Ninja Faktor

(pořad)
  • Japonsko Sasuke (více)
Soutěžní / Sportovní
Japonsko, 1997, 173 min

Ninja faktor je japonská soutěž, která se koná dvakrát do roka na úpatí hory Midoryama. Úkol soutěžících je prostý. Zdolat čtyři úseky, v nichž je čeká řada nejrůznějších překážek. První dva úseky jsou především zkouškou rychlosti a obratnosti, naopak třetí prověří sílu horní poloviny těla. Jediný špatný krok může znamenat vyřazení, a také koupel v bahnité vodě. Pro ty nejsilnější a nejrychlejší je připravena vysoká věž, kterou zatím dokázala zdolat jen hrstka soutěžících. (oficiální text distributora)

Diskuze

Caszidy (hodnocení, recenze)

Já nevím, pořád ještě bych se soudy počkal, až se s překážkou střetnou Nagano, Takeda, Urushihara nebo Hitoshi Kanno;-) Bylo by super, kdyby Prima Cool koupila přímý přenos na Sasuke 26. I když to by vlastně s časovým posunem vycházelo na nějakou divnou hodinu:-( Teda co to vlastně "melu"?! Sasuke trvá skoro celý den, takže to je vyloučeno:-(

Alpha-17 (hodnocení, recenze)

Tahle překa je fakt šílená! Jen by mě zajímalo, kam až to zajde. Třeba jednou dají pryč i tu vodu, a když spadneš, zlámeš si nohy:-) No nic, jdu na Trona s ČSFD. Hodnocení nic moc, ale za ty prachy:-D

Bay_watch (hodnocení, recenze)

právě jde o to, že ten tester nemusel projít všechny úseky odznova a mohl to zkoušet kolikrát chtěl. imho je ultimate cliffhanger úplně jiná káva než cliffhanger "jen" s přeskokem. ten se totiž dá po chvilce cviku zvládnout, zatímco tady máš to zalomení + se musíš vyhoupnout jednou rukou 60cm nahoru. následně musíš přeručkovat 3,5m, přeskočit na další , která má 1m a z ní přehoupnout dolů na plošinku o rozměrech 15cm!!! a z ní skočit dál a přeručkovat, až potom seš na konci.
myslim, že ultimate cliffhanger nedá nikdo a tvůrci ho budou muset trochu zjednodušit

Caszidy (hodnocení, recenze)

Tak oni to většinou "překopávají" v ručitých intervalech, vždy po výraznějším úspěchu soutěžících. Tzn. poté co vyhrál Kazuhiko Akyiama, poté co vyhrál Makoto Nagano a poté co SPOILER!!! vyhrál Yuji Urushihara v Sasuke 24, kdy se navíc do finále dostalo snad 5 lidí(což už je celkem dost). SPOILER KONEC
Mimochodem, když byl poprvé zařazen ten nucený "přeskok/přehoupnutí" na cliffhangeru, tak také chvíli trvalo, než ho někdo překonal a poté se na něj řada soutěžících adaptovalo;-) Takže i když vypadá hrozivě, tak ho za IMPOSSIBLE můžeme označit až souboj s ním prohrají ti opravdu nejlepší. Navíc v tomhle videu: http://www.youtube.com/watch?v=YU8NNmzRjlQ to vypadá, že "zkušební jezdec" stavitelů překážek se s ním vypořádat dokázal. Jiná věc je to, že on to může zkoušet neustále dokola, může vynechat všechny překážky a snažit se jen o tuhle jednu a tak určitě nemá "v rukách" předchozí kola, která musí soutěžící podstoupit v jeden den.
Souhlasím, že podívat se na Sasuke přímo v místě konání a na vlastní oči vidět všechny tyhle borce, by byl mimořádný zážitek;-)

Alpha-17 (hodnocení, recenze)

Tak to je škoda, jenže co jsem viděl nové překážky, není se čemu divit. Ale fakt nechápu, proč tvůrci neustále zvyšují náročnost soutěže? Stejně se do třetího kola dostane v průměru tak cca 5-7 lidí a do samotného finále pak 1,5 soutěžícího max. (dost často nikdo). Ale to je holt tou povahou Japonců, co se dá dělat. Jó už se nemůžu dočkat, až se tam jednou vydám na výlet;-) A stejně je to suprová soutěž!!!

