Ninja Faktor

(pořad)
  • Japonsko Sasuke (více)
Soutěžní / Sportovní
Japonsko, 1997, 173 min

Ninja faktor je japonská soutěž, která se koná dvakrát do roka na úpatí hory Midoryama. Úkol soutěžících je prostý. Zdolat čtyři úseky, v nichž je čeká řada nejrůznějších překážek. První dva úseky jsou především zkouškou rychlosti a obratnosti, naopak třetí prověří sílu horní poloviny těla. Jediný špatný krok může znamenat vyřazení, a také koupel v bahnité vodě. Pro ty nejsilnější a nejrychlejší je připravena vysoká věž, kterou zatím dokázala zdolat jen hrstka soutěžících. (oficiální text distributora)

padlar

Ač se jedná o zábavný pořad, ve kterém není nouze o různé pády do bahna a vody, tak ve své podstatě je to fyzicky velmi náročná soutěž (zatím jsem viděl asi 5 dílů, a ještě nikdo nedošel do konce). Každé další kolo je silově několikanásobně objížnější než to předchozí. Líbí se mi i nadšení Japonců - jak soutěžících - někteří jsou schopni si doma vytvořit repliku dráhy a několik měsíců na ní na soutěž trénovat., tak i diváků, kteří povzbuzují všechny soutěžící. ()

YNWA

Ať žije pan Chobotnice :-D Když poprvé překonal první překážku, zjistil jsem, že nic není nemožné :-D ()

Mzetko

Jeché, to je švanda! Není nad to sledovat sportovce, kteří celý rok trénují aby nakonec vypadli v prvním kole :-D . Rozhodně úžasně zábavná soutěž, do které se hlásí plno podivínů, nad některými z nich zůstává rozum stát, ale co, jsou to přeci Japonci ;-) . ()

Angus250

Nemozem nereagovat na niektore komentare, takze: podla mna je to perfektna seria, keby sla 7x v tyzdni, tak je to malo. Takesiho hrad je len slaby odvar. Porovnavat s tymto faktor strachu sa jednoducho neda, ten je len o tom, co hlupi amici urobia za peniaze a co vsetko zozeru /absolutne nechutne a nepozeratelne druhe kolo/ + trapni moderatori. To, ze Nagano sam vyhlasil, ze jeho pokus neplati, je v nasich podmienkach nemyslitelne, nas "sportovec" by sa hadal, ze on nic neporusil, az kym by mu to nebolo premietnute 5x zo zaznamu na obrazovke 2x2 metre a aj to by nejaky rozhodca telefonoval videorozhodcovi.Tu je to o niecom inom.O hrdosti, sportovej cti, povahe a charaktere. Ked niekto zlyha, nevyhovara sa, povie ze je to jeho chyba, malo trenoval, podakuje sa ludom a povie, ze ho mrzi, ze sklamal. A ta ich sudrznost,ako si navzajom praju-dnes nieco nevidane /nie ako vo faktore strachu-spadni uz!/. Pre mna je naj Kazuhiko Akijama, prvy pokoritel Midorijamy,clovek,ktory ma mozno 10 dioptrii a velakrat nedokoncil len preto, ze jednoducho nevidel lano alebo zavesny kruh.Vyhral aj napriek handicapu,nesiel nejaku trat pre postihnutych,neziadal ulavy a pri poslednej discipline splhal zo sedu, nie zo stoja a aj tak mu ostalo 6 sekund! Jedine,co ma fakt hneva,je ze kazdy zaznam je o dve hodiny skrateny,co je jednoducho neodpustitelne. ()

Choucas

Je to jiný. Ale zábavně jiný a hlavně mnohem lepší než Takešiho Hrad nebo Wipeout. Při Ninja Factoru se bavím, těším na allstars tým s Makoto Naganem, a hlavně mně neštvou takový blbosti jako střílení volejbalovejch míčů nebo zeď ze který mlátí pěstí. Je paráda dívat se jak členové All Star týmu s menšíma nebo nižšíma obtížema zvládaj překážky na kterejch bych měl osobně leckdy co dělat a to se za nějaký vořezávátko nepovažuju. ()

Lenykov

Baví mě se dívat na odvážné Japonce, kterak se pokoušejí zdolat překážkovou dráhu... A pokud se nepovede napoprvé, tak napodruhé, napotřetí, napočtvrté... určitě. A za to si je vážím. ()

yponiko

Skutečně nechápu výkony soutěžících, normální člověk by umřel vyčerpáním po každé jednotlivé překážce. ()

MonkeyMarty

Blbost. Ale furt na to čumim, a někdy je to i sranda. Vidíte jak 160 cm mužíci skáčou na ty překážky, které by zvládl kdejaký školák v Čr. ()

Minoka

Na rozdíl od Takeshiho hradu mne tohle nepřestalo bavit. Drsné i vtipné výkony, časové limity, strhující závěr:) ()

migr

Japonské hrrdinsko vtipné soupeření, odušvněle, skvělý komentář (oproti americe) a nebýt těch mnoho opakovaček 85% jinak 75% ()

DavidAAAA

Oproti Drtivým porážkám a Wipeoutu úžasně hráblí japonští soutěžící, jdoucí do toho doslova po hlavě. Skvělá zábava a navíc velice vtipné a trefné komentáře. Skvělá opičí dráha. ()