Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (809)

plakát

Mnichov: Na prahu války (2021) 

Věděla jsem podle ohlasů, jak moc budu z celkového vyznění coby Čech naštvaná, přesto jsem do toho šla. Natočené je to poutavě, o tom žádná. Ale ten britský pohled a potřeba za každou cenu Mnichovskou dohodu nějak ospravedlnit, mě neskutečně vytáčí. A pokud to převedeme na současnou "diplomatickou" situaci kolem konfliktu Rusko vs. Ukrajina (aneb opět o vás bez vás), jen se zas a znovu ukazuje, že některé nejmenované státy jsou ochotny obětovat menší či méně důležité země, aby měly klid. Pokud tu i po 80 letech od dané události vznikne film, ve kterém chybí byť jen náznak sebereflexe, těžko čekat, že k podobným věcem nedojde znovu.

plakát

Dámský gambit (2020) (seriál) 

Šachy ze srdce nesnáším, ale to mi nebránilo, abych si tuhle vynikající minisérii užila. Coby milovnice dobových dramat, zejména těch ze 60. let, nemám jedinou výtku.

plakát

Ted Lasso (2020) (seriál) 

Mé obavy po trochu rozpačitém úvodním dílu se naštěstí nevyplnily. Od třetí epizody je to naprosto bezchybná fotbalová komedie, která vyloženě pohladí po duši. A Jason Sudeikis je v roli věčného optimisty výborný.

plakát

Away (2020) (seriál) 

Hodně solidní záležitost. Není to samozřejmě nic pro cyniky. Hraje se tady podle předpokladů hodně na city, což ovšem není na škodu. Jen bych značně ubrala na těch náboženských žvástech, které mě neskutečně iritovaly.

plakát

Brave New World (2020) (seriál) 

Seriál určitě zaujal, ale je až příliš nevyrovnaný. Brilantní scény střídají zbytečné pasáže, které tomu ubírají na potřebné dynamice. Za mě trochu nenaplněný potenciál, ale už jen kvůli skvělému Harrymu Lloydovi, který naopak ten herecký potenciál konečně po letech beze zbytku naplnil, pod čtyři hvězdičky nepůjdu.

plakát

Die Hart (2020) (seriál) 

Pokud vás Kevin Hart příliš neirituje, tak se to celkem dá. Ale dalo se z toho vyždímat mnohem víc.

plakát

The Fugitive (2020) (seriál) 

Tenhle desetiminutový Quibi formát mi vůbec nevyhovuje a celkově kazí dojem z veskrze průměrného seriálu. Pár epizod bylo solidních, ale jinak žádný zázrak a i v případě Kiefera mi přišlo, že neměl pořádně co hrát, nanejvýš zavzpomínat na staré dobré bauerovské časy.

plakát

Inscenace (2020) (seriál) 

Takhle jsem se už dlouho nezasmála. Pro fanoušky Michaela Sheena a Davida Tennanta povinnost.

plakát

Hightown (2020) (seriál) 

Hodně povedená krimi, ve které se s ničím nepářou. Typický "nezávislák" od Starz, ve kterém se nemusí ohlížet na útlocitné diváky, pro které je sex něčím odpudivým. Monica Raymund v hlavní roli je vynikající a jako obvykle válí i můj oblíbenec James Badge Dale.

plakát

The Morning Show (2019) (seriál) 

Tenhle seriál jsem dlouho odkládala, protože mi bylo jasné, že se nevyhnu aspoň malému srovnání s mým milovaným The Newsroom. Ale nakonec jsem to zhltla na posezení. Ne vše mi úplně sedlo, ale v druhé polovině už z toho byla hotová závislost. Herecké obsazení parádní, tedy až Aniston, která prostě hrát neumí. A to finále.