Terra Nova

Ukázka z filmu 2
Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, 2011, 9 h 36 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Brian Tyler

V roku 2149 hrozí vyhynutie všetkého života na Zemi. Svet je na pokraji ekologického kolapsu. V snahe za­chrániť ľudskú rasu vedci vyvinuli portál umožňujúci vycestovať späť v čase do 85 miliónov rokov vzdialenej minulosti, aby v nej ľudia vybudovali novú civilizáciu v nádhernom nedotknutom svete prehistorickej Zeme. Rodina Shannonovcov má tri deti, čím porušila zákon a musí vycestovať do minulosti. Pripojí k osadníkom Desiatej pútnickej kolónie na Terra Nova. Netušia však, že nový idylický svet a jeho bujná panenská príroda ne­opísateľnej krásy ukrývajú aj mnohé tajomstvá a nepredvídateľné smrteľné hrozby. Kolóniu ohrozujú gigantické mäsožravé dinosaury. Shannonovci zistia, že hrozba nečíha len spoza múrov kolónie, ale pri­chádza aj zvnútra. Niektorí zo samotných osadníkov totiž nezdieľajú rovnaký názor na záchranu ľudstva než väčšina tých ostatných. A tak hrozí, že nová Zem zanikne skôr, než sa ju podarí obnoviť. (TV JOJ)

Diskuze

KevSpa (hodnocení, recenze)

fantasmic: Zmínit vedle sebe v jedné větě Terra Novu a geniální Battlestar Galacticu je skoro svatokrádež. :)))

fantasmic

fantasmic (hodnocení, recenze)

To, že sa v seriáli riešia rodinné vzťahy, by mi ani nevadilo... horšie je (ako tu už bolo spomenuté) , že práve toto odsúva potencionálne veľmi záujímavú hlavnú zápretku na druhú, tretiu kolaj... Je viacero seriálov kde sa často riešili vzťahy, no nijako to nenarúšalo hlavný dej (napr. Battlestar Galactica...), no mám taký pocit, že Terra Nova k nim patriť nebude. Pre mňa (zatial) najväčšie seriálové sklamanie sezóny.

BFG2000 (hodnocení, recenze)

KevSpa: pořád nechápu ten negativní postoj. PRoč by TN dělala z diváků voly? Čím? Co je na ní hloupé?

M.a.t.t.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

Nemyslim si ze je to tym ci niekomu "nast" ci "dsat" ale skratka tym ze kazdy ma ine naroky a ocakavania, bez ohladu na vek. Keby mali vsetky vekove kategorie jednotny nazor,  bola by to nuda :)

KevSpa (hodnocení, recenze)

BFG2000: A napadlo tě třeba, že někteří z nás nečekají nic konkrétního, ale chtějí od seriálu alespoň náznak inteligence? Zvlášť v době chytrých propracovaných seriálů, tedy vedle velké konkurence, působí scénář Terra Novy neskutečně směšně. A argumentovat tím, že je to přece jen oddechovka, už dnes také neobstojí, protože i oddechovka nemusí dělat z diváků voly. Ale každý máme jiné nároky. Kdyby mi bylo náct, třeba by mi to stačilo.

BFG2000 (hodnocení, recenze)

topr harley: já myslím, že většina, co kritizuje, čekala něco jako Ztracené "v pravěku". To by ovšem opět v žánru, jakým je Terra Nova, byla nezalepená díra. Když jsem prvně zjistil, že do toho bude mluvit Spielberg, tak jsem se trochu bál, protože bylo jasné, že to půjde tímto směrem, teď, po pěti epizodách jsem ale rád, protože tu něco takového skrátka chybělo (a nebo mi to unikalo).

M.a.t.t.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

Mna serial bavi presne v tej forme v akej je. A ak nechcem oddychovku ale nieco ambicioznejsie, tak si nepustim Terra Novu ale nieco ine.

topr harley

topr harley (hodnocení, recenze)

KevSpa: A vysvětlíš mi prosím jak by ten seriál měl přesně vypadat ? Když se ti nelíbí takhle a měl by se točit jinak, chtěl bych vědět jak.

Hrus (hodnocení, recenze)

Shameless? To jsem kdysi asi po dvaceti minutach prvniho dilu vypnul, protoze me to vubec nebavilo. Navic me moc nebavi serialy a looserech...

