Reklama

Reklama

Ninja Faktor

(pořad)
  • Japonsko Sasuke (více)
Soutěžní / Sportovní
Japonsko, 1997, 173 min

Ninja faktor je japonská soutěž, která se koná dvakrát do roka na úpatí hory Midoryama. Úkol soutěžících je prostý. Zdolat čtyři úseky, v nichž je čeká řada nejrůznějších překážek. První dva úseky jsou především zkouškou rychlosti a obratnosti, naopak třetí prověří sílu horní poloviny těla. Jediný špatný krok může znamenat vyřazení, a také koupel v bahnité vodě. Pro ty nejsilnější a nejrychlejší je připravena vysoká věž, kterou zatím dokázala zdolat jen hrstka soutěžících. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (240)

jh666 

všechny recenze uživatele

Původně jsem očekával něco vy stylu Takeshiho hradu, ale tohle je úplně jinej level. Chlapi, co se dostanou přes první kolo, jsou opravdu borci. Já bych se rozflákal hned na první překážce (je jedno, která to je). Plně chápu, že lidi jako Makoto Nagano, Tošihiro Takeda nebo Šingo Jamamoto jsou v Japonsku za hvězdy. A na rozdíl od mnohých pseudohvězdiček ze Západu si to tihle chlapi fakt zaslouží. Klobouk dolů. Jenom škoda, že Sauke 27 a 28 nejsou v češtině. ()

Rediik 

všechny recenze uživatele

Japonci a ty jejich nápady. Přes podivná individua, která skončí hned na začátku, až po ostřílené soutěžící, kteří na vítězství dřou už hezkých pár let( Makoto Nagano aj.) a dostanou se až do finále. Tahle soutěž rozhodně není jenom o ztrapnění, ale soutěžící se tu pěkně nadřou a bez fyzické kondice nemají šanci. Dobrá porce zábavy + kecy komentátora :) ()

Reklama

sirrgulo 

všechny recenze uživatele

První díly jsem byl jen zvědav, co nabízý další úseky. Brzy jsem si řekl. Jen stále se opakující překážky. No ale nedlouho poté, se ukázalo, že se pletu. Překážky se trošku obměnují a stěžují. A tak zvládnutí, alespoň prvních tří kol mužského Ninja Faktoru je opravdu tvrdým oříškem i pro skvělé atlety a gymnasty. Podobná soutěž mi u nás chybý. O kolik je zábavnější než přiblblé zpívání a podobné kraviny. Nakonec bych dal spíše pět hvězdiček, ale ženská obdoba soutěže není tolik zábavná. Zatím co chlapi dřou a každou další účast jim tvůrci překážek ztěžují. Ženské mají úvodní úsek zjednodušen, jelikož je příliš složitý a postupuje opravdu minimum účastnic a to se mi vážně nelíbí. Oddanost ninja faktoru a trénink u nich možná trošku ustupuje stranou. No a navíc poslední díly ukazují, že zatímco chlapi podporují jeden druhého. Mezi ženskýma je konkurence. Takže spadni Yuko Mizunová, spadni vždy a nikdy to nezvládni. ()

fmash 

všechny recenze uživatele

Takže to máme další pořad, u kterého mi zmizelo hodnocení i s komentářem. Co se dá dělat. Alespoň můžu srovnávat nově namísto Fear Factoru s prašivou napodobeninou Wipeout, která mě má k tomu, že zde nově zaokrouhluji nahoru na tři. Trochu pošahaná zábava asijského typu, kde si účastníci dávají při ošklivých držkopádech na tlamu a publikum převesele jásá. Nakonec se tomu ale určitá zábavnost upřít nedá a některé úkoly, přesněji urputnost, s jakou se jich někteří závodníci snaží zhostit, vzbuzují obdiv. Ale pravidelně sledovat? To ne. ()

Caszidy 

všechny recenze uživatele

Povedená a na zvládnutí pro soutěžící opravdu nesmírně obtížná soutěž. Škoda, že se na Prima Cool nedá pustit s originálním japonským dabingem. EDITACE(24.8.2010): Přidávám další hvězdu na plný počet, jelikož během léta si mne tahle soutěž naprosto podmanila! Jak už zde někdo psal, osudy soutěžících jsou nesmírně zajímavé a poutavé a tvoří jakýsi příběh Sasuke. Obzvláště All-Star tým ve složení Kazuhiko Akiyama(vůbec první vítěz, bývalý lovec krabů, jehož trápí degenerativní onemocnění očí a často se mu nedaří dostat se přes první úsek), Makoto Nagano(rybář a největší hvězda Sasuke, v pořadí druhý celkový vítěz a člověk, který se jako jediný dostal do finálového úseku 5x), Toshihiro Takeda(hasič, jenž se jako jediný dostal do třetího úseku 13x, avšak nikdy neměl možnost okusit finálový úsek), Shingo Yamamoto(manažer benzínové stanice, miláček publika, kterého v jedné z jeho dvou účastí ve finálovém úseku zradilo zranění ramene a který se zúčastnil všech 25 klání Sasuke), Bunpei Shiratori(bývalý atlet, v současnosti státní úředník, jenž si postavil dráhu Sasuke doma na zahradě, kam se do jeho "Shiratoriho chrámu" sjíždějí fanoušci Sasuke z celého Japonska) a Katsumi Yamada(Mr.Sasuke ikona soutěže, jenž již v třetím klání Sasuke byl velice blízko celkovému vítězství, avšak od 12 Sasuke ho provází nezdary, když se celkem 11x v řadě nedostal přes první úsek a tak před 25 pokračování soutěže oznámil svůj odchod) je studnicí inspirace a zároveň příkladem přátelství. V Ninja Warrior soutěžili například i olympionici, bratrská dvojice amerických gymnastů Paul a Morgan Hammové, desetibojař Paul Terek či bulharský gymnasta Jordan Jovtchev. Zatím posledním komu se podařilo zdolat nástrahy hory Midoriyama je prodejce obuvi Yuuji Urushihara v předposledním odvysílaném Sasuke 24. Kdy už bude 26? ()

Galerie (12)

Zajímavosti (6)

  • Od roku 1997 soutěž dokončili pouze 3 lidé, a to ve 4. klání 16. října 1999 lovec krabů Kazuhiko Akiyama (číslo 86), v 17. klání 11. října 2006 rybář Makoto Nagano (číslo 99) a ve 24. klání 1. ledna 2010 prodavač bot Yuuji Urushihara (číslo 93). (Rominator)
  • V USA existuje od roku 2007 obdoba japonské verze pod názvem American Ninja Warrior, z níž se vybraní soutěžící následně účastní turnaje v Japonsku. (ČSFD)
  • V roce 2011 proběhl vůbec první turnaj také v Malajsii. Jeho vítěz byl vybrán k reprezentaci v japonském turnaji, avšak vypadl hned na druhé překážce. (ČSFD)

Reklama

Reklama