Caszidy (hodnocení, recenze)

Zase na druhou stranu zatím neměli možnost poměřit síly s Ultimate Cliffhanger ti opravdu nejelitnější soutěžící. SPOILER!!! Nagano, Takeda, Kanno, Urushihara ani Levi se k němu v Sasuke 25 nedostali;-) SPOILER!!!

Alpha-17 (hodnocení, recenze)

Hmm... a řekl bych, že ani nikdo nedá:-/ To je fakt brutální náročnost! A taky bych chtěl vidět, jak se dájí udělat ty floating boards. Ale nakonec se asi zase najde nějakej terminátor, co to přeleze;-)

Caszidy (hodnocení, recenze)

No a právě v Sasuke 25 se Ultimate Cliffhanger poprvé objevil, tak proto to video. Jiné jsem v lepší kvalitě nenašel;-) Ale Ultimate Cliffhanger zatím nikdo ze soutěžících nedal!

Bay_watch (hodnocení, recenze)

ale to je přehlídka překážek ze sasuke 25, kterej už byl. jednou jsem sem házel link na to. ten ultimate cliffhanger je fakt zabíjáckej a teďka vidim prvně, že ho někdo dal :O

Bay_watch (hodnocení, recenze)

hele, ten rituál taky nechápu. mě by to vyrazilo dech tak, že bych pak celej úsek musel jít krokem a vypršel by mi časovej limit :D
hoď sem link toho cliffhangera :)

Caszidy (hodnocení, recenze)

Ale tak stejně je Takeda sympaťák;-) Pořád ale moc nechápu ten rituál co maj s Naganem, kdy ho Takeda vší silou praští přes ručník do zad, zatímco Nagano klečí:-D To musí být velmi příjemné:-D Jinak někde jsem na youtube zahlédnul inovovaný cliffhanger, co nás brzy čeká a naprosto nechápu, jak má tohle někdo zvládnout?:-o

Bay_watch (hodnocení, recenze)

jo, to byla děsná zbrklost, co tam yuuji udělal. ale jak vidno, ze svejch chyb se v dalších ročnících už poučil. za to takeda na to potřebuje nejmíň 4 série, aby se trochu zamyslel. myslim, že když se naposled dostal do 3. úseku v sasuke 21, tak skončil na horolezecký stěně, a dneska vlastně taky

Caszidy (hodnocení, recenze)

U Yujiho jsem si říkal, že když už zachránil ten první skoropád, tak už to bude v pořádku a on pak udělá v podstatě stejnou chybu. Co se dá dělat. S tou stupňující náročností vzhledem k tomu, že se vše koná v jeden den, naprosto souhlasím.

Bay_watch (hodnocení, recenze)

ten takeda snad vůbec nepřemejšlí. na tý horolezecký stěně zkoušel objevit novou cestu oklikou nebo co, přitom by stačilo jen ručkovat dopředu tak, jako to úspěšně dělali ostatní před ním. celkově mi přijde, že jen hrstka soutěžících při tom překonávání překážek taky zapojuje mozek a nejde jen tupě kupředu hlava nehlava. makoto už několikrát dokázal, že patří mezi ty oduševnělejší, a proto byl tolikrát ve finále narozdíl od takedy.
to finále musí bejt fakt těžký. nepochybuju o tom, že by tu věž většina soutěžících dala, kdyby se ta soutěž konala víc dnů a nemuseli by během pár hodin absolvovat 2. i 3. úsek, na kterejch se prostě vyšťaví a který sou totálně zničující pro horní partie těla

Alpha-17 (hodnocení, recenze)

Á... škoda:-/ Je fakt, že na přestupu ztratili oba dost, ale Makotovi scházelo kolik, tak tři vteřky. No smůla, ale on se vrátí!!! Taky škoda Urushihary, zdálo se mi, že byl moc zbrklý. Tohle je fakt nejlepší soutěž na světě! Momochodem, nejlepší ve šplhu byl Béďa Šupčík;-) Jó, ten kdyby mohl jít do Sasuke, nezastaví se dřív než na vrcholku Midoriamy B-)

