jinak než: Českoslovenko má supertalent a starsílu na překážkové dráze faktor.

Paulie88

Paulie88 (hodnocení, recenze)

Aha já někde četl právě že ta G4 skrachovala nebo co a tím padl i Ninja Warrior, tak sem asi blbe četl nebo někdo kecal...

Caszidy (hodnocení, recenze)

Americký Ninja Warrior jede normálně dál. Ten produkuje sama TV stanice G4. Jinak nevím jistě, jestli Monster 9 stálo u zrodu Sasuke, ale určitě minimálně posledních 5 let vlastnilo všechna práva a staralo se o kompletní přípravu turnajů a produkci. Mimo jiné tahle společnost stála za ženskou odnoží Sasuke(logicky), za Muscle Musical také a navíc prý vlastnila dva "muscle parky"(nejspíše v Tokiu).

snebka (hodnocení, recenze)

Paulie88:Tak tím jsi nejsem jistý protože někdy v těchto dnech by se měl uskutečnit čtvrtý americké Sasuke tak uvidíme já bych ale teda určitě přivítal ten japosnký originál.A když jsem u toho ten Monster 9 založil Sasuke nebo jak to vlastně bylo?

Paulie88

Paulie88 (hodnocení, recenze)

To je velká škoda , zrovna když sem to začal hodně sledovat... teda když to ještě dávali na Coolu tak sem si ted nenechal ujít jedinej díl... Ale 2 řady ještě nevysílali...

Btw. ten americkej Ninja Warrior prej taky skončil je to pravda? To už je to pak všechno mrtvý po celým světě...

Caszidy (hodnocení, recenze)

Jasně, naděje umírá poslední, ale pokud se nepletu, tak ty turnaje v Malajsii a Singapuru jsou na Sasuke nezávislé, spadají pod jinou(tamější) produkční společnost a účast jejich vítězů na klání pod horou Midoriyama je pouze takovým bonusem, něco jako kvalifikovaní závodníci z amerického Ninja Warrior. Upřímně, podle mně je na čase se smířit s krutou realitou, že Nagana a spol. už nikdy společně závodit neuvidíme.

snebka (hodnocení, recenze)

Tak v Malajsii a v Singapuru se pokud vím uskutečnily kvalifikační turnaje do 28 Sasuke tak nevím jak to vypadá,no já doufám že to ještě dobře dopadne :)

Caszidy (hodnocení, recenze)

Není zač. Být poslem špatných zpráv není nic příjemného, ale aspoň víme, na čem jsme.

Caszidy (hodnocení, recenze)

Tak se Sasuke 28 to vypadá velice, velice špatně:-( Fakta jsou taková, že společnost Monster 9, která se starala o přípravu turnajů a také Sasuke produkovala, před asi 4 měsíci zbankrotovala. Zrušen byl dokonce i Muscle Musical, který taktéž produkovala. S budoucností Sasuke to vypadá opravdu zle, jelikož i Shingo Yamamoto se prý nechal na sociálních sítích slyšet, že v pokračování turnajů moc nevěří. Samozřejmě existuje malá šance, že podle ratingů sledovanosti posledního turnaje projeví někdo o licenci zájem a práva na Sasuke odkoupí, jenže to je většinou běh na dlouhou trať. Nehledě na to, že s novou produkční společností by mohly přijít i zásadní zásahy do systému, pravidel atd. Zbývá nám tak dodat jedno velké sbohem této geniální soutěži.

snebka (hodnocení, recenze)

Tak ano v 26. turnaji přeel step slider potom hazard swing a skončil na rolling escargot :)

chaometic

chaometic (hodnocení, recenze)

Paulie88:  Já jsem viděl pana umělce jak nedoskočil ani na první překážku a hrozně jsem se u toho řechtal ten kdyby se dostal do třetího kola, tak si automaticky dám facku abych se probudil.

snebka (hodnocení, recenze)

Mám dokonce pocit že se chobotnice v 26. turnaji dostal i na 3. překážku ale nevím to jistě :D

chaometic

chaometic (hodnocení, recenze)

každopádně mě taky pobavil ten malý umělec, jak vypadnul u první překážky.

Model sasuke v miniaturní podobě.

Caszidy (hodnocení, recenze)

Alpha-17: Jo jo, už bohužel fakt nevím, v kterých turnajích to bylo, ale minimálně 2x se mu podařilo přes první překážku dostat;-)
Jinak když nad tím tak přemýšlím, tak vlastně jediní mimojaponští soutěžící, kterým se podařilo dostat do finálového úseku jsou bulhar Yordan Yovtchev a Lee-Yen Chi z Tchajwanu.

Alpha-17

Alpha-17 (hodnocení, recenze)

Caszidy: Vážně? No možné to je, asi jsem neviděl úplně všechny soutěžící ve všech sériích Sasuke, co dávali. Ale osobně jsem ho na druhou překu postoupit nikdy neviděl.

Airon.

Airon. (hodnocení, recenze)

Žádný Američan ve finále nikdy nebyl, Orosco i Meeuwenberg byli ve 3. useku ale dál nic

Caszidy (hodnocení, recenze)

Alpha-17: Počkej, ale vždyť Octopus se párkrát na druhou překážku dostal, sice už nevím, v kterých turnajích to bylo ale určitě aspoň dvakrát se mu to povedlo;-)