Sagara (hodnocení, recenze)

Hrus: Tak tak American Horror Story, ja som si Hart of Dixie docela oblubil, neni to uplne ono, ale taka oddychovka v pohode. Ringer sa docela tiez da, ale treba tam prekusnut dost negativ. Co vsak odporucam su sitkomy. 2Broke Girls (aj ked to znie ako porno) je vyborna zalezitost. Suburgatory tiez potesi. Ale pokial mas chut na vyborny serial (sice nebezi tuto sezonu a je kablovkovy) tak Shameless US. Pre mna jeden z najlepsich serialov za posledne dva-tri roky.

fantasmic

fantasmic (hodnocení, recenze)

Hrus: neviem či máš rád horory... ak áno určite si pozri American Horror Story

Hrus (hodnocení, recenze)

Jo, jeste sem videl 2 dily Secret Circle, taky to nebylo tak hrozny, jak sem si myslel podle traileru.

Hrus (hodnocení, recenze)

Hej, diky za odpovedi, venovat cas dalsim dilum uz tedy nebudu. BTW co z novych serialu stoji za seldovani? Videl jsem Person of Interest, Prime Suspect, New Girl, Terra Nova a Charlie's Angels. Ty posledni dva jsou nejhorsi, na ty ostatni se da divat, ale je to spis prumer. Zkusim asi jeste Hart of Dixie a Revenge (pozdeji Unce Upon A Time a Grimm).

KevSpa (hodnocení, recenze)

BFG2000: Ano, sleduju Terra Novu, a sleduju další desítky seriálů. Něco nakoukáno mám, abych rozpoznala kvalitu. Když se někomu tyhle rodinné telenovely líbí, nic proti, ale pro mě je to pohřbení šance na slušný sci-fi seriál. Chápeš, patoši?

Sagara (hodnocení, recenze)

BFG2000: Ale preco ho potom zasadili do takeho zaujimaveho prostredia? Rodinnych serialov je v televizii pozehnane. Tam je na to priestor. Nevravim, ze ta rodina tam nemusi byt vobec, ale sustredit sa na ziskanie gitary, ked mam za plotom dinosaurov, neprebadanu dzunglu a kopec zahad?

BFG2000 (hodnocení, recenze)

KevSpa: díl o tom, jak získat kytaru? Sleduješ opravdu Terra Novu? A rodinný patoš? Ten je potřeba, rodina základ všeho. A přesně takovýto seriál už byl konečně potřeba.

maddy

maddy (hodnocení, recenze)

Hrus: tak ja už len potvrdím názor užívateľa Sagara a KevSpa .. je to čoraz horšie, pilot sa ešte dal ako tak vydržať. Osobne som so seriálom skončil po 4. epizóde a to bola pre mňa pôvodne Terra Nova jedným z najočakavánejších tohtoročných počinov

KevSpa (hodnocení, recenze)

Hrus: Rodinnej patos je díl od dílu horší, v pilotu to bylo ještě slabé kafe. Otravný děcka jsou tam pořád, ale jako díl o tom, jak získat kytaru a zapůsobit na holku, je velice "zábavný". Ugh :)

Sagara (hodnocení, recenze)

Hrus: Bohuzial, dalej je to este horsie, deti hraju takmer prim :) Ale ked uz porovnavas s Walking Dead, tak presne to iste mi vadi aj na tom serialy.

Hrus (hodnocení, recenze)

Videl jsem pilot a chci se zeptat, jestli i v dalsich dilech je tam ten americkej rodinnej patos, nebo jestli je to trochu akcnejsi a ty votravny decka uz tam mej jen vedlejsi role? Protoze ty zvasty, co jim tam lezly v pilotu z huby, to se nedalo vydrzet. Ja mam sci-fi rad, ale ne rodinne sci-fi. Mam tomu dat jeste sanci? (Jeste, ze zacina Walking Dead)

Sagara (hodnocení, recenze)

KevSpa: Nevedel, som preco trvas na komedii, ale ked som vcera sledoval ostatnu epizodu a nahlas sa rozosmial na scene, na ktorej som sa asi nemal tak som pochopil :D

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Spielbergova Terra Nova odložena

Spielbergova Terra Nova odložena

14.03.2011

Na „televizní Jurský park“, nebo lépe řečeno „prehistorický Avatar“ si budeme muset počkat déle, než se myslelo. Ještě superbowlový TV spot nám tvrdil, že pilotní film Spielbergem produkovaného… (více)