Caszidy (hodnocení, recenze)

Tipuju to na překlad z angličtiny;-) Jinak jsem rád zase viděl Akiru"Opice"Omoriho:-) Škoda Shinga Yamamoty, do třetího úseku se dostal s heroickým vypětím a potom zase to proklaté rameno. Ve třetím úseku pak asi každý "pomáhal" rukami, nohami u televize Takedovi, aby se vytáhnul k tomu přeskoku. Škoda, že už pak asi neměl dost sil na koncentraci. A finále? Taky skvělé. Přijde mi, že oba ztratili dost času při přestupu z provazového žebříku na lano a pak na laně už také těžce ubývají síly. Nejlepší šplh měl holt Kazuhiko Akyiama. Každopádně byl ale tohle jeden z nejlepších turnajů!

MaedhRos

MaedhRos (hodnocení, recenze)

Případně jestli je to překlad z Japonštiny - nebo z anglickýho komentáře...

Alpha-17 (hodnocení, recenze)

No Japonsky (ještě) neumím, ale zajímalo by mě, jestli ten český komentář je překlad, nebo náhodný koment.

Bay_watch (hodnocení, recenze)

tjn, akorát by mě zajímalo, co to bylo za kecy, který pak měl ten komentátor na konci. jako kdyby makoto nedal jen první úsek, ale rovnou celý finále :D

Alpha-17 (hodnocení, recenze)

Neuvěřitelné!!! ...úžasné!!! Makoto je fakt borec;-) Ale málem jsem se posral, když poprvé spadl B-)

Caszidy (hodnocení, recenze)

Díky;-) Ony to asi budou samé svaly a ty jsou prostě těžší než tuk...

Kucndo

Kucndo (hodnocení, recenze)

Váží nějakejch 53 kg, to je jako pírko :), no, i když při 163 centimetrech...

Caszidy (hodnocení, recenze)

Přesně tohle mne na tu myšlenku, že čas vlastně nikde nevidí přivedlo. Jinak s americkou mutací Sasuke - Levi je sice sympaťák, ale bez Nagana a spol. to nějak nebude ono. Mimochodem, zajímalo by mě, kolik asi váží Yuuji Urushihara?

Bay_watch (hodnocení, recenze)

já myslim, že až těch 10 sekund. vidíš to na některých soutěžících i all-stars, že někdy vypadli jen kvůli tomu, že místo aby si pospíšili, tak to chodili jak na procházce. čas zřejmě odhadují sami nebo jim to oznamují ostatní soupeři na břehu
dneska také začíná americký sasuke, jekož nejúspěšnější soutěžící pojedou do japonska. bohužel nemůžu nikde naladit online kanál G4 : /

Caszidy (hodnocení, recenze)

Ještě mne napadá, vidí někde soutěžící během svého vystoupení čas, který jim zbývá? Nebo pak pouze uslyší výstrahu 10 sekund?

Alpha-17 (hodnocení, recenze)

Jó škoda ho, ale vypadal už dost vyčerpaně. A jen Yuuji byl fakt jako vánek. Až jsem se bál, že udělá při té jeho lehkosti nějaku úplně triviální nevynucenou chybu, ale je to pašák:-)))

Caszidy (hodnocení, recenze)

Kdepak. Tedy ano, vylezl, ale ne v časovém limitu. Ale to, s jakou lehkostí pokořil třetí úsek jsem ještě u nikoho neviděl! Hitoshi Kanno se také dostal ve třetím úseku přes smrtící mezeru na závěsu na skále, vypadal také velice dobře, ale pak udělal chybu, kdy se dotknul konstrukce na Spider Flipu a byl diskvalifikován.

Bay_watch (hodnocení, recenze)

tenhle víkend sem všechny díly zmeškal : / takže yuuji už vylezl na vrchol?

Caszidy (hodnocení, recenze)

Yuuji Urushihara s neuvěřitelnou lehkostí! V retro dílu potěšil Akira "Opice" Omori, mladičký Shingo Yamamoto, Mr.Sasuke i Kane Kosugi.